Düğün Günü Yaşananlar...

_MAJESTE_

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2015
10.117
23.834
30
Eşimin ailesi yüzünden 3 yıllık evliliğimde çok ama çok yıprandık huzurum dirliğim hiç birşeyim kalmadı..
hep agladım kafama taktım.. ezildim sustum insanlara karşı cevap veremedim.. hep iyi niyetli oldum iyi niyetli oldukça kaybettim. özellikle eltim ve görümcem iyice takıntı bir hal almıştı dışlanmak haksızlığa ugramak bana yaşatılanlar.. ama eşim hep sabret birgün herkes yaşadığını yaşayacak allaha havale et derdi.. herneyse..
Görümcemle bu sene yazın aramız düzeldi baya.. eltimle asla düzelecek gibi bir konumumuz yoktu..
Oda geldi iznine 20 gündür burdaydı bugün gidiyorlar..1 sene yoklar artık .. gelelim yaşananlara..
eltim gecen sene beni çok dısladı aşagılayıcı hareketler yaptı eltimin istediği beni uzaklaştırıp kendi yakınlaşmaktı.. yaptıda. amacınada ulaştı görümcem ilede aramı bozan eltimdi..
Buraya geldiği zaman kv lerde kaldı kendi ailesinde 3 4 gün anca kalmıştır.. bende o ordayken gitmedim.. ama bayramda gidecektim ne olursa olsun gecen sene düştüğüm hataya düşmeyecektim..
27 agustos günü akrabaların düğünü vardı eşimin.. eşimle aramızda bir konuşma gecti.. dügünde selam verirse verir vermesse gecer otururum dedim kendi kendime onu yok sayarım keyfime bakarm eşimle dans eder oynarım dedim .. ama karşımda çok tehlikeli bir insan vardı.. gecen seneden beri hiç karşılaşmadık
Eşim dedi ki ; ben senin yerinde olsam naparım biliyormusun ,akşama süslenir püslenirm.. düğüne babamgile ugrayıp onlarla birlikte giderm( düğün kp lerin yolunun üzerinde ) .. sen gitmedikce ben varım gelemiyor diye düşünecek benden cekiniyor.diyecek dedi.. . ona oraya gidip ondan cekinmediğini göstereceksin, ben burdaym diyeceksin.. sen varsn diye gelemiyorum diye düşünmeyeceksin, diyeceksin duruşunla dedi.. ayrıca onun ayağınada gitmeyeceksin düğün bahanesi ile gideceksin dedi.. tamam dedim..
akşam oldu saat 7 30 gibi gittik.. kaynım ve eltim ordalardı içerdelerdi biz geldiğimizde.. ( kp evleri müstakil.)
neyse gittik ilk görümcem cıktı hoşgeldiniz dedi.. sonra kv cıktı hoşgeldiniz kızım dedi.. kp zaten balkondaydı .. Ve onlar cıkmadı içerden.. hiç bozulmadım eşim işaret etti yüzünü sakın asma diye.. gectim oraya oturdum kv kp sohbet ettim görümcemle sohbet ettim.. eşimin abiside cıkmadı.. beni geç kardeşine bir hoşgeldin diyemedi..
herkes durumun farkında.. herkes o an ne yapacagını şaşırdı.. eltim bizim oraya gelmemezi beklemiyordu çünkü.. kocasınıda cıkarmadı dışarı.. oğlum kaşla göz arasında içeriye girdi orda düştü yavrum.. amcasının önüne.. amcası cocugumu kaldırmadı biliyormusunuz .. sevemedi çünkü karısı içerde ne dediyse ne cocugu sevdi nede eşimin yanına geldi bende görümceme işaret ettim ogluumu cıkardı içeriden neyse saat 8 oldu.. biz ayaklandk arabaya doğru .. sonra cıktılar içerden eltim direk bize bakmadan arabaya geçti cocuğu ile kaynım cıktı eşimin yanına gelemedi ( halbisem eşimle hiç bir sorunu yok ) .. oda bindi arabaya geldik salona.. kaynımla eltim kavga etmiş olmalı ki kaynım salona hiç gelmedi.. eşim bana dedi ki sakın bozma duruşunu devam et böyle.. kv kp bizim yanımıza oturdu görümcemde öyle.. eltim karşımıza oturdu.. suratını bir görseniz eşşekten düşmüşe döndü.. bende böyle bir hamle beklemiyordu.. ben pısırık kaldıkca kendini birşey sandı.. gelemiyor gidemiyor karşıma cıkamıyor dedi..
neyse eşimle dans ettik oynadık .. görümceme laf attm kahkaha attım en son dayanamadı aniden kalktı gitti =) ( gecen senede bana durduk yere selam vermemişş ortalıgı karıştırmş bana ifira atıp beni uzaklaştrmış görümcemle iyi olup beni dıslamıştı.. )
kimseye birşey demeden.. cok bozuldu bana yaşattığının 2 katını allah ona yaşattı.. eşim ve burda bana yardımcı olan kişiler olmasaydı ben bu duruşu sergileyemezdim.. yapamazdm.. şimdi o benden cekinir hale geldi.. herkes kv kp dahil sorunun kimden kaynaklı olduğunu araya fitneliği kimin soktugunu görmüş oldu..
eşime gelince abisinin yaptığı cok zoruna gitti.. eşime bir hoşgeldin deyip dışarı cıkamadı.. benim cocugum içeri girdi cocugumu bile sevemedi.. eltim denecek o fitne insan müsade etmedi.. ne dediyse kaynımı orda baglar gibi hareket yaptı.. ( belkide yanlarına gidersen kavga cıkartırım sizi rezil ederm demiştir.)
Ama eşim dedi ki.. o kadın ne demiş olursa olsun.. abim onun lafına baktı cok yazık nasılsa beni arayacak bende ona diyecek lafı biliyorum dedi..
düğün sonrası kv , kaynım ve eltime demiş ki ; siz ne yapıyorsunuz o insanlar kalkmış benim evime gelmiş bir selam veremediniz dışarı cıkmadınız sizin bu yaptıgınız ayıp terbiyesizlik demiş.. kaynıma daha cok kızmış o senin kardeşin kalkmış gelmiş buraya bir dışarı cıkamayacak kadar noldunuz ikinizde diyerek..
ikiside agzını acip tek kelime etmemiş.. kv siz yapacagınızı yaptınız allaha havale edin.. lady söyle takmasın kafasına oglum allah razı olsun sizden demiş.. bu olaydan sonra görümcem ve eltim birlikte tatile gidip geldiler..
görümceme gelince hem o tarafı hem bizi idare ediyor
En çok sevindiğim ise eltimin gerçek yüzünü herkes gördü.. ne olduğunu herkes gördü arayı bozan herkesi yılan gibi sokanın o olduğunu gördü..
ama öyle yüzsüz bir insan ki suratına tükürseniz yarabbi çok şükür der.. kv o kadar şey demiş halen orda =) halen ben iyiym ben şöyleyim yag cekme cabalarında.. kv kp de iki taraf arasında kaldı.. onlara birşey dese tatsızlık bize birşey dese tatsızlık.. bundan sonra kim iyi olursa olsun.. kim ne yaparsa yapsın allah bana yaşattığını onun yanına bırakmadı ya ben daha birşey istemiyorum..
Belki benim durumum bazı kişilere örnek olur.. bazı kişilere yol gösterir o nedenle paylaştım.. Bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim..
lütfen eltiymiş görümceymiş kafanıza takıp kendinizi yıpratmayın bir duruşunuz olsun susmayın ezdirmeyin kendinizi.. benim yaptıgım hataları sizde yapmayın

Son düzenleme:
sevindim senin adına :)) hep böyle ezdirme kendini iyi yapmışsın
Teşekkü ederim inanın günden güne kötüye gidiyordum çok ama çok üzülüyordm bana yaptıkları yanına kalmasın istedim..
eşim ve burdaki bazı kişilerin desteği olmassa yapamazdm ondan kaçmaya devam ederdm karsısına cıkmazdm.. ve kendisi bu şekilde yerin dibine giremezdi...
görüyorum ki forumda bir cok elti görümce sorunu yaşayanlar var benm durumum belki birilerine umut olur.. üüzldükce daha cok seviniyorlar ezildikce sustukca daha cok geliyorlar üzerine.

ha şöyle azıcık kendine güvenin olsun lady yahu :kahve:
kendime güvenim geldi artık.. o duruşum geldi eski halim geldi.. gitti o ezilenn aglayan pısırık layd eşim ve oglum bana güç verdi
sizlerin yorumları senin yorumun =) diyorum ya kimse akıl vermese kendi halimle hiç birşey yapamaz kendi kendimi yer bitirirdim.. onnuda yaptığı yanına kalırdı

İlk 10 satırı okudum.
Kalanları da bi kaç güne bitirrim inşallah....
Biraz özet mi geçseniz bacım....
Fonda ağlayan bebekle bukadar uzun konu okunmuyo..
bebekle konu okumak zor bilirm benmde başımda var bir afacan :KK53:
özetle burdaki yorumlar ve eşimin desteği sayesnde eltimin bana yaşattıgını 2 kat ona yaşattım yaptıkları yanına kALMADI bir duruşum ve özgüvenim var artık =)

Teşekkü ederim inanın günden güne kötüye gidiyordum çok ama çok üzülüyordm bana yaptıkları yanına kalmasın istedim..
eşim ve burdaki bazı kişilerin desteği olmassa yapamazdm ondan kaçmaya devam ederdm karsısına cıkmazdm.. ve kendisi bu şekilde yerin dibine giremezdi...
görüyorum ki forumda bir cok elti görümce sorunu yaşayanlar var benm durumum belki birilerine umut olur.. üüzldükce daha cok seviniyorlar ezildikce sustukca daha cok geliyorlar üzerine.
eşinde destek olmuş altta kalmamakla en doğrusunu yapmışsın gercekten :KK66:

eşinde destek olmuş altta kalmamakla en doğrusunu yapmışsın gercekten :KK66:
burda elti ve görümceden cekenler cekinenler.. kimse benm düşdüğüm hataya düşmez inşalllah dıslanmak altta kalmak yaptıgının yanına kar kalması o kadar kötü birşey ki çok acı bir tecrübe ile 1 senedir boğuştm kendim ile.. şimdide eşim diyor ki ablamla iyi ol .. sen iyi oldukca o iyice kudurur.. bırak oda iyi olsn boşver sen iyi olda onun iyiliği yalandan diyor. işte görümcemde şimdi iki gelin arasında kalmış durumda anlayacağınız

şimdide eşim diyor ki ablamla iyi ol .. sen iyi oldukca o iyice kudurur.. bırak oda iyi olsn boşver sen iyi olda onun iyiliği yalandan diyor.
Eşin durumu fırsata çevirmeye çalışıyor
birden bire bu kadar samimi olma bana kalırsa şöyle gayet iyi değil mi?
bırak böyle devam etsin bir süre bakalım eltin görümcen kv nasıl tavır takınacaklar
birden bodoslama girersen kendi ayağına sıkarsın
yap kendine bir kahve sakince durumun lehine dönmesinin tadını çıkar :kahve:

burda elti ve görümceden cekenler cekinenler.. kimse benm düşdüğüm hataya düşmez inşalllah dıslanmak altta kalmak yaptıgının yanına kar kalması o kadar kötü birşey ki çok acı bir tecrübe ile 1 senedir boğuştm kendim ile.. şimdide eşim diyor ki ablamla iyi ol .. sen iyi oldukca o iyice kudurur.. bırak oda iyi olsn boşver sen iyi olda onun iyiliği yalandan diyor. işte görümcemde şimdi iki gelin arasında kalmış durumda anlayacağınız
onla da iyi ol sen politik ol

Eşin durumu fırsata çevirmeye çalışıyor
birden bire bu kadar samimi olma bana kalırsa şöyle gayet iyi değil mi?
bırak böyle devam etsin bir süre bakalım eltin görümcen kv nasıl tavır takınacaklar
birden bodoslama girersen kendi ayağına sıkarsın
yap kendine bir kahve sakince durumun lehine dönmesinin tadını çıkar :kahve:
sanrm haklısın dediğin gibi bodoslama dalarsam bu sefer bocalayabilirim
eşimde dediğin gibi fırsat bu fırsat ahh hınzır adam :KK53:

sanrm haklısın dediğin gibi bodoslama dalarsam bu sefer bocalayabilirim
eşimde dediğin gibi fırsat bu fırsat ahh hınzır adam :KK53:
aynen çünkü ufacık şeyi bile takan birisin
görümcenin tavrını bilmeden yanaşırsan
eltini filan över sırf kendi egosu için bu defa
canın daha çok sıkılır mesafeni koru :kahve:

aynen çünkü ufacık şeyi bile takan birisin
görümcenin tavrını bilmeden yanaşırsan
eltini filan över sırf kendi egosu için bu defa
canın daha çok sıkılır mesafeni koru :kahve:
haklısın dediğin dogru.. benm gibi en ufak birşeyi takan birisi için bu kadar bodoslama fazla sanrm en güzeli böyle olmak sagolasın =)

Halbisem diye bir kelime yok! Kusura bakmayın sizin ana dilinizde bile yazamadiginiz şeyleri anlamak zorunda değilim
sizde k. bakmayın biz konyalıyız ve şivemiz böyle.. herkesle böyle konuşuruz ve halbisem kelimesini çok sık kullanırız
halbuki yerine.. burayada konuştugum alışık olduğum cümleler ile yazıyorum evet anlamak zorunda değilsiniz
o yüzden yazmak zorunda hiç değilsiniz madem öyle yazmayın bu kadar basit. =) anlayan anlıyor oda bana yeterli.. siz kendinizi yormayın.

X