Düğün hediyesi...

drtl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
838
195
Merhaba arkadaşlar karar veremediğim bir konu var ikizlerim 6 aylıktı kreşe başladı şimdi 10 aylık oldular bir öğretmenlerinin önümüzdeki ay düğünü var bişey yapmak istiyorum 6-12 ay grup 4 çocuktu ikisi benim olunca diğer velilere de söyleyeyim dedim onlara ulaşmaya çalışırken kreş müdürüne söyledim öğrendim ki grup 9 çocuk olmuş yeni... Tüm kreşte 40 çocuk var

Şimdi kararsız kaldım konuyu bir daha açmayıp sadece kendim mi bişey alayım ve bu alacağım ne olur??
Tanıdığım eski 2 veliyle bir altın mı alayım??
Yoksa müdürle işbirliği ile bir organizasyonla 40 kişilik tüm kreşi mi dahil edip büyük bişey mi yapalım???

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar karar veremediğim bir konu var ikizlerim 6 aylıktı kreşe başladı şimdi 10 aylık oldular bir öğretmenlerinin önümüzdeki ay düğünü var bişey yapmak istiyorum 6-12 ay grup 4 çocuktu ikisi benim olunca diğer velilere de söyleyeyim dedim onlara ulaşmaya çalışırken kreş müdürüne söyledim öğrendim ki grup 9 çocuk olmuş yeni... Tüm kreşte 40 çocuk var

Şimdi kararsız kaldım konuyu bir daha açmayıp sadece kendim mi bişey alayım ve bu alacağım ne olur??
Yoksa müdürle işbirliği ile bir organizasyonla 40 kişilik tüm kreşi mi dahil edip büyük bişey mi yapalım???

Çok kişi olunca illa her kafadan bi ses çıkıcak birde kimi verşr kimş vermez boşverin gidin bi çeyrek takın.

merhabalar... 9 kişi birleşip yapabileceğiniz düğün hediyesi (adetleriniz geleneklerinizi bilmem ama ) ya yüklü miktarda para takarsınız ,ya güzel bi bilezik takarsınız düğününe birşeyler yapmak isteyecek kadar sevdiğiniz biri ise , ya da bir ev hediyesi alırsınız..:26:şahsen 9 kişiilk bi ortak hediyedense bütçeniz doğrultusunda altın takmanızı öneririm... hayırlı olsun

Çok samimi sevdiğimiz bir öğretmen kreş müdürü organize olalım falan deyince iş büyüdü yalnız olursam hoş bir ev hediyesi alayım değişim kartı koyayım demiştim şimdi iş büyürse katılan listesi ekleyin bir bilezik olabilir diye düşündüm ama iyi bir organizasyon gerekecek

Eger dediginiz gibi 6 veya 9 kisi ile SINIRLI olsaydi, toplanip guzel bir hediye alimi hos olurdu.
Fakat bahsettiginiz 40 aile, o yuzden bence hic bu ise yeltenmeyin.
Herkes farkli bir fikir uretecektir, bu da bir orta nokta bulmayi zorlastiracaktir.
Kimisine dusen pay az gelir, kimisine cok gelir, kimisi verdigi sozu tutar, kimisi tutmaz.
O yuzden bence kendiniz bir hediye yaparak, icinizden geleni yapmis olursunuz... :KK34:

Veliler çocukları kreşteyken diplerinden ayrılmıyolar, sürekli öğretmenle muhattaplar,çocuk biraz büyüyünce okula uğramıyolar.Bu hassas halinizin çocuğun ileriki yaşlarında da devam etmesi dileğimle...
Önerim kendi hediyenizi alın.

doğuda öğretmenlik yapıyorum ve bırakın böyle şeyler için hediye almayı, yaptığımız işe,verdiğimiz emeğe hakaret edilmediği gün geçmiyor neredeyse... batıda nedense öğretmenlere altınlar,takım elbiseler vs. alınıor ki ben doğru bulmuyorum... eğer çok yakınsanız,öğretmen olduğu için değil,bir yakınınız olduğu için,kendiniz ufak bir hediye alabilirsiniz...bence bu daha uygun olur..

Herkesin birleşip,toplu parayla ihtiyacı olan birşeyi alması hem mantıklı hem güzel bir jest olur.

Kendiniz bir ev eşyası alın yeterli..çok büyük birşeye gerek yok herkesi katmaya da gerek yok çünkü kimi ister kimi istemez katılmayanlarda almış gibi görünür ne gerek var..

Veliler çocukları kreşteyken diplerinden ayrılmıyolar, sürekli öğretmenle muhattaplar,çocuk biraz büyüyünce okula uğramıyolar.Bu hassas halinizin çocuğun ileriki yaşlarında da devam etmesi dileğimle...
Önerim kendi hediyenizi alın.

Benim için çocuğumun olduğu hele ki mutlu olduğu değer gördüğü her yer çok değerli bi ömür böyle olacağını düşünüyorum
Teşekkürler

doğuda öğretmenlik yapıyorum ve bırakın böyle şeyler için hediye almayı, yaptığımız işe,verdiğimiz emeğe hakaret edilmediği gün geçmiyor neredeyse... batıda nedense öğretmenlere altınlar,takım elbiseler vs. alınıor ki ben doğru bulmuyorum... eğer çok yakınsanız,öğretmen olduğu için değil,bir yakınınız olduğu için,kendiniz ufak bir hediye alabilirsiniz...bence bu daha uygun olur..

Ben öğretmen olduğu için değil çocuklarıma değer verdiği kendisini sevdiğim ve çocuklarım onunla mutlu olduğu için düşündüm Doğu da yapılan ciddi bir saygısızlık apayrı bir durum çünkü çocuklarımız için emek veriyorsunuz

Şimdi bekliyorum kreş müdürü ne önerecek bakalım konuşalım dedi fikirleriniz için teşekkürler hepinize... Hediye önerilerinizi de alabilir miyim??

ortak bir parayla,bütçenize uygun , güzel bir hediye olabilir ... :KK16:

bence hep beraber toplanıp ihtiyacı olacak bir şey almak daha mantıklı. çünkü düğün döneminde insanlar çok sıkışıyor. tabi öğretmeni hepiniz çok yakın buluyorsanız. altının bir kıymeti kalmıyor bozduracak sonuçta. ama gözünün önünde duran birşey olsa hep hatırlar.

Karar verdik 4 Veli kolye almaya karar verdik :))

Kolyeyi aldık yanına birde çiçek ekledik mis oldu... Diğer öğretmenimize de sadece çiçek aldık :))

X