Düğün Organizasyonu için Öneriler

selma_esen27

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
4 Mart 2015
9
1
36
İmkanınız varsa

- Buzullarda nikah

- Misafirlerinizi Maximum kalitede ağırlamak

- 3D Davetiye

- Beyaz Güvercin Yerine Kelebek

- Gelin çiçeği sizi Yansıtmalı

- Gelin Buketiniz rüyalardaki gibi süslenmeli

Gelin-Damat-Arabal%C4%B1-Fotograflar%C4%B1.jpg


Düğün dediğin bir kere oluyor diyerek kesenin ağzını açanlara yok yok! Para varsa her şey mümkün. Şimdilik sadece Uzayda evlenmek isteyen çiftin hayali gerçekleşmemiş!


1072801_620x410.jpg


Evlilik sezonu gelmişken mutlu günlerini unutulmaz anılar arasına koymak isteyen çiftler için seçenek bol. Kimisi ünlü isimler gibi Roma’da şato konseptli düğün yapmak, kimisi de balonla düğünün yapılacağı yere inmek ve kelebekler salmak istiyor. Roma’da evlenmek isteyen çiftlere organizasyon şirketiyle profesyonel destek sunan Abdullah Alemdar “Aylar önceden eylül-ekim aylarını doldurduk. Talepler epey farklı. Genellikle Toscana’da şato konseptli düğün tercih ediliyor. İster klasik bir araba isterseniz de bir at arabası gelin ve damadı alıyor. Şatoda özel olarak hazırlanan dekorla gelin kendini prenses, damat da şövalye gibi hissediyor. Bütçesine göre davetli sayısı hazırlanıyor. Tabii işin içine şaraplar, müzisyenler ya da havai fişekler girince düğün daha çok bir film setine dönüşebiliyor. Fiyatlar da epey uygun. Eğer sadece gelin ve damat gelirse ortalama 6 bin Euro tutuyor. Üstelik iş artık sadece İtalya’da sınırlı kalmıyor, çiftlerin hayal gücüyle alakalı. Kimisi Alaska’ya kimisi de Uzakdoğu’ya gitmeyi tercih ediyor” diyor.2015-Gelinlik-Modelleri-9.jpg
BUZULLARDA NİKÂH TÖRENİ

En çok tercih edilen evlilik destinasyonlarının başında âşıklar şehri Roma ve Paris var. Son dönemde Afrika ile Nepal, Hindistan, Çin gibi Uzakdoğu Asya ülkeleri de mistik, egzotik nikâh törenleriyle çok revaçta. Abdullah Alemdar “Küresel ısınmaya dikkat çekmek için buzullarda evlenmek isteyen çevreci çiftler arttı. Yerçekimsiz ortamda evlilik, gezinti balonunda gökyüzüne yükselirken ya da dünyanın en kuzey ve güney uçlarında buzullarda bir nikâh merasimi görebiliyoruz artık. Bir genç çift uzay boşluğunda dünyayı karşılarına alıp evlenmek istemişti. Teknik olarak bu da mümkün ama şimdilik maliyet zorluyor” diyor. Evlilik organizasyonlarının Türkiye’deki öncü bir firmanın etkinlik görevlisi Gamze Çallı “Deniz kenarında yapılan düğünlerde evlenecek olan çift yelkenliyle düğün alanına yanaşırdı, şimdi bunun yerini Boğaz’da balon turu yapmak aldı” diyor.

MİSAFİR DEDİĞİN BÖYLE AĞIRLANIR

Konuklar için hazırlanan ikramlar da oldukça önem taşıyor. Şu sıralar havyar lüks düğünlerin vazgeçilmezi. Tepside puro, şampanya, votka, altın varaklı pastalar, dünyanın farklı yerlerinden getirtilen balık çeşitleri ve dünyanın en pahalı bifteği lüks düğün sofralarından eksik olmuyor.

3D DAVETİYE

Vanıla Printing Work’ün kurucusu Suzet Dalva bu yıl 3D davetiyelerin moda olduğunu söylüyor. Osmanlı işlemeli davetiyeler de yine bu tarz düğünlerde en sık kullanılanlar arasında. Davetiye fiyatları 7 liradan başlıyor, 80 liraya kadar çıkabiliyor. Yaz aylarında deniz temalı, turkuvaz ve mavi tonlarında davetiyeler de çokça tercih ediliyor. Altın varaklar, satenler de lüks davetiyelerde kullanılan detaylar arasında yerini alıyor.

BEYAZ GÜVERCİN YERİNE KELEBEK

Nikâhta gelinle damat “Evet” dedikten sonra binlerce kelebeğin havada uçuştuğunu düşünün. Evet, kelebek kullanmak yeni trend. Elbette bu kelebeklerin muhafaza edilmesi çok da kolay değil. Delikli kutulara konan kelebekler belli bir hava sıcaklığında muhafaza ediliyor. Ve tam nikâh kıyıldığı sırada görevliler tarafından gökyüzüne salınıyor. Sırf bu şov için yurtdışından kelebekleri uçakla getirten çiftler bile var!

GELİN ÇİÇEĞİNİZ SİZİ YANSITSIN

Evlilik hazırlıkları yapan gelin adayları her şeyin en iyisi olsun ister ve büyük emek sarf eder. Gelinliği tamamlayan en önemli aksesuar da özenle seçilen gelin çiçeğidir. Uzun yıllar peyzaj mimarlığı yapan Gülhan Metin, kardeşinin gelin buketini tasarlarken kadınların ruhunu yansıtacak, onları en iyi ifade edecek gelin buketleri yapmaya karar verdi. Bu amaçla ‘Mor Gelincik’ oluşumunu hayata geçiren Metin, gelinlere eşsiz bir gelin çiçeği sunmayı vaat ediyor. Her gelinin biricik olmak arzusundan yola çıkarak kurulan ‘Mor Gelincik’ gelinlere özel olduklarını hissettiren ve bir ömür boyu muhafaza edebilecekleri buket tasarımları sunuyor. İlerleyen dönemlerde gelin buketinin yanı sıra bir gelini ilgilendiren her konuda hizmet vermeyi hedefleyen Metin, “Gelin olmanın ne kadar zahmetli bir iş olduğunu kardeşimin düğününde daha iyi anladım. Keşke sadece gelinlikle bitseydi her şey ama buketinden saçına, ayakkabısından makyajına kadar gelin olmanın pek çok zahmetli yanı var ve hiçbiri diğerinden daha önemsiz değil. Mor Gelincik oluşumu olarak kişiye özel hazırladığımız gelin buketleriyle gelinlerimizin işini kolaylaştırmayı hedeflerken, onların tarzını yansıtacak en doğru buketi tasarlıyoruz” diyor.

Rüya gibi gelin BUKETLERİ

Gelin buketleri düğünleri tamamlayan en romantik detayların başında geliyor. Unutulmaz bir yaz düğününe imza atarken, elinizde taşıyacağınız buketinizin mevsimin en güzel renklerini ve ışıltısını taşımasını için Merter’de bulunan ‘Çiçeğim Çiçekçilik’ten yardım alabilirsiniz. Capcanlı renklerde güller, mis kokulu kır çiçekleri, her daim asil ve şık lilyumlar, gelinliğinizi tamamlayacak göz alıcı çiçek tasarımlarını, birbirinden güzel aksesuarlarla birleştirerek, yaratıcı buketler tasarlıyorlar. İster hayalinizdeki buketi paylaşın, düşlerinizi gerçeğe dönüştürsünler, isterseniz de onların sezon trendlerine göre belirlediği modeller arasında seçim yapabilirsiniz.

Gelin-Damat-Arabal%C4%B1-Fotograflar%C4%B1.jpg


Bir gelinlik masalı

Zarif danteller, rüya gibi tasarımlar, ışıltılı detaylarla Kadıköy’de yer alan Eli More Wedding House, hayalinizdeki gelinliği sizinle buluşturuyor. Mağaza farklı ve özgün tasarımlarıyla dikkat çekerken, birbirinden şık klasik modelleriyle de nostaljik etkiyi düğünlerinize taşıyor. Uçuş uçuş tüllerle kaplı romantik modeller, dantelin çekiciliğiyle bütünleşen zarif gelinlikler, modern ve rahat seçeneklerin hepsi mevcut. Bu arada gelinliğinizi kişisel detaylarla zenginleştirmek için aksesuar seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Smokin modası

Siyah damatlık giyme trendi son yıllarda beyaz başta olmak üzere canlı renkli, bordo, parlament mavisi ve lacivert smokinlere dönmüş durumda. Gömleklerse normal veya klasik yaka beyaz gömlekler. Smokinlerin olmazsa olmazları, aksesuarları bu sene yine papyonlar, usulünce katlanmış cep mendilleri, birbirinden şık kol düğmeleri ve kemerler tamamlıyor. Tercihe göre pantolon askıları da farklı bir hava katıyor. Ayakkabılarda ise parlak, rugan ayakkabılar yine smokin şıklığının vazgeçilmez temsilcisi durumunda.
 
Son düzenleyen: Moderatör: