Düğün paramız nereye gitti anlamıyorum!

Merdumgirizz

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
382
253
26
Hanımlar iyi akşamlar. Biz eşimle 5 ay önce evlendik düğünümüz yapılalı da 2 ay oldu.
Düğünde takı + nakit 15 bin lira paramız oldu.
Ne onun ailesi ne benim ailem ev eşyası yapmaya yanaşmadı.
Borca harca da girmek istemedik en iyisi eşyalı güzel aparta çıkalım dedik aparta çıktık.
Allaha şükür burası güzel 20 30 bin lira ev eşyası borcundan kurtulmuş olduk biriktirip nakit alırız dedik ama benim anlamadığım nokta var bizim düğün paramız bitti.
Harcadıklarımızı yazıyorum.
1500 liraya kedi aldık.
300 lira kedi için masraflar
1200 liraya bana telefon aldık.
250 lira bana altın kolye bozdu (çünkü bileziklerimi falan bozdu takılan kolyemide bana da ucuz bişey bozdu geri hediye diye)
850 liraya mikrodalgalı fırın ve blender seti aldık.
1200 lira buraya kira + depozito ödedik.
2500 lira da kredi kartı borçlarını ödedik.
Toplasak 8 bin lira elle tutulur para harcadık. Hadi 1000 lirasını da füzuli yedik içtik diyelim 9 bin geriye kalan 5-6 bin lira para yok. Eşim harcadık diyor harcayacağımız bi yer yok ne düzgünce kıyafet aldım kendime ne eşya. Eşim de öyle.
Bunun yanında bide eşim 2 ay maaş aldı ekstra 2500 lira girdi içeri ama ben bu para nereye gitti anlamadım. Eşimin ne babası ne annesi çalışıyor abileride öyle çalışmıyor nasıl geçiniyorlar anlamıyorum.
Onlara para veriyor olabilir mi veriyorsa bunu nasıl anlıcam boş yere kapris kuruntu yapıp eğer vermiyorsa da sorun çıkarmak istemiyorum yardımcı olun ..

Yaşın ufaksa büyük ihtimal karambole getirdi geri kalan parayı.Kendi hesabına falan yatırmıştır belki de.Mesela doğalgaz,elektrik su açtırma paraları falan yok mu?Artanları size göstermiyor büyük ihtimal.

Bu hesaba göre sizde yanlış hesap yapıyosunuz.

15bin nakit + takılar demişssiniz ama takılarda bozulmuş harcadığınız 8-9 binken eksik 5-6 bin diyosunuz.

Eksik 5-6 bin değil takıları bedavaya öı verdiniz kuyumcuya?
Hayır nakit ve takılar 15 bin lira tuttu

Hanımlar iyi akşamlar. Biz eşimle 5 ay önce evlendik düğünümüz yapılalı da 2 ay oldu.
Borca harca da girmek istemedik en iyisi eşyalı güzel aparta çıkalım dedik aparta çıktık.
Allaha şükür burası güzel 20 30 bin lira ev eşyası borcundan kurtulmuş olduk biriktirip nakit alırız dedik ama benim anlamadığım nokta var bizim düğün paramız bitti.
1500 liraya kedi aldık.
250 lira bana altın kolye bozdu (çünkü bileziklerimi falan bozdu takılan kolyemide bana da ucuz bişey bozdu geri hediye diye)
Toplasak 8 bin lira elle tutulur para harcadık. Hadi 1000 lirasını da füzuli yedik içtik diyelim 9 bin geriye kalan 5-6 bin lira para yok. Eşim harcadık diyor harcayacağımız bi yer yok ne düzgünce kıyafet aldım kendime ne eşya. Eşim de öyle.
Bunun yanında bide eşim 2 ay maaş aldı ekstra 2500 lira girdi içeri ama ben bu para nereye gitti anlamadım. Eşimin ne babası ne annesi çalışıyor abileride öyle çalışmıyor nasıl geçiniyorlar anlamıyorum.
Onlara para veriyor olabilir mi veriyorsa bunu nasıl anlıcam boş yere kapris kuruntu yapıp eğer vermiyorsa da sorun çıkarmak istemiyorum yardımcı olun ..
Canim paraniz nereye gitti bilmem ama sokaklar yardima muhtac yavru kedi dolu.onlardan birini sahiplenebilirdiniz

Şimdiden aranıza böyle meseleler girmiş olmasına üzüldüm. Umarım düşündüğünüz gibi değildir bazen eldeki para çok görünse de uçup gidiyor çünkü.
Takip edeceksiniz. Mümkünse banka hesaplarını vs. Kontrol edebilirsiniz.
Bunu ilk bana o yansıttı para bitti dedi ben de nereye harcadık ki dedim hesaplıyoruz taş çatlasın 10 bin tutuyor harcadıklarımız ben fazla fazla üstüne koyarak hesaplıyorum ama yaklaşık 15bin hatta daha fazla para ortada yok

1500 liraya kedi aldık.
Esinizin 2 aylik maasi mi 2500 lira? Eger oyleyse yasiyor olmak mucize.
Kedi niye aldiniz? Barinaklardan ucretsiz sahiplenebilirdiniz. Yazik gunah su yoklukta ekstra harcanmis.

Esinizin ailesinde kimse calismiyorsa da sizin dugununuzu beklememislerdir bugune kadar nasil geciniyorlarsa da bundan sonra da oyle gecinirler. Bence kari koca ev ekonomisini zamanla becerebilir duzelirsiniz.

Ohoo bu daha başlangıç biz hiç bir zaman anlamadik :)) hazır para harcanır maalesef ki...

Ne kedisi o okadar :)) ben mi yanlış okudum

Bunu ilk bana o yansıttı para bitti dedi ben de nereye harcadık ki dedim hesaplıyoruz taş çatlasın 10 bin tutuyor harcadıklarımız ben fazla fazla üstüne koyarak hesaplıyorum ama yaklaşık 15bin hatta daha fazla para ortada yok
Eşinizin düğün için borcu kalmış olabilir mi? Belki parayla onu kapatmıştır. Kredi kartı borcu vs. de olabilir.

Esinizin 2 aylik maasi mi 2500 lira? Eger oyleyse yasiyor olmak mucize.
Kedi niye aldiniz? Barinaklardan ucretsiz sahiplenebilirdiniz. Yazik gunah su yoklukta ekstra harcanmis.

Esinizin ailesinde kimse calismiyorsa da sizin dugununuzu beklememislerdir bugune kadar nasil geciniyorlarsa da bundan sonra da oyle gecinirler. Bence kari koca ev ekonomisini zamanla becerebilir duzelirsiniz.
Hayır 2 ayda 2500 den 5000 TL para girdi eve evlenmeden önce de eşim ailesinin kirasını elektriğini suyunu ödüyordu acaba hala ödüyor mu. Ödemiyoryum falan diye yemin ediyor

Eşinizin düğün için borcu kalmış olabilir mi? Belki parayla onu kapatmıştır. Kredi kartı borcu vs. de olabilir.
Hayır kesinlikle düğün harcamalarını zaten birlikte kontrol ettik bütün harcamalarda ben de yanında vardım düğün öncesi de hiçbir borçu yoktu kredi kartı hariç ama ortada yaklaşık beş 6000 TL belki daha fazla para yok iyi düşünerekten beş 6000 TL diyorum çünkü hesaplasam daha fazlası çıkacağına eminim

X