Düğün paramız nereye gitti anlamıyorum!

Parça parça harcama yaptığınız için paranın nasıl bittiğini anlamamışsınız
Dışarda geçirdiğiniz vakitlerde yol yemek parası
Eve mutfak alışverişi, abur cubur
Evin su elektrik bilmem ne açtırma parası
Vs..
Ve sizin yukarda yazdığınız harcamalar..

Atıyorum 15.000 liranın 10.000 lirasını birikim olarak kenara ayırıp sadece 5.000i harcardım ben olsam.
Ya da toplam borcu hesaplar ortaya koyar hepsini öder kalanı birikime atardım:KK49:

Umarım sizi kırmadan kendimi düzgün ifade edebilmişimdir:KK51: M Merdumgirizz

O kadar müsrif harcamışsınız ki. Bana cehalet dolu geldı fıkırlerınız. Ucuz bı Koray'a çıkıp ucuzundan eşyalar alabılırdınız o paraya. 15 ben gayet yeter. Herseyın en ıyısıne gerek YOk. Ama sen gidip 1200 tl kediye 300 tl masraflarına vermeyı tercıh etmıssın

Kendinize değil ev tutmak, ev eşyası bile alamıyorken evlenmek için bu acele niye
Eşim yüzünden ev eşyası alamadık sürekli herşeyin en pahalısını istiyor olacaksa en iyisi olsun derdinde oldu hep 4 bine televizyon 6 bine yatak odası beğendiği için hiçbir şey alamadık neyse dedim tamam dedim demez olaydım

Eşim yüzünden ev eşyası alamadık sürekli herşeyin en pahalısını istiyor olacaksa en iyisi olsun derdinde oldu hep 4 bine televizyon 6 bine yatak odası beğendiği için hiçbir şey alamadık neyse dedim tamam dedim demez olaydım
Çoğu kişi etik bulmuyor ama eşinden gizli ne kadar birikim yaparsan o kadar kardasın bence:duduk:
Bir de seni bizim ekonomi finans bölümüne alalım eminim çok işine yarayacak bilgiler alırsın :)

Esimin para hesabini 5 yil sonra cozdum . Yani daha dogrusu 5.yilda bana anlatmaya basladi ondan once senin gibi kendimi yiyordumdaha yolun basindasin illaki ogrenirsin canim

1.500tlye kedi almak hayvan sevgisinden degil zaten. Hayvan seven insan gidipte illa cins olsun diye milyarlar vermez, satin almaz. Amaç dogurtup satmak. Kediye yatirim yapilmiş yani. Yavrularindan kedinin parasini cikaracaklarmis satip. Aciyorum size ya. Bit kadar hayvanin sirtindan gecinmenin derdine düsmüşsünüz. O paranin hayrini gorur musunuz acaba ilerde...

Eşim isterse sabah aksam basimin etini yesin böyle bir rezilliğe izin vermezdim. Hic eşim yapti etti demeyin. Sizinde iciniz rahatlamistir para geri gelcek diye.

Kedi üstünden para kazanmayı hedefleyen bi esin var. Bı canı yavrulatip sonra yavruları anneden koparıp ona buna para karşılığında dağıtacak. Bence senin düşünmen gereken ne kadar merhametsiz bi insanla evlenms olman gerçi sende buna ortak olacaksın dimi. Geçen bı akrabam aradi kendisini çok severm Asla kırmam bana cins kedi bulurmsn eşim istiyor yavrularını satacakmis dedi. 1 2 saat anlattım bunun ne kadar iğrenç bişey olduğunu ve vazgeçtiler. Sizde yapmayın . GÜNAH

1.500tlye kedi almak hayvan sevgisinden degil zaten. Hayvan seven insan gidipte illa cins olsun diye milyarlar vermez, satin almaz. Amaç dogurtup satmak. Kediye yatirim yapilmiş yani. Yavrularindan kedinin parasini cikaracaklarmis satip. Aciyorum size ya. Bit kadar hayvanin sirtindan gecinmenin derdine düsmüşsünüz. O paranin hayrini gorur musunuz acaba ilerde...

Eşim isterse sabah aksam basimin etini yesin böyle bir rezilliğe izin vermezdim. Hic eşim yapti etti demeyin. Sizinde iciniz rahatlamistir para geri gelcek diye.
Yazık yaa
:KK43::KK43:

kedi alır almaz bilemietiz belki yazmak istemiyo bi sürü hayvana yardım ediyo bilemezsinizmburda klavye canavarlıgı yapmayalım kız baska bisey yazmıs burda sürekli aynısını yapıp milleti banlatıyosunuz konu sahibi kedi yazısı yazana cvp verme bosuna es gec digerlerine yazz

kedi alır almaz bilemietiz belki yazmak istemiyo bi sürü hayvana yardım ediyo bilemezsinizmburda klavye canavarlıgı yapmayalım kız baska bisey yazmıs burda sürekli aynısını yapıp milleti banlatıyosunuz konu sahibi kedi yazısı yazana cvp verme bosuna es gec digerlerine yazz
kediiyi üretim yapmak için almışlar zaten :KK66:

yeni ev masrafı eşyalıda olsa çok fazla oluyor
nasıl 1000 tl gitti 1 alıverişte onu bile anlamak zor 3 tl 5tl 40 tl topla topla gidiyor işte ama eşinizin ailesi nasıl geçiniyor cidden orası biraz belirsiz belki de eşiniz verdi bir kısmını

yeni ev masrafı eşyalıda olsa çok fazla oluyor
nasıl 1000 tl gitti 1 alıverişte onu bile anlamak zor 3 tl 5tl 40 tl topla topla gidiyor işte ama eşinizin ailesi nasıl geçiniyor cidden orası biraz belirsiz belki de eşiniz verdi bir kısmını
Hem kv hem kp parlement sigara içiyorlar bize sürekli misafirliğe gittiğimizde hiç düzgün ağırlama yok çorba varsa yanında başka yemek yok pilav varsa başka yemek yok çok zor bunlarla çok yoruldum

Once bi kendilerini gecindirsinlerde sonra biiirsuru hayvana yardim ederler. Yardim ediyorlarmis mis...
O kadar gonlu bol olan eve aldigi kedinin yavrularini satip para cikartmanin derdine dusmez.
Ayriyetten yardim etseydi bile boyle bir davranışı yine kınardım. Canavarlik konunun içinde, es gevilecek birseyde degil. Bize göre...

İyide hazıra dağ dayanmaz demişler.
Ne kadar varsa o kadar harcanır.
Siz sadece büyük meblağları göz önünde bulunduruyorsunuz ama ufak tefek kalemlerde totalde birleşince ciddi meblağlar olabiliyor.
Dışari çıkınca adım başı para harcıyor insan.
Ailesine verdigini düşünüyorsanız açık açık konuşun.
Birde eliniz bu kadar darken neden gidip petshoptan hayvan aldınız? Sahiplenseydiniz keşke. Hem hayvanları kafeste ac bilac yaşatan petshop sistemine para kazandırmazdınız hemde paranız cebinizde kalırdı. Sahiplenilmesi gereken bir yavruya yuva olurdunuz herşeyden önemlisi. Anlamsız geldi bana bu durum.

Hanımlar iyi akşamlar. Biz eşimle 5 ay önce evlendik düğünümüz yapılalı da 2 ay oldu.
Düğünde takı + nakit 15 bin lira paramız oldu.
Ne onun ailesi ne benim ailem ev eşyası yapmaya yanaşmadı.
Borca harca da girmek istemedik en iyisi eşyalı güzel aparta çıkalım dedik aparta çıktık.
Allaha şükür burası güzel 20 30 bin lira ev eşyası borcundan kurtulmuş olduk biriktirip nakit alırız dedik ama benim anlamadığım nokta var bizim düğün paramız bitti.
Harcadıklarımızı yazıyorum.
1500 liraya kedi aldık.
300 lira kedi için masraflar
1200 liraya bana telefon aldık.
250 lira bana altın kolye bozdu (çünkü bileziklerimi falan bozdu takılan kolyemide bana da ucuz bişey bozdu geri hediye diye)
850 liraya mikrodalgalı fırın ve blender seti aldık.
1200 lira buraya kira + depozito ödedik.
2500 lira da kredi kartı borçlarını ödedik.
Toplasak 8 bin lira elle tutulur para harcadık. Hadi 1000 lirasını da füzuli yedik içtik diyelim 9 bin geriye kalan 5-6 bin lira para yok. Eşim harcadık diyor harcayacağımız bi yer yok ne düzgünce kıyafet aldım kendime ne eşya. Eşim de öyle.
Bunun yanında bide eşim 2 ay maaş aldı ekstra 2500 lira girdi içeri ama ben bu para nereye gitti anlamadım. Eşimin ne babası ne annesi çalışıyor abileride öyle çalışmıyor nasıl geçiniyorlar anlamıyorum.
Onlara para veriyor olabilir mi veriyorsa bunu nasıl anlıcam boş yere kapris kuruntu yapıp eğer vermiyorsa da sorun çıkarmak istemiyorum yardımcı olun ..
Evlenir evlenmez daha eşya yok düzen kurulmamış, kediye 1500 tl vermek...Değişik bir bohem doğrusu :işsiz:

Para meseleleri çok can sıkıcı gerçekten. Böyle durumlarda en iyisi takıları bozdurur bozdurmaz gelinin tüm parayı kendi hesabına yatırması. Zira erkekler arkadaşları, yakınları vs borç isteyince geri çeviremiyorlar çoğu zaman. Sizin banka hesabınızda olmuş olsa para hem rahat rahat nereye harcanmış takip de edebilirdiniz.

X