Dügün takıları sorunsalı

Merhabalar bayanlar...

Benim sorunum kayınvalimle.Eşimle 2 senedir tanışıyoruz ve evlenmeye karar verdik.Kendisiyle hiçbir sorunumuz olmadı ve iyi anlaşıyoruz.Ben çalışıyorum ve kendi aileminde maddi durumu iyi.Nişandan itibaren kendi ailemi karıştırmadım müdahil bile olmadılar hiç altın v.s mevzusunu söylemedik ki kendileride sormadı bile herşeyi ikimiz yaptık eşimle kimse karışmadı. Eşime ben şu kadar bilezik istiyorum dedim nişandan önce ve kabul etti. onunda düğününü ve altınını ailesi yapacaktı. Pandemiden dolayı bi kaç ay önce sadece nikah yaptık yaza düğünümüz var.kısa zaman kalmışken altın durumunu sordum kayinvalidemlere gittiğimde.Anne ne zaman yapmayı düşünüyorsun ben bunu söylemiştim gelmişken bakalım dedim çünkü kimsenin sesi çıktığı yok bu konuda.Ben böyle söyleyince kapıları kapattı.Icerdede ailem var .Aman kızım babanlar duymasın böyle şeyleri diye.benim haberim yoktu senin istediğinden dedi.Bende o beni ilgilendirmez oğlun tamam dedi herşeye siz bana sormadınız ki hiç dedim oğlunu cagirdim birşey diyemedi.sen benim haberim yok diyorsun kendi aranızda halledin o zaman dedim.konuyu kapattım uzatmadım. Bir kaç gün sonra mesaj attım yine konuyla ilgili cevap vermedi ki kendisi ne takacagina dair hiç bir şey söylemedi hala da demiyor neyse sustum yine Konuşmadım 1 hafta kendisi aradı benim oğlum yanlış anlamıştır tamam dememiştir aslında diye... şaka gibi kendisi baştan itibaren sürekli arar sorar müdahil olur gerekirse saçma mevzular olsun günde 2 defa arar bu mevzuda aramadı birde bana alındı bunu söyledim diye lafımı esirgeyen bir insan değilim bende herşeyi söyledim. Mesele altın mevzusu değil bayanlar inanın ihtiyacı olan biri değilim ama insan yerine koyup birşey sormaması kendi ben bilirimci tavırları üstten konuşmaları beni inatlasmaya itti geride dönmedim sözümden 😅 Oldu bittiye getirmeye çalışıyor herşeyi. daha hala bana takacağı şeyi söylemiyor bu hediyeymiş herkesin imkanı neyse ona göre yapılırmış ilk defa duydum bunu.Bana gerçekten insan gibi kızım imkanımız böyle ben bunu düşündüm aramız bozulmasın oğlum tamam demiş orta yol bulunur dese inan tamam anne deyip geçeceğim ama bunuda demedi.Ki imkanlarda var sırf yapmamak için diretiyor eminim .Beni suçladı bunun için bir de küstü heralde ben zaten konuşmuyorum mesafemi koydum o kadar laftan sonra ister taksın ister takmasın umrumda değil.Sadece suna üzüldüm samimiyetine inanıyordum kızım kızım deyip dururdu Ama iş insanların kendi çıkarlarına gelince ben duymadım yanlış anlamıştır mevzusuna getirdi .Beni paragöz olarak adlandırdı çokta umrumda değil herkes herşeyi düşünebilir. Kendi zamanıyla benim zamanımi kiyasliyor kendi zamanında bunların lafı olmazmış utanılırmıs,ben istedim ben suçlu oldum 😅
Yorumu size bırakıyorum, şimdiden teşekkür ederim 😊
İş insanlarin kendi cikarlarina gelince yazmissiniz demi cevap aslinda burda gizli hemen silip atmissiniz yazik allahim sen evlatlarimizi gönlü gözü tok insanlarla karsilastir yarabbim

Ya bu ne kadar takarsa kendi şerefidir çok ağır bir söylem değil mi?
Diyelim ki maddi durumları yok, bir bilezik taktı veya borçla iki taktı. Kızın ailesi ise on tane taktı çünkü durumları var. Erkek ailesi kızın ailesinden daha Şerefsiz mi oluyorlar?
Aaa onun tercumesini bilmeyen var mi:)
Alllmazzsannn serrefsizzzsinnnn demek o:KK70:

Konu sahibi için söylemiyorum ama bazı gelinler giyecekleri iç çamaşıra kadar damat ailesine aldırıyorlar. Şaka gibi,nişan alışverişi adı altında bir sürü iç çamaşırı alıyorlar, hep merak ediyorum niye? Bu aldıranlar evlenene kadar iç çamaşırsız mı geziyorlar? Ne ayıp ya.
Aynennnnnnn aynenn rezalet ya

Bir tane video izlemistim. Gelin almada gelin arabaya binmeden önce altın istiyor. Verileni beğenmiyor. Arabadan inmiyor. Gelip ikna etmeye çalışıyorlar ikna olmuyor ağlıyor bağırıyor en son indi testi miydi neydi tam bilmiyorum onu kirdi falan. Şok olmustum. Bende nirvana o şu an. Bu da 2 ye veya 3e oynar işte. Bir de gelini damat da ikna etmeye çalışıyor yok artık dedim... neyse ertesi gün ayrılmışlar zaten.
E otursaymiis,wc icin inecekti eninde sonunda:))

Merhabalar bayanlar...

Benim sorunum kayınvalimle.Eşimle 2 senedir tanışıyoruz ve evlenmeye karar verdik.Kendisiyle hiçbir sorunumuz olmadı ve iyi anlaşıyoruz.Ben çalışıyorum ve kendi aileminde maddi durumu iyi.Nişandan itibaren kendi ailemi karıştırmadım müdahil bile olmadılar hiç altın v.s mevzusunu söylemedik ki kendileride sormadı bile herşeyi ikimiz yaptık eşimle kimse karışmadı. Eşime ben şu kadar bilezik istiyorum dedim nişandan önce ve kabul etti. onunda düğününü ve altınını ailesi yapacaktı. Pandemiden dolayı bi kaç ay önce sadece nikah yaptık yaza düğünümüz var.kısa zaman kalmışken altın durumunu sordum kayinvalidemlere gittiğimde.Anne ne zaman yapmayı düşünüyorsun ben bunu söylemiştim gelmişken bakalım dedim çünkü kimsenin sesi çıktığı yok bu konuda.Ben böyle söyleyince kapıları kapattı.Icerdede ailem var .Aman kızım babanlar duymasın böyle şeyleri diye.benim haberim yoktu senin istediğinden dedi.Bende o beni ilgilendirmez oğlun tamam dedi herşeye siz bana sormadınız ki hiç dedim oğlunu cagirdim birşey diyemedi.sen benim haberim yok diyorsun kendi aranızda halledin o zaman dedim.konuyu kapattım uzatmadım. Bir kaç gün sonra mesaj attım yine konuyla ilgili cevap vermedi ki kendisi ne takacagina dair hiç bir şey söylemedi hala da demiyor neyse sustum yine Konuşmadım 1 hafta kendisi aradı benim oğlum yanlış anlamıştır tamam dememiştir aslında diye... şaka gibi kendisi baştan itibaren sürekli arar sorar müdahil olur gerekirse saçma mevzular olsun günde 2 defa arar bu mevzuda aramadı birde bana alındı bunu söyledim diye lafımı esirgeyen bir insan değilim bende herşeyi söyledim. Mesele altın mevzusu değil bayanlar inanın ihtiyacı olan biri değilim ama insan yerine koyup birşey sormaması kendi ben bilirimci tavırları üstten konuşmaları beni inatlasmaya itti geride dönmedim sözümden 😅 Oldu bittiye getirmeye çalışıyor herşeyi. daha hala bana takacağı şeyi söylemiyor bu hediyeymiş herkesin imkanı neyse ona göre yapılırmış ilk defa duydum bunu.Bana gerçekten insan gibi kızım imkanımız böyle ben bunu düşündüm aramız bozulmasın oğlum tamam demiş orta yol bulunur dese inan tamam anne deyip geçeceğim ama bunuda demedi.Ki imkanlarda var sırf yapmamak için diretiyor eminim .Beni suçladı bunun için bir de küstü heralde ben zaten konuşmuyorum mesafemi koydum o kadar laftan sonra ister taksın ister takmasın umrumda değil.Sadece suna üzüldüm samimiyetine inanıyordum kızım kızım deyip dururdu Ama iş insanların kendi çıkarlarına gelince ben duymadım yanlış anlamıştır mevzusuna getirdi .Beni paragöz olarak adlandırdı çokta umrumda değil herkes herşeyi düşünebilir. Kendi zamanıyla benim zamanımi kiyasliyor kendi zamanında bunların lafı olmazmış utanılırmıs,ben istedim ben suçlu oldum 😅
Hiç istemedim altın bilezik herkes kendi imkan dahilinde elinden geleni yaptı siz eşinizden istemişsiniz oda tamam demiş ama kv bilmemezlikten gelmiş imkanları varsa söz verdiyse almaları lazım ama almadılar diyede huzursuzluk çıkarmanın alemi yok Bi akrabamızın kızı nişan yaptı nişanda takılan bilezikleri düğünde kv istiyor düğünde tekrar takayım diyo elinde yokmuş tekrar alacak imkanı gelin ortalığı ayağa kaldırmış nasıl almazsın bide elimdeki alıp tekrar takarsın diye nikahtan ayrılma derecesine gelmişlerdi ama sonra tatlıya bağlandı konu paylaşmak istedim söz verdilerse almaları güzel bir şey ama almıyorlar diyede küslük olurmu bilemedim

Ee tamam kayınvalide de benim haberim yok demiş, senin söylediğinle aynı şey. Herkes kendine göre bir plan yapıyor, siz temizlik için plan yapıyorsanız kvde takacağın altın için plan yapabilir. Ne öyle istemek, talep etmek?
Kimi temizlikten yirtiyor,kimi altindan,mucadelenin,canini kurtarmanin her turu kutsaldir😂😂

Takmazlar yapacak bısey yok .Boğazlarına yapışmıcak ya .Kız ıcınden gelenı ıstemıs .Kadında ıcınden gelenı solemıs.Istedı dıye kıza demedınız sey kalmadı .Kadın bu pandemıde 7 tane takamaz zaten .Ne takarsada kendı serefıdır.Benım demek ıstedıgım agzı olan ister .Bazıları susar.Gelınde kaynanada masallah :)
Kv serefsiz cikti,dagilalim:KK70:

Hata sizin. Keşke biraz kapora alsaydınız. Kapora yanmasın diye her şeye tamam derlerdi. Ama geçmiş artık.
Bence tekrar mesaj atın, "pazarlık payı vardır" deyin de tatlıya bağlansın.

iyi de pazarlığı! eşinizle yapmışsınız sonra altınları kvden istiyorsunuz.
asıl kvnizi ilgilendirmez O.

ayrıca bu takılar hediyedir, herkes bütçesinin elverdiğince gönlünden geçen şeyi yapar.
bunu ilk defa duymanız da çok garip gerçekten.

kocanızdan isteyin kadını rahat bırakın, mesaj falan atmak nedir ya.

gayet de altınında parasındasınız, ayrıca bu şekilde altın istemek falan gibi bir hakkınız da yok.
zaten nikah da olmuş, düğünde falan birbirinize girmek istiyorsanız devam edin çirkefliğe.

Merhabalar bayanlar...

Sizin videosu müge anlı ya bile konu olan arabadan inmem bileziğim gelmeyince diyen gelinle bir akrabalığınızmı var. Hiç duymadım gelinin altın diye diretmesinden babanızın demesi gerekti bizim adetimiz budur şukadar altın yapın diye sizin diretmeniz çok garip geldi madem ihtiyacınız yok istemeyin

X