Düğün zamanı yalnız birakilan babam

Pulmicort_Combivent

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2016
1.072
373
İyi geceler hanimlar. Babam vakti zamanında bize pek arka çıkmazdı mesela akrabalarimizin yanında onları tutardi onların yanında dururdu onlarla iyi olurdu onlar neler neler yaptı ama babam hep onlari bizden önde tuttu. Bizde hep kizdik bende hep kızdım hep icerledim ailesine sahip cikmiyorda yegenlerine baskalarina sahip çıkıyor diye gecelerce agladim küçükken. Annem çok ezildi bu sebeple.Neyse büyüdük başka sorunlarda oldu babamla ilgili o yüzden ona hep soğuğum aramızda buzlar var orası ayrida.

Bu sahislarin dugunlerinde babam biz çok çabalar sarfettik kosturduk arkalarında durduk. Su an ben düğün arefesindeyim ve bu sahislar benim ne istememe ne tanismama ne nisanima gelmedi arkadaşlar. Evet gelmediler. Babam yetim gibi kalakaldi... Öyle zoruma gidiyorki ya bu adamın hiç mi hatri yok yıllarca sizi tuttu sizin arkanızda durdu bizi bıraktı sizi tuttu hiç mi Allah'tan korkunuz yok

Öyle çok zoruma gidiyor ki halbuki bunu haketti babam ailesini bırakıp baskalarini sevmek tutmak başkaları için kendi çocuğunu üzmek dövmek bağırmak sövmek... Haketti ama işte benim de onun böyle öyle bir günde yapayalnız kalakalmasi çok zoruma gitti.
Daha da kötüsü sanki onlar olmadan (çünkü o taraftan pek başka akrabamız yok samimi) düğümü kinami yapamayacakmisim gibi sanki onlara muhtacmisim gibi bir his var içimde. Ezik miyim ben ezigim. Ezigim ben. En çok üzüldüğüm konuda gelin çıkarken evden yine onun yalnız kalacagini bilmek. Çünkü ipleri kopardım ben istememde. O öyle yine yapayalnız kalinca ben bu evden nasıl gelin çıkacağım kizlar. İçimde bir acı bir yandan merhamet bır yandan eziklik duygusu bir yandan yalnızlık

Nişan,kına,düğün az kişiyle yapılmıyor mu?
Bu yüzden gelmemişlerdir.
Bir de size babalık vazifesini yapmayan adama üzülmeyin, değmez bence.
Değmez de ben böyleyim işte. Halbuki haketti o haketti böyle oh olsun der başkası ona. Bak sen evlatlarına eşine yaptın zamanında bak al oh olsun sana der ama diyemedim çok zoruma gitti yalnız kalmasin çok isterdim tabiki yapılır az kişiyle ama babanizin yaninda kimse olmaması çok çok incitici bir şey

Salgin varya hani, insanlar korktugu icin gelmemistir. Esimin akrabasi kiz istemede hastalanarak vefat etti, ne kavga kiyamet koptu ama ölen öldügüyle kaldi 40 kisi 1evde ne isleri var. bu donemde en dogrusu cekirdek aile ile isteme soz yapip acik havada nikah yapmak.
Size iyilik yapmislar uzulmeyin.
Zaten çekirdek aile ? Ayrıca bütün düğün nikah nişan cenaze merasimlerine en önde gidip sabah akşam fotoğraf paylaşan insanlar bunlar

Değmez de ben böyleyim işte. Halbuki haketti o haketti böyle oh olsun der başkası ona. Bak sen evlatlarına eşine yaptın zamanında bak al oh olsun sana der ama diyemedim çok zoruma gitti yalnız kalmasin çok isterdim tabiki yapılır az kişiyle ama babanizin yaninda kimse olmaması çok çok incitici bir şey
Yok oh olsun denmez de umursamayın bence.
Ben böyleyim diyecekseniz tamam öyle olun o zaman.
Bizim sülaledeki tüm organizasyonlar sadece çekirdek aile ile yapıldı, az kişi ne kadar olur sizin orada?

Su an benim de kardeşimin düğünü olsa bu pandemide ben de gitmezdim. Onların sağlığı ve tabi ki kendi canım için. Hemen kötü düşünmeyin. Salgın durumundan dolayı gelmeme ihtimalleri de olamaz mı ? Sonuçta bilinçli bir vatandaş olarak ailelerimizle dahi gorusmemeli onları tehlikeye atmamalıyız. Belki onlar da bilinçli davranıyorlardır salgın sürecinde. Olması gereken bu bence.

Boşverin üzülmeyin. Hak ettiğini yaşıyor demek ki. El iyisi olursa böyle olur işte.

ben katılıyorum
Aileni ezdirirsen, karını çocuğunu boynu bükük bırakırsan elalem için gün gelir bakarsın ki o elalem toz olmuş. babaya ders olmuş işte hayatta tek varlığın ailen.

Yok oh olsun denmez de umursamayın bence.
Ben böyleyim diyecekseniz tamam öyle olun o zaman.
Bizim sülaledeki tüm organizasyonlar sadece çekirdek aile ile yapıldı, az kişi ne kadar olur sizin orada?
Bakın konu kaç kişi olduğu değil zaten. Orada babamın yapayalniz kalması az kişi olduğu için yakinmadim ben zaten kendimiz öyle istedik sadece kendi aramızda diye

Su an benim de kardeşimin düğünü olsa bu pandemide ben de gitmezdim. Onların sağlığı ve tabi ki kendi canım için. Hemen kötü düşünmeyin. Salgın durumundan dolayı gelmeme ihtimalleri de olamaz mı ? Sonuçta bilinçli bir vatandaş olarak ailelerimizle dahi gorusmemeli onları tehlikeye atmamalıyız. Belki onlar da bilinçli davranıyorlardır salgın sürecinde. Olması gereken bu bence.
Eğer şartlar ve koşullar sağlanır pandemi sürecinde izin verildiği ölçüde bir şeyler yapılıyor da eğer siz gitmezseniz o zaman tabiki insanın zoruna gider ki 9gobekten akrabanizin her şeyine gitmisseniz..

ben katılıyorum
Aileni ezdirirsen, karını çocuğunu boynu bükük bırakırsan elalem için gün gelir bakarsın ki o elalem toz olmuş. babaya ders olmuş işte hayatta tek varlığın ailen.
Bu tür insanlarin sonu genellikle böyle olur. Hatta bunun bir değişik versiyonu da tüm malın mülkün erkek çocuğunun üstüne yapılıp sonra o hayırsız çıkınca kıza dönüş yapılmasıdır. :olamaz:

X