Düğünsel Stresler

Genckading

Bir ömür boyu koşarsın, yetiştiğin nasibindir
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
4.598
6.052
Kimse destek olmuyor paramız az diyorsunuz 17bin nişan bahçede nasıl oluyor anlamadım bir kafe tutsanız daha ucuza gelirdi. O organizasyonun getirdiği ıvır zıvırı da kendin yapabilirdin. Durumunuz bu haldeyken pırlanta da bana baya abartı geldi. Sizde biraz gösteriş yapıp hiçbir şeyden geri kalmak istemiyorsunuz sanırım. Bu devirde düğün yapmak için ya çok zengin olmak lazım ya da gösteriş yapmak için ölüp bitmek lazım. Bizim durumumuz iyi olmasına rağmen bi kına gecesi bir nikah yapıp geçtik. Benim için bunlar gereksiz şeylerdi. Evimize de en iyi eşyaları eksiksiz aldık bir ay balayı yaptık. Pişman mıyım asla değilim.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :47 Kg. Şimdiki Kilom :47 Kg.

Khalesinil

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
277
483
Ben o sistemi akıl edemedim yoksa kendi aramızda bir nikah hop ardından düğün yapabilirdim biraz geri kaldım pandeminin yeni şekillerine.Artık kısmet mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum ama bana çoook büyük bir ders oldu.Bazı kişilere komik,saçma gelebilir ama ben bu durumu önemsediğim için bundan sonra bir şeyi istiyorsam ya da istemiyorsam asla o şeye tamam demicem.Kendi isteklerimi de göz önünde tutucam bu bana ders oldu.
E bu kadar istiyorsanız yapın pandemi sonrası yaptık dersniz gelinlik var damatlık var 🤔
 

Khalesinil

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
277
483
Nişana kadar 17.000 gitti diye yazmıştım
Ev kirası
Ev abonmanlıkları
Tanışma isteme hazırlıkları
Yüzükler
Nişanlıklar
Ev boya badanası
Nişan saçı
Nişan hediyesi getirilen çiçekler böcekler
Aklıma gelmeyen diğer detaylar
Tutupta 17.000 e bir bahçede nişan yapmadım
Nişanı arkadaşlarımızla piknik yaparak kutladığımızı belirttim ki Büyük bir nişan organizasyonu yapılmadığı belirli olsun diye 😅
Üzerine Nişandan sonra oturma grubunu aldık
beyaz eşyayı aldık
Perdeleri yaptırdık
Gelinliği sipariş ettik
Düğün yapılacak mütevazi alanı ayarladık
Düğündeki müzik organizasyonunu hallettik
Düğünde çekilecek video fotoğraf olayını hallettik
Çeyiz vesilesi ile alınmış mutfak eşyaları taşındı evin temizliğini yapıldı vs
Belki atladıklarımda vardır bilemiyorum
Yatak odasını bu hafta alacağız bir kaç parça eksiğimiz var onlarıda düğün sonrasına bırakıp önce bir düğünü atlatıp önümüzü görelim diyoruz
Mevzu budur

Kimse destek olmuyor paramız az diyorsunuz 17bin nişan bahçede nasıl oluyor anlamadım bir kafe tutsanız daha ucuza gelirdi. O organizasyonun getirdiği ıvır zıvırı da kendin yapabilirdin. Durumunuz bu haldeyken pırlanta da bana baya abartı geldi. Sizde biraz gösteriş yapıp hiçbir şeyden geri kalmak istemiyorsunuz sanırım. Bu devirde düğün yapmak için ya çok zengin olmak lazım ya da gösteriş yapmak için ölüp bitmek lazım. Bizim durumumuz iyi olmasına rağmen bi kına gecesi bir nikah yapıp geçtik. Benim için bunlar gereksiz şeylerdi. Evimize de en iyi eşyaları eksiksiz aldık bir ay balayı yaptık. Pişman mıyım asla değilim.
Yukarıdaki mesajım yeterlidir sanırım
 

Sns34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2019
2.844
5.033
Ahahah canım benim haklısın hem de çok bir sürü insandan duydum şunu yani diyorum ölür müsün mesela ne olur yani olmayınca kesinlikle şu sözün çok doğru içimde halledebilmem lazım bir yolunu bulucam sizin de destekleriniz büyük herkes çok tatlı şeyler yazıyor kimisi tokatlıyor ohh elinize sağlık💕😬🤭
Ben cok seyi dert ettim 9 senelik evlilik hayatimda o olmadi bu olmadi vs nisan ayinda 10 gunlul lohusayken covid gecirdim okadr cok kizdim ki kendime simdi cebinde paran olsa nevar herseyin dortl dortluk olsa nevar die 10 gunluk bebegimi koklayamadim 8 yasindaki kizm yalvardi anne cok ozledim sana sarilayim dedi sarilamadim inan hayat cok kiymetli dugunu gelinligi esyayi dert etme saglik olsun sevdigim yanimda die dusun uzuldugun zman
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 162 gün geçti.

ayshece3506

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2021
512
924
Ne zor işmiş arkadaş bu düğün zımbırtısı, sanki dipsiz kuyu..
Geriye sayıyoruz ve bitse de kurtulsak diyoruz. İkimizde yorulduk..
Şuan sırf gidip arayıp kafasının etini yemeyim diye biraz kafamın dağılması için yazıyorum. Hayatta hiçbir şeyin fiyatını bile sormadan ödeyip çıkan ben yeminle çıldırıcam. Her şey pahalı, nereye baksam her şey gözüme para gibi gözüküyor.
Uzun yıllar süren arkadaşlığımızın ardından e hadi biz iyi anlaşıyoruz seviyoruz da bir birimizi yaşımızda geçiyor çoluk çocuk sahibi olamayız kalk evlenelim dedik evleniyoruz.
İkimizde eğlenmeyi gezmeyi seven insanız. Arkadaş çevremiz ortak. Normalde her şey güllük gülistanlık. Ama gel gör ki bu dönem stressiz gitmiyor. Öyle yada böyle sudan sebeplerden tartışma hiç bitmiyor. Çünkü ikimizde maddi olarak yorulduk.
Yola çok güzel başladık her şey yolunda idi ama tıkandık gibi bir şey oldu.
Çok soyut geçtim sanırım,
Eylülde sevgili olmaya karar verdik Nisanda evlilik teklifi etti. tanışma şu bu derken haziranda aile arasında nişan.
Öyle abartılı şeyleri hiç sevmedik ikimizde ama aileler durmuyor durulmuyor. Nişan arkasında arkadaşlarla bahçemizde toplandık corona da sebepti küçük bir piknik parti yaptık. Sırf ailenin gönlü olsun diye eve organizatör çağırdık evi süslettik (toplam 4 saat için)
Yok çiçeği yok böceği derken Nişana kadar olan süreçte 17.000 TL para gitti şaka gibi.. (Tüm nişan masrafları ve ev için boya tadilat kira abonmanlıklar vs yani eşya hariç)
Yüzükler pırlanta şu bu derken bu para gitti.. ayrı ayrı alınırken bişeyler para değildi bir pırlantaya hevesim vardı en pahalısı içinde oydu ama diğerleri nasıl böyle kartopu etkisi yaratıyor anlamıyorum. Hayat pahalı hemde çok..
Oturacağımız eve masraf olmasın diye yasaklar da kendimiz boyadık, temizliğini kendimiz yaptık. Ev ailelerinin evi ama kira ödüyoruz (piyasaya göre uygun meblağ) Nisan ayından itibaren kiramızda başladı..
Birlikte para biriktirdik bu süreçte koltuk takımlarını peşin aldık.. Annesi biraz destek çıktı beyaz eşya aldık. Annemler destek çıkacaklar yatak odasını alacağız.
Yıllardır annem sayesinde birikmiş bir çeyiz seti ile mutfak eşyaları çıktı aradan.
Evde ocak vardı davlumbaz vardı yenisini almadık
Perdeleri yaptırdık.
Düğün salonu piyasası ise ayrı bir dünya (Nişan yapmadın kına yapmıyosun ben senin mürüvetini göremiycekmiyimler, yakın çevrede evlenen arkadaşların havalı tavırları falan.. ) Bizde bindik bir alamete tuttuk bir salon.. Evet neyse onuda planladık..
Şimdi kaldık el elde baş başta..
Kuaför yok
Tv miz yok
Yemek masamız yok
Halımız yok
Davetiyemiz yok
Düğüne 2 aydan az zaman var


Oturup konuşuyoruz takmayalım kafamıza düğünden sonra yaparız falan.. Sonra bir şey oluyor ikimizinde canı sıkılıyor..
Oturup tavuk gibi düşünüyoruz..

Babası hayatta değil ailesi pek destekçi değil.. (Tek desteklerini beyaz eşyada yaptılar)
Benim ailemde aynı durumda biz kendimiz yapıcaz diye çıktık ama bi ne yaptınız diyenimiz yok :eek:

Azcık morale motivasyona ihtiyacımız var sanırım.. Yoksa evlenmeden çökücek sinir sistemimiz
Emin olun düğün de yapsanız yine konuşan konuşacak, beğenmeyecekler, kulp bulacaklar olacak. Biz yıllar önce evlendiğimizde yemekli içkili dört dörtlük düğün yaptık, tamamını eşimin ailesi karşıladı, müzisyenler bile TRT sanatçısıydı, düğünden sonra dedikodusunu yapan, gelip orda yiyip içip ertesi gün aman falancanınki daha iyiydi, yok sandalyeler şöyle olsaydı, pist böyle olsaydı diyenler oldu. O nedenle hatıra olsun istiyorsanız en uygunundan bir nikah kokteyl yapın geçin, kimse için kırk bin elli bin masraf yapmayın, kıymet bilen de olmuyor.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-10-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Khalesinil

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
277
483
Evet bir hafta daha eksildi günlerden,
bizde bu süreçte;
yatak odasını aldık eylülde gelecek
Gelin saçı için bol araştırma sonucu bir tanıdık vasıtasıyla uygun fiyatlı bir yer buldum burada çok tavsiye olmuştu kendi düğününe gittiğini söyleme diye ama riske alamadım. Saçlarım çok kıvırcık ve riske giremem. Baştan savma yaparsalar dağılır diye..
Düğün fotoğrafçısını yine arkadaş çevresinden buldum. Piyasada bulduğun fiyatın yarsına yaparım düğünden sonra verirsin dedi. Üstelik istediğin kadar çekerim nerde istiyorsan çekerim dedi. Bu işi de savdık..
Şimdi Nikah başvurusuna sıra geldi onda da araştırmalarımızı yaptık hafta içi nikah kıyılınca ucuza geliyor. Düğün törenin de ise sadece formalite icabı bir nikah töreni olacak.

Davetiye ve düğün ikram hediyesi kaldı gibi aklıma gelenlerden birde damat için ceket..

Diğer büyük kısmı düğün sonuna şimdilik bıraktık gibi bakalım ne olacak..

birde her geçen gün stres seviyemiz artıyor zaman azaldıkça bu normal mi :KK43:
 

-ebi-

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.631
1.814
Biz de yakın zamanda nisan yaptık. Eve organizasyon çağırdık 500tl bi tane normal 25 kişilik pasta. İnternetten aldığım 200tllik elbise ve önceden dugunlere giymek için aldigim ayakkabı. Nişanlımın daha önce is görüşmesi için aldığı takım elbisesi vardı. Pırlanta vs istemedim. 2000 TL’ye yüzükleri aldık gelin ve damat icin nisan hediyelerini de aileler aldığı icin bize dokunmadı. Bence bu kadar rahatsız olacaksanız cok daha ucuza gelebilirdi hepsi. Nisan düğün gösteriş çok isteyen seven para harcayan insanlar var ama hem onlardan değilsiniz hem de 17bin harcamışsınız. Bence başkalarından etkilenip istemediğiniz şeyler yapmışsınız onun da çözümü yine kendi içinizde bitiyor. Her zaman beğenmeyecek konuşacak insanlar olur. Onları dinleyip kendinizden ödün verip vermeyeceğiniz size kalmış.
 

Stevya

| Art de vivre |
Pro Üye
7 Kasım 2020
3.849
20.324
Evet bir hafta daha eksildi günlerden,
bizde bu süreçte;
yatak odasını aldık eylülde gelecek
Gelin saçı için bol araştırma sonucu bir tanıdık vasıtasıyla uygun fiyatlı bir yer buldum burada çok tavsiye olmuştu kendi düğününe gittiğini söyleme diye ama riske alamadım. Saçlarım çok kıvırcık ve riske giremem. Baştan savma yaparsalar dağılır diye..
Düğün fotoğrafçısını yine arkadaş çevresinden buldum. Piyasada bulduğun fiyatın yarsına yaparım düğünden sonra verirsin dedi. Üstelik istediğin kadar çekerim nerde istiyorsan çekerim dedi. Bu işi de savdık..
Şimdi Nikah başvurusuna sıra geldi onda da araştırmalarımızı yaptık hafta içi nikah kıyılınca ucuza geliyor. Düğün törenin de ise sadece formalite icabı bir nikah töreni olacak.

Davetiye ve düğün ikram hediyesi kaldı gibi aklıma gelenlerden birde damat için ceket..

Diğer büyük kısmı düğün sonuna şimdilik bıraktık gibi bakalım ne olacak..

birde her geçen gün stres seviyemiz artıyor zaman azaldıkça bu normal mi :KK43:
Düğünden sonra ufak terzi işlemleriyle günlük kullanıma uygun hale getirilen ceketler var, onlara bakmanızı öneririm.

Düğün hediyelikleri çok gereksiz bir külfet zannımca. Olmasa da olur diye düşünüyorum.

Artık davetiye bastırmak yerine dijital bir davetiye oluşturup whatsapp üzerinden gönderiyorlar. Maliyetsiz ve kolay. Düşünün derim :)

Umarım tez zamanda, en güzel şekilde biter bu süreç🙏🏻
 

Khalesinil

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
277
483
Biz de yakın zamanda nisan yaptık. Eve organizasyon çağırdık 500tl bi tane normal 25 kişilik pasta. İnternetten aldığım 200tllik elbise ve önceden dugunlere giymek için aldigim ayakkabı. Nişanlımın daha önce is görüşmesi için aldığı takım elbisesi vardı. Pırlanta vs istemedim. 2000 TL’ye yüzükleri aldık gelin ve damat icin nisan hediyelerini de aileler aldığı icin bize dokunmadı. Bence bu kadar rahatsız olacaksanız cok daha ucuza gelebilirdi hepsi. Nisan düğün gösteriş çok isteyen seven para harcayan insanlar var ama hem onlardan değilsiniz hem de 17bin harcamışsınız. Bence başkalarından etkilenip istemediğiniz şeyler yapmışsınız onun da çözümü yine kendi içinizde bitiyor. Her zaman beğenmeyecek konuşacak insanlar olur. Onları dinleyip kendinizden ödün verip vermeyeceğiniz size kalmış.
Aslında ara yorumlarda 17.000 tl nin detayını vermiştim ama ana konuyu düzenlemek yasak olduğundan detayı oraya ekleyemedim,
Bunun içinde ev kirası (4 aylık) boya badana işleri ve benim gerçekten istediğim Pırlanta vardı rakamı yukarı çıkartan o oldu sanırım..
Rahatsız olduğumuz bizim kendimizin yaptığını bilen ailelerin isteklerde bulunması, yapmayıp hayır dediğimizde surat asılması yaptığımız zamanda destek olunmayacak olması..
Kendimiz yaparken emin olun kafamız şu konuda çok rahat kimse nişanda ne giydiğime gelinliğimin nasıl olduğuna koltuğumun rengine perdemin şekline hiçbirşeye karışamıyor 😊 Biz bunu beğendik bütçemize bu uydu diyoruz geçiyoruz..
Aileler arası sorun yok şükür forumda en çok okuyup ve yaşadıklarımıda cebimde tutup tedirgin olduğum konudur.. Ama herşey yolunda..
Kendi içimizde de büyük sorunlar yaşamıyoruz ama işte ufak stresler oluyor konuşurken sesinden anlıyorum yada gece uykularımız kaçıyor.. Acaba nasıl olacak diye düşünüyoruz

Neyse bu arada internetten çok uyguna davetiye bulduk hem şık hem ucuz davetiye de sayı fiyatı çoo etkilemiyor 10-15tl farklı 50-100 tane fazla bastırabiliyorsun ama ihtiyacımız kadarını belirledik 200tl ye bastırıcaz (250 tane)

Hediyeliği de İnternetten buldum yine özel ve bu zorlu günlerde anlamlı olacak ufak bir hatıra şeklinde hemde fiyatı uygun adeti düşük tuttuk takı töreninde her aileye bir tane olacak şekilde ayarladık 😅 Böylece fazla almak zorunda kalmadan her aileye bir tane verebileceğiz buda ortalama 400tl

Ceket içinde haftasonu bakacağız (takım almıyoruz) Burada bir çarşı var oraya gidip pazarlıkla yakası takılıp çıkarılanlardan alacağız..

Umarım aklımıza gelmeyen eksik bir şey kalmamıştır 😊 Bunları bitirirsek elimizde kalan ile evdeki eksiklere döneceğiz
 

helinhelin24

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
102
133
29
Ya sizin hataniz her yerde gelin damat oldugunuzu belli etmeniz.o yuzden hep kaziklanmissiniz kuaforlerde berberler cicekcide falan.