Düğünüme tam 3 ay var ama nişan atacağım….

bezdumanammm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
121
33
25
Nişanlım hiç olgun değil, annesinin dolduruşuna çok fazla geliyor. Annesi kafasını şişiriyor o da bana sarıyor, beni ailesine karşı asla savunamaz. Dış kapının mandalı olan halası hakkımda konuşmuş adam olup beni savunamadı. Sürekli ortada laf taşıyor nişanlım. Nişanda bana sadece 1 çeyrek ve isimli altın kolye taktılar, 2 sene olucak nişanlanalı ve bunlar dışında hiç bir şeyim olmadı daha. Ben bu güne kadar onları asla maddi açıdan üzmedim. Bir kez olsun bir istekte bulunmadım, bir çöp dahi istemedim. Ki almadılar da. Her neyse her şey maddiyat değil ama ben buna rağmen gözü yükseklerdeymişim. Her genç kız gibi, içi güzel yeni yapılı dairede yaşamak istediğim içinmiş. “Şimdiye kadar size ne gibi gözü yüksekte dedirtecek isteklerde bulundum?” Diye sordum nişanlıma, bunu eve eşya alırken göreceğiz daha bekle dedi. Şimdiye kadar asla hiç bir şekilde benim için masrafa girmediler, ona rağmen eşya konusunda daha düşündüklerine bakın, çok görüyorlar bana demek. Ailesi desen, teyzeler, yengeler vs bir kez olsun beni arayıp vs sormadılar canım nasılsın iyi misin diye. Ya bu anlattıklarım daha bir hiç.. annem dedi ki maddiyat konusunda ben size destek olurum. Nişanlım gelmiş bana diyor ki annen gilin parasına kalmadık, beni parayla satın alacakları sanıyorlar, bizi fakir fukara mı görüyorsunuz falan filan diyor..Kaynanam balayı tatiline bile karıştı, masraf olur diye gitmeyin etmeyin diye çok çabaladı, ama amacına ulaşamadı, balayını tuttuk, daha söylenecek çooook şey var aslında ama bunlar yeterli bence.. dün çok büyük kavga ettik, inceldiği yerden kopacaksa kopsun dedi. Bende dedim ki beni sen gözden çoktan çıkarmışsın, beni gözden çıkaranı ben çoktan sildim, çık git hayatımdan dedim. Ondan sonra konuşmadık bir daha, sonra anneme yazmış, kızınızın niyetini öğrenebilir misiniz, beni hayatından çıkarmış diyor.. tüm suçu bana deviriyor.. nişanlımın iş g*tü bile yok, çocuk gibi, her şeye alınır, küser. Her şeyi ayağına bekler, annesi el bebek Gül bebek büyütmüş. İlgi desen yok, sevgi desen yok, aramız buz gibi oldu, artık soğudum. Hevesim kalmadı hiç. Annemle babamla konuştum. Onlar her şekil benim arkamda, biz senin kararına saygı duyuyoruz diyor, onlar zaten başından beri istemiyordu. Ben kafamda bitirdim, ama bana engel olan tek şey, maalesef evlilik dışı yaşamış olduğumuz cinsel ilişki… Sadece bunun için hayatımı karartmak istemiyorum, ama işte yinede içime dert oluyor. Annemin dediği gibi evlensem bile benim sonum ayrılık. Bu çocuktan hayırlı eş olamaz maalesef… hazır değil henüz. 2 gündür ne o bana yazıyor, ne de ben ona…. Ben ona o kavga esnasında annen seni gaza getiriyor, annenin aklı ile yaşıyorsun, annen seni şişiriyor, git annene bunlarıda söyle falan filan dedim. Her tartışmada arayan annesi beni bu sefer ne aradı, ne de yazdı. Şu an ayrıldık mı, ayrılmadık mı anlamış değilim gerçekten..

Bence net bir karar verin . Kesin olarak istiyor musunuz kafanız karışık gibi . Cevabınız netse çıkarın hayatınızdan . Ama ayrılma niyetiniz yoksa da bunca kavga evlilik öncesi çok yıpratıcı . Yaşadığınız ilişkiyi kafanıza takmayın bir ömür mutsuz olmak yada boşanmak şu an ayrılmaktan daha mi iyi ? Bence iyice düşünün

Siz zaten kafanıza koymuşsunuz bence üzüyorsa mutlu etmiyorsa sürdürmenin anlamı yok sanırım evlenince daha da sıkıntılar çıkacak gibi hem aileniz de yanınızdaymış böyle bir şans varken iyi düşünün derim, yaşadığınız cinsel ilişkiyi de boşverin ya her şey o demek değil sizin sağlığınız mutluluğunuz daha önemli

Nişanlım hiç olgun değil, annesinin dolduruşuna çok fazla geliyor. Annesi kafasını şişiriyor o da bana sarıyor, beni ailesine karşı asla savunamaz. Dış kapının mandalı olan halası hakkımda konuşmuş adam olup beni savunamadı. Sürekli ortada laf taşıyor nişanlım. Nişanda bana sadece 1 çeyrek ve isimli altın kolye taktılar, 2 sene olucak nişanlanalı ve bunlar dışında hiç bir şeyim olmadı daha. Ben bu güne kadar onları asla maddi açıdan üzmedim. Bir kez olsun bir istekte bulunmadım, bir çöp dahi istemedim. Ki almadılar da. Her neyse her şey maddiyat değil ama ben buna rağmen gözü yükseklerdeymişim. Her genç kız gibi, içi güzel yeni yapılı dairede yaşamak istediğim içinmiş. “Şimdiye kadar size ne gibi gözü yüksekte dedirtecek isteklerde bulundum?” Diye sordum nişanlıma, bunu eve eşya alırken göreceğiz daha bekle dedi. Şimdiye kadar asla hiç bir şekilde benim için masrafa girmediler, ona rağmen eşya konusunda daha düşündüklerine bakın, çok görüyorlar bana demek. Ailesi desen, teyzeler, yengeler vs bir kez olsun beni arayıp vs sormadılar canım nasılsın iyi misin diye. Ya bu anlattıklarım daha bir hiç.. annem dedi ki maddiyat konusunda ben size destek olurum. Nişanlım gelmiş bana diyor ki annen gilin parasına kalmadık, beni parayla satın alacakları sanıyorlar, bizi fakir fukara mı görüyorsunuz falan filan diyor..Kaynanam balayı tatiline bile karıştı, masraf olur diye gitmeyin etmeyin diye çok çabaladı, ama amacına ulaşamadı, balayını tuttuk, daha söylenecek çooook şey var aslında ama bunlar yeterli bence.. dün çok büyük kavga ettik, inceldiği yerden kopacaksa kopsun dedi. Bende dedim ki beni sen gözden çoktan çıkarmışsın, beni gözden çıkaranı ben çoktan sildim, çık git hayatımdan dedim. Ondan sonra konuşmadık bir daha, sonra anneme yazmış, kızınızın niyetini öğrenebilir misiniz, beni hayatından çıkarmış diyor.. tüm suçu bana deviriyor.. nişanlımın iş g*tü bile yok, çocuk gibi, her şeye alınır, küser. Her şeyi ayağına bekler, annesi el bebek Gül bebek büyütmüş. İlgi desen yok, sevgi desen yok, aramız buz gibi oldu, artık soğudum. Hevesim kalmadı hiç. Annemle babamla konuştum. Onlar her şekil benim arkamda, biz senin kararına saygı duyuyoruz diyor, onlar zaten başından beri istemiyordu. Ben kafamda bitirdim, ama bana engel olan tek şey, maalesef evlilik dışı yaşamış olduğumuz cinsel ilişki… Sadece bunun için hayatımı karartmak istemiyorum, ama işte yinede içime dert oluyor. Annemin dediği gibi evlensem bile benim sonum ayrılık. Bu çocuktan hayırlı eş olamaz maalesef… hazır değil henüz. 2 gündür ne o bana yazıyor, ne de ben ona…. Ben ona o kavga esnasında annen seni gaza getiriyor, annenin aklı ile yaşıyorsun, annen seni şişiriyor, git annene bunlarıda söyle falan filan dedim. Her tartışmada arayan annesi beni bu sefer ne aradı, ne de yazdı. Şu an ayrıldık mı, ayrılmadık mı anlamış değilim gerçekten..
Evlenmek için olgun insanlar arayın siz olgunlaştırmaya çalışarak ömrünüzü heba etmeyin. Birliktelik yaşadınız diye hayatınızı heba etmemek akıllıca bir düşünce. Madem soğudunuz gönderin hediyelerini kurtulun. Çok toksik bir durumda zaten ilişkiniz

Pahalılıktan dolayı artık nişan dönemi ekstra stresli geçiyor. Çünkü ev kurmak çok daha zor hale geldi. Altın pahalı eşya pahalı her şey pahalı. Ama zaten söylediğiniz kadarıyla saçma sapan taleplerde bulunmamışsınız. Bu süreçte iki tarafın da anlayışlı olması, gereksiz masraflardan kaçınması gerekiyor. Sorun buysa konuşulup ortak bir karar alınabilir. Ancak işin içine ailelerin karışması büyük sıkıntı. İkinizin de bazı şeylere kulak tıkaması gerekiyordu. Nişanlınız her söyleneni gelip size aktarmamalı. Annesini vs bu işlere karıştırmamalı. Öfkeyle, kırgınlıkla böyle şeyler yazmış olabileceğinizi düşündüğüm için bence biraz bekleyin sakinleşin. Her şeyi tekrar gözden geçirin, sonra karar verin. Daha önce cinsel birliktelik yaşamış olmanızı bir kenara bırakın. Bu vereceğiniz kararı etkilemesin

Sadece cinsel birliktelik yaşadınız diye evlenip boşanmayı düşünmeyin sakın. Bırakın yol yakınken . Anasının memesinden ayrılsın önce nişanlınız
İdol ya . Bu yorumu okullarda kitap niyetine okusunlar.

Yarisina kadar dayanabildim tek söyleyeceğim AYRIL.
Buna benzer şeyler yaşadım bende yillar önce ve bitirdim sonrasında daha iyi bir adamla tanışıp evlendim şükürler olsun rabbim esimi karsima cikardi.

Şimdiye kadar size ne gibi gözü yüksekte dedirtecek isteklerde bulundum?” Diye sordum nişanlıma, bunu eve eşya alırken göreceğiz daha bekle dedi.
Bu kurdugu cümle o kadar iğrenç ki, atin yüzüğünü gitsin hayatinizi kurtarın.
Sonrasinda ayrildiginiz her gune şükür edeceksiniz .

Bu kafasında bitirmis insan davranısı degil. Son kıtanız bunu gösteriyor. Hala barısacak gibi bir havanız var. Kendinize eziyet etmeyi cok seviyorsunuz belli ki.

Yok bitirdim diyorsanız da silin engelleyin her yerden ne var yok bütün herseyi gönderin. Gönderin de otursun bi’ tarafının üstüne nasıl oluyomus ayrılık.

Yüzüğü, çeyreği ve 💩lu kolyelerini de gönderin gitsin. El bebek gül bebek değil, sevgisizlikle şımartılarak büyütülmüş bir insan nişanlınız. Ne gerek var? Yol yakınken dönün. Şu an geri dönerseniz iyice bir yerleri kalkacak ana oğulun ve bana muhtaç gibi davranacak.
Aileniz ne güzel bi aile. Onlara da bunu yapmayın.

X