Dünürler tartışlar iki tarafta birbiriyle konuşmuyor ne yapmam gerekiyo

irem26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2019
4
1
24
Kızlar lütfen bana yardımcı olun bundan 3 hafta önce erkek arkadaşımın ailesi tanışmaya geldiler ve geldiklerinde istemede oldu.Büyükler kendi aralarında sohbet muhabbet ederken sözün nasıl olucağını nerde olucağını konuştular söz nişan bir mi olucak ayrımı olucak diye konuşuldu babamda dediki kayınvalidem ve kayınpederime şimdi söz yapalım adı belli olsun damadımı askerden geldikten sonrada büyük bi nişan yaparız dedi herkes kabul etti.Neyse söz hazırlıklarımız başladı bizim daha sonrasında teyzem ve kuzenim yardım etti bana hep başka yardım eden olmadı söz gününe kadar kayınvalidem hiç annemi aramadı eksik bişi var mı falan diye bide biz kendi aramızda 30 kişi geldikten sonra söz nişan bir yapılsın diye konuşulmuştu sadece teyzemler arasında falan neyse söz günü geldi zaten sürekli bi gergin ortam yüzükler kesilicek kim kesicek kız tarafımı yoksa erkek tarafımı kesilicek diye tartışma çıktı annemde artık sussunlar diye erkek tarafı keser dedi sözlümün amcası kesti.Daha sonrasında makas kesmiyo dendi ama kimse para koymadı neyse daha sonra takı takılıcaktı benim üstüme kurdele astılar elbisem delinmesin diye bunuda sorun yaptılar bizde tepsiye konur ne demek kurdaleye takmaktır falan diye daha sonrasında teyzem erkek tarafından birine sözle nişan bir yapılıyo haberiniz yokmu demiş.herkes şok olmuş.neyse söz bitti erkek tarafı gitti.kayınvalideme söylemiş söz nişan bir dendi falan diye kayınvalidemde sinirlenmiş bağırmış çağırmış arıcam ben gelini demiş sözlüm arattırmamış.Sonra sözlüm benim yanımdayken kayınvalidem aradı senin annenler ne yapmaya çalışıyo o teyzenle kuzenin birdaha hiç bir şeye karışmıcak karışırlarsa bu iş biter Ayrılırsınız bitiririm bu ilişkiyi falan dedi bana neyse baya uzun konuştuk ben sözlümün yanına gittim moralim bozuldu sinirlendim olayı anlattım sözlüm bana dediki ben bitti demeden kimse bitiremez dedi konu kapandı.aradan 3 gün geçti 3 gün boyunca sürekli sözlümün bütün ailesi bana söylenmeye başladı falan en sonunda ben sözlümle konuşurken annem duymuş konunun geçtiğini geldi yanıma işte niye bu kadar üstüme geliyolar kendi hatalarını görmüyolar falan diye kayınvalidemi aradı sonra ikiside birbirine bağırmaya başladı kayınvalidem annemede bu iş biter bu iş devam etmez sen kendi kararlarını alamıyosun ablanı susturamıyosun daha bir çok şeyler söyledi annemde sen oğlunun mutluluğunu istemiyosun heralde dedi bu şekilde konu kapandı kayınvalidemde beni aradı bundan sonra ne evinize gelirim nede anneni arar sorarım benim için bitmiştir falan dedi sözlüme anlattım sözlümde sen karışma ne yapıyolarsa yapsınlar bırak yesinler yicekler birbirlerini sen kalıyorsun sonra ortada dedi bende kayınvalideme kırıldım sinirlendim soğuk davrandım mesafemi koydum ne yapmam gerekiyo orta yolu bulmam için barışmaları için lütfen yardım edin

Bu söz nişan evresi iki tarafın birbirini tanıması için çok önemli.Niye bişey yapacaksın ki gözlemle.Erkek arkadaşını da ailesini de.Onlarla yapabilir misin düşün.Şimdi barıştırmaya çalış,iki gün sonra gene vs vs.
Evlilik uzun soluklu hep böyle mi geçer?Hayrlıysa ileri hayırsızsa beri demeli insan

Aileniz haksız ki.
Kendi kendinize sözü nişana çevirip böyle bir fikir alışverişi yapmamışsınız, gelecekler habersiz gelmişler ve dolayısıyla hazırlıksız gelmişler.
Kurdele takarak onları daha da utandırmışsınız ama yetmemiş teyzeniz bir de erkek tarafını suçlar gibi nişan diye azarlamış.
Kv adayınız sonuna kadar haklı, rencide edilip saygı görmemiş.

Sözlenmek ile nişanlanmak arasında bir farkın olup olmadığını yıllardır anlamış değilim.
Söz sürecinde kayınvalide aramalı idi.
Bir de anne babanın haricinde diğer aile büyükleri karışınca hakikaten hep bi yanlış anlaşılma çıkıyor

Hata senin ailende
Söz olsun askerden sonra büyük nişan olsun demişler millet söz için takı ayarlamamış haliyle
Sonra takı beklenmiş millet tabiki şok olur
Ama artık yüzgöz olunmuş yani şimdi karışmasan ne olacak daha yolun başındasınız bunu kınası düğünü var iyi ölç tart sadece eşle değil aileyle de evleniyorsun unutma
Şimdi bırak birbirlerini yesinler diyen nişanlın ilerde annem haklı sen kendi annene bak diye seni azarlar şaşırma o zaman

Aileniz haksız ki.
Kendi kendinize sözü nişana çevirip böyle bir fikir alışverişi yapmamışsınız, gelecekler habersiz gelmişler ve dolayısıyla hazırlıksız gelmişler.
Kurdele takarak onları daha da utandırmışsınız ama yetmemiş teyzeniz bir de erkek tarafını suçlar gibi nişan diye azarlamış.
Kv adayınız sonuna kadar haklı, rencide edilip saygı görmemiş.
Bunlar konuşuldu kurdeleye takılması falan söz nişan bir konusundada konuşuldu ama sadece lafta kaldı teyzemlerinde aklında o kaldığı için böyle bir şey söylenmiş biz kayınvalideme hepsini açıkladık bunların

Sözlenmek ile nişanlanmak arasında bir farkın olup olmadığını yıllardır anlamış değilim.
Söz sürecinde kayınvalide aramalı idi.
Bir de anne babanın haricinde diğer aile büyükleri karışınca hakikaten hep bi yanlış anlaşılma çıkıyor
Aynen öyle ben de aykı şekilde söyledim kayınvalideme söyledim bundan sonra daha dikkatli oluruz şeklinde açıklama yapıldı

söz ayrı nişan ayrı dedikten sonra kendi kendinize bu hem söz hem nişan olsun dediniz ve erkek tarafına haber vermediniz mi?
Erkek tarafıylada konuşuldu bu konu ama sadece kafta kaldı teyzemlerinde aklında söz nişan bir olduğu kalmış buna istinaden söylemiş erkek tarafına biz bu açıklamaları yaptık zaten ama sürekli konuyu uzatıyolar

Baya karistirmissiniz galiba ortaligi.
Plan neyse, nu konusuldiysa onu uygulayin.
her kafadan ses cikmasin. Anneler konussun yeterli. Teyze falan herkes birsey derse iste
Bôyle oluyor malesef.

yalniz kayinvalidE fena bozulmus, sorun sadece
Bukadarmi? Dahasi varmi.

niye kendi istediklerinizi en basından 2 ailenize de siz söylemednz nişanlnzla ..
mesela ben kendi aileme söz nişan bi arada olacak dedim nişanlmda gitti ailesine söyledi.. biz ne istersek o oldu..
hatta 2 aile bi araya geldi dedim ikisi bir arada olacak ben öyle tekrar tekrar telaşa gelemem dedim .. kına gecemle dugunume odaklanmak istiyorum dedim.. o anda nişanlmda destek oldu hoop susuldu.. tamam dediler. hazır 2 aile varken ben bohça istemıyorum (nişan ) her 2 tarafa da yaydım bnu .. Kimse getirmedi.. Düğünm olacak takıcam nişanlmı koluma sen ne istiyorsun ihtiyacın ne ona alıcam ben ne istıyorsam ona aldırıcam hepsi bu.. aileler tartışmışsa nişanlnzla aranıza taşımayın.. koca koca insanlar çoluklu çocuklu çözsünler.. iki aileyi bi araya getirmezsnz olur biter yani.. kv sana bir şey der ise Anne kbakma beni ilgilendirmiyor 2 dunur halledn beni karstırmayın bana da anlatmayın de yani..

Birden bire Hem söz hem nişan demişsiniz. Siz hala sözlüm diye bahsediyorsunuz. Kv izde aramamakta hatalı. Biraz sakinleştikten sonra anneleri görüştürün konuşsunlar bence.

X