Düşük, Geç Döllenme ile gelen mucize

kardenesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
3
9
30
Öncelikle herkese merhaba,
Zamanında burayı didik didik arayıp, kendimdeki belirtilere neden aradığıım için şimdi ben yazıyorum.

3 Eylülde yaşadığım 5 haftalık düşükten sonra doktorum yalnızca 1 regl dönemi korunma verdi, oda önlem amaçlı.
1 aydan sonra tekrar başladım belirti aramaya, acaba demeye ama olmadı.
Çünkü reglim düzenlidir, şaşmaz. Düşükten sonraki reglim bile şaşmadı.
Sonra tam regl dönemimde (9 Aralık) bademcik iltihabı oldum ama kendimde 0 belirti olduğundan iğne, antibiyotik, serum, ilaç ne varsa kullandım. Çünkü beklemiyorum, hissetmiyorum, bir önceki düşüğümde olan hiç bir belirti yok.
Yani zannediyorum ki yine aynı belirtiler olacak.
Bir de tam hasta olduğum akşam 2 küçücük damla kahve akıntım oldu, heh geliyor reglim dedim.
O yüzden teste ihtiyaç duymadım
10 Aralıkta en geç regl olmam gerekiyordu, olmadım ve tabiki antibiyotik kullanmama bağladım.
Baya gecikmesine bağlı olarakta cuma akşam (13 Aralık ) eşime test aldırdım.
Test yaptım ama o kadar silik bir çizgi vardı ki, imkan veremedim çünkü baya geçmişti varsa bile çok koyu olmalıydı ( öyle zannediyorum kendimce ).
Her neyse Pazar (15 Aralık ) günü oldu ve hala gelen giden olmayınca önce idrar testi yaptım yine silik çizgi, eşime kahvaltıdan sonra kan testi verelim bi bakayım dedim.
Kan testi verdik ve sonuç Beta HCG: 43
BAT üzerinden 1 hafta geçmesine ve sonucun 43 olmasına ben neyi bağladım = düşük olacak ve değerim düşünce kanamam başlayacak.
Pazartesi kanamam olmadı, salı günü(17 Aralık) tekrar idrar testi yaptım, koyuluk biraz artmış ama hala silik çizgi.
Durum böyle olunca işten izin aldım, önce kan verdim.
Sonra tahlilin çıkış saatine göre randevu aldım, yine de bir görüneyim, çünkü malum dış gebelik ve kürtaj korkusu sardı beni.
Her neyse doktor randevusuna girdim, sonucum çıkmış. Tam 48 saat sonraki Beta HCG: 98,07
Doktorum gebelik olduğunu, düzenli ve güzel artış olduğunu söyledi. Ben şok.
Ultrasonda rahim kalınlaşmasını gördü ve daha minicik 3 haftalık bir gebelik olduğunu, bir hafta sonra ancak keseyi görebileceğimizi söyleyerek, mutlu biz kardenesi yolculadı.

Ek bilgiler:
*Hesaplanan tüm tarihler tahmini oldu, geç döllenmeden dolayı.
*24 Aralıkta : 4+4 kese ölçüsü oldu
** Sonraki 2 hafta doktorum olmadığından gidemedim ve doktor değiştirdim.
*6+4 'te yeni doktoruma gittim, kalp atışı duydum ve o güne kadar içinde umut olan bir karamsardım.
vee dün yine randevum vardı, yeni SAT: 22 Kasım 2019 olarak belirlendi.
7+6 olarak bugün yoluma devam ediyorum.
*Doktorum düzenli regl durumlarında nadir olur dese de Allah'ın işi işte, belki zamanında olsa ilaçlardan etkilenecekti, bilemiyorum.

Çok dua ettim, çok şükrettim.
İsteyen herkesin konusunu, mesajını görünce İnşAllah dedim.

Hayırlı, sağlıklı, mutlu gebelik ve bebekler İnşAllah hepimize nasip olur.

Çok güzel olmuş inşallah sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun darısı da bizim başımıza olsun :KK200: :anne:

Hayırlı olsun sizin adınıza okurken çok mutlu oldum sag saglım kucağına al canım 💗 i

Çok teşekkür ederim.
Ahdım vardı, Hemen yazayım dedim :)
Ahh ahh o bende de var :) o kadar çok yazı okudum ki burdan hatta tam aradığımı bulamadığım için üye bile oldum :) ama ahdımdır Allah nasip eder de hamile kalırsam her şeyi yazacağım:) sen de çok güzel düşünmüşsün buraya yazarak, hayırlı olsun bebeğin adına çok sevindim:) darısı bana ve tüm isteyenlere inşallahh :)

Öncelikle herkese merhaba,
Zamanında burayı didik didik arayıp, kendimdeki belirtilere neden aradığıım için şimdi ben yazıyorum.

3 Eylülde yaşadığım 5 haftalık düşükten sonra doktorum yalnızca 1 regl dönemi korunma verdi, oda önlem amaçlı.
1 aydan sonra tekrar başladım belirti aramaya, acaba demeye ama olmadı.
Çünkü reglim düzenlidir, şaşmaz. Düşükten sonraki reglim bile şaşmadı.
Sonra tam regl dönemimde (9 Aralık) bademcik iltihabı oldum ama kendimde 0 belirti olduğundan iğne, antibiyotik, serum, ilaç ne varsa kullandım. Çünkü beklemiyorum, hissetmiyorum, bir önceki düşüğümde olan hiç bir belirti yok.
Yani zannediyorum ki yine aynı belirtiler olacak.
Bir de tam hasta olduğum akşam 2 küçücük damla kahve akıntım oldu, heh geliyor reglim dedim.
O yüzden teste ihtiyaç duymadım
10 Aralıkta en geç regl olmam gerekiyordu, olmadım ve tabiki antibiyotik kullanmama bağladım.
Baya gecikmesine bağlı olarakta cuma akşam (13 Aralık ) eşime test aldırdım.
Test yaptım ama o kadar silik bir çizgi vardı ki, imkan veremedim çünkü baya geçmişti varsa bile çok koyu olmalıydı ( öyle zannediyorum kendimce ).
Her neyse Pazar (15 Aralık ) günü oldu ve hala gelen giden olmayınca önce idrar testi yaptım yine silik çizgi, eşime kahvaltıdan sonra kan testi verelim bi bakayım dedim.
Kan testi verdik ve sonuç Beta HCG: 43
BAT üzerinden 1 hafta geçmesine ve sonucun 43 olmasına ben neyi bağladım = düşük olacak ve değerim düşünce kanamam başlayacak.
Pazartesi kanamam olmadı, salı günü(17 Aralık) tekrar idrar testi yaptım, koyuluk biraz artmış ama hala silik çizgi.
Durum böyle olunca işten izin aldım, önce kan verdim.
Sonra tahlilin çıkış saatine göre randevu aldım, yine de bir görüneyim, çünkü malum dış gebelik ve kürtaj korkusu sardı beni.
Her neyse doktor randevusuna girdim, sonucum çıkmış. Tam 48 saat sonraki Beta HCG: 98,07
Doktorum gebelik olduğunu, düzenli ve güzel artış olduğunu söyledi. Ben şok.
Ultrasonda rahim kalınlaşmasını gördü ve daha minicik 3 haftalık bir gebelik olduğunu, bir hafta sonra ancak keseyi görebileceğimizi söyleyerek, mutlu biz kardenesi yolculadı.

Ek bilgiler:
*Hesaplanan tüm tarihler tahmini oldu, geç döllenmeden dolayı.
*24 Aralıkta : 4+4 kese ölçüsü oldu
** Sonraki 2 hafta doktorum olmadığından gidemedim ve doktor değiştirdim.
*6+4 'te yeni doktoruma gittim, kalp atışı duydum ve o güne kadar içinde umut olan bir karamsardım.
vee dün yine randevum vardı, yeni SAT: 22 Kasım 2019 olarak belirlendi.
7+6 olarak bugün yoluma devam ediyorum.
*Doktorum düzenli regl durumlarında nadir olur dese de Allah'ın işi işte, belki zamanında olsa ilaçlardan etkilenecekti, bilemiyorum.

Çok dua ettim, çok şükrettim.
İsteyen herkesin konusunu, mesajını görünce İnşAllah dedim.

Hayırlı, sağlıklı, mutlu gebelik ve bebekler İnşAllah hepimize nasip olur.
merhaba baya olmuş yazalı ama belki görürsünüz ben dört ocakta kanama yaşadım ve ikinci günü doktora gittim tüp bebek icin başlıcaktık doktor başlayamıcağımızı söledi bthg 30cıkmış iki gün sonra test yapalım dedi tekrar yaptık 35 cıktı desim kimyasal gebelik sanırım onlarda on gün sonra yani bugün test icin çğırdılar ve testim 547cıktı şimdi ben kanama gecirdim acaba gec döllenme olmuşmudur sizce bana bi akıl verin haftaya tekrar test yapıcak

merhaba baya olmuş yazalı ama belki görürsünüz ben dört ocakta kanama yaşadım ve ikinci günü doktora gittim tüp bebek icin başlıcaktık doktor başlayamıcağımızı söledi bthg 30cıkmış iki gün sonra test yapalım dedi tekrar yaptık 35 cıktı desim kimyasal gebelik sanırım onlarda on gün sonra yani bugün test icin çğırdılar ve testim 547cıktı şimdi ben kanama gecirdim acaba gec döllenme olmuşmudur sizce bana bi akıl verin haftaya tekrar test yapıcak
Merhaba aynı duruma benzer bir durum bende yaşıyorum sizin dutumunuz neoldu yazarsanız sevinirim

X