Düşük ile ilgili bilgilerinizi bekliyorum!!!!

hicran_as

Guru
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
11
1
selam arkadaşlardar. 6 haftalık hamileyim. Ama çok sıkıntılı günler geçiriyorum. Aslında kafam çok karışık. Evde yaptığım testten sonra doktordan randevu aldım ve doktoro gideceğim gün kahverengi bir lekelenmem oldu. Doktor düşük tehlikesi olduğunu söyledi ve 10 gün sırt üstü yatmamı önerdi. Bir de progestn ve folik asit alıyorum. Yalnız aklıma takılan şu, düşük, kromozom anomalisi görülen embriyolarda gerçekleşiyormuş. Bu düşüğü engellemeye çalışmak ilerisi için sakıncalı değil mi acaba.?? Ya da doktorun bana 10 gün verdiği süre acaba neye göre veriliyo? perşembe kontrolüm var yine. ( gün önce ultrasonda kesecik göründü. Ve tahmini 4+5 haflıktı. Düşük yapma riskim hala var mı acaba.. İçim içime sığmıyo. Sürekli yattıyorum ve bunları düşünüyorum.
Görüşlerinizi bekliyorum. Sevgiyle Kalın....a.s.

selam arkadaşlardar. 6 haftalık hamileyim. Ama çok sıkıntılı günler geçiriyorum. Aslında kafam çok karışık. Evde yaptığım testten sonra doktordan randevu aldım ve doktoro gideceğim gün kahverengi bir lekelenmem oldu. Doktor düşük tehlikesi olduğunu söyledi ve 10 gün sırt üstü yatmamı önerdi. Bir de progestn ve folik asit alıyorum. Yalnız aklıma takılan şu, düşük, kromozom anomalisi görülen embriyolarda gerçekleşiyormuş. Bu düşüğü engellemeye çalışmak ilerisi için sakıncalı değil mi acaba.?? Ya da doktorun bana 10 gün verdiği süre acaba neye göre veriliyo? perşembe kontrolüm var yine. ( gün önce ultrasonda kesecik göründü. Ve tahmini 4+5 haflıktı. Düşük yapma riskim hala var mı acaba.. İçim içime sığmıyo. Sürekli yattıyorum ve bunları düşünüyorum.

canım kafana takma bunu şimdi .senin sakin ve rahat olman lazım istirahat vermesinin nedeni bebeğinin yerleşmesinde bir problem varsa yerleşene kadar rahat bir ortam sağlamaktır.ben kaç kişi gördüm 9 ay sırt üstü yatıp topaç gibi bebişler doğurdularını .benim kızkardeşim 2 aylıkken kanaması başladı doğurana kadar ama sonuç nur topu gibi bir kızı oldu.allah nasip ettiyse doğar bebişin

canım kafana takma bunu şimdi .senin sakin ve rahat olman lazım istirahat vermesinin nedeni bebeğinin yerleşmesinde bir problem varsa yerleşene kadar rahat bir ortam sağlamaktır.ben kaç kişi gördüm 9 ay sırt üstü yatıp topaç gibi bebişler doğurdularını .benim kızkardeşim 2 aylıkken kanaması başladı doğurana kadar ama sonuç nur topu gibi bir kızı oldu.allah nasip ettiyse doğar bebişin

bence de kafana takma, genetik yapısı bozuksa zaten düşmesine kimse ilaç vererek engel olamaz diye düşünüyorum. Bu sadece bir önlem, tutunmasını kolaylaştırmak için, sen sadece biraz destek olacaksın, iyi şanslar, hayırlısıyla allah tamamına erdirsin.

canım ümitsiz olma ben 5 düşük yptım halen ümitliyim sen ümitsiz olursan bebğede yansır sakın ümitsiz olma allaha sığın dua et bizde seninleyiz ve sana duacıyız pregestoron hapını değil iğnesini kullan en etkilisi oymuş ben hamile kaırsam kullanıcağım ankaranın en ünlü düşüğe bakan doktoru önerdi benim arkadaşım iğnesiyle kurtardı bebeğini inşallah bebişine kavuşursun unutma ümitsizlik yok biz uzakta olsak seninleyiz tatlım.

dertler dikene benzer ama batar.bebekler sevgiyle yaşar. unutma ümit bir çiçektir bir gün gelir açar işte oçiçek senin ümidin osana sarıldı sende ona sarıl sakın bırakma onu kokusunu hissetki umutsuz olma bana sözver ve onu sakın bırakma.

canım gecmıs olsun zaten kromozomda bı bozukluk varsa ılaclar koruyo dusmesını engellıyo amatahlıllerde falan hcg degerlerın duserse dr o ılacları bırakmalarını soyler cunku normal bı gebelıkte degerlerın gıttıkce artıyo mesala benımkı oyle oldu 3 hafta sırustu yattım degerlerım dusunce dr bırak dedı vekendılıgınden dustu hayırlısı olsun ıns bebısını saglıcakla kucagına alırsın anım benım guzel haberlerını beklıyoruz sen yat ve ılaclarını kullan kanamsı olupta bebısını kucagı8nı alanlara saıt oldum guzel seyler dusun olurmu canım opt

canım eger bebek düşücekse saglıksızsa progestanda içsen aspirinde içsen bi faydası yok progestan bebegin düşmesni engellemez ben de düşük ysptım doktorun bana progestanı verdigi gün hemde internetten araştırdım profosöe alper mumcunu sitesi var orda bu konu hakında aradıgın herşey var eger bebegin saglıklıysa ki saglıklı düşerdi canım sen içini ferah tut ALLAHH SAGLIKLA BEBEGİNİ KUCAGINA ALMAYI NASİP ETSİN kimseyede yaşatmasın düşügün acısını hiç kafanı yorma dinlen iyi düşünki iyi olsun ALLAHA emanet ollun bebişin ve sen

benim arkadaşım şu an 3 ayını doldurdu ve adet kanaması gibi kanaması oldu hemde iki ayy boyunca anlayamadı kız hamile oldunu ve uzun sürüyo adet günleri en son 2 gün felan adet olunca belirtilerride hissetmeye başalatınca anladı düşün ögrendiginde bebegi 2 aylık olmak üzreydi saçını boyattı ilaçta içiti ALLAH nasip kısmet ediyosa o bebegin yiycek ekmegi varsa düşmüyo senn hamilelginin tadını çıkar boşver düşünmee bunları

hicran arkadaslar dogru demis bende ayni duygulari yasamistim ever kromozon sorunu varsa doganin dengesi tutmuyor vucut evimin bahcesinde bi elma agaci var yeni elmalar olyuo ona bakiyodum gecende curucek olanlar simdiden dusmeye baslamislar saglam olanlar dallarda kalacak ayniyiz bizde yani dusugu tutarsam sonra sakat cocugum olursa diye bi korkun var sanirim yok canim öyle diil ilk 3 ay allahtan baska kimsenin yetkisi olmuyo maalesef bebei tutmaya.Ama doktorun verdigi progestan kromozonla ilgili diil rahim duvarinda bazen sorun oluyo bebek saglam ama annenin rahmi bebegi tutcak saglamlikta diil o zaman o hormon saglamlastirioy duvari o yuzdende uzan dinlen diyorlar ama kromozonla ilgili bisi olsa tuvalete bile gitmeden kipirdamadan yatsanda o dusuyo allah cok buyuk arkadasim ya doga bunlari senin yerine yapiyo sen sadece su an icin oldugun duruma sukret kismetliyimdir insallah de.

Çok geçmiş olsun evet kromozon anomalisi olan bebeklerin büyük kısmı kendiliğinden düşüyor ama progestan düşecek olan bebeğin yaşamasını sağlamaz zaten o bebek ölür anne karnında belki bir ihtimal vucuttan kendiliğinden atılmasını geciktirebilir ama doktor kontrollerinde zaten kalbi durduğu anlaşılır öyle bir durumda ozamanda hapı bıraktırtıyorlar hemen.Mesela benim bir arkadaşımın bebeği 7. haftada kalbi durdu hiç kanaması düşük falanda olmadı kürtajla alınan bebekde kromozon anamolisi çıkdı.Yani demek istediğim şuki sağlıksız kendi kendine sonlanabilecek bir gebeliği progestan yaşatmaz.Aslında progestan birtek rahim duvarının kalınlaşmasıyla ilgili luteal faz kısalığı varsa gebede bir tek o durumlarda düşüğe engel olabilir düşük sebebi farklıysa zaten progestanın hiç faydası olmazmış ilacın içeriğinde bile yazar bu.Düşük riskin progestan eksikliğinden kaynaklanıyorsa en az 3. ayın bitene kadar hatta belki doktorun duruma göre 4. ayının bitimine kadar bile kullandırabilir.

slm kızlar ben 5:2 gunluk hamıleyım 3 gundur kanamam var bugun parca dusurdum bel agrım var progestan kullnyorum cok endıselıyım bebegıme bısey olmaz inşallahsenağlama

slm kızlar ben 5:2 gunluk hamıleyım 3 gundur kanamam var bugun parca dusurdum bel agrım var progestan kullnyorum cok endıselıyım bebegıme bısey olmaz inşallahsenağlama

canım seni üzmek istemem ama sanırım düşük yapmışsın..parça düşürmek ve kanamanın 3 gün sürmesi bunları gösteriyor..bence durma ve doktoruna git hemen..geçmiş olsun..

melegim ve askim parca dusunce hemen acil doktora gitmek gerekyior ama bu durumda dogumyapip saglikli bebekleri olanida bilyiroum sen yinede doktora git hemen canim allah korusun seni ve bebisini

slm kızlar ben 5:2 gunluk hamıleyım 3 gundur kanamam var bugun parca dusurdum bel agrım var progestan kullnyorum cok endıselıyım bebegıme bısey olmaz inşallahağlama

canım çok byük geçmiş olsun ama parça kan gelmişse dşük diye düşünüyorum bende ocak ayında düşük yaptım lekelenmeyle başlayan kanamam daha sonra parça parça oldu 2 gün sonra düştü umarım senin öyle olmaz olursada sakın üzülme ene azından hamile kalabiliyorsun ve unutma sağlıksız bebek düşermiş hayırlısı olsun hakkında canım benim

X