Dusuk kac gunde gerceklesir

Kanama bir hafta sürdü nerdeyse
Iki günde bir kan veriyordum kanamam devam ederken yine yükseliyordu değerim
Bir haftanın sonunda küçük avuç içi kadar bir parça düştü
Bir hafta adet sancısı gibiydi ağrısı
Düştüğü gün daha şiddetliydi
Çok afedersiniz ishal olmuşum gibi hissettim sanki
Sonrasinda yeniden bir kaç gün sonra kan verdim o zaman değerlerde düştü

Sizde ihmal etmeyin muhakkak dr a gidin

Kanama bir hafta sürdü nerdeyse
Iki günde bir kan veriyordum kanamam devam ederken yine yükseliyordu değerim
Bir haftanın sonunda küçük avuç içi kadar bir parça düştü
Bir hafta adet sancısı gibiydi ağrısı
Düştüğü gün daha şiddetliydi
Çok afedersiniz ishal olmuşum gibi hissettim sanki
Sonrasinda yeniden bir kaç gün sonra kan verdim o zaman değerlerde düştü

Sizde ihmal etmeyin muhakkak dr a gidin
Cok gecmis olsun zor bunaltici bi surec benimde ayni kan degerlerim yukseliyor ama bebek net gozukmedi ve hic bi ultrasonda kalp sesi duyulmadi degerlerim yukseldigi icin bu kadar zamn bekledik en sonunda 3 gundur yavas yavas artan kanamam var

Cok gecmis olsun zor bunaltici bi surec benimde ayni kan degerlerim yukseliyor ama bebek net gozukmedi ve hic bi ultrasonda kalp sesi duyulmadi degerlerim yukseldigi icin bu kadar zamn bekledik en sonunda 3 gundur yavas yavas artan kanamam var
Benim 8 haftalıktı ultrasyon dan bakılmamıştı bile
Kimyasal dedi dr
Sizin de öyledir belki
Ama son gittigimde eğer düşmesse ilaç vercem demişti doktorum

Buarada doktorlar hastalarinin sorunlarini cozmek icin varlar kucumsemek degil sadece saglik konusunda yetersiz oldugunu yazdim ben. Birde kimseye bilincsizmisiniz diye sormaya hakkiniz yok bunuda hatirlatmak istedim insanlarin ne yasadigini nasil durumda oldugunu bilmeden yargilayanlar bilicsizdir bence.
Ben avustralyadayim bilincsizligimden degil sadece doktorumu dinledim. Cunku ultrasonla gozukmeyen gebeligimde betahcg artiyrdu o yuzden bu kadar zaman bekledik. Son ultrasonda da gozukmedi ayin 6 da tekrar bakilacakti gozukmezse zaten caresine bakilacakti ama 3 gundur kanama basladi. Doktorlar konusunda maalesef normal kliniklerde hastanelerde turkiyedeki gibi degil. Normalde turkiyede dogum sonrasi enfeksiyondan korunmak icin antibiotic veriyor doktorlar ama burda ben dogum yaptm ilaca gerek duymadilar mesela en basidi boyle ornek vereyim. Birde kizimi idrar yolu enfeksiyonundan suphelendim doktora goturdum karin bolgesinden igneyle idaririni alacaklarini soylediler buda ne kadar saglikli olur bilemedim.
Bu konuda bilinçsiz misiniz diye sordum cahilsin demedim. Bende bir çok konuda bilinçsizim. Herkes herşeyi bilemez. Hakaret yada küçümseme anlamında birşey söylemedim. Yazınızı okuduğumdan beri sizi düşünüyorum yardımcı olmak istiyorum, kendi doktoruma danışıp fikir vermeyi bile düşündüm. Kötü hiçbir niyetim yok.
ben de düşük yaptım, yakınlarım da yaptı, bu konuda hassasiyetim var. Sizi yargılamak haddim değil, hele böyle bir durumdayken yapacağım birşey hiç değil.
her doktor insani hassasiyet sahibi değil. Sağlık sistemi de doğru işlemiyorsa olan hastalara oluyor malesef.
Şuan uygun tavırla uygun şartlarda bir tıbbi yardım görmediğiniz kanaatindeyim.
Beni yanlış değerlendirdiğiniz için ağrınız ve kanamanız artarsa hastaneye gidin demekten başka birşey söyleyemiyorum.
Allah yardımcınız olsun

Benim 8 haftalıktı ultrasyon dan bakılmamıştı bile
Kimyasal dedi dr
Sizin de öyledir belki
Ama son gittigimde eğer düşmesse ilaç vercem demişti doktorum
Ben doktorumla konustum ama hala bekliyoruz. Doktorun kimyasal oldugunu nasil anladi.

Ben avustralyadayim bilincsizligimden degil sadece doktorumu dinledim. Cunku ultrasonla gozukmeyen gebeligimde betahcg artiyrdu o yuzden bu kadar zaman bekledik. Son ultrasonda da gozukmedi ayin 6 da tekrar bakilacakti gozukmesse zaten caresine bakilacakti ama 3 gundur kanama basladi. Doktorlar konusunda maalesef normal kliniklerde hastanelerde turkiyedeki gibi degil. Normalde turkiyede dogum sonrasi enfeksiyondan korunmak icin antibiotic veriyor doktorlar ama burda ben dogum yaptm ilaca gerek duymadilar mesela en basidi boyle ornek vereyim. Birde kizimi idrar yolu enfeksiyonundan suphelendim doktora goturdum karin bolgesinden igneyle idaririni alacaklarini soylediler buda ne kadar saglikli olur bilemedim
Son olarak kızınız için de şifalar diliyorum. Oradaki işleyiş uygulama böyleyse birşey diyemem ama bildiğim kadarıyla yapılacak işlem oldukça acılı oluyor ve dışarıdan müdahale olduğu için enfeksiyon kapma riski oluyor. Keşke bizdeki gibi idrar örneği alıyor olsalardı. Ama doktor gerekli görüyorsa yaptırın Allah korusun daha ciddi bir problem olmasın

Son olarak kızınız için de şifalar diliyorum. Oradaki işleyiş uygulama böyleyse birşey diyemem ama bildiğim kadarıyla yapılacak işlem oldukça acılı oluyor ve dışarıdan müdahale olduğu için enfeksiyon kapma riski oluyor. Keşke bizdeki gibi idrar örneği alıyor olsalardı. Ama doktor gerekli görüyorsa yaptırın Allah korusun daha ciddi bir problem olmasın
Amin ins tesekkur ediyorum.
gercekten saglik konusunda cok yetersiz.

Bilicsizmisiniz diye sormaniz cok saygisizca geldi. Ne oldugunu bilmeden kimseyi yargilayamaz kimse
Şu konuda bilinçsiz misiniz diye sormak bana göre saygısızlık değil. İnsanlar herşeyi bilemez. Şu konuda bilinçli misin diye sormakla aynı şey.
Örneğin ben sezeryan konusunda bilinçliyim, yaşadım tecrübe ettim, bilgi edindim araştırdım ve bilinçlendim. Ama normal doğum konusunda bilinçsizim, tecrübe etmedim, okumadım görmedim araştırıp öğrenmedim. Anladınız mı?

kadın düşük yapıyor neyini yargılayacam ya. Yargı dağıtmak kimin haddine. Ancak yardımcı olmaya çalışırım

sizde benim için neyin ne olduğunu bilmeden önyargılı davranmış oldunuz

Şu konuda bilinçsiz misiniz diye sormak bana göre saygısızlık değil. İnsanlar herşeyi bilemez. Şu konuda bilinçli misin diye sormakla aynı şey.
Örneğin ben sezeryan konusunda bilinçliyim, yaşadım tecrübe ettim, bilgi edindim araştırdım ve bilinçlendim. Ama normal doğum konusunda bilinçsizim, tecrübe etmedim, okumadım görmedim araştırıp öğrenmedim. Anladınız mı?

kadın düşük yapıyor neyini yargılayacam ya. Yargı dağıtmak kimin haddine. Ancak yardımcı olmaya çalışırım

sizde benim için neyin ne olduğunu bilmeden önyargılı davranmış oldunuz
Kusura bakma es cocugu dusuk hepsi ust uste geldi gercekten cok stresli ve bunalimdayim lutfen anlayin. yazdiginiz mesaji o kadar ters okumusumki sonradan anladim

Kusura bakma es cocugu dusuk hepsi ust uste geldi gercekten cok stresli ve bunalimdayim lutfen anlayin. yazdiginiz mesaji o kadar ters okumusumki sonradan anladim
Bende size yazacaktım şimdi içime hiç sinmedi böyle. Şu zor zamanınızda bilmeden kalbinizi kırdımsa ben özür diliyorum. Hakikaten yargılama, küçük görme gibi aşağılık bir amacım yoktu. Psikolojik olarak da hassas olduğunuzu akıl edip daha özenli yazmam gerekiyordu belkide. Hakkınızı helal edin lütfen.
Allah kızınıza da size de şifa versin

Bende size yazacaktım şimdi içime hiç sinmedi böyle. Şu zor zamanınızda bilmeden kalbinizi kırdımsa ben özür diliyorum. Hakikaten yargılama, küçük görme gibi aşağılık bir amacım yoktu. Psikolojik olarak da hassas olduğunuzu akıl edip daha özenli yazmam gerekiyordu belkide. Hakkınızı helal edin lütfen.
Allah kızınıza da size de şifa versin
Amin cok tesekkur ediyrm. Helal olsun sizde hakkinizi helal edin bende sizi kirdim

X