Gebeliğe Hazırlık Düşük Sonrası Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok sağol canım. Kayıpların için üzgünüm inş. yerlerini doldursun Allah ım.🙏 Senin de durumunda 3 tane kuzenim var ve şu an her birinde 3,4 çocuk var.😊Onların da sebepsiz düşükler.Hiç bi tedavisiz doğum yapıyorlar.Sana bi tavsiye de bulanabilirim bana çok söylediler çevredekiler güvenilir bi hoca varsa yanına gidebilirsin hamilelikte bi dua yazıyorlarmış.Şahsen benim dedem beni uyardı kendisi ilim almış biri.Hamilelikten şüphelendiğin an bana söyleyeceksin demişti.
çok sağol canım..hocaya da gittim hamaylı yaptırdım.hatta hiç üzülme bunu boynundan çıkarma bebeğin olacak inşallah demişti.4.de hep takıyodum sürekli yatarken falan okuyodum banyoya girip çıkarken çok dikkat ediyodum oturup kalkarken bile..ama nasip olmadı..
inşallah bi daha nasip olursa bilmiyuorum ne yapılır başka
inan bana ta urfaya gittik bayram sonunda.yani bi hocadan evliya soyundanmış galiba bi gelin bi görünün dediler o kadar yol gittik daha derdimizi detaylı anlatamadan 4 tane kaybettik karnımda ölüyo dedik.hamile olunca gel dedi o kadar o zaman yapıcaz bişeyler dedi.
yani nasıl üzüldüm anlatamam ben zaten perişan olmuşum dermandır belki diye kaç kilometreler gelmişimm.of
inan dilime cümleler yetmiyor artık son kelime nasip ten başka söz kalmıyor..

çok sağol canım..hocaya da gittim hamaylı yaptırdım.hatta hiç üzülme bunu boynundan çıkarma bebeğin olacak inşallah demişti.4.de hep takıyodum sürekli yatarken falan okuyodum banyoya girip çıkarken çok dikkat ediyodum oturup kalkarken bile..ama nasip olmadı..
inşallah bi daha nasip olursa bilmiyuorum ne yapılır başka
inan bana ta urfaya gittik bayram sonunda.yani bi hocadan evliya soyundanmış galiba bi gelin bi görünün dediler o kadar yol gittik daha derdimizi detaylı anlatamadan 4 tane kaybettik karnımda ölüyo dedik.hamile olunca gel dedi o kadar o zaman yapıcaz bişeyler dedi.
yani nasıl üzüldüm anlatamam ben zaten perişan olmuşum dermandır belki diye kaç kilometreler gelmişimm.of
inan dilime cümleler yetmiyor artık son kelime nasip ten başka söz kalmıyor..
Öyle bunun senin imtihanın olarak düşün kesinlikle çok zor bir imtihan.Sen elinden geleni yapmışsın artık gerisi Allah tan.Sabreden elbette kazanacak.Tüm kalbimle dilerim ki Allah tan sana ve arkadaşlarıma enn kısa zamanda kucaklarınızı doldursun inş.🤲❤️

çok üzüldüm kuzum
nasip değilmiş diyorum artık çünkü Allah nasip etmek isteseydi şimdiye ilk doğan bebeğim 2 yaşını geçmiş olcaktı olcaktı ikinci olsaydı yine aynı yaşlarda üçüncü olsaydı 1 yaşını doldurmuş olcaktı dördüncü olsaydı şuan cinsiyetini öğrenmiş olcaktım..yani birinden biri sağlıklı bi şekilde yaşıyor olsaydı herşey farklı olurdu belki..
napalım kaderde bunları da yaşamak varmış.Rabbim bu defa bebişini sağ salim kucağına almayı nasip eder inşallah canım dualarım seninle:dua:
ama kontrolünü geciktirme 6.haftada gerekirse hastane de yat doktorun kapısında yat ama geç gitme :KK43:
Teşekkür ederim canım amin inşallah 🙏Bilmiyorum bu sefer farklı bi doktora gidiyorum ilçedeyim il de 1 buçuk 2 saat uzaklıkta . İlçede özel hastane yok buradaki doktorlar anlamıyorlar bile.Bende ikincisinde çok gittim bi şey değişmedi diye ama hiçbi tedavi uygulanmamıştı. Bu sefer nasıl olacak bilmiyorum bakalım 🤲 Ama gerçekten düşüncelerimiz o kadar aynı ki. Şimdi ilki dursaydı yeni doğacaktı diyorum ikincisi dursaydı cinsiyetini öğrenmiş olacaktım şimdi diyorum.Nasip artık ikimize de nasip olur inşallah 🙏 Bir de ilk kürtajda patoloji sonucuna göre enfeksiyon olabilir demişti o konuda bi bilginiz var mı. Başka bi doktora söylediğimde bebekte genetik bi sıkıntı olduğunda düşüyor demişti. Galiba herkese söylenen genel bi neden enfeksiyon

Cok cabuk gecmıs o zaman 4 5 gun kulucka dıyorlar ya hep.. Insallah ben de sağ salım transferımı olurum
Canım ben bundan 1,5 ay önce pozitif olduğumu bilmeden arkadaşlarla buluştum.
Havuzbaşında 9-10 saat oturduk. Arkadaşlardan biri hamileydi. Pazar günü açık alanda kalabalık bir düğüne katılmıştım, nolur nolmaz diye bahçede olmamıza rağmen sadece yemek esnasında maskemi açtım. Bir arkadaşı arabayla evine bıraktım ve bir tek ona bulaştı.
Benim belirti 5.gün başladı ama bulaştırdığım arkadaşımın 2.gün başladı.
Kişiden kişiye değişiyor yani kuluçka süresi.

Canım ben bundan 1,5 ay önce pozitif olduğumu bilmeden arkadaşlarla buluştum.
Havuzbaşında 9-10 saat oturduk. Arkadaşlardan biri hamileydi. Pazar günü açık alanda kalabalık bir düğüne katılmıştım, nolur nolmaz diye bahçede olmamıza rağmen sadece yemek esnasında maskemi açtım. Bir arkadaşı arabayla evine bıraktım ve bir tek ona bulaştı.
Benim belirti 5.gün başladı ama bulaştırdığım arkadaşımın 2.gün başladı.
Kişiden kişiye değişiyor yani kuluçka süresi.
Size de çok geçmiş olsun, sizin de mı İlk belirtiniz bogaz agrısıydı?

Öyle bunun senin imtihanın olarak düşün kesinlikle çok zor bir imtihan.Sen elinden geleni yapmışsın artık gerisi Allah tan.Sabreden elbette kazanacak.Tüm kalbimle dilerim ki Allah tan sana ve arkadaşlarıma enn kısa zamanda kucaklarınızı doldursun inş.🤲❤️
biliyorum canım bu da imtihan..gönlümüze çok zor geliyor ama Allah tan herşey napalım hamd olsun her halimize..
güzel kalbinden geçen güzel duaların kabul olur inşallah canım benim Allah razı olsun:dua:
Teşekkür ederim canım amin inşallah 🙏Bilmiyorum bu sefer farklı bi doktora gidiyorum ilçedeyim il de 1 buçuk 2 saat uzaklıkta . İlçede özel hastane yok buradaki doktorlar anlamıyorlar bile.Bende ikincisinde çok gittim bi şey değişmedi diye ama hiçbi tedavi uygulanmamıştı. Bu sefer nasıl olacak bilmiyorum bakalım 🤲 Ama gerçekten düşüncelerimiz o kadar aynı ki. Şimdi ilki dursaydı yeni doğacaktı diyorum ikincisi dursaydı cinsiyetini öğrenmiş olacaktım şimdi diyorum.Nasip artık ikimize de nasip olur inşallah 🙏 Bir de ilk kürtajda patoloji sonucuna göre enfeksiyon olabilir demişti o konuda bi bilginiz var mı. Başka bi doktora söylediğimde bebekte genetik bi sıkıntı olduğunda düşüyor demişti. Galiba herkese söylenen genel bi neden enfeksiyon
ekfeksiyon hamilelikte sıkıntıymış evet de yani neden o muydu kim bilir.bizimkinin pataloji sonuçları temiz hepsi aynı.3.yü genetiğe de göndermiştik bi kaç kromozomuna bakmışlar temizmiş anne baba genetiğe gitsin demiş raporda.yani doktorlar hep bebekte kromozom bozukluğu varmıştır sağlıksızmıştır ondan gelişmemiştir diye söylüyor ama bence hepsi varsayım.farklı bişey var sanki ama bulamıyoruz..bilemiyorum
amin canım umarım önce senin güzel haberini duyarız sonra ben de verebilirim inşallah..

Size de çok geçmiş olsun, sizin de mı İlk belirtiniz bogaz agrısıydı?
Çok teşekkür ederim, çok şükür rahat atlattık.
Düğünden hemen sonra ishal oldum ama belirti miydi o bilmiyorum.
4 gün sonra boğaz ağrısı ve halsizlik başladı. Hemen doktora gittim, şikayetleri anlattım, muayene etti ve covid testine gerek yok, üst solunum enfeksiyonu dedi.
İlaç verip eve gönderdi.
Ertesi gün şikayetler devam edince muayene olmadan direkt test verdim.
Doktora kalsa pozitif pozitif gezecektim ortalıkta.

Çok teşekkür ederim, çok şükür rahat atlattık.
Düğünden hemen sonra ishal oldum ama belirti miydi o bilmiyorum.
4 gün sonra boğaz ağrısı ve halsizlik başladı. Hemen doktora gittim, şikayetleri anlattım, muayene etti ve covid testine gerek yok, üst solunum enfeksiyonu dedi.
İlaç verip eve gönderdi.
Ertesi gün şikayetler devam edince muayene olmadan direkt test verdim.
Doktora kalsa pozitif pozitif gezecektim ortalıkta.
Yaa bi de bu durum var tabi, işte onlar da ayırt edemiyor belirtiler arasındaki farklılıkları, şuan tetikte bekliyorum bogazım ağrıcak mı dıye.. İyice stres oldum valla, yaz günü niye insanın boğazı agrır kı

Yaa bi de bu durum var tabi, işte onlar da ayırt edemiyor belirtiler arasındaki farklılıkları, şuan tetikte bekliyorum bogazım ağrıcak mı dıye.. İyice stres oldum valla, yaz günü niye insanın boğazı agrır kı
Canım havalar sıcak terliyoruz rüzgar yiyoruz soğuk içiyoruz hepsi bi etken. Stres yapma kendine inşallah korona yoktur. Yoksa bile bu kadar stres yapmış olacaksın bak transferin var hormonlar zaten psikolojiye bağlı. Her şey olacağına varır. Basit bir üşütme bence. Sen çok güzel beslen şu an her halükarda vitaminsiz kalma. İnşallah güzel olacak bu süreç aksamadan 🍀

Canım havalar sıcak terliyoruz rüzgar yiyoruz soğuk içiyoruz hepsi bi etken. Stres yapma kendine inşallah korona yoktur. Yoksa bile bu kadar stres yapmış olacaksın bak transferin var hormonlar zaten psikolojiye bağlı. Her şey olacağına varır. Basit bir üşütme bence. Sen çok güzel beslen şu an her halükarda vitaminsiz kalma. İnşallah güzel olacak bu süreç aksamadan 🍀
Yaa insallah canım ne bileyim, bi de grupta son zamanlarda korona haberlerımolunca tedirgin oldum acaba mı dedım, beslenmeye dikkat ediyorum cok sukur, bugun kozalak surubu da ekledim listeye, 1 limon daha yıcem bugun, d vıtamını folik asit kuruyemısler ananas hergun tuketıyorum

Yaa insallah canım ne bileyim, bi de grupta son zamanlarda korona haberlerımolunca tedirgin oldum acaba mı dedım, beslenmeye dikkat ediyorum cok sukur, bugun kozalak surubu da ekledim listeye, 1 limon daha yıcem bugun, d vıtamını folik asit kuruyemısler ananas hergun tuketıyorum
Evet okudum ben de grupta bu ara üzücü haberler var hep ne yazıkki :KK43: inşallah covid olan arkadaşlarımız da bir an önce toparlanırlar. Korkmakta çok haklıyız vakalar çok arttı. Dikkat etmekten başka da elimizden birşey gelmiyor. İnşallah yoktur bir şeyin 🙏

Evet okudum ben de grupta bu ara üzücü haberler var hep ne yazıkki :KK43: inşallah covid olan arkadaşlarımız da bir an önce toparlanırlar. Korkmakta çok haklıyız vakalar çok arttı. Dikkat etmekten başka da elimizden birşey gelmiyor. İnşallah yoktur bir şeyin 🙏
İnşallah canım, bugun iyiyim cok sukur, dun biraz yokladı.. Insallah yarın da iyi olursam bu dusunceyı savarım kafamdan 🙏🏻
Allahım herkese şifa versin, kurtulsaydık şu illetten 🙏🏻

Kızlar merhaba bende 1 martta düşük yaptım kalp durması nedeniyle. Haziran Temmuz Ağustos korunmadık 2 ay ovulasyon testiyle takip ettim gebelik olmadı dahaca. Sizler kaç ayda gebe kaldınız yada kaç aldır deniyorsunuz

Kızlar merhaba bende 1 martta düşük yaptım kalp durması nedeniyle. Haziran Temmuz Ağustos korunmadık 2 ay ovulasyon testiyle takip ettim gebelik olmadı dahaca. Sizler kaç ayda gebe kaldınız yada kaç aldır deniyorsunuz
Çok geçmiş olsun canım. Ben de hazirAnda düşük yaptım temmuzda korundum ağustosta korunmadım ama olmadı bu ay. Bu ay hsg de çektirdim ondan sonra daha kolay oluyor gebelik diyorlar ama bende olmadı 🤦🏼‍♀️Senin gibi düşük sonrası bunu araştırdım ben de ama çok değişken. Ertesi aya hamile kalabilen de var uzun süredir bekleyip nasip olmayan da. İnşallah çok beklemeyiz diyeyim. Düşük olan gebeliğin kaçıncı ayda olmuştu.

X