Gebeliğe Hazırlık Düşük sonrası gebelik süreci

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

lotuscicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2021
282
239
Merhaba hanımlar, ben 5 ay önce ,6 haftalık hamileyken düşük yaptım , kürtaj oldum . Sonrasında adetim 2 ay içinde düzene girdi. Doktorum , ilk 3 ay korunmamı sonrasında ise folik asit kullanmaya başlamamı önerdi .
Ben gebelik kafasından çıktığım için bir daha bebek düşünmüyordum .
Son zamanlarda artık eşim de ben de istediğimizi fark ettik ve tekrar doktora gittim .
İlk kez gittiğim doktor bana neden bu kadar uzun süre korunduğumu, hemen korunmayı bırakmam gerektiğini söyledi . Bugün de bir tüp kan verdim ve sonuçları çıktı .
Şunu sormak istiyorum:
-5 aydır korunarak hata mı yaptım , yani çok mu zor olacak bebek sahibi olmam?
-Yüklediğim kan sonuçlarına bakar mısınız , önemli bir durum var mu ?

Eklentiler

• 47C725C2-1174-4B14-8C5B-2EFFCF2FD026.jpeg
    47C725C2-1174-4B14-8C5B-2EFFCF2FD026.jpeg
    141,1 KB · Görüntüleme: 133
  • 1284C898-6D49-48AC-8E78-A28007B54A55.jpeg
    1284C898-6D49-48AC-8E78-A28007B54A55.jpeg
    93,2 KB · Görüntüleme: 141
Merhaba hanımlar, ben 5 ay önce ,6 haftalık hamileyken düşük yaptım , kürtaj oldum . Sonrasında adetim 2 ay içinde düzene girdi. Doktorum , ilk 3 ay korunmamı sonrasında ise folik asit kullanmaya başlamamı önerdi .
Son zamanlarda artık eşim de ben de istediğimizi fark ettik ve tekrar doktora gittim .
İlk kez gittiğim doktor bana neden bu kadar uzun süre korunduğumu, hemen korunmayı bırakmam gerektiğini söyledi . Bugün de bir tüp kan verdim ve sonuçları çıktı .
Şunu sormak istiyorum:
Yoo hiç zor değil canım sen istemediğin için korunmuşsn bu çok normal birsey. Belki o çocuk istediğinizi düşünüp bu kadar uzun korunmana gerek yok manasında söylemiştir. Bnde kürtaj oldm 3.ay hamile kaldım tekrar

Alakası yok kesinlikle karamsar düşünmeyin ben ilk düşüğümden sonra 4 ay içinde gebe kalmıştım herkesin farklı olur tabiki ama arada o bekleyin korunun demelerindeki neden rahminizin düzene girmesiyle alakalı yani sizin yumurtalama döngünüzü değiştirecek bir mevzu değil elbette. Hayırlı zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi inşallah :)

Yoo hiç zor değil canım sen istemediğin için korunmuşsn bu çok normal birsey. Belki o çocuk istediğinizi düşünüp bu kadar uzun korunmana gerek yok manasında söylemiştir. Bnde kürtaj oldm 3.ay hamile kaldım tekrar
Çok teşekkür ederim yorumun için . Peki öncesinde folik asit e başladın mı ?

Alakası yok kesinlikle karamsar düşünmeyin ben ilk düşüğümden sonra 4 ay içinde gebe kalmıştım herkesin farklı olur tabiki ama arada o bekleyin korunun demelerindeki neden rahminizin düzene girmesiyle alakalı yani sizin yumurtalama döngünüzü değiştirecek bir mevzu değil elbette. Hayırlı zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi inşallah :)
GüZel yorumunuz için çok teşekkür ederim içimi rahatlattı ☺️ Öncesinde folik asit kullanmaya başladınız mı ? Şuan kaç aylıksınız

Şunu sormak istiyorum:
Böyle durumlarda tek doktorla kalmayın derim, birde ovulasyon testi kullanmanızı tavsiye ederim 🌸

X