Düşük Tehlikesi Olup Sağlıklı Gebelik Geçirenler

aejjari

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
13
14
29
Merhaba, bende 6+4 haftalık hamileyim. Herşey yolundaydı taa pazartesi gününe kadar tam 6 haftalıkken lekelenmem oldu sanki adet olacak gibi. Hemen doktoruma gittim, altan muayenne ettikten sonra kalp atışı çok zayıf olduğunu soyledi, ekranda pıt pıt kalp görünüyordu ama hiç ses duyulmuyor. bana göre olumsuz , sağlıksız bir gebelik dedi ama yine yarın gel kontrol edelim demişti. tekrar kontrole gittiğimde kalbı hala atıyordu ama hala zayıf atıyor tek fark bu sefer duymuştuk zayıf olsa bile. Onun için doktrom bana progestan 200mg verdi ve haftaya tekrar kontrole çağırdı. Benim ilk gittiğimde kalp atışı duyulmayınca çok ağladım ve çok üzüldüm çünkü biz 1 buçuk yıldan beri deniyoruz sonunda hamile kalınca herşey sağlıklı ilerleyeceğini düşünür insan. Sonra kabullendim bizim ellimizde değil yapacak hiç bişeyimiz yok dua etmekten başka. Herkese sorunsuz gebelik ve sağlıklı bebeklere nasip etsin Allahım :KK200:

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
1.528
1.285
Merhaba, bende 6+4 haftalık hamileyim. Herşey yolundaydı taa pazartesi gününe kadar tam 6 haftalıkken lekelenmem oldu sanki adet olacak gibi. Hemen doktoruma gittim, altan muayenne ettikten sonra kalp atışı çok zayıf olduğunu soyledi, ekranda pıt pıt kalp görünüyordu ama hiç ses duyulmuyor. bana göre olumsuz , sağlıksız bir gebelik dedi ama yine yarın gel kontrol edelim demişti. tekrar kontrole gittiğimde kalbı hala atıyordu ama hala zayıf atıyor tek fark bu sefer duymuştuk zayıf olsa bile. Onun için doktrom bana progestan 200mg verdi ve haftaya tekrar kontrole çağırdı. Benim ilk gittiğimde kalp atışı duyulmayınca çok ağladım ve çok üzüldüm çünkü biz 1 buçuk yıldan beri deniyoruz sonunda hamile kalınca herşey sağlıklı ilerleyeceğini düşünür insan. Sonra kabullendim bizim ellimizde değil yapacak hiç bişeyimiz yok dua etmekten başka. Herkese sorunsuz gebelik ve sağlıklı bebeklere nasip etsin Allahım :KK200:
Çok doğru söylüyorsunuz... Ben çok şükür ki salı günü kalbini duyabildim darısı başınıza inşallah.. Ama inanın kendimi herşeye hazırlayarak gitmiştim önceki akşam eşimle konuşurken yarın kalp mi duycaz dedi çok sevinme belki kürtaja gidiyoruzdur demiştim 🤷🏻‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 49 gün kaldı.

Hamileliğinizin bu haftası biterken bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9,5mm arttı. Bunun sebebi bebeğinizin beynindeki hızlı büyümedir. Eğer ödem ve şişlik probleminiz varsa 3. trimesterdan itibaren yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

redes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2021
5
1
28
Size benzer durumdayım aynı ilacı kullanıyorum . Sizi çok iyi anlıyorum iyi misiniz şuan ? Kontrole gittiniz mi

aejjari

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
13
14
29
Size benzer durumdayım aynı ilacı kullanıyorum . Sizi çok iyi anlıyorum iyi misiniz şuan ? Kontrole gittiniz mi
Pazartesi günü kontrolum var, çok şükür hiç birşeyim yok , ağrım yok , kanamam yok ama hamile belirtilerim de yok ! hakkımızıda hayırlısı olsun artık

Tenim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2021
62
18
25
evet oyle oluyor itebildigin kadar itmelisin ilaci sonra da en yarimsaat yatmak lazim

Kadınlar Kulübü
T

Doğum kotrol hapı kullananlar acil cevap verebilir mii​

Takibi Bırak
•••
T Tenim

T Tenim

Yeni Üye​

Kayıtlı Üye
Merhaba hanımlar... evlilik 25 yaşındayım bugüne kadar hiç adet düzensizliği evlenmeden önce de hiç yaşamadım 27 günde hemen adet olurdum...bebek tedavisi için klomen kullandım hamile kalamadım ve klomen bittikten sonra 2 ay adetim pede akmadı sadece idrarı yaparken geldi ama gününde geldi yine.daha sonra ben psikolojik sorunlardan dolayı secita antidepresan kullandım onu kullanırken her ihtimale karşı doğum kontrol hapı aldım yasmin onu da adet olduktan sonra kullandım ama kutuyu tam bitirmedim bıraktım günümde yine adet oldum aynı zamanda antidepresana da devam ediyordum.. Ve adet olduktan sonra yine kalan 10 muydu 8 miydi doğum kontrol hapını yine atmaya başladım bu süreçte antidepresanım da değişti daha hafif olanı ve adetim 3 gün geç geldi.bu ay da hiç doğum kontrol hapı kullanmadım ama adetim tam 12 gün gecikti ilk defa böyle birşey başıma geldi sınır oldum acaba 2 ay düzensiz 7_8 gün doğum kontrol hapı kullanmam sebep olmuş olabilir mi??????
Hamile de değilim test yaptım. Adet söktürücü kullanmaya başladım