Düşük tekrarlarınin sebebleri neler???

_Masalim_

❤Herşey gönlümüzce olsun❤
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
22.104
27.504
Hangi testleri yaptirmam lazim biri 9 haftalik biri 14 haftalik düşüklerim oldu bilgisi olan ne olur bi yardim eli uzatabilir mi? Ya ucuncu gebeligimdede dusuk yasarsam cok korkuyorum:KK42:

Hangi testleri yaptirmam lazim biri 9 haftalik biri 14 haftalik düşüklerim oldu bilgisi olan ne olur bi yardim eli uzatabilir mi? Ya ucuncu gebeligimdede dusuk yasarsam cok korkuyorum:KK42:
canm bu dusuklerın farklı farklı sebeplerı var. mesela pıhtılasma sorunun olabılr kadınlarda genel sorun dıyebılrm bndede var ilac kullanarak hamıle kaldım.rahımde perde olabılr.progesteron hormonu dusuklugu olabılr.bence ıyı bı dr a gıt arastırsınlar yoksa cok onemsemıyolar.gecmıs olsun :110:

öncelikle Allah sabır versin düşüklerin için.çok ağır bir şey bu.
acct diye bir test var kanda pıhtılaşma varsa eğer 8-12.haftalara kadar ancak dayanıyor bebek sonra düşüyor.eğer önlem alırsan gerekli ilaç ve iğneleri kullanarak kucağına alırsın. herşey gönlünce olsun...

Ben 9 haftaya kadar herseyi normal giden bebegimin kalbinin durdugunu gordugumde sorgulamaya basladim bunu. Doktorum kromozom anormalisidir dediyse de ikna olmadim. Kalbi atmaya baslayan gelisimi duzgun giden hersey yolunda olan bir gebelikte birden kalp neden dursun ki? Kromozom sorunu olsa ya gelisim geriligi olur ya kalp atmadan durur benim mantigima gore. Boyle olunca bir arastirma yaptim, yaklasik 20 tane bebegini kalp atimi olustuktan sonra kalp durmasi sonucu kaybeden anneyle gorustum. Bunlardan 16 sinda kan pihtilasmasi cikmis, 2 tanesinin pihtilasmadan haberi bile yoktu. Diger iki tanesinde de pihtilasma testi yapilmamis ama gebeligin basindan beri kanamalar gelisim sikintilari vs yasaniyormus...

Velhasil durum bu olunca bende trombofili panelinin gereklligine emin oldum. Ve evet tek gen mutosyonum cikti. Simdi igne kullaniyorum allahim tekrar yasatmaz insallah o gunleri.

Bu yuzden ihmal edilmeden ve bence dusuk yapmasi dahi beklenmeden cocuk dusunen her kadinin trombofili paneli yaptirmasi gerekiyor

Canım benim inşallah nedeni bulunurda 3. Yavrunu sana bağışlasın :KK61::KK61::KK61:

Canım doktora gidince nedenlerini mutlaka yaz haber bekliyorum senden

Canım doktora gidince nedenlerini mutlaka yaz haber bekliyorum senden

X