Düşük ve az artan beta hcg- Dış gebelik korkusu

Adetiniz ne zaman? Kimyasal gebelikte vaktinde adet olunuyor. Dış gebeliği ne yazık ki bilmiyorum
Kimyasal gebelikte vaktinde adet olunuyor diye birşey yok ben 5 gün sonra oldum kimisi birkaç hafta sonra oluyor doktorlar bile anlatırken çoğu kadın kimyasal gebelik geçirse de bilmez adeti gecikti zanneder diyor blg

Merhaba kötü bir tecrübe ile dış gebelik olduğunu acil operasyona alınıp sağ tüpüm parçalandıktan ve alındıktan sonra öğrendim. Henüz çok yeni olduğu İçin yaşayan başka birilerinin olumlu öykülerini okuyup moral olsun istemiştim. Size de bu durumda olan diğer canlara da önce acil şifalar sonrasında da sağlıkla kucaklarına alabilecekleri evlatlar diliyorum. Zor bir tecrübeymiş
Canim kac haftalikken oldu bu durum ve oncesi agrin var miydi vucudunda yerleri nerelerdi ve lekelenme var miydi? Benim bel agrim var lekem adetten üç gun once bir kez geldi birdaha gelmedi su an 4 bucuk haftamdaydim gece sag yumurtalık yakin bir yerim acir gibi ağrıdı sence dış gebe olabilirmiyim dr bugüne gelmemi istedi keseyi gormek icin ama 5 haftayi gecmeden karindan nasil görür o yuzden ctesi mi gitsem bilemedim

Merhaba degeriniz sifirlandi mi kendiliginden? Ben de benzer bir surecteyim ikinci yaptigim test de az miktarda artis oldu doktor 2 gun sonra tekrar test istedi. Dış gebelik olmasindan cok korkuyorum. Artik sevindigim seyin kendiliginden dusmesini bekler duruma geldim insallah kimyasaldir diye umut ediyorum.

Kimyasal gebelik geçiriyorum, salı günü sıfırlanıp sıfırlanmadığını görmek üzere Beta yaptırıcam. Bi hayal daha suya düşerek son buldu :KK43:
Merhaba degeriniz sifirlandi mi kendiliginden? Ben de benzer bir surecteyim ikinci yaptigim test de az miktarda artis oldu doktor 2 gun sonra tekrar test istedi. Dış gebelik olmasindan cok korkuyorum. Artik sevindigim seyin kendiliginden dusmesini bekler duruma geldim insallah kimyasaldir diye umut ediyorum.

Ben iğne olduktan sonra sıfırlandı. Fakat şu an başka bir doktora gidiyorum. Bu doktorum bu kadar az beta iLe dış gebelik tanısı koyulamayacayığını söyledi. Kendi görüşüm dedi bence olmayabilir dedi. Dış gebelikte progestron 5 in altına düşmez dedi ki bende 3 lerdeydi. Bilemiyorum artık. Dün de rahim filmi çektirdim. Tüplerim açık çıktı. Belki bir daha ki ay yumurtlama ilacı kullanmaya başlarım. Allah isteyen herkese sağlık güzel ahlaklı iyi huylu evlatlar bebekler versin.

Ben iğne olduktan sonra sıfırlandı. Fakat şu an başka bir doktora gidiyorum. Bu doktorum bu kadar az beta iLe dış gebelik tanısı koyulamayacayığını söyledi. Kendi görüşüm dedi bence olmayabilir dedi. Dış gebelikte progestron 5 in altına düşmez dedi ki bende 3 lerdeydi. Bilemiyorum artık. Dün de rahim filmi çektirdim. Tüplerim açık çıktı. Belki bir daha ki ay yumurtlama ilacı kullanmaya başlarım. Allah isteyen herkese sağlık güzel ahlaklı iyi huylu evlatlar bebekler versin.
Peki doktor korunmani söyledi mi iğneden sonra

Peki doktor korunmani söyledi mi iğneden sonra
Öncelikle hamileyimmm :) :)
Rahim filmini çekildiğim ay hamile kaldım Allah’a şükürler olsun ki :)
Gelelim sorunuza. İğneden sonra 3 ay korunma istemişti doktor. Bende 4.5 ay kadar korunmuş oldum. Ağustos 30 iğne Ocak 28 hamile olduğumu öğrendim :)

Ve tek dileğim Allah isteyip uğraşan çabalayan göz yaşı döken iyi bir anne baba olabilecek herkese sağlıklı iyi huylu güzel bebekler nasip etsin. Şu an 7+2 deyim. Allah dua mı kabul etti. Umarım bekleyen herkesin de duasını kabul eder 🤲🏻

Gelelim sorunuza. İğneden sonra 3 ay korunma istemişti doktor. Bende 4.5 ay kadar korunmuş oldum. Ağustos 30 iğne Ocak 28 hamile olduğumu öğrendim :)

Ve tek dileğim Allah isteyip uğraşan çabalayan göz yaşı döken iyi bir anne baba olabilecek herkese sağlıklı iyi huylu güzel bebekler nasip etsin. Şu an 7+2 deyim. Allah dua mı kabul etti. Umarım bekleyen herkesin de duasını kabul eder 🤲🏻
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah bende dış gebelik geçirdim 1yıl önce 7 aydırda hamile kalamıyorum bu ay bende rahim filmi çekilicem inşallah bende hamile kalırım bana umut oldunuz çok sağolun.

Amin canım insAllah çok sevindim senin adına sağlıcakla kucağına al insAllah 🥰

Canım senin mesajlarını okudum. Bence seninki kimyasala benziyo neden hemen iğne yaptılar belki kendi düşerdi. Benimki şu an sıfırlandı sükür insAllah bı sıkıntı çıkmaz. Birde rahim filmini devlette mi cekindin özelde mi

Ben de bu konu ile alakalı tecrübemi yazayım. Belki birinin aklındaki soruya cevap olur. 9 şubatta evde gebelik testi ile iki çizgiyi gördüm. 10 şubatta kan verdim Bhcg 162 çıktı. 14 şubatta 310 çıktı. Aile hekimi dış gebelik olabilir kadın doğuma git dedi. Hastanede Bhcg değerim 286 çıktı. Hastanedeki doktorda dış gebelik dedi. 19 şubatta kanamam oldu acile geldik. Buradaki ölçümde Bhcg 249 çıktı. 21 şubatta ise Bhcg 201e düştü ve doktor kürtaj olacaksın dedi. Şu an kürtaj oldum ve hastanede gözlem altındayım. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın. İsteyen, dileyen herkese annelik duygusunu yaşatsın.

X