Dusuncelerinizi bekliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mkrmndnz34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
251
167
34
Bayanlar kayinvalidemi zerre sevmiyorum nedeni ise 6 yıllık evliyim düğünümde takılan bütün altınlarımı benden habersiz esimin benden önce bekarken ki kredi borçlarına verdi eşim parmağındaki yüzüğe kadar verdim kız kardeşim nişanlandı ona yapılanları gördükçe ciddiyim kıskanıyorum bende neden yok olanlar hic oldu diye benden habersiz satıldı edildi bende kayinvalidem bize her bize geldiğinde bu konudan yakınıyordum konuşup dertlesiyorduk beni en azından anlıyor sanıyodum eşşek kafam işte asıl içten pazarlıklı arkamdan her kötü şeyi konuşan oymuş kayınbabam bana kendi ağzıyla söz verdi kizim sana en iyisinden kaşlı yuzuk alicam dedi bnde ne sevin ne sevin bayramda denmişti alincak diye kanvalidem gayimbabam a bacisinin ev aldığını ve büyük altin alıp götüreceğini söylemiş bana yuzuk alıcağını söyleyen babama boş ver onu yüz verme ona alma isterse lafını koy eline susun bisey istemesin normalde kayinbabam kaynanamla bosanacaklar sidetli gecimsizlikten bu arada 50 yasinda digeri 60 1 lirasini bile vermez ona alicagina bana kupe al bana kolye al diyo kayinbabama bana ne zamsn bisey alinmasi konusu gecse hemen bana sunu al bana bunu yap diye kocasini dolduruyor yapma etme diye bugune kadar arkamdan cok dedikodumu etti sustum bisey demedim eşime saygımdan yüz yüze bakıyoruz diye hem yuzugumu aldirmayip parayı kendi alıp sonrada beni arıyor dalga geçiyor gayimbabam geldimi akşama gelir dedim yüzüğünü mu aldı acaba diye bana soruyor beni umutlandırıyor bende eşimle konuştum seni kıskanıyor kocasıyla mutlu değil seni çekemiyor dedi bnde bu güne kadar sustum bundan sonra yanına koymam dedim bu lafları eşşek yerine konmalarimi dedim eşimde tamam dedi sen saygını hep korudun o hak etmedi dedi haklisin dedi bn bu kadına nasıl o söylediklerini bilmiyormuşum gibi eşşek yerine konmamin intikamını nasıl alabilirim bayanlar ilk beni aradığında onu pişman edicem arkamdan başka yüzüme bana üzülen anneymis gibi davranmayi

Esinizinizin sizden habersiz bekarken yaptigi borclarda kayinvalide neden suclu?

Hayir esiniz varken yuzugunuzu, kupenizi neden kayinpeder alacak onu da anlamadim. Ben olurum de kayinpederimden boyle bir sey isteyemem.

En sonunda esime saygimdan demissiniz o saygi arkanizdan is ceviren esiniz oldugu icin herhalde.

Konuyu :KK57: :KK57: :KK57: boyle okudum.

Esiniz annesinin sizi kiskandigini soyluyor :işsiz: Asiri saygin bir esiniz var.

Allah aşkına çocuk musunuz yüzük bekliyorsunuz milletten? Çok istiyorsanız kocanız alsın. Zamanında tepki gosterseydiniz madem altınları elinizden alirlarken. O zaman susup sonra bir yüzük için insan kendini bu duruma düşürür mü? Utanç verici.

Sorun kayinailede değil ki este
Siz de yine sustum da sustum
Susmayin esinize patlayin neyin saygısı? O sizin altinlari bekarken yaptığı borclar icin alırken saygı duydu mu da siz simdi kayinvalide ile kayinpedere patliyorsunuz?

Bayanlar kayinvalidemi zerre sevmiyorum nedeni ise 6 yıllık evliyim düğünümde takılan bütün altınlarımı benden habersiz esimin benden önce bekarken ki kredi borçlarına verdi eşim parmağındaki yüzüğe kadar verdim kız kardeşim nişanlandı ona yapılanları gördükçe ciddiyim kıskanıyorum bende neden yok olanlar hic oldu diye benden habersiz satıldı edildi bende kayinvalidem bize her bize geldiğinde bu konudan yakınıyordum konuşup dertlesiyorduk beni en azından anlıyor sanıyodum eşşek kafam işte asıl içten pazarlıklı arkamdan her kötü şeyi konuşan oymuş kayınbabam bana kendi ağzıyla söz verdi kizim sana en iyisinden kaşlı yuzuk alicam dedi bnde ne sevin ne sevin bayramda denmişti alincak diye kanvalidem gayimbabam a bacisinin ev aldığını ve büyük altin alıp götüreceğini söylemiş bana yuzuk alıcağını söyleyen babama boş ver onu yüz verme ona alma isterse lafını koy eline susun bisey istemesin normalde kayinbabam kaynanamla bosanacaklar sidetli gecimsizlikten bu arada 50 yasinda digeri 60 1 lirasini bile vermez ona alicagina bana kupe al bana kolye al diyo kayinbabama bana ne zamsn bisey alinmasi konusu gecse hemen bana sunu al bana bunu yap diye kocasini dolduruyor yapma etme diye bugune kadar arkamdan cok dedikodumu etti sustum bisey demedim eşime saygımdan yüz yüze bakıyoruz diye hem yuzugumu aldirmayip parayı kendi alıp sonrada beni arıyor dalga geçiyor gayimbabam geldimi akşama gelir dedim yüzüğünü mu aldı acaba diye bana soruyor beni umutlandırıyor bende eşimle konuştum seni kıskanıyor kocasıyla mutlu değil seni çekemiyor dedi bnde bu güne kadar sustum bundan sonra yanına koymam dedim bu lafları eşşek yerine konmalarimi dedim eşimde tamam dedi sen saygını hep korudun o hak etmedi dedi haklisin dedi bn bu kadına nasıl o söylediklerini bilmiyormuşum gibi eşşek yerine konmamin intikamını nasıl alabilirim bayanlar ilk beni aradığında onu pişman edicem arkamdan başka yüzüme bana üzülen anneymis gibi davranmayi
Bunlar nasıl varoş dertler, hayatlar yahu.

Eşiniz alsın yüzüğü size. Normal insanlar böyle yapıyor.

Konularda nokta, virgül kullanın Allah askına , anlaşılması çok zor oluyor böyle.

Hem kp size neden yüzük alıyor ? Kocan alsın.

( Sizin konunuz bana Betül Büyükşen i hatırlattı. )
Sözünü onlar verdi anlamıyorsanız yazmayın sizden yorum yapmanızı beklemiyorum

Kardeşinizin altınlarını kıskanıyorsunuz.
Kayınpeder altın alıcam diyor havalara uçuyorsunuz....

Para zaten Sizin kocanızın borçlarına gitmiş.
Evet bu mesele sizin ilgilendiriyordu, kayınvalide burnunu sokmaması gerekiyordu
Tabii yine sizin borçlara verilmiş.
Boşverin bu saatten sonra bazı şeyleri
Kendi kendinizi yersiniz cunku
Eşiniz gayet memnun halinden

Çok karışık yazmışsınız bu kadarını anlayabildim.

O takılar mehir olarak verildiyse gelinin rızası olmadan takısını alıp borç ödemenin kesinlikle caiz olmadığını kul hakkına girdiklerini söylesenize bir yüzlerine acaba ne diyecekler?
Kayınvalide zaten bu işi yapan kişiyse onunla dertleşmeniz bence hiç mantıklı ve elle tutulur şey değil.
Kadın niye üzülsün ki. Zaten iş çeviren o.
Yüzük alınacaksa eşiniz almalı.
Bunca zaman eşinizin o takıları size vermesi gerekirdi.
Vermiyorsa yapacak malesef bir şey kalmıyor üstünden çok zaman geçmiş

Nasıl eşinizin ailesinden böyle beklentileriniz olabiliyor? Düşün insanların yakasından.

Çok istiyorsanız ya siz çalışıp alın ya da eşiniz alsın.

Kardeşinize takılan altınları kıskanacak kadar da çirkinleşmeyin ya, ne kadar avam hareketler bunlar. Okurken sizin yerinize ben utandım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X