Düşüncesiz Komşular!

Aynı durum eski evimizde bizde de vardı.. Onlar da öğrenciydi.. Yaz günü cam pencere kapalı oturamıyorsun sıcak oluyo.. Bekliyorlarmış gibi camı açtığım gibi yollukları çırpardı üstteki.. Kaç kez uyardım.. Kaç kez yapmayın şikayet ederim dedim.. Git et dedi.. Bir gün dayanamadım çırparken tuttum yolluğun ucundan çektim aldım camdan içeri yolluğu.. Kapıya dayandı yolluğu ver diye.. Ben de ona vermiyorum git şikayet et dedim.. Daha da rahatsız etmedi hiç.. Yolluğu da gittim yoksul bir aileye verdim hem sevap işlemiş oldum hem de dertlerinden kurtuldum..

zabıta lar yokmu izmirde. zabıtaya şikayet et canım. canımdan bezdirdi de.. hatta gelsinler tutanak tuttur bak bida yapıyormu.. en olmadı eziyet et canım sende.. aaa beni bile sinirlerndi taaa şurda... uyuz oldum.ben olsam halılarını çeker düşürürdüm. yada bi şekilde çıkmaz bi boyayla boyardım mürekkep gibi başka bişeyde olabilir fıskırt olmadı ucundan yakkk... insanlıktan anlamayana onun anladığı dilden konuşacaksınnn.. ne bu böyle .. sustukça tepene çıkarlar..
ben balkon demirlerinden aşağı birşey silkemem temizlik yaparken bile. bakarım bi etrafta kirlencek birşey varmı diye hele sarkıtmama bile balkonun içinde silkerim havalandırırım.. bi kere ççook ybüyük bi örtüyü astım. yastıklarımı bile evin içine kurulan çamaşırlıkların üzerinde havalandırırım...

ben o kadının üst katına çıkar her türlü pisliği dökerim şakkıdı yeterki damarıma basmasın beni çingene etmesin -tatlicadiarzu-
apartman yöneticisi yok mu ya mirmirmirmir

bendede var bir tane aynısından
ne kavgalar ettik nafile
yinede insan olmuyor
mahkemelik karakolluk olduk
sonuçta bişide çıkmadı
en son kavgada yönetici tepki verdide eskisi kadar yapamaz oldu
en kötüsü ikimizinde kendi ewi
bir insan cahil ise onu yola getirmek zor oluyor anlamıyor

annemin komşusu daha gıcık
pencerenin hemen yanında yemek yapıyo bakıyo dışardan toz geliyo
mutfaktan bişiler sirkeliyo
anem nası barıyo ama :1shok:
kadının annemi taktığı yok :1closedeyes: hemde yönetici karısı :nazar:
ben olsam çıkardım onun üstüne ama o üst katta oturuyo çatıya çıkıp canıma mal edecek değliim -tatlicadiarzu-

Aynı durum eski evimizde bizde de vardı.. Onlar da öğrenciydi.. Yaz günü cam pencere kapalı oturamıyorsun sıcak oluyo.. Bekliyorlarmış gibi camı açtığım gibi yollukları çırpardı üstteki.. Kaç kez uyardım.. Kaç kez yapmayın şikayet ederim dedim.. Git et dedi.. Bir gün dayanamadım çırparken tuttum yolluğun ucundan çektim aldım camdan içeri yolluğu.. Kapıya dayandı yolluğu ver diye.. Ben de ona vermiyorum git şikayet et dedim.. Daha da rahatsız etmedi hiç.. Yolluğu da gittim yoksul bir aileye verdim hem sevap işlemiş oldum hem de dertlerinden kurtuldum..

evet almak lazım bağırıp susacağımı sanıyor. görsün bakalım el mi yaman bey mi yaman.
sersin bakim birdaha çekmezmiyim.

zabıta lar yokmu izmirde. zabıtaya şikayet et canım. canımdan bezdirdi de.. hatta gelsinler tutanak tuttur bak bida yapıyormu.. en olmadı eziyet et canım sende.. aaa beni bile sinirlerndi taaa şurda... uyuz oldum.ben olsam halılarını çeker düşürürdüm. yada bi şekilde çıkmaz bi boyayla boyardım mürekkep gibi başka bişeyde olabilir fıskırt olmadı ucundan yakkk... insanlıktan anlamayana onun anladığı dilden konuşacaksınnn.. ne bu böyle .. sustukça tepene çıkarlar..
ben balkon demirlerinden aşağı birşey silkemem temizlik yaparken bile. bakarım bi etrafta kirlencek birşey varmı diye hele sarkıtmama bile balkonun içinde silkerim havalandırırım.. bi kere ççook ybüyük bi örtüyü astım. yastıklarımı bile evin içine kurulan çamaşırlıkların üzerinde havalandırırım...

var canım. ama bu tipler yine bildiğini yapar ama herşeyi yapıcam.

ben o kadının üst katına çıkar her türlü pisliği dökerim şakkıdı yeterki damarıma basmasın beni çingene etmesin -tatlicadiarzu-
apartman yöneticisi yok mu ya mirmirmirmir

var da işe yaradığı yok. en iyisi toplantı yapılmasını isteyim.

bendede var bir tane aynısından
ne kavgalar ettik nafile
yinede insan olmuyor
mahkemelik karakolluk olduk
sonuçta bişide çıkmadı
en son kavgada yönetici tepki verdide eskisi kadar yapamaz oldu
en kötüsü ikimizinde kendi ewi
bir insan cahil ise onu yola getirmek zor oluyor anlamıyor

yönetici yönetici olsa bari.

annemin komşusu daha gıcık
pencerenin hemen yanında yemek yapıyo bakıyo dışardan toz geliyo
mutfaktan bişiler sirkeliyo
anem nası barıyo ama :1shok:
kadının annemi taktığı yok :1closedeyes: hemde yönetici karısı :nazar:
ben olsam çıkardım onun üstüne ama o üst katta oturuyo çatıya çıkıp canıma mal edecek değliim -tatlicadiarzu-

aynen bağır çağır anlamıyor. dün göğsüm ağrıdı kaç saat.
onun üstündeki de ayrı manyak. kiracıları koruyor.
bi de diyor ki kiracılara rahat vermiyormuşuz. hatasını söyledinmi kabahatli oluyorsun. kötükedihüso

of bu şikayet işi için iznimi beklemem lazım. annemde sıcakta çıkamıyor pek.
ben en iyisi su tabancası alayım en kısa zamanda.
lisedeyken üste oturan ev sahibi bir teyze vardı. perde yıkamış sulu sulu asmış. bütün sular camlara sıçrıyordu. annemde 1 gün önce camları silmiş. uayrdık sıkamıyormuş. sen misin kirleten. yağ ile çamuru karıştırıp bütün perdelere sürdüm. kurşun kırmızı kalemi sürdüm. kızını çağırdı kapıya geldi ama bizde tık yok.
birdaha asmadı sulu sulu.

Aslında her tepki bir yere kadar gerçekten kişi cahilse bunun önüne asla geçilemiyor . . .
Mahkemelerde neticelenebilir ancak fakat o da çok uzun süreç . . .
Haklısınız yöneticilerde bi yere kadar . . .
Hele kişi ev sahibiyse . . .

Onların dilinden konuşacaksınız lakin işte herkeste yapamıyor bunu . . .

bazı yorumlara çok güldüm doğrusu ne güzel intikam almışlar

sizde peşini bırakmayın bence şikayetse şikayet
intikamsa intikam
kimsenin kimseye bunu yapmaya hakkı yok

ya halı çırpanlara sinir oluyorum...
hem yasak abartmanda oturuyosan uyacaksın.......
şikayet ette görsün gününü....
bizim 1.katta bi kadın çırpıyo biz 5.kattayız ona bile sinir oluyorum pat pattt one öle yaaa....
tepemden biri çırpsa bende senin gibi kavga ederdim.......
Çok üzgünüm çoook

ben dayanamadım bigün
kaptım oklavayı 2patlattım kapısına
tık yok açamadı bile
hadi geç kapımın önündende göreyim dedim
polise gidecekmiş hazırlanmış çıkacak
yukarıdan o kapıyı açıyo ben aşağıdan açıyorum
çıkamadı korkudan
polisi eve çağırmış
gittik ifade falan hiç bişide olmadı
ben asla korkmam
yapacağımdanda geri kalmam
onun yaşı 40benim yaşım 25
o benden korkuyor ama

ay okuduğum bazı yazılara cok güldümmmmm
birde benim başımda vardı böyle ilk oturduğumuz daire 4 kattaydı 5 ve son katta yönetici vardı oda tam benim üstümdeki dairedeydi ay ben ilk evimizdi ya bilmiyodum pek nasıl olur ne olur kanunlar nedir acemilik işteeeee
çalışıyodum ozmaanlar işten vakit buldukca ve hafta sonu yapabiliyodum bütün işlerimi çamasırları yıkardım asardım kurusunlar diye balkona ve malum bizim hatun üstten halıları yollukları yatak çarsaflarını silkeler balkonu bolcaaaaaa sularla yıkar benim çamasırların bi güzel içine ederdi delirridim defalrca yıkadığım camasırı bir kez daha yıkardım aman ses etmeyim tasızlık olmasın derdim bide acemilik anaaa simdi olsa valla tepesine yıkarım evini hele biri yapsın. ah ede ede tasındım ordan camı pencereyi açamıyodum artık sabahın 6.5 kızı müziği acar bangır bangır bagırıdı evinde gece 3 te matkap sesleri bi akrabaları gelsin kocası brozan gibi sesiyle anam bi sohbetler ederdi gece 3 4 5 hiç farketmez ne uyku kalırdı ne bişey hatta yan komsu bigün dayanamadı bi bagırdı bunlara gece yeterrrr kardesim git uyuseni dinlemek zorundamıyız diye
eşim kaç defa dedi gidip uyaracağım diye defalarcxa önüne gectim bırak ben uyarırım diye ama ne fayda uyarsanda yine aynı seyi yapıyo beni cıtır gördüde ondan kavga etsek altına alır kadın cazgır. biz ordan tasındık benim yerime tasısnan kadın dişli çıkmıs üstteki kadın camasırını bile asamıyo simdi balkona halı silkelemek söyle dursun mahkemeliklermiş
şimdi ise teyzemlerin binasındayım ve en üst katta ben varım ama çok komik seyler olyo ses cıkarmıyo kimse kimseye
teyzemlerle aynı yönde dairemiz teyzemler 3 katta ben 5 kattayım aramızda 4 kattaki bi komsumuz var. kadın bi temizlik yapıyo anaa yıklıyo daire halıları falan sakır sakır cırpıyo teyzems es etmiyo ama ben intikamını alıyom teyzemin bende onun üstünde sofra beiz halı yolluk ne varsa alttakide bana ses etmiyo
hatta gecen gün büyük temizlik yapıyorum kollarım koptu işten yolukjları çıkardım baktım benim alttaki benims esimi duyunca balkona cıktı napıyon diye hal hatır soruyo elindede cay bardağı dedimki yolukları cırpacam cayın üstünü ört yada içeri git bana dediki sen cırp ben içerim içtiği cayın üstüne silkeledim yolukları bide dedimki yoruldum gel biraz yardım et cıktı sağolsun
teyzem bazen diyo sana bişey derse hemen bana söle ben ona diyeceğimi biliyom ama iyi benim komsular komikler yani
ama tasınacakmış benim alttaki daha ucuza kiralık bi ev bulmuşlar inş iyi birrileri gelir komuslarım çok iyi hepsinin yeri ayrı

tatlım bak ne yap biliyomusun balkona birikiyorsa eğer pisliği topla hepsini bi çöp kovasına
sonrada kapısının önüne koy zile bas kapıyı açar açmazda tep kovayı içeri
işte senin pisliklerin bunlar,bize yaptığında bunun aynısı de ve in evine
biz öyle taptık ancak kestik geçen günde taşındı allah şüükür annemde rahatladı
bunu istiyorlar çünkü kötülük :kızgın:

Son düzenleme:
Benim gibi yappp. Halıyı silkelerken tut ucundan ve yukarı bakarak bir daha silkelersen halıyla birlikte seni indiririm aşağıya de. Haa baktın inat ediyor indir aşağıya olsun bitsin.
Hiç haz etmem insanların başından aşağıya halı silkeleyen dengesizlerden.

kızlar bu halı sılkeleme moda heralde bızım ust komsu ıstedıgı yerden sılkelıyor apartmandada dıger katlarda sılkelıyor hattta bı tanesı tırnagını asagıya kesıyor altında dukkan var halbukı valla onlar sılkeleyıp bızede bakmak dusmesın bende sılkelıyorum ve sılkeleme falan deyıp tartısmıyorum sankı sılkme desem yapmıycak sıkayet falanda hos olmaz bız yapamayız yanı

canım müziği açtığı zaman ara polisi dinlet gelip kendileri duysun. valla sus sus nereye kadar insanın tepesine çıkıyorlar.

var canım sözde işe yaramıyor. kadına yasak diyorum değil ben istanbuldan geldim cahil değilim orada silkeleniyor diyor.

süper fikir bende ne sürsem diye düşündüm aslında. caddede olanlara yapsam karşıdakiler görecek diye yapmadım.
arka tarafta olanına yapamadım alt katta çamaşır vardı. ama uğraşıcam sonuna kadar istediğini yapamayacak.en iyisi bende bi su tabancası alayım.
aslında mürekkep yapacaksın ya görsün gününü :dilcikar:

delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden
superrrrrrrrr yapmissiniz elleriniz dert gormesin az bile
anlayissiz insanlar iste her yerde var malesef boyle irenc anlayissiz kisiler
kendilerini dusunen bencil kisilikler :kızgın:
lafla anlamiosa yapicaksin alkisalkisalkis

sizde buna benzer bisiler yapin cikin kavga cikarin bakin bidaha yapabiliormukaydirigubbakcemile:dance:

ammada piskınmıs sınır oluyorum böle tıplere ne sıkayetı yukarı cıkıp saçını basını yolucaksın bunların:nazar:

ben başlı başına anlamam insan camdan niye silker bişeyi diye.
halıyı kendim süpürürüm kirlendikçe halı yıkama fabrikasına veririm.
sofra bezini dışarı asla silkelemem olsa lavaboya silkelerim ama sofra için bez kullanmıyorum.
saçlı havluyu asla silkelemem saçları toplayıp çöpe atarım.
yani ne ve nezaman olursa olsun hiçbir zaman hiçbişeyinizi silkelemeyin arkadaşlar..çok itici bir davranış bence..

onun hakkında dedıkodu yap, yada halıyı sılkelereken şöyle bağır; --ne pis karısın, halılarından toz akıyor,leş gıbı yag kokuyor halıların, balkondan sılkeleyınce herkes senı temız mı sanıyor pis karıııııı... şu kıre bak, heryanımız toz oldu, elınden kabuklu çerez yenmez senın pis karııııı... dıye bagır, tum komşulara onun pis halılarından kokan halılarından bahset. ha bu da yetmezse benı çagır ben bi yollayım o yellozu... parçalarım valla böyle tiplerı kötükedihüso

X