Düşüncesiz Komşular!

MeLoDi

LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu!
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
16.067
9
dünden beri çok sinirliyim. düşüncesiz saygısız insanlar beni deli ediyor.
dün annem evde yokken hem ev havalansın hemde çamaşır yıkayayım diye evine gittim. işlerimi bitirip odada otururken üst katatki komşu halıları almış hem çırpıyor hem ot süpürgeyle süpürüyor. daha önce annem defalarca uyarmıştı. o kadar sinirlendimki salonun camını açıp bağırmaya başladım. halı silkelemeyin diyorum kadın kusura bakma diyor ama elinde süpürge işine devam ediyor. kavga ettim tabi. ben silkelerim diye inat ediyor. yasak olduğunu söyledim. ben kanunları biliyorum yasak değil diyor. seni şikayet ederim dedim. git beğendiğin yere şikayet et diyor. ben esir değilim temizliğimi yaparım diyor.
geçen yazda biz balkonda oturuken yolluklarını çırpıp içeri kaçıyordu. seslenince kusura bakma görmedim diyordu.:eek:klava:
annemde rahatsız. sürekli temizlik yapamaz. bazı apartmanlarda ayda belli bir gün konuyor ve herkes o gün silkeliyor. ben 1. katta oturmama rağmen bir çarfaşı silkelemek için 2-3 gün bekliyorum. çünkü aşağıda dükkan var.
ben bu kadını şikayet etmek gerekiyorum ama nereye? :kızgın:
annemi canından bezdirdi :eek:klava:

belediyeye şikayet etmem lazım canım....
bu tür komşulardan çok var..allahtan en son katta oturuyorum da böyle bişeyi yaşamıyorum...

canım onun üstünde oturan komsu ile aran iyise çık izin iste ve kafasına un dök ne bilim sinir olsun yaptığı başına gelmeden anlamaz bu insalar anlamaz bizim de vardı annem kafasına bişiler dökünce bağırdı kavga ettiler ama sonra gelip özür dileyen o oldu...
tabi ben örnek yazdım bizim yaptığımız hoş değildi ama yemek yediği sofra bezini sürekli başımıza silkiyordu:eek:klava:
aaa görmedim diyordu her öğün mü be kardeşim
balkonumuz ekmek kırındısı doluyordu günah yaaa ayyy düşününce çok sinirlendim kötükedihüso

Canımcığım öncelikle Allahtan size sabırlar diliyorum çünkü bu durumun çok çok çok asab bozucu biçimini bizim başımızda mevcut . . .
Bizim üst katımız bize sizde olduğu biçimde rahatsızlık vermekten çok öte bizi saplantı haline getirmiş biçimde sürdürüyor hayatını . . . Bu nedenle bu hallerle ilgili oldukça deneyim sahibi olduk . . . :1ninca:
Fakat sizin durumunuz için öncelikle bir kaç soru yöneltmem gerekir . . . Apartmanınızın yöneticisi var mı mesela ?​

bu tür komşulardan çok var..allahtan en son katta oturuyorum da böyle bişeyi yaşamıyorum...

bende en son katta oturuyorum ama alt kattaki bayan malesef gece gündüz cumartesi pazar dinlemeden etmeden saatlerce müziği açıp gümbürdetiyor yıkıyor ortalığı kaç defa gidip hasta hasta yalvardım adam gibi söledim eşim gitti söledi kız 23 yaşında anasına söledik oda kapıyı kaç defa yüzümüze kapattı en sonunda polisi çağırıcam ama onuda yapmak istemiyorum işte

Apartman yonetıcısı yok mu dıyecegım ama onalrda bır alem oluyorlar aten,bızım konutlardada cadde ustunde balkona halı felan asıyolarmıs sımdı asansorlere yazı asıldı yasak,ıslem yapılacakmıs uymayanlarada.Çok dağdan gelen ınsan varr cokkkk

Canım benimde vardı öyle kendini bilmez bir komşum
Defalarca uyardığım halde,o halılar hergün çırpılır sonrada sallandırılırdı benim balkonun yarısına kadar.
Kaç kez çıkıp uyardım,1 karış ötede yemek yapıyorum,burası mutfak balkonu yapma diye.
Sanki ona söylemedikte duvara söyledik gibi ertesigün yine aynı işlem devam ediyordu.
Birgün beni öyle bir zıplattıki,oğlumun su tabancasına parlement mavisi boyayı doldurdum,keyifle bütün sallanan halıları maviye boyadım.
Hayatta yapmıycağım birşeyi o kadar zevkle yaptımki,bugün olsa yine yaparımkaydirigubbakcemile3
Halılarını gördüğünde bastığı çığlığı bir apartman dinledi:1shok:
Kusura bakmıycak,ya adam gibi anlıycak ,yada bir şekilde anlatırlar adamakaydirigubbakcemile3
Bekledim boyalardan sonra kapıma gelsin diye,esas pandomim ozaman kopacaktı ama,
ne kadar çıldırmış olduğumun farkına vardı sanırımki gık diyemedi bana
delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

kesinlikle şikayet edip bu işin peşini bırakmayacağım.

canım onun üstünde oturan komsu ile aran iyise çık izin iste ve kafasına un dök ne bilim sinir olsun yaptığı başına gelmeden anlamaz bu insalar anlamaz bizim de vardı annem kafasına bişiler dökünce bağırdı kavga ettiler ama sonra gelip özür dileyen o oldu...
tabi ben örnek yazdım bizim yaptığımız hoş değildi ama yemek yediği sofra bezini sürekli başımıza silkiyordu:eek:klava:
aaa görmedim diyordu her öğün mü be kardeşim
balkonumuz ekmek kırındısı doluyordu günah yaaa ayyy düşününce çok sinirlendim kötükedihüso

o benimde aklıma geldi ama üstte oturan kadında bi manyak. benimde aklıma geldi ama onu tutar ve izin vermez. cam açık silkeleme diyorum hala silkeliyor ve yalan söyleme camı şimdi açtın diyor.

Canımcığım öncelikle Allahtan size sabırlar diliyorum çünkü bu durumun çok çok çok asab bozucu biçimini bizim başımızda mevcut . . .
Bizim üst katımız bize sizde olduğu biçimde rahatsızlık vermekten çok öte bizi saplantı haline getirmiş biçimde sürdürüyor hayatını . . . Bu nedenle bu hallerle ilgili oldukça deneyim sahibi olduk . . . :1ninca:
Fakat sizin durumunuz için öncelikle bir kaç soru yöneltmem gerekir . . . Apartmanınızın yöneticisi var mı mesela ?​

apartman 5 daireli canım ve uyumsuz insanlar var. sözde yönetici işe yaramıyor. ama onunla da konuşacağım.

bende en son katta oturuyorum ama alt kattaki bayan malesef gece gündüz cumartesi pazar dinlemeden etmeden saatlerce müziği açıp gümbürdetiyor yıkıyor ortalığı kaç defa gidip hasta hasta yalvardım adam gibi söledim eşim gitti söledi kız 23 yaşında anasına söledik oda kapıyı kaç defa yüzümüze kapattı en sonunda polisi çağırıcam ama onuda yapmak istemiyorum işte

canım müziği açtığı zaman ara polisi dinlet gelip kendileri duysun. valla sus sus nereye kadar insanın tepesine çıkıyorlar.

Apartman yonetıcısı yok mu dıyecegım ama onalrda bır alem oluyorlar aten,bızım konutlardada cadde ustunde balkona halı felan asıyolarmıs sımdı asansorlere yazı asıldı yasak,ıslem yapılacakmıs uymayanlarada.Çok dağdan gelen ınsan varr cokkkk

var canım sözde işe yaramıyor. kadına yasak diyorum değil ben istanbuldan geldim cahil değilim orada silkeleniyor diyor.

Canım benimde vardı öyle kendini bilmez bir komşum
Defalarca uyardığım halde,o halılar hergün çırpılır sonrada sallandırılırdı benim balkonun yarısına kadar.
Kaç kez çıkıp uyardım,1 karış ötede yemek yapıyorum,burası mutfak balkonu yapma diye.
Sanki ona söylemedikte duvara söyledik gibi ertesigün yine aynı işlem devam ediyordu.
Birgün beni öyle bir zıplattıki,oğlumun su tabancasına parlement mavisi boyayı doldurdum,keyifle bütün sallanan halıları maviye boyadım.
Hayatta yapmıycağım birşeyi o kadar zevkle yaptımki,bugün olsa yine yaparımkaydirigubbakcemile3
Halılarını gördüğünde bastığı çığlığı bir apartman dinledi:1shok:
Kusura bakmıycak,ya adam gibi anlıycak ,yada bir şekilde anlatırlar adamakaydirigubbakcemile3
Bekledim boyalardan sonra kapıma gelsin diye,esas pandomim ozaman kopacaktı ama,
ne kadar çıldırmış olduğumun farkına vardı sanırımki gık diyemedi bana
delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

süper fikir bende ne sürsem diye düşündüm aslında. caddede olanlara yapsam karşıdakiler görecek diye yapmadım.
arka tarafta olanına yapamadım alt katta çamaşır vardı. ama uğraşıcam sonuna kadar istediğini yapamayacak.en iyisi bende bi su tabancası alayım.
aslında mürekkep yapacaksın ya görsün gününü :dilcikar:

canım bak böyleleriyle uğraşmak zordur...benim alt komşum hergün halı çırpardı balkondan alttakinin çamaşırımı var balkona bişeymi sermiş hiç umursamazdı kendi bildiğini okurdu ..ama ben balkonda çamaşır yoksa halımı çırptığımda altımdaki kıyametleri koparıyordu yapma evim kirleniyo diyodu...
sende balkonun kapısını kapat dediğimde zeytinyağı gibi üste çıkıyordur...
neyse iki sene önce taşındıda kurtulduk ondan...

süper fikir bende ne sürsem diye düşündüm aslında. caddede olanlara yapsam karşıdakiler görecek diye yapmadım.
arka tarafta olanına yapamadım alt katta çamaşır vardı. ama uğraşıcam sonuna kadar istediğini yapamayacak.en iyisi bende bi su tabancası alayım.
aslında mürekkep yapacaksın ya görsün gününü :dilcikar:

Canım sende elin yetişiyorsa tut çek aşağı düssün
kirlensin de görsün.... terbiyesiz kadına bak yaaa:eek:klava:

valla bu komşular melek gibi beni bile çildirti sonunda-tatlicadiarzu-
az evvel daha birini ikaz ettim kesti sesini neyse
ya bağirip çağirirlar ahirda yaşiyormuşçasina
yada evi diskoya çeviriyorlar:kızgın:

:eek:klava:cek halilari asagi at. onudami yapamazsin. saygisizlara saygiyi ogreteceksin. sinirlendim haaa. bana da noluyosa :eek:klava:

Son düzenleme:
canım bak böyleleriyle uğraşmak zordur...benim alt komşum hergün halı çırpardı balkondan alttakinin çamaşırımı var balkona bişeymi sermiş hiç umursamazdı kendi bildiğini okurdu ..ama ben balkonda çamaşır yoksa halımı çırptığımda altımdaki kıyametleri koparıyordu yapma evim kirleniyo diyodu...
sende balkonun kapısını kapat dediğimde zeytinyağı gibi üste çıkıyordur...
neyse iki sene önce taşındıda kurtulduk ondan...

dün yarım saat kavga edip bağardım ama sırf inat kadın. dediği dedik. annem de kalp pili var. işle fazla uğraşamıyor yoruluyor kadın. ona çok üzülüyorum. sinirlenmemesi lazım. kadına birşey dese kavga edecek.

yazın balkonda şemsiye var oturuyoruz tepemize silkeleniyor. gidip saçını başını yolacaksın o olacak.:eek:klava:

bundan sonra görecek gününü.
3. katta oturuyor çekip atsam birinin kafasına gelir belki ama arkadan sallarsa çekip karşı bahçeye atıcam. dün yapmadığıma pişman oldum.
balkon kenarlarını siler sulu sulu camlar kirlenir gürültü yapar bugüne kadar sustum olmadı. ben evli olduğum için olayları görmüyordum birtek geçen yaz denk geldi bir kaç sefer. 1 ay iznim var o zaman görecek.

Belediyeye şikayette bulunmalısın bence. bu tür işlerle onlar ilgileniyor gibi hatırlıyorum.

ne düşüncesiz çirkef insanlar varya..
bende üst kattayım bişi silkelerken bin defa bakarım acaba camı açıkmı
çamaşırı aslımı oturan varmı..
keşke halıyı silekelerken halıyla beraber onuda çekseydin böğleleri anca böğle akıllanır..

Belediyeye şikayette bulunmalısın bence. bu tür işlerle onlar ilgileniyor gibi hatırlıyorum.

aslında belediiyeye şikayet etmekte çözüm olmuyor. 30-40 tl ceza kesiyorlar. sonra bildiğini okumaya devam ediyor. daha önce başka bir konuda şikayette bulunduk yan komşuyu cezayı ödedi bildiğini yapıyor.

ne düşüncesiz çirkef insanlar varya..
bende üst kattayım bişi silkelerken bin defa bakarım acaba camı açıkmı
çamaşırı aslımı oturan varmı..
keşke halıyı silekelerken halıyla beraber onuda çekseydin böğleleri anca böğle akıllanır..

valla düşünmedim değil. :eek:klava: aşağıda oturan da insan. başkasının pisliğini temizlemek zorundamıyızÇok üzgünüm çoook

ay bide tehdit ediyorlar şikayet edince. valla kılına dokunsunlar da göreyim.
akşam gidip bakayım neler olmuş.

X