Düşüncesizliğe iyilikle mi cevap vermeliyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca konunuz da sizin olsun. İstediğiniz gibi at kosturun ben diyeceklerimi dedim. Selametle

Seni haklı bulsaydim oh iyi etmişsin az bile onlara deseydim helal mi edecektin ? Daha beni tanımadan iki yorumuma kin nefret beddua üstune bide hak.hukuk helal etmeme. Git abdest al tövbe et kalbini kirden pastan kinden nefretten arindir sana tavsiyemdir.
Beni haklı bulun diye yazmadım buraya konumu. Yapılan birçok yoruma kötü de olsa teşekkür ettim. Ama hiç kimse sizin kadar hadsiz ve kötü kalpli yorum yapmadı. Siz beni tanımadan demediğinizi bırakmadınız. Tekrar söylüyorum, Allah sizin gibi anlamadan dinlemeden kötüleyen kötü kalpli insanları ıslah etsin.

Aslında eşim çok merhametli, oyüzden bize yapılmasa da biz yapalım düşüncesinde. Ben de ben bir kere yaptım zaten, her gün onların yemeğinin derdine düşemeyiz dedim. Kayınvalidem ise her gün ne yaparsam götürürüz düşüncesinde olduğu için, bizi katmaması gerektiğini söyledim. Kardeşidir yapsın tabi ama benim eşimi katmadan yapsın istiyorum. Sana da çok geçmiş olsun, benim de kalbimde kapak yetmezliği var. Tedavilerim devam ediyor, iyice yetersizleştiğinde ameliyat durumum var dediğin gibi bu süreçte bahsedilen teyzeden kendi sağlığım ile ilgili tek bir telefon veya mesaj almadım. Sanırım ben insanları fazla önemsiyorum, bu yüzden üzülüyorum.

benimde kapak yetmezligi ama ben son asamada ogrendim senin gibi onceden bilmiyordum. hamilelikte 4. derece ye cikmis kacak haberim yoktu. yani ogrendigimde ameliyatlik hale coktan gelmistim.

Sana tavsiyem hicbir seye canini sikma. ben zamaninda canimi sıktigim seylere pismanim. stresten uzak dur ben cok stresli bir insandim belki de bu yuzden cok hizli ilerledi diyorum.

Seni uzen insanlardan uzak dur. esine karisamazsin belki ama kendin uzak dur.

Bir de dusuncesiz insanlara karsi cok ince dusunme emin ol onlar seni dusunmeyecek uzuleceksin. iyilik tabiki yap merhametli tabiki ol Allah rizası icinde ama kendini onlar icin paralama.

Benim ameliyatim cok yeni belki kirginligim daha taze. kirginligim gecince yine iyilik yaparim ama bu sefer bilirim ki onlar karşilik vermeyecekler olsun Allah bilsin yeter.

Bence gereksiz. Özel hastanede yatan birine yemek götürmeyi kimse düşünmez. Paran var, taleple eşine destek olmak için özel hastaneye yatabiliyorsun. Kim ne bilsin.
Catering geliyor, A plus kafeterya varken.
Açık söyleyeyim annem yakın zamanda özel hastanede yattı ameliyat olup refakatçi kaldım. Hastane yemeği iyiydi sevmediğim gün getrden söyledim. Kimse yemek getirmedi, sormadı bile.
Çünkü lazım değil.
Siz sanki başa kakmak için yapmışsınız gibi olmuş. Onu yaptım bunu ettim. E yapmasaydın sana yapmaması koyduysa.

benimde kapak yetmezligi ama ben son asamada ogrendim senin gibi onceden bilmiyordum. hamilelikte 4. derece ye cikmis kacak haberim yoktu. yani ogrendigimde ameliyatlik hale coktan gelmistim.

Sana tavsiyem hicbir seye canini sikma. ben zamaninda canimi sıktigim seylere pismanim. stresten uzak dur ben cok stresli bir insandim belki de bu yuzden cok hizli ilerledi diyorum.

Seni uzen insanlardan uzak dur. esine karisamazsin belki ama kendin uzak dur.

Bir de dusuncesiz insanlara karsi cok ince dusunme emin ol onlar seni dusunmeyecek uzuleceksin. iyilik tabiki yap merhametli tabiki ol Allah rizası icinde ama kendini onlar icin paralama.

Benim ameliyatim cok yeni belki kirginligim daha taze. kirginligim gecince yine iyilik yaparim ama bu sefer bilirim ki onlar karşilik vermeyecekler olsun Allah bilsin yeter.
Dünya hassas kalpler için bir cehennemdir sözü gerçekten okadar doğru ki. Sanırım fazla ciddiye alıyorum düşüncesiz insanları, ben hastalığımı üniversite okurken son yıl öğrendim. Kalbim birden pır pır atmaya başladı ve bayılıp kalmışım. Hastanede yapılan tetkikler sonucu kapak yetmezliği teşhisi koyuldu, ilaç tedavim devam ediyor. Ameliyatlık duruma ilerlemesinden korkuyorum çünkü çok stresli bir hayatım var. Kısa süre önce babamı kaybettim, sanırım en büyük yıkım oydu benim için. Tabi bir de böyle basit mevzuları kafaya takınca, kalpte yoruluyor. Çok isterdim umursamaz bir insan olmayı 🤦 ama olamıyorum malesef. Rabbim sana da şifalar versin güzelim, inşallah herşey gönlünce olur. Beni anladığın için çok teşekkür ederim. ❤️

Bence gereksiz. Özel hastanede yatan birine yemek götürmeyi kimse düşünmez. Paran var, taleple eşine destek olmak için özel hastaneye yatabiliyorsun. Kim ne bilsin.
Catering geliyor, A plus kafeterya varken.
Açık söyleyeyim annem yakın zamanda özel hastanede yattı ameliyat olup refakatçi kaldım. Hastane yemeği iyiydi sevmediğim gün getrden söyledim. Kimse yemek getirmedi, sormadı bile.
Çünkü lazım değil.
Siz sanki başa kakmak için yapmışsınız gibi olmuş. Onu yaptım bunu ettim. E yapmasaydın sana yapmaması koyduysa.

Selam kızlar 🌸

Geçen sene eşimle ben covid testini özel bir hastanede yaptırdık, tomografi falan çekildi. İkimizde pozitiftik fakat eşimin ciğerlerine indiği ve akciğer tutulumu fazla olduğu için hemen hastaneye yatırıldı. Benimde bünyem zayıf olduğu için tedbir amaçlı benim de yatışımı istedik. Hem eşimle beraber olursak vakit daha iyi geçer, birbirimize moral oluruz diye. Eşimin teyzesinin evi hemen hastanenin arka tarafında, 2 dakika yürüme mesafesindeydi. Bize bir gün olsun, size sıcak çorba yaptım, girişe bıraktım alın falan demedi. Bir gün olsun, eline bir kg mandalina alıp c vitamini iyidir bıraktım alın falan demedi. Bu arada doktorumuz akşam 5 den sonra poliklinik hastaları çekilince maskenizi takarak hastane önüne inip hava alabilirsiniz, kendinizi odaya kapatmayın demişti. Biz kimsenin vebaline girmemek için asansörü bile kullanmadan çift maskeyle merdivenleri inip çıkıyorduk yavaş yavaş 4 kat.
Birkaç gün önce eşimin bahsettiğim bu tyzesi ve eşi covid olmuş. 3 tane de çocukları var, çocukların ikisi de covid. Ben hemen kemikli et kaynattım, suyuyla çorba yaptım, mandalina portakal limon sıktım. Eşimle mandalina, limon, ekmek vs de alıp götürüp kapılarının önüne bıraktık. Hayır olsun, birşey olmaz dedim. Ama bugün baktım kv birşeyler hazırlamış, eşime bunları götürelim falan dedi. Bende dönüp götürün birşey demiyorum ama bizim hastanede daha çok ihtiyacımız vardı, bir gün olsun bize sıcak birşey getirmedi bizden covid kaparlar diye mi korktular okadar, bak kendileri de oldu. Kv biraz bozuldu, eşim de iyilik bizde kalsın sevaptır dedi.Bu arada durumları da çok iyi, çift maaşlı bir aile.
Bu arada biz hastaneye yemeği yemiyorduk, bazen zavallı kayınvalidem evden yapıp getiriyordu bir dünya yol, bazen annemle kardeşim yapıp getiriyordu, bazen de biz dışarıdan çorba falan istiyorduk ama kendisi bir gün olsun düşünmedi bizim hastane yemeği yemediğimizi bildiği halde, çünkü görüntülü falan arıyordu haberi var yani.

Şimdi sıra kendilerine gelince hiç demiyorlar yok getirmeyin falan diye, ben de eşime çıkıştım. Çünkü biliyorum kv her gün eşime ben x e şunu yaptım götürecem diyecek, eşim de annesine kıyamayıp ben geleyim diyecek. Bir de x demiş ki siz bunu getirmeseydiniz ben aç uyuycaktım.

Sizce ben haksızlık mı ettim, dilimi tutup söylemese miydim sonra da üzüldüm ama benim de bir huyum var. Yapılanı da yapılmayanı da asla unutmam. 😞 Gerçi eşim sen haklısın dedi ama ben vicdan yaptım. Bu arada teyze 37 yaşında

Güncelleme : Her yorumu okudum, bazılarınız çok farklı noktalardan bakarken bazılarınızın da aslında ne demek istediğimi tam anlayamadığını düşündüm. Ya da ben tam olarak ifade edemedim. Herkese teşekkür ederim,
dediğim gibi ben yaptığım iyiliği dillendirdiğim için üzüldüm. Eşimle bu konu için tartışıp kavga etmedik ama kendi vicdan terazimde kendime kızdım.
En nefret ettigim sey boyle hesapli uc kurusa iyilik yapip sonra bin sene konusanlar. Madem gonul koyuyorsun Niye iyilik yapiyorsun? Karsidakini ezebilmek icin mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X