Düzelmeyen kanım

Gokben1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
668
0
34
Kızlar düzenli 1.5 aydır kan şurubu kullanıyorum.ama hiçbir fayda etmedi.Doktor sonunda hematoloji bölümüne yolladı.Kan değerlerim daha da düşmüş.

BUN [L] 7 mg/dL 8 - 20
Kreatinin 0,67 mg/dL 0,66 - 1,09
Ürik Asit [L] 3,2 mg/dL 3,5 - 7,2
Total Protein [L] 6,3 g/dL 6,6 - 8,3
Albumin [L] 3,3 g/dL 3,5 - 5,2
AST-(SGOT) 14 U/L 0 - 50
ALT-(SGPT) 10 U/L 0 - 50
LDH 231 U/L 0 - 248
Total Bilirubin 0,5 mg/dL 0,3 - 1,2
Direkt Bilirubin 0,07 mg/dL 0,0 - 0,2
İndirekt Bilirubin 0,4 mg/dL
Demir [L] 20 ug/dL 70,0 - 180,0
Total Demir Bağlama
Kapasitesi
[H] 671 ug/dL 250 - 450
UIBC [H] 651 ug/dL 155 - 300
GGT 9 U/L 0,0 - 55,0

WBC [H] 15,7 10^3/mm^3 4,0 - 10,0
RBC [L] 3,6 10^6/mm^3 3,80 - 6,50
HGB [L] 8,8 g/dL 12,0 - 17,0
HCT [L] 29,4 % 36,0 - 54,0
MCV 81,9 um^3 80,00 - 100,00
MCH [L] 24,5 pg 26,0 - 32,0
MCHC [L] 29,9 g/dL 32,00 - 36,00
PLT 257 10^3/mm^3 150 - 400
MPV 9,9 um^3 6,00 - 11,00
RDW-CV [H] 16 % 11,6 - 14,4
RDW-SD [H] 47 fL 35,1 - 46,3
PDW 11,2 % 11,0 - 18,0
PCT 0,3 % 0,15 - 0,50
P-LCR 24,7 % 13,0 - 43,00
NEU%. [H] 78,5 % 37,0 - 72,0
NEU# [H] 12,3 10^3/mm^3 2,00 - 7,50
LYM%. [L] 13,6 % 20,0 - 50,0
LYM# 2,1 10^3/mm^3 1,32 - 3,73
MON% 7,3 % 0,0 - 14,0
MON# [H] 1,2 10^3/mm^3 0,20 - 1,00
EOS% 0,5 % 0,00 - 6,0
EOS# 0,1 10^3/mm^3 0,00 - 0,50
BAS% 0,1 % 0,0 - 1,0
BAS# 0

Folik Asit 4,41 ng/ml 3,1 - 20
Vitamin B12 [L] 163 pg/mL 180 - 914
Ferritin [L] 6 ng/ml 11,0 - 306,8

Sonuçlarım bu kızlar bana bilen birileri yorumlayabilir mi?.Kanım çok düşmüş 1 ay öncesinde 9.6 idi şimdi 8.8 e düşmüş.Kan şurubu kullandığım halde.Birde en önemlisi birşey merak ediyorum.Kan hangi değerler arasına girdiğinde tehlike oluşturuyor???

doktor sınırını söylemedi mi 8 iyi bi sınır değil, bol bol kan yapıcı şeyler ye, ilaç yetmiyor bende sürekli ilaç kullanan biriyim, şuan hamileyim ve düşük kanım ama maalesef şikayetlerim yüzünde bu dönem kullanamıyorum. besin takviyesi yap. üzüm, ciğer vs. bide aktardan kına kına diye bişey var, siyah üzümle kaynatıp hoşaf yapıyosun. yap bol bol iç, kuruyemiş tüket.ilaçlarını da bırakma

doktor sınırını söylemedi mi 8 iyi bi sınır değil, bol bol kan yapıcı şeyler ye, ilaç yetmiyor bende sürekli ilaç kullanan biriyim, şuan hamileyim ve düşük kanım ama maalesef şikayetlerim yüzünde bu dönem kullanamıyorum. besin takviyesi yap. üzüm, ciğer vs. bide aktardan kına kına diye bişey var, siyah üzümle kaynatıp hoşaf yapıyosun. yap bol bol iç, kuruyemiş tüket.ilaçlarını da bırakma

Yok canım kadın doğum doktoru birşey demeden direk hematolojiye yolladı.Kan sonuçlarınıda yarın göstericem doktora.8 bana da çok düşük gibi geldi zaten.Kendimden de hissedebiliyorum ayakta duracak gücüm hiç yok zaten.Beslenmeme de özen göstermeye çalışıyorum ama git gide düşüyor maalesef :KK43:(

Canım çok geçmiş olsun öncelikle,ben de aynı dertten muzdariptim bir zamanlar,bundan 7-8 sene önce falan,yüksek derecede anemi vardı bende(gerçi hala anemiyim kontrol altında olmam lazım ama geçmişe göre çok çok iyi değerlerim) hemoglobin değerim 5 lerde falandı 4 olsam direk lösemiydim :KK43: sürekli kan ve demir takviyeleri falan 2 hafta hastanede yattım :KK43:

Şu anda çok şükür 13 ün altına inmiyorum,beni o dönemlerde kurtaran tek şey portakal suyu oldu,bildiğin taze sıkılmış portakal suyu :) bir sene boyunca hiç aksatmadan her sabah içtim,mevsimi geçtiği dönemlerde de annem yine bir yerlerden bulup içine limon da sıkıp öyle içiriyordu bana,çünkü narenciyenin kanı sulandırıp daha kaliteli hale getirme özelliği var.Sana tavsiyem ilaçlarını aksatma,ama portakal suyuna da başla.Geçmiş olsun tekrardan :KK42:

Canım çok geçmiş olsun öncelikle,ben de aynı dertten muzdariptim bir zamanlar,bundan 7-8 sene önce falan,yüksek derecede anemi vardı bende(gerçi hala anemiyim kontrol altında olmam lazım ama geçmişe göre çok çok iyi değerlerim) hemoglobin değerim 5 lerde falandı 4 olsam direk lösemiydim :KK43: sürekli kan ve demir takviyeleri falan 2 hafta hastanede yattım :KK43:

Şu anda çok şükür 13 ün altına inmiyorum,beni o dönemlerde kurtaran tek şey portakal suyu oldu,bildiğin taze sıkılmış portakal suyu :) bir sene boyunca hiç aksatmadan her sabah içtim,mevsimi geçtiği dönemlerde de annem yine bir yerlerden bulup içine limon da sıkıp öyle içiriyordu bana,çünkü narenciyenin kanı sulandırıp daha kaliteli hale getirme özelliği var.Sana tavsiyem ilaçlarını aksatma,ama portakal suyuna da başla.Geçmiş olsun tekrardan :KK42:

Yorumun için teşekkür ederim.Portakal suyunu çok duyuyorum pekmezle falan içiyorlarmış devamlı.Canım inan ki öyle yorgun hissediyorm ki kendimi doktor hastaneye yatıralım hastanede tedavi edelim dese çok mutlu olucam.Yürüyecek dermanım bile yok çünkü.

Aslında hastaneye yatacak durumun varsa yat derim ben,gözün korkmasın öyle hastane lafından gayet de eğlenceli geçiyor ziyaretçilerin geliyor falan :) hem de tedavin daha kolay oluyor sürekli gel git uğraşmassın...

Aslında hastaneye yatacak durumun varsa yat derim ben,gözün korkmasın öyle hastane lafından gayet de eğlenceli geçiyor ziyaretçilerin geliyor falan :) hem de tedavin daha kolay oluyor sürekli gel git uğraşmassın...

Doktor böyle bir teklif sunarsa hiç düşünmem zaten hemen yatarım.Doğumuma 2 ay var az kaldı.Düzelmesi lazım.Doğumda bir sıkıntı yaşamayayım allah korusun.

portakal suyunu bende duydum ama içemediğim için kullanmadım. bide gebesin ya canım o yüzden de düşük, bende senin gibiyim gebeliğm kötü geçiyor doktora gitmeye korkuyom bugün gitsem hastaneye alır, çünkü çok zayıfladım, kanımda düştü biliyorum ama direniyorum, aktarada git derim ben, üzüm tükettt şimdi yaş üzümde var pazarlarda...aman dikkat edelim biz iki canlıyız bide

Doktor böyle bir teklif sunarsa hiç düşünmem zaten hemen yatarım.Doğumuma 2 ay var az kaldı.Düzelmesi lazım.Doğumda bir sıkıntı yaşamayayım allah korusun.

canım zaten doktorun kanın düşük olduğunu biliyor, doğuma kadar devam ederse, kan verdirir sana,bilgin olsun doktorunu da uyar, bi arkadaşımda böyle sorun yaşamıştı, doktoru takviye yaparız demişti. sakın ihmal etme...

Aktarlar iyi hoş da çok güvenemiyorum ben yani eskidenmiş o doktorla eşdeğer bilgi sahibi aktarlar şimdikiler biraz ticari,amip gibi çoğaldılar yani hele ki siz iki canlısınız allah korusun doktordan başkasına çok güvenmeyin derim ben :26:Allah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :KK9:

Aktarlar iyi hoş da çok güvenemiyorum ben yani eskidenmiş o doktorla eşdeğer bilgi sahibi aktarlar şimdikiler biraz ticari,amip gibi çoğaldılar yani hele ki siz iki canlısınız allah korusun doktordan başkasına çok güvenmeyin derim ben :26:Allah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :KK9:

Bende güvenemem canım.Emzirirken süt arttırıcı diye bi karışım yapmıştım zehirlenmiştim.Aktarcı bir arkadaşımız var ona sorucam o tavsiye ederse kullanıcam inşallah

Kızlar ben de aynı dertten müzdaribim. yaklaşık 2 yıldır bununla uğraşıyorum. ne haplar ne iğneler kullandım. kolumdan 2 kür demir serumu aldım. şurubunu içtim başka çeşidi de kalmamıştır heralde :) hemoglobinim en düşük 9 oldu en yüksek 13. ama hemoglobinim 13ken bile ferritinim hep düşüktü. maksimum 20yi gördüm ferritin değerinde. kullanıyorum ferritin, yükseliyor bir süre kullanmıyorum(2-3 ay kadar) hoooop geri düşüyor. endoskopi de yaptılar acaba emilim mi yok bağırsaklardan diye. öyle bir şey de yok. bugün yine sonuçlarımı aldım ferritin 5 olmuş!!! artık çok sıkıldım ya. etkilemese umrumda değil ama yaz günü polarla geziyorum, çok halsizim, uyanamıyorum. e ilerde hamilelik de düşünüyorum. nasıl olacak bilmiyorum bıktım valla ya!!!

Kızlar ben de aynı dertten müzdaribim. yaklaşık 2 yıldır bununla uğraşıyorum. ne haplar ne iğneler kullandım. kolumdan 2 kür demir serumu aldım. şurubunu içtim başka çeşidi de kalmamıştır heralde :) hemoglobinim en düşük 9 oldu en yüksek 13. ama hemoglobinim 13ken bile ferritinim hep düşüktü. maksimum 20yi gördüm ferritin değerinde. kullanıyorum ferritin, yükseliyor bir süre kullanmıyorum(2-3 ay kadar) hoooop geri düşüyor. endoskopi de yaptılar acaba emilim mi yok bağırsaklardan diye. öyle bir şey de yok. bugün yine sonuçlarımı aldım ferritin 5 olmuş!!! artık çok sıkıldım ya. etkilemese umrumda değil ama yaz günü polarla geziyorum, çok halsizim, uyanamıyorum. e ilerde hamilelik de düşünüyorum. nasıl olacak bilmiyorum bıktım valla ya!!!

Canım valla benimde 9 şuan kanım.Hamilelikte perişan oldum desem yeridir.Bu kanını muhakkak düzeltmeye bak.Benimki sık hamile kalmaktan dolayı olmuş.

X