Düzenli Evimiz & Hayatımız

Fırında pişmeyen ocakta pişen puding ya da tavuk göğsü
Patatesin ya kendisi ya da salatası
Yarım ölçü kabartma tozlu poğça çok çabuk pişiyor
Tavuk göğsü yapayım iyi fikir. SSarmam ve böreğim var yanına poğaça yapsam abartı mı olur kabartma tozlu iyi yapayım kolaysa mayam yoktu çünkü

Mesela tane kabartma tozu kullanırsın yaparken?
Ben iki tane katarım bu püf noktam. Pinhan Pinhan biliyor musun bunu denedin mi?
Şekeri, yumurtasını iyice çırparım, yumurta miktarını ve un miktarını artır belki kabına az geliyordur.
Un miktarını arttırıyor, yumurtayı iyi çırpıyorum artık. Bazen 2 kabartma tozu koyuyorum, aynen.
Kabarmıyor diyemem canım ama eskiden, önceki evdeki fırında daha güzeldi sanki. Yine de kalıbın üstüne çıkıyor, delice bir kabarma olmasa da güzel yaa. İdare ediyorum, senin dediklerini yapıyorum, o zamandan beri daha iyi sanki.
Başka şikayetim olmadığı için fırından, kendime yöneldim😄

Kızlar kızlar gelem mi?
Ben ne yaptım?
o_O
Sizi ekmiş gibi mi oldum bilmem ama ütü yaptım 😂😃😃😃
Bütün ütüleri bitirdim.
Hepsini yerleştirdim, kaldırdım.
Çamaşırları kaldırdım.
Bulaşık bitti, yerleştirdim.
Yemek koydum.
Evi süpürdüm.
Ahanda oturdum zaten kocam gelecek şimdi.

Yaptım yaa,dağ gibi çamaşırları erittim bitti yok oldu💪🏼

Darısı başınıza kızlaaaar kızlaaar 🤩😃💪🏼
Hadi hadi yaparsınız.
Akşam da oldu gerçi.
Yarın yapın.
penyez83 penyez83 Sen akşam planını bozma, sözüm sana değil 😉😄🥰

Ben bi girdim o hale hala çıkamadım efser bu sefer hiç çıkacak gibi değilim
Şükrüm sonsuz çok şükür 🤲🏻
Ne heves var nede istek çevremde tüm insanlarda bir boşvermişlik var
Sanırım Ahiretini unutucak kadar dünya hevesi yok
Dünyayı boşvererek ahiretin yok gibi dengesiz bir duygu arasında sıkışmışlık var 😔

Dünyayı boşvererek ahiretin yok gibi dengesiz bir duygu arasında sıkışmışlık var 😔
Maneviyatıma döneyim deyince dünya iyice bomboş oluyor. Geçer illaki ne diyelim.

Maneviyatıma döneyim deyince dünya iyice bomboş oluyor. Geçer illaki ne diyelim.
Dengede yapmak lazım dünyalık işleri de, ahiretimiz içinde. İmtihan dünyası, herşey bizim için bir sınav. Önemli olan bu sınavdan şükür ile sabır ile kolaylıkla hakkından gelebilmek.

Rabbim gücümüzün yettiği kadar yük veriyor sırtımıza. Tevekkül edip yolumuza bakmak lazım. Neylerse mevlam güzel eyler 🤲

Dengede yapmak lazım dünyalık işleri de, ahiretimiz içinde. İmtihan dünyası, herşey bizim için bir sınav. Önemli olan bu sınavdan şükür ile sabır ile kolaylıkla hakkından gelebilmek.

Rabbim gücümüzün yettiği kadar yük veriyor sırtımıza. Tevekkül edip yolumuza bakmak lazım. Neylerse mevlam güzel eyler 🤲

🩵

X