Düzenli Evimiz & Hayatımız

İyi öğlenler canlarım. Dün akşam oğlan oyun oynarken plastik tamir aleti vardı onu gözüne değdirdi. Kanlandı sonra sabah hastaneye gittik. Neyseki önemli bir şey yokmuş kılcal damar çatlamış sadece.
Eve geldik kahvaltı yaptık
🍃Kahvaltıyı topladım
🍃Halılarım geldi evi tekrar süpürdüm halıları serdim
🍃Mutfak masa sandalyelerini sildim
🍃Makineye çamaşır attım

İyi öğlenler canlarım. Dün akşam oğlan oyun oynarken plastik tamir aleti vardı onu gözüne değdirdi. Kanlandı sonra sabah hastaneye gittik. Neyseki önemli bir şey yokmuş kılcal damar çatlamış sadece.
🍃Kahvaltıyı topladım
🍃Makineye çamaşır attım
Geçmiş olsun ya Allah korusun.

Yine bir konuda mesajlarını beğenmedim diye başka konuda ki mesajlarımı beğenmeyen bir üye ,ah canım ya o konuya yazmadım orada beğenmedim atamadın şiştin değil mi🤣🤣
O konuda ki hiçbir yorumunu beğenmedim yapacak bir şey yok😵‍💫
Evet valla aynen öyle oldu hiç bir tane yorumum bile mi beğenilmez ayıp ama ya 😂😂🙈

🍃Kahvaltıyı topladım
🍃Makineye çamaşır attım
Geçmiş olsun

🍃Kahvaltıyı topladım
🍃Makineye çamaşır attım
Aa çok geçmiş olsun canım önemli birşey olmamasına sevindim.🙏 Sanki bi daha böyle birşey olmuştu yanlış mi hatırlıyorum ben😐

Bartın' daki facia çok sarstı beni, ne ilk ne de son ama her seferinde ruhum yaralanıyor. Tam da Germinal' i okurken, günlerdir ekmek nasıl taştan çıkarılıyorun muhasebesini yaparken haber beni darmadağın etti. Kendimi işe vurdum sabahtan beri indirdim kaldırdım evi detayları yazmayacağım böyle bir günde ama açılmadı içimdeki kasvet. Eski bir dostum var, onu davet ettim, çok güzel Kuran okur, okuyup, dua edip biraz rahatlamaya çalışacağım, haberleri de izlemiyorum artık, toparlanmam lazım, çok çok üzgünüm, Rabbim geride kalanlara dayanma gücü versin, hayal bile edemiyorum😥

Bartın' daki facia çok sarstı beni, ne ilk ne de son ama her seferinde ruhum yaralanıyor. Tam da Germinal' i okurken, günlerdir ekmek nasıl taştan çıkarılıyorun muhasebesini yaparken haber beni darmadağın etti. Kendimi işe vurdum sabahtan beri indirdim kaldırdım evi detayları yazmayacağım böyle bir günde ama açılmadı içimdeki kasvet. Eski bir dostum var, onu davet ettim, çok güzel Kuran okur, okuyup, dua edip biraz rahatlamaya çalışacağım, haberleri de izlemiyorum artık, toparlanmam lazım, çok çok üzgünüm, Rabbim geride kalanlara dayanma gücü versin, hayal bile edemiyorum😥
Aynen canım işten geldim elim kolum kalkmıyor evde bir sürü işim var ama ruhum tuhaf

Aldım abdestimi önce öğlen namazını kıldım sonra kuran okudum ALLAH sabır versin ailelerine

Biraz iyiyim şimdi birazda evin işlerini yapayım

Amin, Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin.
Rabbim kimseye yaşatmasın.
Emile Zola/ Germinal gerçekten çok sarsıcı bir kitap, son bölümde göçükte galeride mahsur kalıp deri kemeri dilimleyip yedikleri bölümde yaşadığım bulantı hissini 20 yıl geçse de unutmam mümkün değil 😔

Benim annem ve 2 ablamda senin boylarda yaşlarını daha küçük gösteriyorlar.🙃
Tek tesellimiz bu zaten, iş hayatında pek işe yaramıyor ama☺️ 158 boy ile kilom 45 iken bana bayramda nişanlım hediye olarak bir çiçekli sweatshirt almıştı, annesi ile seçmiş 🤗 çocuk reyonundan alınmış 9-10 yaş🤣 ne kadar küçük geldiysem gözlerine.
Ben ilk çocuğumda 1.63 ken doğum yaptıktan sonra veya hamileyken 1.64 oldum uzamışım.
Kızı da doğurduktan sonra 37 iken 38 oldu ayak numaram.
3.cü de artık burnum iyice büyür diyorum.🤣🤣

20 cm uzayabileceğimi bilsem yine doğurmam😂😂😂 63 kalayım ben😂
2 çocukla ne uzadım ne kısaldım. Kilo artışı ile ayağın büyüdüğü doğru.😏

Pandemi döneminde +3 kilo aldım ve veremedim. İşyerinde bir arkadaş ne zaman karşılaşsak " Kilo mu aldin sen? Çok yakışmış " deyip duruyor. 😡 Kilom 58, bir şikayetim de yok. Kısa boylu olmanın dezavantajı işte😒

🍃Kahvaltıyı topladım
🍃Makineye çamaşır attım
Geçmiş olsun canım

Geçmiş olsun ya Allah korusun.

golgefeslegeni golgefeslegeni geçmiş olsun. Önemli bir şey olmamasına çok sevindim.

Aa çok geçmiş olsun canım önemli birşey olmamasına sevindim.🙏 Sanki bi daha böyle birşey olmuştu yanlış mi hatırlıyorum ben😐
1 kere daha olmuştu böyle ama o zaman hem kendiliğinden olmuştu hem de daha topikte değildim sanki
Geçmiş olsun canım

Sağolun canlarım

🍃Kahvaltıyı topladım
🍃Makineye çamaşır attım
🍃Eşim tatlı istedi browni kurabiye yaptım
🍃Çamaşırları astım
🍃Yatak örtüsü olarak kullandığım pikeyi yıkadım astım
🍃Lavaboyu klozeti ovdum

Günü bitirmiş gibiyim, toparlandım şükür olsun Rabbime. Bugün bayağı bir iş kaldırdım ortadan

✔️Nevresimler değişti, yatak odası toplandı
✔️İki banyoda temizlendi
✔️Ev komple süpürülüp silindi
✔️Toz alındı
✔️Kütüphaneyi kısmen düzelttim
✔️Kışlıkları çıkardım, verilecekleri ayırdım
✔️Halılarımı serdim, Mayıstan beri kaldırmıştım büyük halıları ama serin oldu artık kızım üşümesin diye serdim
✔️Çamaşır yıkandı
✔️Cam önleri silindi
✔️Balkon silindi
✔️Eşim balık istedi fırında onu yaptım
✔️Arkadaşım geldi sohbet ve Kuran ve dua iyi geldi
Kızım halıları kıl etmekle meşgul, pek bi mutlu oldu bugün, evimin neşesi kuzu
Sabah 6 dan beri ayaktayım, yoruldum artık biraz dinleneceğim, Allah'a emanet olun hepiniz ve sevdikleriniz🙏

Eklentiler

• IMG_20221015_141536.jpg
    IMG_20221015_141536.jpg
    124,9 KB · Görüntüleme: 48
Emile Zola/ Germinal gerçekten çok sarsıcı bir kitap, son bölümde göçükte galeride mahsur kalıp deri kemeri dilimleyip yedikleri bölümde yaşadığım bulantı hissini 20 yıl geçse de unutmam mümkün değil 😔
Bunca yıl hiç bir şey değişmemiş dünyada; madenciler, ağır işçiler, denizciler , metal işçileri,askerler, polisler yani ekmeği çok ağır şartlarda kazanan kesim halen ölerek çalışıyor. Bu tür olaylar beni çok etkiliyor, günlerce toparlanamıyorum

Benim de haberim yoktu görünce mahvoldum Allah sabır versin ailelere.
Sağ salim çıkanlarda acil şifalar versin Rabbim.
Bunca yıl hiç bir şey değişmemiş dünyada; madenciler, ağır işçiler, denizciler , metal işçileri,askerler, polisler yani ekmeği çok ağır şartlarda kazanan kesim halen ölerek çalışıyor. Bu tür olaylar beni çok etkiliyor, günlerce toparlanamıyorum
Aynen öyle canım geçen mahallemizde inşaattan düşen bi genç vefat etti benim yaşımda daha çok gençmiş😐
Hiç önlem alınmıyor inşaatlarda zaten.
Şu günlere nasıl gelindi kuzenimin babası inşaattan düşerek vefat etmiş☹ Babasını hiç tanımadan büyüdü neyseki zar zorda olsa babamların da uğraşıyla sonradan bi maaş çıkmış çalışmak zorundaydı maaş çıkınca biraz rahat ettiler. Yengem 3 çocuğuna baktı gencecik kadındı hem anne oldu hem baba.
Artık büyük yerlerde bi baret veriliyor onu gördüm.🙄

Emile Zola okudum seviyorum kalemini.
Nana ve Bir Aşk Sayfasını okumuştum.Germinali de okumak isterim.

X