Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bende pek işim yoktu güya ama yine bi sürü iş yaptım:)
⭐Sabah oturma odasının halılarını kaldırdım süpürdüm sildim toz aldım
⭐Çorba yaptım
⭐Kahvaltı hazırladım yedik bulaşığını topladım
⭐Çocuk odasının halılarını kaldırdım süpürdüm sildim
⭐Fazla oyuncakları koliledim
⭐Yatak odası nevresimi değiştrdim ve odayı topladım tozunu aldım
⭐Dün yıkadığım 2makine çamaşırı katladım yerleştrdim. Bugun yıkadığım 3makine çamasırı astım. İçerde kuruduğu için aynı gün kurumuyo:KK43:
⭐Koltuk örtülerini değiştrdim
⭐Menemen yaptım yedik bulaşığı topladım.
⭐Wc ve büyük banyoyu yıkadım.
⭐Evi topladım ve şimdi robot süpürüyor.
⭐yarın yıkayacağım çamasırları ayarladım

Yaptıklarım
Yatakları topladım
Evi topladım
Mutfağı topladım kahvaltı sonrası
Buzdolabını sildim düzenledim
Mutfağı dip köşe süpürdüm Halıısnı kaldırıp
Salonu topladım süpürdüm sildim toz aldım
Oturma odası süpürdüm sildim toz aldım
Yatak odası süpürdüm sildim toz aldım
Çocuk odasını topladım süpürdüm sildim toz aldım
Vc lavoba ovdum süpürdüm sildim toz aldım
Duşakabini yıkadım
2 makine çamaşır yıkadım astım
Yemek yedik mutfak öyle duruyor

Yapacaklarım
Perde takılacak
Mutfak tekrar toplanacak
Kv ve ablam bir şeyler göndermiş onları düzenleyip dolaba atıcam

Yoruldum ama bende yaşlanmışım.
Bunlara ek
Çöpleri attım
Mutfağı topladım makineyi çalıştırdım şimdi bitti
Balkon sildim
Cam sildim
Perde yıkadım astım

Hala yapılacak işlerim var
Ortalık toplanacak
Bulaşık makinesini yerleştirmem lazım
Çamaşırları ipten alıp katlamam lazım
Sağlık bakanı açıklama yapacakmış onu bekliyorum dinleyip kalkarım inş.

Ben oğlumda denedim. Bezi gece ve gündüz tamamen çıkardım. 15dk ya bi tuvalete götürdüm. Lazımlık falan işe yaramadı bizde. Direk klozete oturdu. Gece de kaldırdık 2kere. Çiş hiç kaçırmadı gündüz ama kaka zordu
Ilk günün gecesi de takmadın mi canım ve ne bileyim ben 5 saatte 6 kere çiş kaka olunca çıldırdım geri bıraktım aslında hasta olmasam belki devam edebilirdim de ama gece 2 saate bir kaldırın diyor sen sadece 2 kere mi kaldırdın

🌵Öğle yemeği yedik,çıkan bulaşıkları yıkadım,kaldırdım
🌵Bütün halıları fırçaladım,süpürdüm,topladım
🌵Kapıları sildim,suyla tozunu aldım her yerin
🌵Pencere önlerini sildim
🌵Anrtreyi elimle sildim,bütün süpürgelikleri elimle sildim, çamaşır makinesini çektim altını sağını solunu sildim
🌵Mutfak koltuğunu çektim altını süpürüp sildim,ardiyeye kaldırılacakları kaldırdım
🌵Mutfağı süpürdüm sildim
🌵Oturma odasında koltukları çektim,süpürdüm sildim
🌵Kuş kafesinin durduğu duvarı sildim
🌵Yatak odasını süpürdüm sildim
🌵Çocuk odasını sadece süpürdüm
🌵Çamaşır asmıştım,topladım katladım
🌵Halıları serdim
🌵Wc yi hortum takıp yıkadım
🌵Süpürgeyi boşalttım,aparatlarını yıkadım,duş aldım
🌵Akşam yemeğini yedik,mutfağı topladım
🌵Milföyden börek yaptım
🌵Yer silme suyunu bir kaç defa değiştirdim bu arada

Bittim,güya temizlik yapmıştım,hep toz hep😑😬
:ruh::ruh::ruh:
🌵Mutfak dolaplarını da silmiştim arz ederim🤣

Ilk günün gecesi de takmadın mi canım ve ne bileyim ben 5 saatte 6 kere çiş kaka olunca çıldırdım geri bıraktım aslında hasta olmasam belki devam edebilirdim de ama gece 2 saate bir kaldırın diyor sen sadece 2 kere mi kaldırdın
Çocuk daha tam çişi tutmayı bilmediği için normal aslında o kadar çiş. Oğlum 15dk da bi götürüyodum her seferinde yapıyodu. Gitgide artıyo süresi. Ve oğlum nerdeyse 1sene çişim geldi demedi.
Eğer çiş çok dolu kalkıyosa bezi 2saate bi kaldırabilirsin. Ama bizim tam dolu kalkmıyodu 2kere kaldırdım. Git gide 1e düştü. 5yaşında Şimdi erken uyursa yine kaldırıyorum 1kere. Geç uyursa gerek kalmıyor. Bazen kazalar oluyor tabi:)
Eğer bez bağlayacaksan gece o uyuyumca bağlayın uyanmadan çıkarın diyolar

ben bittim kizlar 😟 ne yaptigimi düzgün yazacak kadar bilincim yerinde degil😅. az önce bitti mutfaga da daldim dolaplara en son tüm camlari sildim güzel oldu ama😅
Ohh mis gibi ev gibisi yok. Ben özellikle mutfağı temizleyince gidip gidip bakıyorum :)

Benim büyük kızım 30aylık. Bende 10gün sonra başlıcam havalar ısınsın dedim. Hamileyken çok zor tuvalet eğitimi oğlumda çok zorlanmıştım 26aylıktı. Çişini öğrendi hemen. Kakasını 1ay altına yaptı çocuk ne kadar büyük olursa o kadar kolay oluyor bence
Aynen ablamın oglu da 30 aylıkken kendi kendine öğrendi ama o çok geç konuştu benım kız konuşuyor baya kaka yaparken söylüyor, bezi hiç istemiyor bende acaba öğrenir mi hemen dedim. Bi deneme yaparım zaten zorlamak iyi değilmiş

Aynen ablamın oglu da 30 aylıkken kendi kendine öğrendi ama o çok geç konuştu benım kız konuşuyor baya kaka yaparken söylüyor, bezi hiç istemiyor bende acaba öğrenir mi hemen dedim. Bi deneme yaparım zaten zorlamak iyi değilmiş
Evet öğrenmiyosa zorlamamak gerek. Benim oğlum çişi öğrendi. Kaka çok zordu. 1ay sürdü ama hiç of demedim. Bazıları çok kolay atlatırken bazıları çok zor oluyor
gidip bakacak hal kaliyo demek :KK70:
Sırf oh be elime sağlık demek için gidiyorum:)

Evet öğrenmiyosa zorlamamak gerek. Benim oğlum çişi öğrendi. Kaka çok zordu. 1ay sürdü ama hiç of demedim. Bazıları çok kolay atlatırken bazıları çok zor oluyor

Sırf oh be elime sağlık demek için gidiyorum:)
Emmeyi bırakacak, tuvaletini öğrenecek, odası ayrılacak şimdiden üçüde üstüme yük 😏

Çocuk daha tam çişi tutmayı bilmediği için normal aslında o kadar çiş. Oğlum 15dk da bi götürüyodum her seferinde yapıyodu. Gitgide artıyo süresi. Ve oğlum nerdeyse 1sene çişim geldi demedi.
Eğer çiş çok dolu kalkıyosa bezi 2saate bi kaldırabilirsin. Ama bizim tam dolu kalkmıyodu 2kere kaldırdım. Git gide 1e düştü. 5yaşında Şimdi erken uyursa yine kaldırıyorum 1kere. Geç uyursa gerek kalmıyor. Bazen kazalar oluyor tabi:)
Eğer bez bağlayacaksan gece o uyuyumca bağlayın uyanmadan çıkarın diyolar
Ilk 2 gün gece takip sonra bırakın diyenler var ama bana çok mantıklı gelmedi bırakıyorsak bir anda bırakmak gerek gibi geliyor ama işte tecrube başka bir şey o yüzden hep soruyorum aşağı yukarı çocuklar benzer davranıyor ve sabah çok dolu olmuyor ama ilk uyandığında yanında değilim gidene kadar mı yapıyor yoksa gecemi yapıyor bilemedim

Emmeyi bırakacak, tuvaletini öğrenecek, odası ayrılacak şimdiden üçüde üstüme yük 😏
Hepsini bi anda yapma canım. Birini yaptıktan sonra arada en azından arada 1hafta olsun. Mesela biz oğlumda da kızımda da önce emmeyi bıraktı sonra odaları ayırdık sonra da wc. Oğlumda süre daha kısaydı ama kızımda her birinin arası 3 4 ay sürdü.

Ilk 2 gün gece takip sonra bırakın diyenler var ama bana çok mantıklı gelmedi bırakıyorsak bir anda bırakmak gerek gibi geliyor ama işte tecrube başka bir şey o yüzden hep soruyorum aşağı yukarı çocuklar benzer davranıyor ve sabah çok dolu olmuyor ama ilk uyandığında yanında değilim gidene kadar mı yapıyor yoksa gecemi yapıyor bilemedim
Ben bi anda bıraktım. Altına çift kişilik çarşafı kat kat serdğm üstüne alez. Yatağa geçmesin diye. Bende ne zaman yaptığını bilmediğim için mesela 10da uyudu ya 12de uyandırdım sonra gece 3te uyandırdım. Sabahta 8gibi kalkıyodu zaten. Sonra onu 1 ve 4e çektim sonra da 3gibi bi kere uyandık. Tabi akşam aldığı sıvı miktarına göre de ayarladım. Yaz olduğu içinde terliyodu ondna da az çiş yaptı

Ben bi anda bıraktım. Altına çift kişilik çarşafı kat kat serdğm üstüne alez. Yatağa geçmesin diye. Bende ne zaman yaptığını bilmediğim için mesela 10da uyudu ya 12de uyandırdım sonra gece 3te uyandırdım. Sabahta 8gibi kalkıyodu zaten. Sonra onu 1 ve 4e çektim sonra da 3gibi bi kere uyandık. Tabi akşam aldığı sıvı miktarına göre de ayarladım. Yaz olduğu içinde terliyodu ondna da az çiş yaptı
Bende altına aktarma bezi sermeyi düşünmüştüm yatağa geçmesin diye bende bakalım nasıl yapacam

X