Düzenli Evimiz & Hayatımız

Şimdi ben eski modelim :)))))
Kitap elime değmeden, koklamadan, not almadan keyif vermiyor bana, okurken not alırım mutlaka, araştırırım sonra o notları, bir de kitabı okurken hissettiklerimi yazarım o yüzden elektriğe bile tahammülüm yok her şey eski usul, defterlerim var beniiiimmmm:))) bu arada yazım bozulmasın, elim körelmesin diye sürekli yazarım.
Tabii sürekli roman okumuyorum onun da etkisi var bu yazma olaylarında felsefe, tarih, psikoloji ve dini yayınlar da okuyorum, romanları arada es vermek, biraz beynimi dinlendirmek için okuyorum. Geçen yıldan beri Ömer Nasuhi Bilmen'in tefsirini okuyorum, 9 cilt ve dili çok ağır, sahaflardan araya araya kaç yılda buldum. Onu okurken defterim ve sözlük mutlaka yanımda oluyor, tüm eski kelimeleri aklımda tutamıyorum çünkü.
Ama tabi ki teknoloji gelişti, sesli kitapta bir alternatif özellikle vakti olmayanlar için, okunsun da ne şekilde okunursa okunsun, bir yerden kitapla bağlantı içinde olmak çok önemli ve çok çok değerli :KK200:
Yaa ne güzel Ömer Nasuhi Bilmenin kitaplarından ders işlemiştik arkadaşlarla İlmihal diye hatırlıyorum.
Bende Türk İslam Tarihi okudum eşimin kitaplarındandı çok hoşuma gitmişti.
Osmanlı nın nasıl muhteşem yüzyıldan çok farklı olduğunu oradan öğrendim.
Sultan Süleyman'ın sadece 9 yıl sarayında kalıp hayatının tümünü at üzerinde cihat ederek savaşarak geçirdiğini öğrenince kendisine hayranlık duymuştum.
Gerçek bilgiler kitaplarda saklı dizilerde değilmiş😬
Senin kütüphaneye gelmek isterdim bi çay içmeye.
Muhabbetin çok sarıyor beni.🥰😊
Abim de cilt alıyor evde yer çok yokmuş yengem yerimiz yok diyordu senin gibi bi oda iyi olurmuş.
Eşimde ciltli alıyor tarih, fıkıh, ilmihal okur.
Sahihi Buhari..
Babamda öyle bende çok severim bekarken çok okurdum bunlardan tabiki not alırdım😁şu İnternet hayatımıza girince bağımlı oldum sanırım😏😐

Beğenmeyen halt yesin 🤣😃🤭
Ay olsa şöyle önümde döksem sarımsaklı yoğurdu, mmh mis yani. En sevdiğim ❤️
Ellerine sağlık 💐

Ah ne güzel ❤️
Maşallah 💐
Ben de severim. Etkilendiğim ayetleri falan yazarım, hoşuma gider.
Teşekkürler canım🥰 ketçaplı yendi.
Ben yanına çay yaptım.😁
Çaysız asla..

Ay o his bende de var. Keşke her kitabı okumuş olsaydım mesela.
Çocukluğumdan beri kitap okumaya bayılırım. Hep sevmişimdir.
Şimdi çocuklardan işten güçten daha az vakit buluyorum ama yine de mutlaka okuduğum bir kitabım vardır.
Sesli kitaba da merak sardım epeydir.
Vakti olmayanlara tavsiyemdir.
Mutfakta iş yaparken yemek yaparken dinliyorum, kaç önemli eseri bu şekilde okudum, çok iyi oldu açıkcası.
Çocuklarıma da kitap okumayı, kitap sevmeyi aşılamak en büyük isteklerimden biri.
Maşallah onlar da doğduğundan beri kitapların içinde, seviyorlar şükür.
Kitap kokusu bile severim 😃😃❤️
Elime kitap aldigimda ilk kokusunu icime cekerim.cocuklar der annem yine basladi koklamaya🤣

Ben çok sevdim seni ya🙈

Ben de kendimi eski zamanlarda yaşıyor gibi hissediyorum bazen. Yaşamayı da çok isterdim. Ben de de 1986 basım bi tefsir var, eşimindi. Basımı, sayfa renkleri falan çok hoşuma gidiyor. Eski kitaplar çok özeldir, bazen bilinçli olarak sahaflardan alıyorum. Dan Brown'un bir kitabını aldım, ilk baskıymış ilk sayfada yazılar imza vs vardı
Çok hosuma gitti🥰
Teşekkür ederiimm🥰

Eski kitaplar için Nadir kitap sahaf sitesini önerebilirim, eklediğim resimlerdeki kitapları hep oradan buldum tefsir hariç. Kitapçılar çok tatlı, birinden yardım istedim özel mesajla, kitaplarım çok sararıyor diye bana nasıl bakım yapacağımı yazan bir kağıt ve zımpara göndermiş siparişimle birlikte, çok mutlu olmuştum. Eski kitaplar büyülü gibi, kokuları bile bambaşka bayılıyorum😍 sende çok tatlısın bu arada🧿

Eklentiler

• 16702640630815302306566348355999.jpg
    16702640630815302306566348355999.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 17
  • 1670264149921576713859536390489.jpg
    1670264149921576713859536390489.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 15
  • 16702642264068113409066142253108.jpg
    16702642264068113409066142253108.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 16
  • 16702643172378117865897019839629.jpg
    16702643172378117865897019839629.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 19
Yaa ne güzel Ömer Nasuhi Bilmenin kitaplarından ders işlemiştik arkadaşlarla İlmihal diye hatırlıyorum.
Bende Türk İslam Tarihi okudum eşimin kitaplarındandı çok hoşuma gitmişti.
Osmanlı nın nasıl muhteşem yüzyıldan çok farklı olduğunu oradan öğrendim.
Sultan Süleyman'ın sadece 9 yıl sarayında kalıp hayatının tümünü at üzerinde cihat ederek savaşarak geçirdiğini öğrenince kendisine hayranlık duymuştum.
Gerçek bilgiler kitaplarda saklı dizilerde değilmiş😬
Senin kütüphaneye gelmek isterdim bi çay içmeye.
Muhabbetin çok sarıyor beni.🥰😊
Abim de cilt alıyor evde yer çok yokmuş yengem yerimiz yok diyordu senin gibi bi oda iyi olurmuş.
Eşimde ciltli alıyor tarih, fıkıh, ilmihal okur.
Sahihi Buhari..
Babamda öyle bende çok severim bekarken çok okurdum bunlardan tabiki not alırdım😁şu İnternet hayatımıza girince bağımlı oldum sanırım😏😐
Çok tatlısınnn🥰 her zaman beklerim yolun düşerse. Ömer Nasuhi nin yeri kalbimde bambaşka, tefsiri var 9 cilt ona gayret ediyorum. İlmihali dünyadaki en iyi 5 ilmihal arasına girmiş. Bir de hadis kitabı var ben çok beğendim

Eklentiler

• 16702648460494775893364663065853.jpg
    16702648460494775893364663065853.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 18
Yaaakşanlaaaağğ🤣
Bugün güzel çalıştım
Kahvaltı yapıldı mutfak cillop gibi oldu
Balkon toplandı
Banyo tuvalet yıkandı
Aynalar silindi
Yataklar toplandı nevresimler değişti
Detaylı toz alındı
Ev dip köşe silindi
Dün sevgili kocam halıya çay dökmüştü sildim gitmedi tepem attı onu kaldırdım yeni halı açtım🤪
Koltukları sildim yerlerini değiştim
Markete gittim geldim
Çamaşır büküldü yerleşti
dağınık çekmeceler düzeldi
Yemek yapıldı
Mutfak toplanacak💕

Teşekkür ederiimm🥰

Eski kitaplar için Nadir kitap sahaf sitesini önerebilirim, eklediğim resimlerdeki kitapları hep oradan buldum tefsir hariç. Kitapçılar çok tatlı, birinden yardım istedim özel mesajla, kitaplarım çok sararıyor diye bana nasıl bakım yapacağımı yazan bir kağıt ve zımpara göndermiş siparişimle birlikte, çok mutlu olmuştum. Eski kitaplar büyülü gibi, kokuları bile bambaşka bayılıyorum😍 sende çok tatlısın bu arada🧿
Ya çok güzel ❤️ nadir kitapi biliyorum henüz hiç alısveris yapmadım, bakayım bir ara inşallah. Teşekkür ediyorum.

Akşamı ettik, yorulmuşum dostlar ama olsun dinleniriz Allahın izniyle. Akşam işten döndüm maraton başladı yine:)

✔️Dün karalahana yemeği yapmıştım yanına mısır ekmeği ve ayran yaptım
✔️Mısır ekmeği pişerken sabah nemli diye toplamadığım çamaşırları toplayıp kaldırdım
✔️Bir makina beyaz yıkadım ve astım
✔️Mutfağı topladım, yerini bir bez aldım elimle
✔️Yeni çamaşırı asmadan önce balkonun tozunu aldım ve yerlerini sildim
✔️Çamaşır atmışken kileride toparladım, yerini sildim, çamaşır makinasının ve derin dondurucunun tozunu aldım
✔️Duşumu aldım, kremlerimi sürdüm, ayaklarıma da bakım yaptım
✔️ Dualarımı ettim (Aktif Lora nın babası için tesbih almıştım)

Şimdi çayımı içip biraz kitap okuyacağım, eşim erkenden yattı ortalık sessiz, kızımla keyif yapar yatarız inş. Hepiniz Allah'a emanet olun🤲

X