düzenli yürüyüşler yapamamasına rağmen normal doğum yaptım diyenler!

mhrmh

her canlı bir mucizeee
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
338
2
kızlarr oturduğum yer, çıkıp saatlerce yürüyüş yapmama uygun değil,trafik,arabalar,kalabalık beni çoook yoruyo...yürüyüş yapmanın normal doğuma gerçekten çook faydası vardır mutlaka ama biraz yürüyünce de ayaklarım şişio..iki arada bi derede kaldım.benim durumumda olan var mı..bunlara rağmen normal doğum yapabilen var mı...???

ewt bende merak ediyorum lütfen varsa yazsın paylaşsın
41, haftam ve hala sancım bile yok lütfen paylaşın

bak bende marak ettim simdi...merak edenlerin hepsi evde miskin miskin oturanlar sanirim-tatlicadiarzu-

meraba ben 38+5 günlük hamileyim.benım hamılelıgım cok hareketlı gectı.yuruyus yapmayada yerım müsayit ama artık yerımden bıle kıpırdayamıyorum en ufak bır yuuyusumde belım kırık gıbı agrıyo yolun ortasında karnım kasılıyor ve sancı gırıyor.yanı bırı benı o an gorse dogum yapıyorum sanar unku sancı gelınce sankı oramdan bişeler cıktı cıkacakmıs gıbı oluyo egılmek zorunda kalıyorum elım karnımda oluyor dık duramıyorum buda etrafta yanlıs anlasılıyo yanı benım bırakın yuruyus yapıp dogumu kolaylaştırmamı evde bıle kalkıp suyumu getıremıyorum hemen kramplar gırıyor..cok faydalı oldugunu duymustum ama yuruyusun ama ben malesef yuruyemıyorum :KK43: ama arkadasım sana tek tavsiyem yuruyus yapamıyorsan bıle evde hareketlı olmaya calıs inan bır bardak suyunu mutfaktan senın alman bıle sana faydalı olur.ben onu bıle yapamıyorum..aksıne aşırı kilomda yok.sadece sancılarım cok...allah hepımızı sağsalim kurtarsın inş.herkese hayırlı ramazanlar dılerım...

meraba ben 38+5 günlük hamileyim.benım hamılelıgım cok hareketlı gectı.yuruyus yapmayada yerım müsayit ama artık yerımden bıle kıpırdayamıyorum en ufak bır yuuyusumde belım kırık gıbı agrıyo yolun ortasında karnım kasılıyor ve sancı gırıyor.yanı bırı benı o an gorse dogum yapıyorum sanar unku sancı gelınce sankı oramdan bişeler cıktı cıkacakmıs gıbı oluyo egılmek zorunda kalıyorum elım karnımda oluyor dık duramıyorum buda etrafta yanlıs anlasılıyo yanı benım bırakın yuruyus yapıp dogumu kolaylaştırmamı evde bıle kalkıp suyumu getıremıyorum hemen kramplar gırıyor..cok faydalı oldugunu duymustum ama yuruyusun ama ben malesef yuruyemıyorum :KK43: ama arkadasım sana tek tavsiyem yuruyus yapamıyorsan bıle evde hareketlı olmaya calıs inan bır bardak suyunu mutfaktan senın alman bıle sana faydalı olur.ben onu bıle yapamıyorum..aksıne aşırı kilomda yok.sadece sancılarım cok...allah hepımızı sağsalim kurtarsın inş.herkese hayırlı ramazanlar dılerım...

halecim bu arada ben de maraşlıyım aslen...seni şimdiden anlıyorum 34 teyim ben de...benım de ayaklarım balon gibi oluo..evde geziniyorum kendi çapımda bi de alışverişe cıkınca yürüyüş yaptım sayıyorum...etrafımdaki herkes de kzııo böyle olmaz kızım doğumun zor olur,senin bol bol yürümen lazım diyip iice sinirimi bozuyorlar...ee söylemesi kolay gel de yürü....

Ben normal doğum yaptım ama
deli gibi ürüdüm desem yalan olur,
sabahları sitede 3 tur yapıyordum,bir de akşamları eşimle
yürüyorduk,bence kendinizi yormadan,sıkmadan
yürüyün derim,hareketsiz kalmaktan da vücudunuzda
ödem olur,en azından yürüyerek,terleyerek o ödemi atabilirsiniz diye düşünüyorum...
bütün hamilelerin Allah yardımcısı olsun...
sevgiler...

hemşerim valla haklısın demesı kolay gelde yuru :) ama onlarda ıyılıgımızı dusunuyorlar ama elinde 5 kiloluk bı karpuzla bı ınsan ne kadar yuruyebılırkı degılmı ama.bizimkıde o hesap zaten aldıgımız kılolar yeter bıde cocuk tasıyoruz ıcımızde hepsını toplasan zor oluyor tabıkı yurumemız.yaa öle yada böle doguracaz bı sekılde bıımkıde yuruyussüz olsun :)) allah insana taşıyamayacagı yuku yuklemezmiş bıze dogumda yardım eder inş.öpüldün canım..

hemşerim valla haklısın demesı kolay gelde yuru :) ama onlarda ıyılıgımızı dusunuyorlar ama elinde 5 kiloluk bı karpuzla bı ınsan ne kadar yuruyebılırkı degılmı ama.bizimkıde o hesap zaten aldıgımız kılolar yeter bıde cocuk tasıyoruz ıcımızde hepsını toplasan zor oluyor tabıkı yurumemız.yaa öle yada böle doguracaz bı sekılde bıımkıde yuruyussüz olsun :)) allah insana taşıyamayacagı yuku yuklemezmiş bıze dogumda yardım eder inş.öpüldün canım..

haklısın canım...ben inşllhh şuraya doğru düzgün yürüyüş yapamadım ama güzel güzel doğurdum yazmakkk istiyoruumm:))...ayy ne biliyimm çok zorr...:teytey:

mrb arkadaşlar
bende 7.5 ay önce normal doğum yaptım tam 25 kilo almıştım ve yürüyüş yapamıyordum
oturduğum yerde yürüyüş alanına gitmek için epey yol gitmek gerekiyo sadece evde ev işleri
birde market alışverişiydi hareketim markete de zaten özel arabamızla gidiyoduk
doğumumun çok kolay olduğu soylenemez ama çok zor bi doğumda değildi
hastaneye gittim ve 2 saat sonra doğum gerçekleşti
ben yine yürüyüş yapamıyorum çok fazla
yine sadece ev işleri bi fazlası kızımın bakımı
işte bu kadar hareketle 25 kilodan 5 kilo fazlam kaldı :nazar:
hepinize kolay hayırlı doğumlar diliyorum

ben günün 18 19 saati uyuyodum gün geliyo evde koltuktan bi tuvalete gidiyodum okadar üşenci olmuştum ama dogumum çok rahat geçti ve kolay oldu 2 3 ıkınmada dogurdum oglumu :KK70: korkmayın sadece inanın herşey istediginiz gibi gider

ben 9 ay baoyunca yattım:) diyarbakır karpuzu gibi büyüttüm kendimi:)) devamlı uykum geliyordu hep uyuyordum. sonra da normal doğum yaptım..
olabiliyor yani sıkmayın kendinizi.
çatır çatır doğuruverirsiniz inşallah...

Beeen.hamilelikte ortaya çıkan yüksek tansiyondan dolayı doktorum yürüyüşü ve egzersizleri yasaklamıştı hiç yorulmamam gerekiyordu buna rağmen normal doğum yaptım ve çok kolaydı o gün bir bebek daha istedğime karar verdim.

yürüyüş tabiki kolaylaştırıyor ben yürüyemiyorum hemen belim ayaklarım ağrıyodu ama çok yüzdüm ve çok şşıracaksınız ama 13 saatte doğurdum önceden bunlara çok inanıyordum ama doğumdan sonra Allah nasıl nasip ederse öyle olduğuna karar verdim .. Bence herşeyi olacağına bırakın sadece Allaha güvenin hayırlı doğumlar

Ben nerdeyse hiç yürümedim diyebilirim..Sürekli ewdeydim..Zaten eringecin tekiyim: ) Normal doğum yaptım..Zor olmadı Allaha şükür..Birazda insanın kendiyle alakalı diye düşünüyorum..Ne kadar kendimizi kasarsak ne kadar korkarsak o kadar zor oluyor herşey..Onun için doğumla ilgili hiçbişey düşünmeyin..Herşeyi oluruna bırakın..

:emir_bebek:

yaa kızlar ne bılıym.çevremden sürekli çok oturuyosun,yürümen lazım laflarını duuyunca sinirlerime engel olamıyorum...ne güzel şeyler yazmışsınz..yani hepsi moral oldu bana...inşlhh benım doğumum da siznkiler gibi kolay olur....

evet cnm arkadalr dogru soyluo
bende 26 nısanda dogum yaptım ve normal dogumdu
kolay oldu
hemde hıc hareket etmezdım. aksama kadar yatardım
bana da yuruyus yap vs derlerdı ama zor gelırdı
ama ev ıcınde temıızlık vs bıraz hareket edıyordum
ayrıca yere tuvalete çömelır gıbı durmak benı cok rahatlatıyordu
merdıven cıkarken 3-4 basamak bırden cıkacak gıbı ayagımı kaldırıp gerıyordum ve ınanılmaz rahatllıyordum aynı sekılde evde koltugun sırt dayadıgımız yerıne kaldırıyordum bacagımı hafıf hafıf egılıyordum ve ınanılmaz rahat oluyordu
dene bence
bana sen oyle yapıyordun ondan kolay oldu dıyorlar
hayırlı dogumlar hekese

Ben sezeryan doğum yaptım kordon dolanması yüzünden .Hamileliğimde hiç durmadım desem yeridir. Yürüyüş yaptım bide çok titizimdir durmadan temizlik yaptım ama sezeryan oldu. Komşumun hamileliği riskli olduğundan devamlı dinlendi ama o normal yaptı

normal yapabilmen için yürüyüş şart deil sadece belki daha kolay olur arkadaşım günde tam 1km yürüyüş yapardı sadece kilosuna yaradı sonuçtaysa sezeryan olmak zorunda kaldı hayırlı doğumlar

X