Eden bulur mu ? Bulmalı mı ?

Ela lale el ele

Umudunuzu yitirmeyin Allah var !
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Benim etrafımda gördüğüm kadarıyla edenler buluyor.
Ama bu bazen çok sonraları oluyor.
Aslında kayınvalidemin bişey bulmasını da istemiyorum. Ben onu gerçekten seviyorum ama işte ne bileyim yine de hatasını anlasın istiyor bir yandan da gönlüm.
Amannn ben gel gitlerdeyim bakmayın siz bana 😁🙈

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
31.912
74.045
Aslında kayınvalidemin bişey bulmasını da istemiyorum. Ben onu gerçekten seviyorum ama işte ne bileyim yine de hatasını anlasın istiyor bir yandan da gönlüm.
Amannn ben gel gitlerdeyim bakmayın siz bana 😁🙈
valla kuzum o kadar ince ince düşünseydik etrafımızda hiç kimse kalmazdı 2 3 kişi hariç.düşününce öyle laf sokmalar öyle insan kullanmalar öyle daleveralar buluruz ki akraba hısım arkadaş çevremizde.bazen görmemezlikten gelmek salağa yatmak en doğrusu oluyor.hangi biriyle hesaplaşacağız ki?ama içimden bela okuyorum yalan yokk :KK45:

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
7.337
25.092
Valla sizden üç çeşit yemek isteyecek kadar sizi kendine yakın hissediyorsa siz de ona sitem edebilirsiniz bence iyileşince. Aranızda iyi bir ilişki varmış gibi geldi.

Bu arada biz de kayınvalidemle iyi de olsak kötü de olsak hastayken birbirimize yemek yollarız, ilişkimizin bi raconu vardır 😁

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
bence sıze asıl haksızlıgı esınız yapmıs
sız ıyı bır ınsansınız yardımcı olmussunuz
kı yapmak zorunda bıle degıldınız
esınız sagolasın ne kadar kosusturdugunu goruyorum demelıydı
annesı de oyle konustugunda kadın daha ne yapsın cocugun olarak ben onun kadar ılgılenemedım demelı ve sıze yansıtmamalıydı

kayınvalıde konusur... hep sırtınızda tasıdınız ya bır kere ındırsenız tum emeklerınız bosa gıder. sımarmıs bellıkı
bence burada asıl sorun esınız. asıl o takdır edıp bır tesekkur etmelıydı
sen annemı aradın mı beklıyor boyle dedı demek yerıne
ınsanı boyle soguturlar ıste . bırdaha da yapmayın bence
hıc kayınvalıdeyle de bu konuyu konusmayın bıle
Yorumunuz ve hakkımdaki düşünceleriniz için çok teşekkür ederim öncelikle.
Diğer yandan eşim konusunda da şöyle ki eşim bana teşekkür etti dün. Eline sağlık, Allah razı olsun diye ama anneme sizin söylediğiniz gibi bi konuşma yaptı mı bilmiyorum. Bana yaptığını söylemedi. Öyle bi konuşma yapsa da bana pek anlatmaz ayrıntılı o yüzden kestiremiyorum.
Şu var ki kayınvalidem de tabi bunları eşime söyleme yüzünü, yine eşimden buluyor tabii.
“İyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir” demişler. Rabbim görsün inşaallah

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Üzülmeyin, benimde kimsem yok ama Allah var🤲 böyle küçük şeylere takılıp kendinizi yıpratmayın, eşiniz size hak vermiş, gerisi boş, o yaştan sonra kimseyi değiştiremezsiniz o yüzden ne hali varsa görsün, korona olup ziyaret bekleyen insana ne anlatabilirsiniz ki, boşverin, ses etmeyin. Konuşursanız eline eşinizi doldurabilmesi için koz verirsiniz
Allah razı olsun desteğiniz için. Hayatınıza hep iyi insanlar çıkar inşallah. Rabbim büyük elbet 🤲🏻
Bugün de aradım kayınvalidemi anne nasılsın iyi misin diye. “İyiyim sağol, dün aramadın hastalandın mı yoksa ? ” dedi "bende yok anne, babamlara gittim dedim. Bende (diyelim eşimin adı Ahmet) Ahmet’i aradım sordum. Sonra bize yemek getirdi. Bugüne de yemek yok, sende varsa gönder.” Dedi. Bende “tamam anne göndereyim” dedim ve akşam üstü 3 çeşit yemek gönderdim tekrar. Yani durumumu anlattım, normal şekilde kapattık.
Dediğiniz gibi bi konuşma yaşasak belki de sırasında tekrar eşime bişeyler söyleme kozunu bulacak bilemiyorum.
Baktım çok çok içimde tutamazsam sonra söylerim. O anki ruh halime bağlı tabii.

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
valla kuzum o kadar ince ince düşünseydik etrafımızda hiç kimse kalmazdı 2 3 kişi hariç.düşününce öyle laf sokmalar öyle insan kullanmalar öyle daleveralar buluruz ki akraba hısım arkadaş çevremizde.bazen görmemezlikten gelmek salağa yatmak en doğrusu oluyor.hangi biriyle hesaplaşacağız ki?ama içimden bela okuyorum yalan yokk :KK45:
Öyle gerçekten 😁
Ay valla ben bir tek şu dünya da öz halama bela okudum. Oda “ Rabbim baba yaptığını yaşamadan, son nefesini verdirme ona ” diye..
Onun haricinde kimseye beddua edemedim daha rekorum 1 kişi 😂

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Valla sizden üç çeşit yemek isteyecek kadar sizi kendine yakın hissediyorsa siz de ona sitem edebilirsiniz bence iyileşince. Aranızda iyi bir ilişki varmış gibi geldi.

Bu arada biz de kayınvalidemle iyi de olsak kötü de olsak hastayken birbirimize yemek yollarız, ilişkimizin bi raconu vardır 😁
İlişkimiz kötü değil aslında. Her ne kadar sorunlar yaşasakta...
bende iyileşince kendisi konu açarsa konuşmayı düşünüyorum aslında ama yok o konu açmazsa, bende ilk konuşan olmayacağım.
Bu arada sizin racon da baya iyiymiş ☺️👍🏻
Bizde o racon hep tek taraflı oluyor nedense 🤷🏻‍♀️😁

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Eden bulur bana göre, de konunda eden bulsun diycek kadar abartı birsey göremedim.
Corona olmuş kadın, korkmuştur destek beklemistir yani vs. Ciddiye almazdım bu kadar.

Yemek yapman ilgilenmen hoş bir hareket.
Ama bir gün aramadım diye de eşime farklı lanse etmesi hoş değil bence yaa 😔
yani ben böyle düşünüyorum 🤷🏻‍♀️

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
7.337
25.092
İlişkimiz kötü değil aslında. Her ne kadar sorunlar yaşasakta...
bende iyileşince kendisi konu açarsa konuşmayı düşünüyorum aslında ama yok o konu açmazsa, bende ilk konuşan olmayacağım.
Bu arada sizin racon da baya iyiymiş ☺️👍🏻
Bizde o racon hep tek taraflı oluyor nedense 🤷🏻‍♀️😁

Bu olay üzerinden farkındalık geliştirirsiniz siz de , benim memitolar tadilata girdiğinde ben de aynı hassasiyeti beklemiştim, bundan sonra benim yaptığım gibi ol lütfen, ömür uzun daha birbirimize çok muhtaç olucaz dersiniz 🤓

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Bu olay üzerinden farkındalık geliştirirsiniz siz de , benim memitolar tadilata girdiğinde ben de aynı hassasiyeti beklemiştim, bundan sonra benim yaptığım gibi ol lütfen, ömür uzun daha birbirimize çok muhtaç olucaz dersiniz 🤓
Ay süpersiniz yaaa 😁😁
Bu cümleleri elime yazmam, ezberlemem lazım konu açıldığı an direk tak tak benim memitolar... diye başlamalıyım 🤣