Edepli edebinden susar, edepsiz susturduğunu sanar.

Buralar da at gibi gidip it gibi dönen kaç kişi okuduk bilmiyorum. Sizinki de onlardan biri olacaktır.
İnşallah. Ben dua edince hep diyorum Allahım belki senin yanında çok günahkarım istemeye yüzüm yok. Ama kızımın gözünden akan bir damla yaşın bile hesabını sor onlardan. Ki çocuğum ne çok ağladı,üzüldü yavrum. Hiç bir anne ve ya baba çocuğuna bunu yaşatmamalı.

Ailen tutsun o zaman evi, kuru kuru akıl satıp kenara mı çekildiler? Elin güçlü iken tazminatı bırakmış gitmişsin, çocuk nafakası zaten mecbur verecekti, vermiş.
Ya işte yanlarında istiyorlar bizi ev ev üstüne olmuyor ama anlamıyorlar. Artık çok üzüldüğümüzü beraber yaşamak istemediğimizi anladılar en azından. Bu saatrn sonra adım atacaklar inşallah babam söz verdi.

İyi günler kızlar. Başlık tam şuan yaşadığım durum. Dün akşam bana anlaşmalı boşanma protokolü gönderdi toplam maddi manevi 30 bin tazminat çocuğa 500 ve ben çalışmıyorum. 11 aydır artık 1 lirası kursağımızdan geçmedi. Yani destek olmadı.
Neyse ben kabul etmeyeceğimi söyledim vay efendim kafama sıkarım, bir canım var öleyim de hiç birşey alama sanki istediğimi babasının hayrına verecek ben 50 bin istedim gayet makul bir fiyat, ve 750 çocuğa. Bu kadar şeye rağmen kendime yakıştırıp nafaka istemedim. Allahım msjlarda resmen elinde olsa beni öldürecek 🤦🏻‍♀️ uçak biletimizi kendisi aldı e o zaman gelme ben bileti iptal etdiricem dedi. Bende dedim paşa gönlün bilir iptal ettir gelmeyelim.
Gece bitti kapattım telefonu uyudum bugün beni ablası aradı canım neden böyle yapıyorsun. E işte sen ona demişsin kızın ailesine söyleyecem evli oldugunu vs eee dedim inkar ediyordu hani kafamda kuruyordum noldu şimdi, e kızın ailesi zaten evli oldugunu biliyormuş sen kötü olmanla kalırsın. Dedim bırak ben kötü olayım. Sen çalışmıyorsun mahkemede çocugu isterse devlet memuru oldugu için ona verirler sen ortada kalırsın dedi senin üzülmeni istemem. Dedim canım o elinden geleni ardına koymasın bende koymayacam dedim. Hiç birşey yapamazsın olan sana olacak orta yolu bulun ne veriyorsa al yoluna bak seni istemiyor bak gönlü başkasında diyor. Neyse dedim sen benim için üzülme istediğini yapsın çekişmeli boşanalım benim acelem yok dedim.
Uğraşmak istemiyordum gerçekten böyle olunca da korktuğumu sanıyorlar 🤦🏻‍♀️ aldatan kendisi,darp eden psikolojik şiddet gösteren kendisi, evimin eşyalarını su fiyatına satan kendisi, benim TV ve bir çok eşyam o onursuz gurursuz kızın evinde, bize bakmayan kendisi e neymiş o polis devlet memuru onun istediği olurmuş beni kimse dinlemezmiş hem ben çalışmıyormuşum. Böyle bir dünya varmı gerçekten?
Asla kabul etmeyin. Aldattığına dair ne kadar kanıt varsa alın, darp ve diğerleri de ayrıca eşyalarınızın o kadında olduğuna dair belgeleri de alın. Çalışmıyorsunuz diye çocuğu ona vermez devlet öncelik anne yanıdır. Yoksulluk nafakası + çocuk için nafaka + maddi manevi tazminat isteminde bulunun! Bulunmazsanız çok pişman olursunuz benden söylemesi. Ayrıca sizi bir daha ararlarsa konuyu uzatırsa ahlaksız yaşantıdan dolayı çalıştığı kuruma kendisi hakkında şikayette bulunacağını da ilet lütfen. Lütfen bir an önce bir avukata git, ücreti de davadan sonra ödeyeceğin konusunda anlaş.

Kızlar konuya güncellenme nasıl yapılır bilmiyorum. Burdan son gelişmeyi yazıyorum. Boşandım tek celsede bitirdim. Ailem muhatap olmamı istemedi bitir biran önce çocuk da etkilenmesin daha fazla dediler. Tabi biz İstanbula geldik mahkeme gününe kadar hergün gelip çocuğu aldı ilgilendi mahkeme oldu bitti o oldu bir daha gelmedi kızıma da hiç bir zaman babayı kötüelemediğim için bu defa babası gelmiyor diye bana tripleniyor. Babayı arıyorum işteyim diyor sevgilisiyle gezip tozup foto paylaşıyor. Böyle insana ne diyesin artık. Boşandık arkadaşlar sabahı sevgilisiyle foto atmalar profile isim yazmalar 33 yaşındakı adamın böyle salak salak şeyler paylaşmasınamı yanayım, çocuğu aramamasına mı yanayım. Daha bunlar yaşadıklarımın yanında hiçbirşey.
Neyse tası tarağı topladım İstanbula yerleşecektim. İş buldum ev bulamıyorum uygun. Kreşler desen 1500den başlıyor. Çalışmayıp evde otursam kardayım. Tek başıma ev bakıyorum emlakçısı, ev sahibi defalarca kandırılmaya dolandırılmaya ramak kaldım. Tacizleri anlatamam zaten. Kadın olmak çok zor. Boşanmış kadın olmak daha zormuş. Allah benim durumumdakı bütün arkadaşlarıma yardım etsin.
Ben bazen şaşırıyorum insanlara, nasıl bedel ödetmiyorsunuz
Şikayet etmişdim gelmeden hiç bakılmadı bile. Bir dönüş bile yapılmadı onu gördükten sonra zaten evdekilerin de baskısıyla lanet olsun dedim bitsin. Çocuğa sadece 750 TL nafaka. Para vermemek için üstünü başını yırtan bir baba. Kenardan sessiz sessiz izledim. Sonra bu insandan ne qeder tez kurtulsam o kadar kardır dedim. Çocuğun psikolojisini zaten yeterince mahv etti. Elinde 13 binlik telefon ayağında 1000 TL'lik ayakkabı giyen baba değil çocuğuna para harcamayı bize kalacak yer bile ayarlamadı. Tayinler öğrenciler vs dolayı ev bile bulamadık. Göçebe gibi o arkadaştan bu arkadaşa mekik dokuyorum. Bugün şuan karar kağıdımı almaya geldim mahkemeye. İnşallah en kısa sürede çıkıp gidiyorum. Hava o kadar sıcak ki, oturdum bu arada gelenlere cvb yazayım dedim.
Cimere yapılan her şikayete geri dönüş zorunlu hatta şikayetin hangi kuruma iletildiği aşamasını vs görebiliyorsunuz. Azerbaycanlı mısınız bu arada bir iki kelimeden öyle anladım. Hakkınızda hayırlısı ama 750₺ hiçbir şey.

Ben bazen şaşırıyorum insanlara, nasıl bedel ödetmiyorsunuz

Cimere yapılan her şikayete geri dönüş zorunlu hatta şikayetin hangi kuruma iletildiği aşamasını vs görebiliyorsunuz. Azerbaycanlı mısınız bu arada bir iki kelimeden öyle anladım. Hakkınızda hayırlısı ama 750₺ hiçbir şey.
Evet Azərbaycan türküyüm. Şöyle oldu babam beni istemeye gelecekleri zamandan beri istemiyordu mesafeden dolayı. Ama ben allem ettim gallem ettim araya babamın hatırını kırmayacağı büyükleri soktuk eski eşimle. Yani dinlemedim babam mecbur rıza gösterdi. Bu olay olduğundaysa babam dedi bari bu defa beni dinle intikam falan bize göre değil Allah'a havale edecen yoluna devam edeceksin dedi. Ortada çocuk var o çocuk daha fazla etkilenmesin vs. Ben babamı kırmamak için bu defa onun sözünü dinledim. Ama hala içim yanıyor onlara hesap soramama, bağırıp çağıramamak bir kurt gibi içimi içten kemiriyor. Güçlü görünmek için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor. Cimereyse şöyle olan biteni şikayet yerinden yazdım. Lakin gerekli mercilere bildirildi diye mail geldi ama hiç birşey olmadı yani. Olsa eş kişisi arar hespa sorardı ve ya bişey söylerdi mutlaka hiç birşey olmamış gibi fotolar vidyo lar aşklar havada uçuşuyor.

Aldatma ve şiddet varken değil 30 bin çok daha fazla tazminat alır, çalışmadığınız için kendinize de nafaka bağlatır, çocuğa da 750 tl den fazla bağlatır ve adam aldattığı için kesinlikle çocuğun velayetini siz alırdınız. Babanız size iyilik yapmamış. O görümce dediğiniz kadın da sizi yanlış yönlendirip kardeşiyle metresi korumuş. Yeni düzenlemelere göre sizin o kadından bile tazminat isteme hakkınız var. Neyse, artık bitmiş mahkeme, yani tüm bunlar için geç. Bundan sonra hakkınızı kimseye yedirmeyin.

X