Edilen bedduaların tutması, pişmanlık

sudanduvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2016
345
278
29
Merhaba.Çok eskiden buraya bir konu açmıştım.4 yıldır kurtulamadığım zehirli bir ilişkim vardı.Aldatıldım, kullanıldım.O zamanlar ben 21 o da 28 yaşındaydı.Şimdi ben 25 o 32.İlk ciddi ilişkimdi çok tecrübesizdim.Bir takım şeyleri sevgi, aşk zannediyordum.Kaç kere hayal kırıklığına uğradığımı, kaç sabaha uykusuz başladığımı hatırlamıyorum bile.Çok yalnız kaldım, kimselere anlatamadım.Herkesin böyle bir evresi olmuştur eminim.
Sürekli kopup kopup dönüyorduk birbirimize.Hiçbir zaman pişman olmadı ama öyle gibi davrandı.Çünkü hiçbir zaman benim kadar ona katlanan biri olmadı, mecburdu.Her şeyin farkındaydım.En son geçen sene birlikteydik yurtdışı tatilinde orada bile bir takım şeylerini yakaladım.Türkiye'ye döndük aylarca görüşmedik.Sonra yine durduk yere geri döndü.İlişkimizi ciddi bir boyuta taşımaktan evlilikten vs bahsetti.

Zerre kadar umrumda değildi çünkü artık soğumuştu bir takım şeyler fakat bu konuşmayı yaptıktan bir gün sonra bana hep bahsettiği, kendisini bu hale getiren eski sevgilisiyle yeniden instagramda takipleştiğini görünce bir gece gözüm döndü.
Telefon açtım.O hiçbir şey demeden önce ağzıma gelen küfrü sayıp sonrasında bana yaşattıklarının katbekatını yaşamasını, herkesi elinde tutacağını sanarken bir gece kendini yapayalnız kimsesiz bulmasını ve çok güvendiği maddiyatının kendisini mutlu etmek için bile yetememesini diledim.Hiçbir şey diyemedi kapattım telefonu.
Tam 1 sene oldu.Bugün mesaj attı.Bahsettiğin yalnızlıkla karşı karşıyayım ve maddi olarak çöküşteyim demiş.Konuşacak kimsem kalmadı kafayı yemek üzereyim görüşelım nolur diye yazmış.

İnanın çok üzüldüm.Beter ol, oh olsun demek gelmedi içimden.Zor durumda olduğunu başkasından da duymuştum.Hakkında hayırlısı deyip engelledim.İçimde bir pişmanlık var.Boş yere ettiğim ah'lar değildi ama keşke diyorum demeseydim.Suçlu hissetmekte haklı mıyım hanımlar.Kimseyle paylaşamadım bu durumu sizden yorum bekliyorum.

Güncelleme: Kızlar akıllandım sanıyorum ama ben hala safmışım:KK70:Ufak bi stalkla hala o kızla beraber olduğunu gördüm hatta çok yakın zaman önce birlikte tatile gitmişler.Beyefendi yine yolunda yani.Sanırım dediğiniz gibi gerekli ilgiyi şefkati onda bulamayıp geri döndü.Yanına gelmek istiyorum dertleşmek istiyorum vs demişti.Ben de artık hayatımda biri var onunla birlikte yaşıyorum deyip engellemiştim iyi ki de öyle yapmışım.Bir kez daha kurtuldum diye seviniyorum.Yanındaki insana yazık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim sen istesen de istemesen de ilahi adalet diye birşey var. Sen yani alenen ah etmemis olsaydin da, böyle bir yasam tarziyla, baska insanlarin göz yasina sebep olarak mutlu olamazdi bu adam (eminim üzdügü tek kadın sen olmamissindir).
O laik oldugu seyi yasiyor, sen kendini asla kötü hissetme.
Bu arada telefonda ona söyledigin seyleri okurken icimin yaglari eridi, helal be dedim 👏

Merhaba.Çok eskiden buraya bir konu açmıştım.4 yıldır kurtulamadığım zehirli bir ilişkim vardı.Aldatıldım, kullanıldım.O zamanlar ben 21 o da 28 yaşındaydı.Şimdi ben 25 o 32.İlk ciddi ilişkimdi çok tecrübesizdim.Bir takım şeyleri sevgi, aşk zannediyordum.Kaç kere hayal kırıklığına uğradığımı, kaç sabaha uykusuz başladığımı hatırlamıyorum bile.Çok yalnız kaldım, kimselere anlatamadım.Herkesin böyle bir evresi olmuştur eminim.
Sürekli kopup kopup dönüyorduk birbirimize.Hiçbir zaman pişman olmadı ama öyle gibi davrandı.Çünkü hiçbir zaman benim kadar ona katlanan biri olmadı, mecburdu.Her şeyin farkındaydım.En son geçen sene birlikteydik yurtdışı tatilinde orada bile bir takım şeylerini yakaladım.Türkiye'ye döndük aylarca görüşmedik.Sonra yine durduk yere geri döndü.İlişkimizi ciddi bir boyuta taşımaktan evlilikten vs bahsetti.

Zerre kadar umrumda değildi çünkü artık soğumuştu bir takım şeyler fakat bu konuşmayı yaptıktan bir gün sonra bana hep bahsettiği, kendisini bu hale getiren eski sevgilisiyle yeniden instagramda takipleştiğini görünce bir gece gözüm döndü.
Telefon açtım.O hiçbir şey demeden önce ağzıma gelen küfrü sayıp sonrasında bana yaşattıklarının katbekatını yaşamasını, herkesi elinde tutacağını sanarken bir gece kendini yapayalnız kimsesiz bulmasını ve çok güvendiği maddiyatının kendisini mutlu etmek için bile yetememesini diledim.Hiçbir şey diyemedi kapattım telefonu.
Tam 1 sene oldu.Bugün mesaj attı.Bahsettiğin yalnızlıkla karşı karşıyayım ve maddi olarak çöküşteyim demiş.Konuşacak kimsem kalmadı kafayı yemek üzereyim görüşelım nolur diye yazmış.

İnanın çok üzüldüm.Beter ol, oh olsun demek gelmedi içimden.Zor durumda olduğunu başkasından da duymuştum.Hakkında hayırlısı deyip engelledim.İçimde bir pişmanlık var.Boş yere ettiğim ah'lar değildi ama keşke diyorum demeseydim.Suçlu hissetmekte haklı mıyım hanımlar.Kimseyle paylaşamadım bu durumu sizden yorum bekliyorum.
mazlumun ahı tutar derler. demek ki gerçekten canınızı çok yakmış ki bedduanız kabul olmus , yada bu süreçleri yaşaması gerekiyormuş kaderi böyleymiş her beddua edenin bedduası tutmuyor sonuçda çokda kafanıza takmayın, ilahi adalet der susarım.

Sizin ettiğiniz bedduayla ilgisi yok. Zaten hamuru bozukmuş doğal döngü içinde olması mümkün olan tekamül etmiş sadece. Kendinizi üzmeyin. Cok iyi biri olsaydı ve siz öfkeyle beddua etseydiniz belki pişman olurdunuz ama şu koşulda haksiz değilsiniz

Allah günah yazmasın ama ben keyif aldım okurken. Bize uykularımızı haram edenler, en guzel çağlarımızda kötü anılar bırakanlar bin beter olsunlar. Adalet sadece ahiret için değil. Bu dünyanın da adaleti var. Ben bir tek sağlık ölüm gibi kayıplar olsa üzülürdüm. Geri kalanına çay demler keyifle seyrederdim.

insan zaten bu hayatta yaşattığını yaşamadan ölmezmiş. bunları siz dediğiniz için yaşamadı yani, kendi yaşattığı için yaşadı. bu konuda kendinizi suçlamak ve üzmekten acilen vazgecin

Hic acimayin uzulmeyin de
Sizin ettiginiz ah tuttu ya da tutmadi zaten o sekilde dilemeseniz de ilahi adalet tecelli ederdi
Ben de insanlara ah etmezdim son zamanlarda yasattigi basina gelsin ve bana yasatilani baskalari da ona yasatsin diye ah ettigim biri var ilahi adalete güveniyorum inanin insan vicdanlıysa üzülüyor zaten ama yasananlar da kimsenin yanina kar kalmaz kalmasin da.
Engellediniz madem birakin ne hali varsa görsün
Ben artık şöyle düşünüyorum, herkes hak ettiğini yasasin acimamak lazim.

X