Eeg testinde sadece doktorun istediği hastalıklaramı bakılır yoksa 1 testte bütün hastalıklar çıkarmı

minnie mouse

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2016
1.557
1.708
31
Selam herkese
Kızlar bu ayın 3. De başımın sol tarafından yüzüme doğru gelen uyuşma oldu
acil de tomografi çektiler birşey çıkmadı
Nöroloji ye gittim tahlil mr eeg istedi
tahlilde sadece kansızlık d vitamini eksikliği çıktı
bu hafta bide emg istedi o çekilcek
eeg sonucu normal epilepsi yok dedi
sadece epilepsiye mi bakmış onun için mi çektirmiş
yoksa çıkarmı bütün hastalıklar
Bide bende Boyun düzleşmesi vardı onuda masaj yoluyla tedavi ettirdim
normal kavisli haline döndü Baş uyuşması ondanda olabilir dedi
ama hala uyuşuyor ara ara 🙁
iyice korku sardı beni inşallah psikolojiktr diye dua ediyorum
Anksiyetem vardı 4 yıl ilaç kullandım çok iyiyidim başımın uyuşmasıyla birlikte tekrar başladı anksiyetem

Ara ara benim de başım uyuşur. Uzun değil saniyelik ama hemen geçer. Hem de yıllardır kendimi bildim bileli. Hiç doktora gitmedim bunun için. Hatta babam doktor ona da sormadım. Çok şaşırdım ciddi bir şey olabilme ihtimali hiç vermemiştim bu yaşıma kadar.
Korku panik yapmayın bir şey olsa doktorlar bunu ortaya çıkarır zaten. Sakin olun ki bir şey yoksa boşuna anksiyeteniz başlamasın. Geçmiş olsun. 🙏🏻

Geçmiş olsun.
EEG de beyin dalgalarını gösteren bir test, epilepsi olmadığı söylenmiş zaten.
Neden kaynaklandığına dair bir çok test istenmiş zaten, hepsi normal sanırım.
Başka hastalığım varsada sadece epilepsi sonucumu çıktı acaba diye düşünüyorum hani mr çekerken mesala beyin mr ı bacak mr ı çekiyolarya sadece orayı çekiyo buda epilepsi için mi istedi yoksa beyin dalgalarından diger hastalıklarda teşhis edilir mi

Ara ara benim de başım uyuşur. Uzun değil saniyelik ama hemen geçer. Hem de yıllardır kendimi bildim bileli. Hiç doktora gitmedim bunun için. Hatta babam doktor ona da sormadım. Çok şaşırdım ciddi bir şey olabilme ihtimali hiç vermemiştim bu yaşıma kadar.
Korku panik yapmayın bir şey olsa doktorlar bunu ortaya çıkarır zaten. Sakin olun ki bir şey yoksa boşuna anksiyeteniz başlamasın. Geçmiş olsun. 🙏🏻
Benimde ara ara uyuşuyodu sol tarafı başımın yarısına kadar hiç sorun etmemiştim doktorada gitmemiştim ama bu sefer yüzümün yarısına kadar inince korktum artı olarak dokunduğum yer uyuşuyo ve geçmiyo saatlerce

Benimde ara ara uyuşuyodu sol tarafı başımın yarısına kadar hiç sorun etmemiştim doktorada gitmemiştim ama bu sefer yüzümün yarısına kadar inince korktum artı olarak dokunduğum yer uyuşuyo ve geçmiyo saatlerce
Anladım sizin durum biraz farklı benim uzun sürme dokunduğum yer uyuşma gibi bir şey olmadı hiç. Ama dediğim gibi sakin olun bir şey yoksa boşuna anksiyeteniz başlamasın. Bazen stresten falan vücut tepki verebiliyor, belki psikolojiktir dediğiniz gibi. Doktorlar tüm muayenelerinizden sonra mutlaka bilgilendirir. Geçmiş olsun tekrar. 🙏🏻

Benim de tek taraftan vuran bir baş ağrım vardı. Hala var gerçi.
İki kez eeg, bir kez de beyin mr'ı çekildi. Eeg'nin biri normal, biri uykusuzken çekildi. Epilepsi, tümörler, inmeler, uyku bozuklulları vs. gibi hastalıkları teşhis edebiliyormuş eeg. Bende daha çok migrenden şüphelenmişti doktorum. Mr'da biraz iltihap çıkmıştı sanırım.
Yani doktor illaki ne yaptığını biliyordur. Eee sırf sara için çekilmemiştir, bir anormallik görürse ona göre detaylı testler ister. Bende mesela sonradan uykusuzken eeg bakıldı, ilkinde bir şey göremedi çünkü.

Benim de tek taraftan vuran bir baş ağrım vardı. Hala var gerçi.
İki kez eeg, bir kez de beyin mr'ı çekildi. Eeg'nin biri normal, biri uykusuzken çekildi. Epilepsi, tümörler, inmeler, uyku bozuklulları vs. gibi hastalıkları teşhis edebiliyormuş eeg. Bende daha çok migrenden şüphelenmişti doktorum. Mr'da biraz iltihap çıkmıştı sanırım.
Yani doktor illaki ne yaptığını biliyordur. Eee sırf sara için çekilmemiştir, bir anormallik görürse ona göre detaylı testler ister. Bende mesela sonradan uykusuzken eeg bakıldı, ilkinde bir şey göremedi çünkü.
Geçmiş olsun beyindemi iltihap gördü şimdi be durumda peki

Geçmiş olsun beyindemi iltihap gördü şimdi be durumda peki
Yok ya sağ ve sol sinüslerde varmış ama hafifmiş. Psikolojik sebeplerle başım ağrıyormuş, yani o kadar testte başka bir şey çıkmadı. Hakikaten de canım sıkkınken azıyor iyice. Sinir tetikliyor, korku besliyor. Uykumu alamadıysam bastırıyor. Sadece sol şakak tarafı ağrıyor ama, bütün başım değil. Öyle işte.

Selam herkese
Kızlar bu ayın 3. De başımın sol tarafından yüzüme doğru gelen uyuşma oldu
acil de tomografi çektiler birşey çıkmadı
Nöroloji ye gittim tahlil mr eeg istedi
tahlilde sadece kansızlık d vitamini eksikliği çıktı
bu hafta bide emg istedi o çekilcek
eeg sonucu normal epilepsi yok dedi
sadece epilepsiye mi bakmış onun için mi çektirmiş
yoksa çıkarmı bütün hastalıklar
Bide bende Boyun düzleşmesi vardı onuda masaj yoluyla tedavi ettirdim
normal kavisli haline döndü Baş uyuşması ondanda olabilir dedi
ama hala uyuşuyor ara ara 🙁
iyice korku sardı beni inşallah psikolojiktr diye dua ediyorum
Anksiyetem vardı 4 yıl ilaç kullandım çok iyiyidim başımın uyuşmasıyla birlikte tekrar başladı anksiyetem
Merhaba arkadaşım, çok geçmiş olsun. Ben de de anksiyete ve boyun düzleşmesi gibi rahatsızlıklar var. Bunlar da karıncalanma ve uyuşmaya sebep oluyor. Boyun düzleşmemi masaj ile eski kavisine getirdim demişsin. Acana nerde yaptırdın masajı, manuel terapi mi yapıldı. Bir de uzman tavsiyesi verir misin. Son günlerde hayat kalitemi çok düşürdü bu sıkıntı.

X