Eimin ac ekmesine dayanamyorum

akşam mesaj gönderdim suskunluğum kırgınlığımdan falan diye sonra hemen kapattım kötü bişey yazarsa gece gece moralim iyice bozulmasın istedim,şimdi açtım teli,sanki eski mevzular yüzünden konuşmamış gibi konuyu kardeşine getirmiş,kardeşi beni çok seviyomuş,bebekte problem var ya bunu duyduğunda ağlamış sıkışığız diye para göndermek istemiş bense onu kıskanıyo kuma gibi görüyomuşum,iki kuruşluk mutluluğu çok görüyomuşum eşime,yaa bu kadar saçmalık olurmu diyelimki görümcemi kıskandım ayrıca kıskanacam bişeyde yok anlatsam anlarsınız ama o konu dışı benim için,niye o zaman konu orda kalmıyo da yedi sekiz yıl öncesine gidiyo,cevap falan yazmıycam 33 haftalık hamileyim eşim üç gün daha yok evde,bişey olsa kapısını çalacak kimse yok o düşünüp endişelensin merak etsin,hamile kadın üzülüyodur desin abuk sabuk şeyler yüzünden

ilk mesasina baslarken seni metede ede bitirememisin canim ama senin herif burda beni delitdii varip kafasini gozunu kirasim geldi bu ne boyle yaa kadin bile yapmaz onun yaptigini ben senin yerinde olsam bir dakika bile durmam o adamla ya pskiyatira gideceksin ya bosanacagim derim onu bunu dusunene kadar birazda seni ve cocugunu dusunsun akilii:kızgın:sinir etdi beni yaa:kızgın::eek:klava:

Canım bende eşinin psikolojik olarak destek alması gerektiği görüşündeyim.Ayrıca Bu ayıp bişeyde değil a her insanın başa çıkamayacağı şeyller olabilir. Ama bunu kendisi istemediği ve kendisi kendi problemini kabul etmedikten sonrada zor bir durum
Peki eşin ilk başlardan itibaren mi bu şekilde davranıyordu ,yani 7yıldır böylemi ? yoksa bebek olacağı zaman mı böyle oldu

iki kişinin bildiği sır değildir arkadaşlar

eşine anlatmış bu normal. eşindende insan aynı samimiyeti ister
birgün eşinden önceki insan çıkıp eşine birşeyler saçmalasaydı
eşi bu ne demezmiydi
eşinin bu kadar takıntılı olması ona hiçbirşey anlatmaması anlamına mı gelir
eşine anlatması doğru bir davranış olması gereken
sadece hata eşinin geçmişe bağlı yaşaması.. karısının onu ne kadar çok sevdiğini ona bi bebek vermek istediğini göremeyip kendi kafasında kurması olayları çarpıtması. eşinin tedaviye ihtiyacı var
Allah sabır versin

Baştan kabullenilmiş bir şeyin sürekli gündeme getirilmesi bence hiç hoş değil.
Siz dürüst davranıp anlatmışsınız,o zaman yapacaktı bunun değerlendirmesini
Sizden yana yaptığı tercihinide bugün sorguluyor olmak,problemlerin hep ortada kalacağına işaret.
Oturup konuşmaktan başka çareniz yok.
Dürüst olmanın bedelini size ağır ödettiğini,böyle devam ederse aranıza yalanların gireceğini artık hiç bir konuda ona içinizden geçeni tüm çıplaklığıyla anlatmayacağınızı söyleyin.
Belki işe yarayabilir.
Belki diyorum çünkü eşinizi bu konuya fazla takılmış gördüm yorumlarınızda
katılıyorum strawberry e ..cok takıntılı olmak da hastalıkdır..
ne kadar konussanızda fayda etmez sız uzulceksınız en guzelı esınızı ıkna edın ve destek almasını saglayın..hamılesınzıde sıze de yazık..

Eşinin psikolojik durumunda şüpheliyim canım..Kendine dikkat et..''Kendimi vurmam an meselesi, kendimi vurucam acılarıma son vericem'' gibi cümleler psikolojsinin durumunu gösteriyor..

Eşini bu derece etkileyecek birşey yok ortada bence de..Eskileri hala hazmedememiş, ne demeye evlendin o zaman? Neyse..

Ama nedense takmış işte senin geçmişini kafaya...Bunun için bir de kendisini vuracak?

Valla ben eşinin psikolojisinden korktum, Allah şaşırtmasın...

Eşinle sık sık ılımlı bir şekilde konuş, bu takıntılarından kurtulması için ona yardım et ya da onu razı et ki, bir doktora gidin..

deniz güneşi çok haklı cnm
eşinin çok net belli ki psikolojik sorunları var
bende destek almalısınız bi uzmandan

Canım bende eşinin psikolojik olarak destek alması gerektiği görüşündeyim.Ayrıca Bu ayıp bişeyde değil a her insanın başa çıkamayacağı şeyller olabilir. Ama bunu kendisi istemediği ve kendisi kendi problemini kabul etmedikten sonrada zor bir durum
Peki eşin ilk başlardan itibaren mi bu şekilde davranıyordu ,yani 7yıldır böylemi ? yoksa bebek olacağı zaman mı böyle oldu

eşim ilk başlarda daha agresifti daha sık açardı bu konuyu,hatta evlenmeden önce o kişinin bulunduğu şehre bile gitmiş ona hesap sormak için,bana zarar verdiğini düşünüyo,evliliğimizin ilerleyen yıllarında bu konuyu eskisi kadar açmaz oldu en son ne zaman bahsi geçti hatırlamıyorum bile,yani son üç dört yıldır lafı olmuyo ama inceden laf soktuğu oluyo zengin olunca şöyle oluyo böyle oluyo diye,bilemiyorumki bi ona kızıyorum bi kendime kızıyorum sürekli değişiyor duygularım

hala aramadı hiçmi merak etmiyor bu adam beni ya yalnızlıktan çıldırıcam nerdeyse kimmmmsee yok yanımda

geçmişi insanın başına kakılması hiç hoş değil..
herkesin geçmişinde vardır kötü nitelendirilecek şeyler ama kapatılıp gitmeli..
Allah yardımıcınız olsun

alttan alıyorum canım napıyım hayat dolu kendine fazlasıyla güvenen hatta benden önce bu yüzden biraz ukalaydı denen bir insanı ben bunları haketmesemde ağlarken kendini kaybetmiş ne dediğini bilmez halde görünce vicdanım sızlıyo keşke karşısına hiç çıkmasaymışım belki başkasıyla daha mutlu olurdu diye
ayyyy canim beniiiiiimm,icim parcalandi yaaa,uff :KK43:( öyle düsünme,kocani ne kadar da sevdigin bu cümlelerinden belli.... o da seni cok seviyor ama iste seni mutlu etmenin yolunun zenginlikten gectigini saniyor...cok aci ya. bu erkeklerde var olan birsey,benim esim de bazen kendini parasal anlamda yetersiz zannediyor,sanki beni yeterince mutlu edemiyormus gibi.artik nasil bir izlenim veriyorsam hal ve tavirlarimla.ben de cok üzülüyorum böyle düsünmesine...mafoldumben
bunu bildigim icin,arada sey diyorum,senin sagligin sihhatin yerinde olsunda herseye kavusuruz zamanla ki herseye kavusmak da istemiyorum,birak hayat onlara kavusma hevesiyle dolsun,zevklensin,heyecanlansin,ama saglik gittimi istediklerimize kavusamayiz. ne bilim,eminim bu klasik ama dogru olan laflari da cok söylemissindir de,iste ne diycegimi bilemiyorum. biraz da gururlu galiba esin.
bol bol duaya devam et,insallah düzelir.

dünden beri öyle üzgünümki kelimelere nasıl dökücem bilemiyorum,7 yıllık evliyim ikinci çocuğumada hamileyim eşimi çok seviyorum o ise beni daha çok sevdiğini söyler hep ve gerçektende öyle iyi kalpli öyle iyi niyetli sadık dürüst evi ve çocuğu için canını verecek kadar bize düşkün sorumluluk sahibi ince düşünceli duygusal romantik ne bileyim bir kadının istediği herşey var eşimde benim gözümde dört dörtlük bir eş,aileside çok iyi yanımızda değiller ama aramızda saygı sevgi var banada değer verirler,gelgelelim eşim çok takıntılı bir insan ve düşünmediğim aklımdan bile geçirmediğim şeyler için birkaç ayda bir çok büyük sorun yaşanıyor aramızda,benim eşimden önceki olmaz olası biriyle yaşadığım yanlış şeyleri ben eşime taa başında anlattım ne yaşadıysam hepsini anlattım eşimle flört döneminde bu yüzden çok sorun yaşadık çok ayrılıp barıştık beni kabullenemedi sonra geri bağrına bastı sürekli gelgitler yaşadı bazen evlilik öncesi dönemi anlatırken ağır bir depresyon geçirdim der ama sanırım hala çıkamamış bundan,bana normal zamanlarında senden çok memnunum sen çok iyi bir eşsin iyiki evlenmişim senle bizi ölüm ayırır derken arada bi en ufak bi kıvılcım onu dellendiriyo ve çok acı yüreğimi dağlayan sözler söylüyo,eşimle çok önemli maddi sorunlar yaşamıyoruz ama çok rahatta değiliz sürekli şans oyunları oynuyo evimizi aldık borcu bitmesede ama arabamız yok sorunda tam burda başlıyo ben çok kanaatkar biriyim eşim yuvam çocuğum bana dünyalara bedel ama eşim dün kızkardeşinden gelen bir telefon üzerine delirdi,eşiyle tatile gitmişler ordan aradılar eşim aman çocuklara dikkat edin deyince bikaçkez,bende öylesine anne babaları sen demesende ederler zaten dedim teli kapatınca bana bi bağırdı güya ben kıskanmışım,eniştesinin kardeşine sağladığı olanakları eşim bana sağlayamadığını düşünüyor olsa gerek konu aslında buda değil daha önceki o lanet olası insan insan değildi ama zengindi eşim o yüzden beni hep en iyi şartlarda yaşatmaya çalıştı o günleri hatırlamayım diye ama inanın karnımdaki bebeğimin bu yazıyı yazarken tekmelemelerini hissediyorum allah ve o şahit aklımdan ne eskiye dair ne bugün için eşimin üzüleceği hiçbişey geçmiyor ama beynimin içi ona gösteremiyorum kendisini yeterince sevmediğimi düşünüyor oysa çevrem bile onu nasıl sevdiğimi biliyor,dün bğırırken boşanacam senden dedi bunu yapmaz biliyorum akşam ben nefes alamadım ağlarken yanıma geldi silahım nerde an meselesi kendimi vurup acılarımdan kurtulucam yaptıklarını unutmadım dedi ağlayarak,ben kahroluyorum kendimi unuttum ona üzüldüm bu kez,yaptığım bişey yokki eşimle tanıştıktan sonra önceki insan beni aradı ve ben de ona beni bi daha arama gibi şeyler yazdım yaptıklarım bu niye onla çıkmışım çıktıysam bile eşimle tanıştıktan sonra niye mesaj yazmışım benim evlendikten sonra en ufak bi hatam olmadı kendine ne kadar sadık olduğumu bilir ama konu maddi yetersizlik olunca kendini kötü hissediyo ve bi kıvılcım ateşliyo herşeyi ben napıyım kızlar öyle ağır sözler söylediki onamı yanayım eşim askeri personel dört gün yok şimdi evde yalnızım ve onu daha çok özlüycem onamı yanayım daha anlatacak şey çokta zaten uzun oldu kusura bakmayın
sana ne yazılır ne denir bilmem ki aynam olmuşsun anlıyorum neler yaşadığını sana neler söylediğini ikinizinde ne hale geldiğini bence esas sebep para değil tam tersi eskiyi yedirememek ve kompleks yapmak allah yar ve yardımcın olsun onlar vistemeden bizim yapabileceğimiz birşey yok..

sana ne yazılır ne denir bilmem ki aynam olmuşsun anlıyorum neler yaşadığını sana neler söylediğini ikinizinde ne hale geldiğini bence esas sebep para değil tam tersi eskiyi yedirememek ve kompleks yapmak allah yar ve yardımcın olsun onlar vistemeden bizim yapabileceğimiz birşey yok..

benim gibi bu sorunu yaşayanlar var demek ki,keşke hiç olmasa ama var,ağzımla kuş tutsam her türlü fedakarlık yapsam da olmuyor,hiç beklemediğim anda hooooppp o konuya gelmiş olay,normal zamanlarında kötü davransa bu da tuz biber olur ona göre davranırım ama melek gibi bi insan bir anda canavara dönüşüyo,bir anda düşman oluyo cinnet geçirenler geliyo aklıma ve üstüne gidip fazla bişey diyemiyorum

enin eşinin senden önce hiç mi sevgilisi hiç mi olayları olmamış allah aşkına?
sen de onları söyle ona,sen de böyle böyle yapmışsın de
benim geçmişte erkek arkadaşlarım oldu aramızda çok şeyler de geçti
sevgilime anlattım valla ben içimde saklayamam
ama dedim ben hiç hata yaptımı düşünmüyorum
pişman da değilim
o da zaten benim hayatım çok deliydi dedi
hala birbirimizin başına ekşiriz ama yani
kavga boyutunda değil çok ender olmak üzere iğneleriz
mesela o cnm dışarı çıkmak istemiyor der
ben de tabi gezdin durdun hatunlara bana gelince gezmek yok de miii derim
sen önce eşine seni seviyorum
ama pişman değilim
bu benim hayatım
bana sahip çıkılmamış değil
kimse bana zarar vermiş değil
o zaman öyle düşündüm ve yaptım
ama şu an benim için önemli olan sen ve çocuklarımız düşüncesini
iyice yerleştirmeye çalış
beni geçmişim için üzülme ben koskoca insanım ya dee
dünü düşünürken bugünü yaşayamıyoruz de !

pişman da değilim
ama pişman değilim
bu benim hayatım
dünü düşünürken bugünü yaşayamıyoruz de ![/QUOTE

çok mantıklı şeyler söylemissin canım zaman zaman bunları dile getirmekte fayda var kanıksaması için,teşekkür ederim

pişman da değilim
ama pişman değilim
bu benim hayatım
dünü düşünürken bugünü yaşayamıyoruz de !

canım son durum daha iyi,salı günü geldi görevden hiç konuşmadı benimle,yüzünden düşen bin parça sadece oğluyla konuşuyo falan,neyse gece ben gittim uyudum kendi sabahın 6 sına kadar uyumamış baktım tv.hala çalışıyo,kalktım balkona çıktım hava serin girmedim bi süre içeri,bana baktığının farkındayım ama,geldi beni çağırdı içeri gir dedi geliyorum dedim sonra odaya gitti çağırdı ama gitmedim bikaç kez tekrarlayınca gittim uzandım yanına,önce karnımı falan sevdi nasılsın bi rahatsızlığın varmı dedi yok bişey iyiyim dedim,beni seviyomusun dedi sarılırken cevap vernedim sordu sordu seviyorum desem inanıyomusunki dedim ben seni çok seviyorum dedi 4 gündür toplasan on saat uyumamışımdır günde 3-4 paket sigara içtim arkadaşlar soruyo noldu diye dedi ağlamış falan gizli gizli,bunları anlattı ölümü düşündüm ama oğlum babasız büyüyecek ailem mahvolacak ömür boyu insanları mutsuz edicem her zamanki gibi kendimden önce başkalrını düşünmek durumunda kalıyorum dedi,bende kendimden bahsettim,senle aram iyi olunca herşey iyi oluyo başka hiçbişey istemiyorum dedi,gece yine konuştuk kimseyi kıskanma ben sana daha güzel günler yaşatacam şunu bunu yapacam diye anlattı ben kimseyi kıskanmıyorum kardeşinide dedim o konuyuda açtı birdaha sana geçmişle ilgili konuşursam benden adisi yok hiç açmıycam bu konuyu sana haksızlık etmek istemiyorum dedi çok büyük yemin etti anasının bacısının üstüne inşallah dediği gibi olur,o günden beri defalarca seni çok seviyorum dedi pervane gibi etrafımda ama yaşanan kırgınlık moral bozukluğu yanıma kaldı işte

canım son durum daha iyi,salı günü geldi görevden hiç konuşmadı benimle,yüzünden düşen bin parça sadece oğluyla konuşuyo falan,neyse gece ben gittim uyudum kendi sabahın 6 sına kadar uyumamış baktım tv.hala çalışıyo,kalktım balkona çıktım hava serin girmedim bi süre içeri,bana baktığının farkındayım ama,geldi beni çağırdı içeri gir dedi geliyorum dedim sonra odaya gitti çağırdı ama gitmedim bikaç kez tekrarlayınca gittim uzandım yanına,önce karnımı falan sevdi nasılsın bi rahatsızlığın varmı dedi yok bişey iyiyim dedim,beni seviyomusun dedi sarılırken cevap vernedim sordu sordu seviyorum desem inanıyomusunki dedim ben seni çok seviyorum dedi 4 gündür toplasan on saat uyumamışımdır günde 3-4 paket sigara içtim arkadaşlar soruyo noldu diye dedi ağlamış falan gizli gizli,bunları anlattı ölümü düşündüm ama oğlum babasız büyüyecek ailem mahvolacak ömür boyu insanları mutsuz edicem her zamanki gibi kendimden önce başkalrını düşünmek durumunda kalıyorum dedi,bende kendimden bahsettim,senle aram iyi olunca herşey iyi oluyo başka hiçbişey istemiyorum dedi,gece yine konuştuk kimseyi kıskanma ben sana daha güzel günler yaşatacam şunu bunu yapacam diye anlattı ben kimseyi kıskanmıyorum kardeşinide dedim o konuyuda açtı birdaha sana geçmişle ilgili konuşursam benden adisi yok hiç açmıycam bu konuyu sana haksızlık etmek istemiyorum dedi çok büyük yemin etti anasının bacısının üstüne inşallah dediği gibi olur,o günden beri defalarca seni çok seviyorum dedi pervane gibi etrafımda ama yaşanan kırgınlık moral bozukluğu yanıma kaldı işte

İnşallah eşiniz verdiği sözü tutarda yuvanızda daha çok huzur olur arkadaşım :teselli:
Kendinizide çok hırpalamayın artık..

X