Ek gelir önerileri

Ben de onu çok anlayamıyorum. Gram mı çeyrek mi diye ? Yani bozduğunda sanırım gramsak kayıp daha az

ben hep 24 ayar gram alırım. altın çok alıp satan bi abi de gram tavsiye etmişti.
su an piyasada yarım gram bile var.
kayıp demeyelim de kar daha yüksek gramda:)

son 1 haftadır borsa da işler düzeldi.ondan önce hep batıyorduk ya da 2 ileri bir geriydi.yabancı yatırımcı geldi diyorlar.valla isterse uzaylılar gelsin az biraz kazanalım da önemli değil kimin geldiğii :KK45:
Sen biliyorsun o işleri hemşire ne güzel, kazancın bereketli olsun :KK36: ben hiç anlamam borsadan, tek yatirimim dövizdi o da artık saçma bı hal aldı, arttirabilirsem gram alicam bundan sonra artık

Sen biliyorsun o işleri hemşire ne güzel, kazancın bereketli olsun :KK36: ben hiç anlamam borsadan, tek yatirimim dövizdi o da artık saçma bı hal aldı, arttirabilirsem gram alicam bundan sonra artık
en mantıklısı altın uzun vadede bence de.arsa da iyi ama değerlenecek bir yerden almayı bilmek lazım .o da zor.en az da 15 sene unutacaksın dutluk olarak kabul edeceksin

en mantıklısı altın uzun vadede bence de.arsa da iyi ama değerlenecek bir yerden almayı bilmek lazım .o da zor.en az da 15 sene unutacaksın dutluk olarak kabul edeceksin
Para olsa keşke arsa alsak, bu ayı ekside kapattık. Önümüzdeki ay gram alsak şükür. Kız güzel bir lise kazanamazsa elimizdekileri bozdurup yine koleje yatircaz diye korkuyorum ceycey...bundan böyle birikim çok zor görünüyor

Para olsa keşke arsa alsak, bu ayı ekside kapattık. Önümüzdeki ay gram alsak şükür. Kız güzel bir lise kazanamazsa elimizdekileri bozdurup yine koleje yatircaz diye korkuyorum ceycey...bundan böyle birikim çok zor görünüyor
bizler şehrin en iyi devlet ortaokuluna ya da lisesine yazılırdık olur biterdi.fazla bir okul masrafı olmadan bir tek dershaneyle üniversite kazanırdık ingilizceyi de hazırlıkta öğrenirdik.eskiden paranın değeri de vardı.şimdilerde fakirleştik ama gelirin çoğunu çocuklara harcıyoruz kara kara da düşünüyoruz 1 çocuğu bile sanki 5 çocuğumuz varmış gibi.tuhaflık bizde desem değil sistem de desem denmezzz :işsiz:

bizler şehrin en iyi devlet ortaokuluna ya da lisesine yazılırdık olur biterdi.fazla bir okul masrafı olmadan bir tek dershaneyle üniversite kazanırdık ingilizceyi de hazırlıkta öğrenirdik.eskiden paranın değeri de vardı.şimdilerde fakirleştik ama gelirin çoğunu çocuklara harcıyoruz kara kara da düşünüyoruz 1 çocuğu bile sanki 5 çocuğumuz varmış gibi.tuhaflık bizde desem değil sistem de desem denmezzz :işsiz:
Ne devlet okulu kaldı ne devlet hastanesi...olanlar da ortada işte...acil durumda doktora randevu alamıyoruz hadi özele, sınıflar 40 kişilik hadi özele... seçim değil zorunluluk oldu artık, aile bütçesinde çocuk inanılmaz lüx ve pahalı bir kalem oldu resmen. Gıda kıyafet spor hobi elektronik...bunları söylemeye bile gerek yok, hepsi uctu. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Ne devlet okulu kaldı ne devlet hastanesi...olanlar da ortada işte...acil durumda doktora randevu alamıyoruz hadi özele, sınıflar 40 kişilik hadi özele... seçim değil zorunluluk oldu artık, aile bütçesinde çocuk inanılmaz lüx ve pahalı bir kalem oldu resmen. Gıda kıyafet spor sanat...bunlara girmedik daha. Allah hepimizin yardımcısı olsun
çocuk olmasa ben ömrümün sonuna dek geçinir giderim .layıkıyla yetiştirmek o kadar pahalı ki.okul kapanmadan hemen önce 280 tl ödedim okula.bu haftasonu 200 tl sevdiği bir figüre verdim harry potter karekteri.200 tl de 2 gün avm de eşim ben kızımma yemek parası oldu en ucuzlarından.benzin zaten demeyeyim.arabanın lastikleri pert mecbur aldık.ha en komiği bosh marka 12 yıllık bulaşık makinesinin sepetleri paslandı.duyunca şaşırmayın 1300 küsüre alt üst sepet aldıkk.çok araştırdık daha uygunu yok.asgari ücretle lüks yaşıyorum diyenlere selam olsunn.geçinmek sadece karın doyurmak değil ki.ilaç katkı payı bile çok fazla.

Konu ile ilgili arkadaşlar yazmış, ben size ek gelir konusunda yazmak istedim. Mühendislik gibi çok güzel bir mesleğiniz var tebrik ederim öncelikle. Benim kızkardeşim arkadaşının waffle dükkanı var orda çalışıyor günlük 100 tl alıyor. Küçük bir yer oldugu için gelenle hem sohbet ediyormuş hem siparişlerini alıyormuş anneme diyormuş hiç çalışıyor gibi hissetmiyorum diyormuş. Bir yakınınızın yada akrabanızın böyle bir dükkanı var ise haftada bir gün çalışabilirsin akmasa da damlar.

X