Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Ekstrasistolünüz var mı?

deryali8381

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
92
0
41
Merhaba bende ekstrasistol var.Hemde çok yoğun.24 saatlik holter takıldı ve bu süre zarfında 5436 tane ekstra tespit edildi.Beni çok rahatsız ediyor.Çok iğrenç bir duygu.Bir tane özel,bir de yine özel başka bir ünv hastanesinin dr una gittim.İkisi de kalbimde organik bir bozukluk olmadığını söyledi.Ve kafamı takmamam gerektiğini,birşeyim olmadığına kendimi inandırmam gerektiğini söyledi.25 mg beloc kullanırken 100 mg a çıkardı.Başka bir ilaç vermek istemiyorum çünkü bu tarz ilaçların yararından çok zararı var,hatta beloc bile yapabilsen de kullanmasan keşke ama sırf rahatsız olduğun için veriyorum dedi.Ben buarada ekstrası olan arkadaşlarla bu durumumuzu paylaşmak istiyorum.Yalnız değilim demek istiyorum ama kimde ekstra varsa holterinde 15-20 tane çıkmış gördüğüm kadarıyla.Bende 5436 tane :) Aynı zamanda panik atağım da vardı ondan iyileştim derken bu çıktı ya :KK43:(

Dr a da söyledim kafama takmamam mümkün değil çünkü ben işime odaklanmışken yada arkadaş ortamımda aklımın ucunda bile yokken de olmaya devam ettiği için aklımdan yada hissimden bunu çıkarmamm mümkün olmuyor.

Bende sürekli var hiç ama hiç bitmiyor.10 atışdan 1 i ekstra,bazen daha sık.Off sizin de var mı arkadaşlar?

Ektrasistolum benim de var birde yanında panik atak boğulacak gibi oluyorum doktorlarda birseyin yok deyince cevredikilerde anlamıyor seni :çok üzgünüm::kızgın:

Panik atak mı ekstrasistole neden oluyor, yoksa ekstrasistol mü panik atağı tetikliyor bilmiyorum ama bende de panik atak ve ekstrasistol var.. Hayatımı zehir ediyor sanki..
Dr. lar zararsız ekstra bunlar diyor ama zaten en büyük zararı bana sürekli ölecekmişim duygusu vermesi.. Her an yanımda ve hayatımda..
Üstelik bunun için ameliyatta oldum.. Damarımı yaktılar.. (Ablasyon) Ama hiç faydası olmadı..
Bunun ne kadar berbat birşey olduğunu sadece çeken anlar..
Yinede hamdolsun halimize, daha berbat kalp rahatsızlıklarından Rabb'im uzak tutsun hepimizi..

Merhaba,benimde ekstra sistollerim çoktu.holter taktılar sonra beloc 50 mg kullandım 3 ay boyunca tekrar kontrole gittiğimde daha da artmıştı ilacımı değiştirdiler ama işe yaramadı.ablasyon denilen bir operasyon geçirdim 4 gün oldu şu anda dinleniyorum ve kalbim gayet iyi çalışıyor :)))şu ana kadar hiç çarpıntım olmadı inşallah hiç olmaz....

selam arkadaşlar; kalbimde ilk olarak çarpıntı vardı 7-8 kardiyoloğa gittim hepsinde holter ekg, eko yapıldı.. hiç bir sorun çıkmadı.. sonra psikologa gittim ve panik atak dendi.. ancak son zamanlar da da exstrasistoller olmaya başladı.. çok sık değil ama birkaç günde bir oluyor.. hiç bir problem olmamasına rağmen benim gibi extrasistol yaşayanınız var mı?

şeyma nur;8405471[COLOR="#FF0000" .!.:
]Panik atak mı ekstrasistole neden oluyor, yoksa ekstrasistol mü panik atağı tetikliyor bilmiyorum ama bende de panik atak ve ekstrasistol var.. Hayatımı zehir ediyor sanki..
Dr. lar zararsız ekstra bunlar diyor ama zaten en büyük zararı bana sürekli ölecekmişim duygusu vermesi.. Her an yanımda ve hayatımda..[/COLOR]
Üstelik bunun için ameliyatta oldum.. Damarımı yaktılar.. (Ablasyon) Ama hiç faydası olmadı..
Bunun ne kadar berbat birşey olduğunu sadece çeken anlar..
Yinede hamdolsun halimize, daha berbat kalp rahatsızlıklarından Rabb'im uzak tutsun hepimizi..

aynen..fena oluyor hem de..5-6 senedir var, son 1 senedir epey arttı..
hangisinin birbirini tetiklediği belli değil..

eski bir konuymuş bende yazmak istiyorum..
sorunu 2005 ten beri yaşıyorum.
2 sene falan aralıklarla oldu sonra geçti derken bu sene yine başladı yaklaşık 2 aydır oluyor. çok sık bişekilde
bi akşam acile gittik çarpıntı vardı. nabız 120 atıyordu. ekg çekildi ekstra ortaya çıkmadı tabi..
kalp krizi sırasında artan kan değeri yüksek çıkmıştı 4 saat arayla bir daha bakıldı düşmüştü.
sonra kardiyolojiye girmem gerektiğini söyledi doktor. gittim, ritm holter takılacaktı. gün verildi sıra alındı.
sonra o gün felaket bir soğuk algınlığı halsizlik sebebiyle randevu gününde hastanede olamadım.
sonraki 2 hafta estra olmadı.
5 gündür devam eden sürekli olan ekstralarım hortladı..
ekstra olurken bileğimden nabzımı dinliyorum nabız 1 sn liğine duruyo sonra güçlü bir atım oluyor.

önceleri kalbim boşlukta atıyor diye açıklıyordum adını bilmiyordum bu hastalığın.
sonralarda aklıma seyirme geldi araştırdım netten ekstrasistol denen berbat bi rahatsızlık çıktı karşıma.
yaşadığım tam anlamıyla buydu..

çaresi yok anladığım kadarıyla. dikkat ettim yemekten sonra çok sık oluyor bende

arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun, bunu yaşamayan bilemez hergünn işkence gibiydi sabahları uyanmak istemiyordum ama bunlar geride kaldı....

size mucize bir tedavi önereceğim ben tamamen kurtuldum

1.5 senedir hergün oluyordu, ondan önce arada bir olurdu

sadece 3 gün sabahları aç karna 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını karıştrıp yedim ve ekstrasistolüm yok oldu, şuan başka mucizevi etkilerinden dolayı bu karışımı kullanmaya devam ediyorum, çok da lezzetli:)

bence en az 1 ay kullanın, ekstrasistolüm geçti deyip bırakmayın

isterseniz internette araştırabilirsiniz bal ve tarçın kürü birçok şeye iyi geliyor, kalp ve kalp kaslarına da çok iyi geliyor, hiç bir yan etkisi de yok

isterseniz bunu çay olarak da hazırlayabilirsiniz

mutlaka ama mutlaka deneyin

sevgiler

Benim adet dönemlerinden önce ekstra atımlar oluyor ve bu durum çok canımı sıkıyor :KK43: Şuan da da var
sonra kendiliğinden geçiyor

arkadaşlar bende ekstrasistollerden muzdaribim 3 ay önce beloc kullanmaya başladım 2 buçuk ay çok iyiydim son 15 gündür tekrar kalbimde sıkışma başladı cuma kontrolüm var bi önceki kontrolümde doktorum herşeyin yolunda olduğunu söyledi nisan başı ilacı keseriz dedi ama ben yine de bu sıkışmalardan dolayı endişe ediyorum bebek düşündüğüm için de ilacı kesmek istiyorum artık hayırlısı

merhaba arkadaşlar konu baya eski ama bende nette araştırırken yazmak istedim.
bende 4 yıldır panik ataklıyım ve sonrası kabus gibi geçen günler :KK43: sürekli doktorlardayım bu panik ataktan mı gerçekten bişeyim olduğundan mı bilemiyorum. kalbimde ekstra atımlar var ve bu adet döneminde daha fazla artıyor defalarca yüzlerce kez kardiyolojiye gittim kalple alakalı hiç bir şeyin yok demelerine rağmen içim rahat etmiyor kimseye güvenemiyorum. bu ekstra atımların yanında birde bradikardi var yani nabzım düşük öyle olduğunda bayılacakmış gibi oluyorum hatta ölecekmiş gibi (zaten panik ataktan dolayı sürekli kalp krizi geçiricem her an ölücem gibi hissediyorum allahım çıldırmak üzereyim) bradikardiden dolayı ekstra atımlara ilaç veremiyor doktorum :KK43: sebepleri neler neden oluyor eksraatımlar bilmiyorum ama verdiği rahatsızlık sıkıntı gerçekten kötü yaşamayan bilemez. neyseki rabbim daha kötü hastalıklardan korusun bu günlerimize hamd olsun diyoruz.

merhaba arkadaşlar konu baya eski ama bende nette araştırırken yazmak istedim.
bende 4 yıldır panik ataklıyım ve sonrası kabus gibi geçen günler :KK43: sürekli doktorlardayım bu panik ataktan mı gerçekten bişeyim olduğundan mı bilemiyorum. kalbimde ekstra atımlar var ve bu adet döneminde daha fazla artıyor defalarca yüzlerce kez kardiyolojiye gittim kalple alakalı hiç bir şeyin yok demelerine rağmen içim rahat etmiyor kimseye güvenemiyorum. bu ekstra atımların yanında birde bradikardi var yani nabzım düşük öyle olduğunda bayılacakmış gibi oluyorum hatta ölecekmiş gibi (zaten panik ataktan dolayı sürekli kalp krizi geçiricem her an ölücem gibi hissediyorum allahım çıldırmak üzereyim) bradikardiden dolayı ekstra atımlara ilaç veremiyor doktorum :KK43: sebepleri neler neden oluyor eksraatımlar bilmiyorum ama verdiği rahatsızlık sıkıntı gerçekten kötü yaşamayan bilemez. neyseki rabbim daha kötü hastalıklardan korusun bu günlerimize hamd olsun diyoruz.
Canım bendede ekstrasistol var doktorlar ne ekg de nede holterde yakalıyamadı yok bişeyin dendi ama bende oluyor kalbim gümmmmmm ediyor bazen günde 10 kez bazen hiç olmuyor antidepresan azalttı lakin korkuyorum anksitiye yapıyor dendi ama inanamıyorum çok kötü bişey

bende defalarca ekg efor holter yapıldı sonuç kötü bir şey yok geçen hafta adetimin ilk günüydü ve tüm gün ek atımları aşırı boyuttaydı gecesi acile gittim ekg de birinci derece av blok yazıyordu acil dr hemen kan tah vs bi sıkıntı olmadığını söyledi kendi kardiyoloji doktoruma gittim ertesi gün sende olan ve bildiğimiz bir durum bu dedi stres sigara üzüntü herşey tetikleyebilir dedi ALLAHIMA hamd olsun beterinden korusun kötü bir durumumuz yok ama neden oluyor ne zamana kadar böyle yaşıcam nasıl geçicek kötü bir durum olurmu aniden ölürmüyüm diye kafayı yiyorum her an ve doktorumun tek söylediği iyi bir psikolog çünkü bende panik atak var 4 yıldır. rabbim kimselere yaşatmasın daha beterlerinden korusun herkese geçmiş olsun

eski bir konuymuş bende yazmak istiyorum..
sorunu 2005 ten beri yaşıyorum.
2 sene falan aralıklarla oldu sonra geçti derken bu sene yine başladı yaklaşık 2 aydır oluyor. çok sık bişekilde
bi akşam acile gittik çarpıntı vardı. nabız 120 atıyordu. ekg çekildi ekstra ortaya çıkmadı tabi..
kalp krizi sırasında artan kan değeri yüksek çıkmıştı 4 saat arayla bir daha bakıldı düşmüştü.
sonra kardiyolojiye girmem gerektiğini söyledi doktor. gittim, ritm holter takılacaktı. gün verildi sıra alındı.
sonra o gün felaket bir soğuk algınlığı halsizlik sebebiyle randevu gününde hastanede olamadım.
sonraki 2 hafta estra olmadı.
5 gündür devam eden sürekli olan ekstralarım hortladı..
ekstra olurken bileğimden nabzımı dinliyorum nabız 1 sn liğine duruyo sonra güçlü bir atım oluyor.

önceleri kalbim boşlukta atıyor diye açıklıyordum adını bilmiyordum bu hastalığın.
sonralarda aklıma seyirme geldi araştırdım netten ekstrasistol denen berbat bi rahatsızlık çıktı karşıma.
yaşadığım tam anlamıyla buydu..

çaresi yok anladığım kadarıyla. dikkat ettim yemekten sonra çok sık oluyor bende
Varmı hala ekstralarınız. Nasıl geçti sürecini bu zamana kadar

Merhaba,benimde ekstra sistollerim çoktu.holter taktılar sonra beloc 50 mg kullandım 3 ay boyunca tekrar kontrole gittiğimde daha da artmıştı ilacımı değiştirdiler ama işe yaramadı.ablasyon denilen bir operasyon geçirdim 4 gün oldu şu anda dinleniyorum ve kalbim gayet iyi çalışıyor :)))şu ana kadar hiç çarpıntım olmadı inşallah hiç olmaz....
Merhaba sorun deva
M ediyor mu

X