Ektomorf muyum mezomorf muyum ? Nasıl anlarım ?

Sondor

♪♫ Kanatlarım var burnumda ♫♪
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2017
442
428
Beden tipim ekto mu ,mezo mu anlayamadım . Çok ince kemikliyim , omuzlarım dar , kol bacaklarım ince ama zayıf değilim .
Stres ya da aşırı tempolu çalışmada ani kilo kaybı yaşıyorum, diğer türlü 56- 58 kg arasıyım boyum 1 68
form tutmak istiyorum (sporla)

Eklentiler

• 14671073_10154567522131904_1071793045286776265_n (1).jpg
    14671073_10154567522131904_1071793045286776265_n (1).jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 343
Son düzenleme:
Bu resimden kıyaslayabilirsiniz.
Sırayla ekzomorf, mezomorf ve endomorf vücut tipi.

Eklentiler

• Kadin-vucut-tipleri.jpg
    Kadin-vucut-tipleri.jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 348
teşekkür ederim , resmi biliyorum
ancak insanlar çoğunlukla iki tipin karışımı olabiliyor yani bu resimden daha karışık
sanırım fitess öğretmenine sormak gerek ..internette bir testte ekto çıktım ama tam ekto olmayabilirim .

Rica ederim. Anladım. Fotoğrafınızdan da pek anlaşılmıyor. Ben beden eğitimi öğretmeniyim. Fitness antrenörü değilim ama bilgim var. En yakın spor salonunda bir antrenöre danisirsaniz yardımcı olur.

Beden eğitimi öğretmeniyseniz bilirsiniz mutlaka . Kas oluşturmak istiyorum özellikle kollarım çubuk kraker gibi ve güçsüz , ağır hiç bir şey taşıyamıyorum. Biraz güçlenmek istiyorum . Dambıl çalışayım mı ?

Eğer düzenli olarak yapacak iseniz ağırlık kaldırmak size hem fit hem güçlü bir görünüm verir. Size tavsiyem vücut ağırlığınız ile çalışmanız ve bileşik egzersizler yani tüm vücudu çalıştıran egzersizler yapmanız. Tek bir kas grubunu calistiran izole egzersizler yapmayın. İnternette yeni başlayanlar için ağırlık programları var onları kontrol edebilirsiniz örnek olarak. Spor geçmişiniz yoksa en az iki ay yeni başlayanlar için hazırlanan programı takip etmelisiniz. Kondisyon kazandıktan sonra ikinci seviyeye gecmelisiniz. Dumbell ağırlığı ilk aşamada 1-2 kilo olmalı. Kaslarınıza hemen yuklenmemelisiniz. Dumbelldan başka ağırlık kullanmayin. En fazla 15 en az 7 tekrar yapabilecek ağırlıkta olması kas gelişimi için idealdir. 15 tekrardan ve 3 setten fazla asla yapmayın! Haftada en az birgün de esneme antrenmanı yapmalısınız kaslarınızı dinlendirmek ve uzatmak için. Bunlar ağırlık antrenmanı için genel kurallar. Sizin beslenme ve günlük rutininizi, vücut yağ - kas oranınızı bilmediğim için bir program oneremem. Çünkü kisinin yag oranina gore bazı programlara cardio antrenmanı da eklenmeli. Bunun için bir fitness antrenörüne danışip test yaptırabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sağlıcakla kalın.

45 yaşındayım ben .tai chi chuan düşünüyorum çünkü bende güçten çok esneklik var .İkisini birlikte yapacağım dambıl ile :)

Rica ederim. Bir fikir verdiyse ne mutlu. Tai Chi ve ağırlık bir arada ciddi enerji ister. O zaman beslenme programınızı da duzenlemelisiniz. Maşallah bu arada :)

Sevgiler.

:KK200: tesekkür ederim
Tai Chi gördüğüm kadarıyla son derece sakin , yavaş yapılan egzersizlerden oluşuyor ,onu seçmemin nedeni bedeni zorlamadan yapılması .Şimdilik yutuptaki video dersleri ile başladım . Teyzeler amcalar yapıyor videoda .:21:

Farklı spor disiplinleri tabi. Her ikisi de faydalı olacaktır ama ölçülü ve disiplinli olmak şart. Size sağlıklı bir yaşam diliyorum. Sevgiler

Beden tipim ekto mu ,mezo mu anlayamadım . Çok ince kemikliyim , omuzlarım dar , kol bacaklarım ince ama zayıf değilim .
Stres ya da aşırı tempolu çalışmada ani kilo kaybı yaşıyorum, diğer türlü 56- 58 kg arasıyım boyum 1 68
form tutmak istiyorum (sporla)
Merhaba lar.Kiloyu dengede tutabilsek aslinda en onemlisi o nasil basladinizmi? spor yapamaya

X