el üstünden kan alinir mı?

cdmh

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2022
43
19
24
Merhaba arkadaşlar 🌼 ben yarın sağlık raporu icin kan almaya gidicem ama kolumda ki damarlar kendimi bildim bileli çok çok ince 🤷 bu yüzden hastaneye hiç gitmek istemiyorum.
Şimdi asıl soruya geleyim el üstünden kan alinirmi ?

Duruma göre, genelde koldan denerler, kolunu pastikle sıkacaklar merak etme bulurlar onlar damarı 😉

Çok zor kan alındığını, tecrübeli birinin almasını isterseniz yardımcı oluyorlar hastanede, ben genelde öyle yapıyorum. Yardımcı oluyorlar.

Merhaba arkadaşlar 🌼 ben yarın sağlık raporu icin kan almaya gidicem ama kolumda ki damarlar kendimi bildim bileli çok çok ince 🤷 bu yüzden hastaneye hiç gitmek istemiyorum.

Alınabiliyor; ancak öncelikli tercih olmuyor. Özel bir durumunuz varsa, kan alımı işleminden önce belirtmeniz gerekir.

Benim damarlarim cok zor bulunuyor, fobi oldu delik desik fiskiye moduna geldiginden bilek icinden alindigini biliyorum ama el üstünden hic tecrübem yok.

Bol su icin, ilik bir dus ve ellerinizi kollarinizi kullanacaginiz kas aktivitesi iceren birkac hareketle bu isi halledersiniz saniyorum, denedim oldu.

Google a yazsanız çıkar aslında. Evet alınır

Benim damarlarda çok ince biraz uğraştırıyor ama hep bi şekilde alınıyor koldan almazlarsa elden alınır telaş etmeyin.

Oncelikle koldan denenir. Bebeklerde zor bulunuyor diye koldan bulamayinca elden deniyorlar. Ama yetiskinlerde koldsn bulurlar merak etmeyin, o kadar imkansız degil

Benim de damarim cook zor bulunuyor, genelde hemsire tecrubesizse damari hissedemedigi icin delik desik etmeyeyim sizi diye daha tecrubeli birini cagiriyorlar. Bir sekilde aliniyor ama hic elden almadilar henuz.

Evet eğer koldan alamazlarsa el üstünden alırlar.

X