elde var sıfır

Yok öyle havadan işe konmak. Tabi ki çalışacaksın, getir götür yapacaksın yeri gelecek karın tokluğuna çalışacaksın. Bugün mali müşavirlik yapan kaç kişi beş kuruş almadan aylar hatta yıllar boyu çalıştı haberin var mı?

Geçen gün bi dolandım iş ilanları autocad bilen eleman arayan bir ton işyeri vardı. Madem biliyorsun niye tezgahtarlık, çağrı merkezi yerine bunların üzerine gitmiyorsun?

Kimse seni ilk günden müdür olarak bir masanın başına oturtmaz. Hayatın sen çaba sarfetmeden güllük gülistanlık olmaz. Yok öyle bir dünya.
haklısınız yani kimse hop diye almaz da bende getir götür yapamam işte marketteykende öyleydi dizimden dolayı çıktım işten karın tokluğu falan umrumda değlde dizim dahada kötüye gidiyor ama şu e kpss yi araştırıcam

haklısınız yani kimse hop diye almaz da bende getir götür yapamam işte marketteykende öyleydi dizimden dolayı çıktım işten karın tokluğu falan umrumda değlde dizim dahada kötüye gidiyor ama şu e kpss yi araştırıcam

Engelli statüsüne gireceğini sanmıyorum. Tedavisi olan durumlarda engelli raporu vermezler.. onu almak için de aylarca hastanelerde koşturman gerek. Yapabilecek misin?

Muhasebe bürosunu getir götürü çok olmaz. Denemeden yapıp yapamayacağını bilemezsin.

Tam emin olamadim ama sanirim dizdeki durum cok ileri boyutta degil hic ameliyatla ilgili konustumu dizinle doktorlar cunku capraz baglar menuskus vs ameliyati devlet hastanesindede yapiliyor cok riskli degil diye biliyorum

Bi tanidigikda ameliyat olmustu hatta yesilkartliydi ama ameliyat okdu ve cok iyi suan durumu iyikide olmusum diyor cunku ameliyata karar verdiginde cok okunsuz konusanlar olmustu

Doktorlar sozin durumunuz icin me diyor

Ben su e-kpss icin baktimda %40 lik engel durumu olanlar basvurabiliyormus sanirim ama sizin durumu kapsiyor mu bilemedim

Ama bence ihmal etmeyin belki sizinkide devlet hastanesinde bello bi ucret talep edilmeden tedavi edilecek bi durumdur
ben doktorlarla konuştum amelyatlık ama burdaki doktorlara güvenmiyorum akıl almaz şeyler oldu açıkcası yani bu konuda 6 senedirli edinmediğim bilgi kalmadı ama bu şehirde olmam daha da kötüye gider başka şehire gitme imkanım yok ama şu rapor işini araştıriyim belkide buda Rabbimin verdiği bi lütufdur işim olur iyi kötü çok sağolun Allah razı olsun

Engelli statüsüne gireceğini sanmıyorum. Tedavisi olan durumlarda engelli raporu vermezler.. onu almak için de aylarca hastanelerde koşturman gerek. Yapabilecek misin?

Muhasebe bürosunu getir götürü çok olmaz. Denemeden yapıp yapamayacağını bilemezsin.
ben araştiriyim her ikisinide

ben araştiriyim her ikisinide

Araştır. Engelli raporu alabilirsen hayatın boyunca rahat edersin. Sadece devlet olarak düşünme, özeller de engelli çalıştırmak zorunda. Masa başına senin gibi bir engelliyi havada karada kabul ederler. Ama dediğim gibi çok zordur. Aynı doktora on kez gönderebilirler. Kolay kolay da vermezler.

ben doktorlarla konuştum amelyatlık ama burdaki doktorlara güvenmiyorum akıl almaz şeyler oldu açıkcası yani bu konuda 6 senedirli edinmediğim bilgi kalmadı ama bu şehirde olmam daha da kötüye gider başka şehire gitme imkanım yok ama şu rapor işini araştıriyim belkide buda Rabbimin verdiği bi lütufdur işim olur iyi kötü çok sağolun Allah razı olsun

Benim arkadasimin ameliyat oldugu memlekette doguda bi yerdeydi hatta devlet hastanesi oldugu icin cok kimse baya olumsuz konustu ya sakatlanirsin falan doye ama baska bi sansi yoktu suan cok ama cok iyi zatwn riskli ni durum varsa yada hastane yetersizse soylerler diye tahmin ediyorum

Olmadi daha iyi bi memlekette bi akrabaniz yakinini falan varsa orda ameliyat olun isterseniz

Bence toplum olarak devlet hastanelerine bakisimiz biraz onyargili ama bence yaniliyoruz riskli biseyse bende kendinizi riske atin demiyorum ama bu sekildede git gide daha kotu oluyor diye biliyorum

Ve tedavilik bi durumsa rapor sansiniz olmayabilir bence erken mudahale sagliginiz icin onemli

Okumakla alakası yok bazı şeylerin kendini geliştirebilirsin kurslara gidersin :KK66: mesela ben de ortaokul mezunuyum ama bana hangi üniyi bitirdin diye soran çok olur :KK53:
Dizin içinde aileden sgk yok mu devlet hastanesinde ameliyat olabilirsin biraz kendini salmış gibisin yaşin kaç, hep bir başkalarını suçlama başkalarını bahane etmen var

Araştır. Engelli raporu alabilirsen hayatın boyunca rahat edersin. Sadece devlet olarak düşünme, özeller de engelli çalıştırmak zorunda. Masa başına senin gibi bir engelliyi havada karada kabul ederler. Ama dediğim gibi çok zordur. Aynı doktora on kez gönderebilirler. Kolay kolay da vermezler.
bende bıkmam ya bi umut sonuçta bıkmadan usanmadan çalarım kapılarını

Benim arkadasimin ameliyat oldugu memlekette doguda bi yerdeydi hatta devlet hastanesi oldugu icin cok kimse baya olumsuz konustu ya sakatlanirsin falan doye ama baska bi sansi yoktu suan cok ama cok iyi zatwn riskli ni durum varsa yada hastane yetersizse soylerler diye tahmin ediyorum

Olmadi daha iyi bi memlekette bi akrabaniz yakinini falan varsa orda ameliyat olun isterseniz

Bence toplum olarak devlet hastanelerine bakisimiz biraz onyargili ama bence yaniliyoruz riskli biseyse bende kendinizi riske atin demiyorum ama bu sekildede git gide daha kotu oluyor diye biliyorum

Ve tedavilik bi durumsa rapor sansiniz olmayabilir bence erken mudahale sagliginiz icin onemli
ben ön yargılı değilim bu dert bende 6 snedir var malesef şehir içindeki doktorların hepsine gittim açıklama yapmadılar bile elime verilen rapordan öğrandim internete yazarak daha çok olay yaşadım ya bu çok hafif burdakilere sağlam gidip sakat dönüyorlar yoksa bende meraklı değilim onca sene bu ağrı acıyı çekip her yolu araştırıp sabahlara kadar kafayı yemeye ben batıda yaşıyorum ama doğu burdan daha iyi emin olun gitme imkanım olsa durmazdım giderdim rüyalarımda bile koştuğumu görüyorum yürürken insanların dizlerine bakıyorum içimde binlerce fırtına kopuyor hergün ama elim kolum bağlı iyicede kötüye gidiyor zaten farkındayım Rabbim kimseye can derdi vermesin çok zor hayatım bitti resmen evden dışarı bile çıkamıyosun bi yol yürü oturup kalıyosun dört duvar sürekli Rabbim kimseye can derdi vermesin gerçekten

Okumakla alakası yok bazı şeylerin kendini geliştirebilirsin kurslara gidersin :KK66: mesela ben de ortaokul mezunuyum ama bana hangi üniyi bitirdin diye soran çok olur :KK53:
Dizin içinde aileden sgk yok mu devlet hastanesinde ameliyat olabilirsin biraz kendini salmış gibisin yaşin kaç, hep bir başkalarını suçlama başkalarını bahane etmen var
yaş 20 de ben başkalarını bahane etmiyorum sadece işe yaramaz biriyim herşeyde gerçekten elde var sıfır anlatamadığım çok şey var burda ama ben bu şehirdeki doktora asla amleyat olmam adam kendi ağzıyla diyor onarmam bağ kopuğunu temizler bırakırım diye buda on on beş sene sonra kalıcı ağrıların olması geri dönüşü olmayan yol demek başka şehrede gitme imkanım yok olsaydı ben durmazdım zaten

bide kendimi salmaktan çok bu zamana kadar herşeyini yaşadım hiçbiri benden birşey götürmedi ama nefes almak gibiydi spor yapmak içimden gele gele dolu dolu yaptığım bu hayattaki tek sevdiğim şeydi en azından sağlığım vardı koşarken mutlu oluyodum merdivenlerden hızlı hızlı çıkıyodum bu olay başıma geldikten sonra yaşamıyor gibiyim ruh gibi beni hayata bağlayan tek şey kuşum var Allah a emanet o o olmasa ben yaşamıyor bile olabilirdim

Önce düşüncelerini değiştir. Çünkü beğenmedim. Bu kadar eziklik duygusuyla yaşarsan çok ezilirsin.
Bir kere biriyle evleneyim de beni ameliyat ettirsin düşüncesi çok saçma. Bunu kimse yapmaz. Insan kendi kendinin ilacı olabilmeli. Ameliyat mi lazım git o zaman işe biriktir paranı ol ameliyatını. Başkasından beklediğin sürece sadece ömrünün sonuna kadar beklersin. Sen kendi hayatın için bile cabalamiyorsan kusura bakma kimse senin için çabalamaz.
Iş meselesine gelince lise mezunusun hastanede temizlik görevlisi de olursun. Zaten bu tip işler yapabilirsin anca. Ne bekliyorsun ki seni holdinge yönetici olarak mi alacaklardı. Ben iki üniversite bitirdim. Ama hastanede temizlikçi olarak da çalışırım. Bulursam çalışırım neden olmasın. Işi küçümsediğin sürece bu şekilde gidersin. Ayrıca sadece lisede bilgisayar okumussun. Etrafta o kadar çok uni okuyan bilgisayar mezunu var ki. Bu bir ayrıcalık değil yani.
Kendi şansını kendin yaratacaksin. Iş begenmemezlik yapıp da biriyle evleneyim beni ameliyat ettirsin demeyeceksin yani.
Güçlü olacaksin kendi işlerini kendin yapacaksın. Umarım anlamışsınızdır.
Sağlık durumun için üzüldüm. Gerçekten üzüldüm. Ama lütfen bunu bahane olmaktan çıkar. Ayakları olmayan insanlara bir bak nasıl da mutlu ve yasama sevinci ile dolular. Iyi ye odaklan. Bahaneler arkasına sığınmaktan vazgeç.
Tekrar diyorum kendi ilacın ol.

X