Elektrikli eşyayı ödünç isteyen komşular...

şu anda benim de işyerindeki komşularım şarj aletimi ortak kullanıma açtılar hiç bana danışılmadan elden ele gezer oldu makinem ya, bidaha asla ben de kimseye vermicem, bozulduğum konu izin alınmaması :1no2:

bi kez veririm eğer onu vaktinde getirmez ihtiyacım olduğunda gidip almak zorunda kalıyorsam birdahamı avucunu yalasınkaydirigubbakcemile3

evet istediler ama ben vermedim yok dedim birin de bidaha da istemediler bence ayıp bişey kimseye veremem kimseden de istemem

GeÇenlerde komŞunun 11 yaŞındakİ kızı epİlasyon makİnamı İstedİ...bende veremem dedİm ..makİnamı baŞkalarıyla paylaŞmıyorum...

afedersınız ama buna oha demek ıstıyorum artık
ne sacmalık ya
elektronık esyayı anlarım da epılasyon makınası nedır ya
agda yapmaya mı erınıyosun
nasıl mıden kaldırıyo ıstemeyı

hiçbir komşumla şimdiye kadar böylesine sıkı fıkı samimiyetim olmadı
olmasını da istemem açıkçası
herşeyin bir sınırı olmalı
dolayısıyla hiçbir komşum da gelip en ufak birşeyimi istemedi benden
haa istese elimden geldiğince yardım ederim
ama bu elektrikli eşya konusunda değil.
un şeker çay vb istesin canımı vereyim
ama hiçbir eşyamı bir başkasının kullanmasından hoşlanmam.

genclik donemlerimde vermistim vigo icin vermez olsaydim yeni makina bozuk gelmisti.
icine su kacirmislar..cok uzulmustum.temiz kullanana lafim olmazz bozulur insanlik hali ama baskasinin mali diyede hor kullananlara tahammul edemiyorum..
kimseden kolay kolay birsey almam..ama samimi arkadaslarimsa isteyen hic dusunmeden veririm...
aklima gelmisken;
boyle yuzsuz yuzsuz aa kupen guzelmis,kolyen guzelmis bana versene diyenlere deli olurum veremem diyincede ben kotu olurum..bunu aliskanlik haline getirmis insanlar var cok sasiriyorum..cok rahatlar..insan utanir istemeye kolundan,boynundan..guzelmis dersin gercekten icimden gelir veririmm..bu sekilde istendiginde verecegim olsada vermem..

elektrikli eşyayı ne başkasından isterim ne de veririm o anyoksa kullanmam olur biter çok taihtiyaç duyuyosam kendime edinirim o eşyadan

Şaka gibi. Benden bir keresinde şampuan istemişti birisi. aynı anda alt kattan sıcak su istemiş. Yok dedim valla Versem eminim bunun ardı arkası kesilmezdi.

bır yıldır evlıyım ve tabııkı bazen sıkısıyor ınsan ee kıme gıdılecek komsuya .. :nazar: komsu komsuya her zaman ıhtıyacı var muhtac.. :gitme: ama yok supurgeymıs fotograf makınasıymıs tost makınası bunlar fazla olmus tabıı.. :sinifsinif: hıc boyle bı talep olmadı sımdıye kadar bende kımseye gıtmedım gıtmem de zaten.. :umursamaz: annem hep derdı emanet malın canı agzında olur kızım varsa bı eksıgın ıhtıyacın baskalarından ısteme tedarık edelım dıye.. opuyorumnanaktan gercekten cok dogru.. a.s sızde vermeyın bundan sonra ıstedıklerınde.. :eek:lmaz: emanet mala esyaya ınsan kendısınden daha fazla onem vermelı ama ıste.. :sinifsinif:

Basta eşim cok karsı bu tür seylere... Sımdı nasıl yani dıyeceksınız ama komsum eşimden sınema ses sıstemımızı ıstemıstı... Duyunca noldugumu sasırdım...:1shok: Hadı ekeltrık supurgesı,ütü vs duydukta ses sıstemı nasıl yani ya... Evdekı sıstemı sökecez bır gecelık fılm keyfı ıcın komsuma monte etcez... kafamçokkarıştıEşim bu konuda daha ketum Allahtan,kusura bakmayın ben evımdekı esyayı ne kımseye verırım ne de baskasından alırım dedı,karsıyım dedı...

Basta eşim cok karsı bu tür seylere... Sımdı nasıl yani dıyeceksınız ama komsum eşimden sınema ses sıstemımızı ıstemıstı... Duyunca noldugumu sasırdım...:1shok: Hadı ekeltrık supurgesı,ütü vs duydukta ses sıstemı nasıl yani ya... Evdekı sıstemı sökecez bır gecelık fılm keyfı ıcın komsuma monte etcez... kafamçokkarıştıEşim bu konuda daha ketum Allahtan,kusura bakmayın ben evımdekı esyayı ne kımseye verırım ne de baskasından alırım dedı,karsıyım dedı...

eşiniz en iyisini yapmış bundan sonra bende öyle demeyi düşünüyorum.ama bakalım becerebilicekmiyim. :kedi:

komşu komşunun külüne muhtaçtır biliyorum ama istisnalarda oluyor bazen böyle..ay bırakın elektronik eşyayı bir keresinde komşuma mevlüt için teflon pilav tenceremi vermiştim.iki gün sonra verdiğimde dibi çizik çizikti..dayanamadım söyledim.aldığımda öyleydi sen farketmemişsin herhalde diye kıvırıp durdu..ben bilmezmiyim canım malımı salak yerine koydu beni.o oldu bi daha birşeyimi vermedim.güzelim tencereyi neyle kazıdıysa artık....

bir termos almıştım harika çiçekli miçekli daha yeni hiç kullanmadım.komşum geldi istedi içim gide gide verdim.

aradan günle haftalar aylar geçti ses yok termos yok.artık gittim bahane edip bişeyleri istedim termosu.

ay demezmi kırıldı diye alıcazda denk getirip alamadım dedi.neyse ben bir sinirle bekledim gelecek termosu geldi ama benim kırılan termosumu hayatta tutmaz.onuda ilk kullandığımda düşürüp kırdım.

termos maceram başlamadan bitii..

bizim karşı komşumuzzz (adam )derbi maçı olduğu birgün (ki bütün mahalle bilir deli fanatik olduğumu:) ) gelip digitürk decoder ve kartınızı ödünç verirmisiniz maç izleyip getirim demişti anneme hemen olaya el attım amca buyur gel beraber izleyelim ölsem vermem dedim:) senmi izleyecen diye tirp yaptı.kızlar futbolmu izlermiş maç bitince getirim izlersin dizini mizini dedi yüzsüz... bende ondan yüzsüz yürü git amca kahve yakın enfazla 5 tl dedim. birdaha bişey istemediler:)

eski bir yankomşumuzda dakika başı bişey isterdi...saç kurutma makinasımısır patlatma makinası, elektirikli cezve,halı yıkamadan tutunda epilasyon aletine kadar... zaten kek falan yapacağı zamanda 3 yumurta biyerde.n şeker bizden vanilya başkasından .... yani kadın aile ekonomisnine epey katkı sağlıyordu... birde yok diyince ben derim yüzsüzüm:) niye yok niye almıyorsunuz derdi... fakir olsalar zaten herkes yardım eder. niyet önemli kısa günün karı diyen tiplerden....

komşu çok önemliiii... neyseki kurtulduk. şimdiki komşularımız çok şeker>)

sen verirsin ama sana lazım olur bişey istersin surat beş karış olur :dilcikar:
bnde isterim ama mecbur kaldığım zamanlarda yoksa elimden geldiği kadar istemem yani kimsenin suratı lazım deil bana. kendi işimi kendim görürüm allaha şükür.
ayy hele bi de alırlar vermezler sen isteyincede hemen geri isterler en iisi kimse kimsdn bişy almasın yaff :smiley-cool:

walla bırak elekt. kıyafet isteyende var walla ben elekt. alet ne alırım ne veririm zaten emanetin k.ç yere yakın olurmuş derler ben almam hele şu kıyafet istiyolarya delleniyorum canlarım yaa walla benim kötüm elin iyisinden iyidir mantığı var bende

bizim karşı komşumuzzz (adam )derbi maçı olduğu birgün (ki bütün mahalle bilir deli fanatik olduğumu:) ) gelip digitürk decoder ve kartınızı ödünç verirmisiniz maç izleyip getirim demişti anneme hemen olaya el attım amca buyur gel beraber izleyelim ölsem vermem dedim:) senmi izleyecen diye tirp yaptı.kızlar futbolmu izlermiş maç bitince getirim izlersin dizini mizini dedi yüzsüz... bende ondan yüzsüz yürü git amca kahve yakın enfazla 5 tl dedim. birdaha bişey istemediler:)

eski bir yankomşumuzda dakika başı bişey isterdi...saç kurutma makinasımısır patlatma makinası, elektirikli cezve,halı yıkamadan tutunda epilasyon aletine kadar... zaten kek falan yapacağı zamanda 3 yumurta biyerde.n şeker bizden vanilya başkasından .... yani kadın aile ekonomisnine epey katkı sağlıyordu... birde yok diyince ben derim yüzsüzüm:) niye yok niye almıyorsunuz derdi... fakir olsalar zaten herkes yardım eder. niyet önemli kısa günün karı diyen tiplerden....

komşu çok önemliiii... neyseki kurtulduk. şimdiki komşularımız çok şeker>)

ay bu ne yaa
hadi bir yumurta bilmem ne neyse de
digitürk istemek de ne oluyor ?
hem bir de yok deyince niye almıyorsunuz diyormuş kadına bakın walla gülerim ben buna:roflol:

buraya hep gırıyorm ama aklıma yenı geldı..eskıden oturdugumz yerde komsumuz bızden tırnak makası ıstemıstı.. :bbo: bi seferınde de bulaşık sungerımzı :1ninca: manyakmıdır nedır allhtan tasındıkta kurtulduk

buraya hep gırıyorm ama aklıma yenı geldı..eskıden oturdugumz yerde komsumuz bızden tırnak makası ıstemıstı.. :bbo: bi seferınde de bulaşık sungerımzı :1ninca: manyakmıdır nedır allhtan tasındıkta kurtulduk

yok artıkkkk tırnak makasımı :1shok: :1shok: alkisalkisalkis

ya benden de komşum oda spreyimi istemişti ama sizinki ayakta alkışlıyorum alkisalkisalkis alkisalkisalkis

X