Elektrikli eşyayı ödünç isteyen komşular...

sxuxperanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
642
0
Komşum mikserini verirmisin....

Kommşu saç kurutma makinası...

Komşu sizin fotoğraf makinasını versen haftasonu pikniğe gidicezde...

Tost makinan müsaitse versen canım tost çektide...

En son elektrik süpürgemi istedi komşumun biri vedim...

Ve şuan acayip sinirliyim .kablosunu çekip bırakıyordun kendisi sarılıyordu .bilirsiniz çoğu süpürge öyle benim komşu neresinden çektiyse artık daha kapanmamış.

Bozulmuş kısaca ...süpürgeyi verdikten sonra evde değildim ve kendiside memlekete gitti anahtarını başka bir komşuya bırakmış alsın diye.az önce gittim aldım kabloyu dolamış bırakmış sinir oldum yaa.

Hayır telefonlada görüştük hiç bir şey demedi.insan yapamadım kabloyu bozuldu galiba kusura bakma felan der.

Ama artık yemin ettim elektrikli eşya vermiycem kimseye.

Sizinde oluyormu arkadaşlar fotoğra makinanıza kameranıza kadar isteyen...

olmazmı gecen elelktirk süpürgeyi istedi verdimm hemen getirecem dedi ertesi gün getirmedi artık oğluna söyledim annen makineyi versin diye oda kendi getirmek yerin 5 yaşındaki bebeyle göndermiş ya düşürseydi makineyi ve gecen de bende iplik iste bende yok dedim kadın oturmya deil sürekl, bişey istemey gelmeye başladı bi deil iki deil ve iplik yüzünde tartıştık kadına yok diyorum anlamıyor dedim yok yok dedim tavrımı belle etmim artık konuşmuyoruzz

elektrikli eşya paylaşılır ama biyere kadar onun eksikligi telafi edilene kadar oda cok dikkatli olunur kullanılırken cunku maliyetli bu tarz aletler ama biraz umursamaz bir komsuymus sac kurutma makinasına kadarda yani acilen bi alısverise cıkması lazım gibime geldi apartmanda sadece yengem ve biz oldumuz için olmuyor...

elektrikli eşya paylaşılır ama biyere kadar onun eksikligi telafi edilene kadar oda cok dikkatli olunur kullanılırken cunku maliyetli bu tarz aletler ama biraz umursamaz bir komsuymus sac kurutma makinasına kadarda yani acilen bi alısverise cıkması lazım gibime geldi apartmanda sadece yengem ve biz oldumuz için olmuyor...

Evet canım çok zaruri durumda istenebilir ve dediğin gibi dikkatli kullanmak gerekiyor çünkü kolay alınmıyor . şimdi yapılırmı yapılmazmı kim uğraşıcak garantiside bitti 3 yıılık daha yeni ama garantiler neki 1 , 2 yıl veriyorlar.

Şimdi yaptırsam tamir masrafı ee istesen ücretini olmuyor.

Vallaha mübarek günde sinir etti beni.akşam arayıp diycem ama canım nasıl çektin kabloyu daha kapanmıyor diye bakalım ne diyecek... :eek:klava:

ben bir kere komşuma süpürgemi verdim hemen getir dedim.o oldu hemen getirdi kadın.ben bu konularda pek sevmem paylaşmayı.bozulduğunda yaptırmaya yolla.eşi sürekli evde olan biri değiliz.eşim denizci görevde sürekli.o yüzden ben vermem .kıymetlidir malım :) hele anahtarı hiç vermedim hayatımda.vermem de.annem kaynanam yakında otursaydı da vermezdim.hoşlanmıyorum.insanlarda alışkanlık yapıyor sonra.kimsenin de anahtarını almayı sevmem.

bende merak etim sor bakalım canım mubarek bi guc gelmiş o anda demekki nasıl asıldıysa artıkk sahsen öle bişey yapsam baskasının bi esyasına gözüme yuku girmes gider yenisni alırım daynamam yüzünede bakamam zatenn

Bence çok saçma ,ne isterim ne de veririm..
Gerçi şimdiye kadar da isteyen olmadı ..ısteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü derler ama yok veremem ,bir bozulsa ne olacak?..Yaptırmak istese ben buna izin veremem, ama içim de gider,durduk yere bozuldu diye.Yaptırma teklifinde bulunmasa ben sinir olurum,olduğumla kalırım..
En iyisi nazikçe reddetmek sanırım..Hem de bahane bularak değil,aynen bu yazdıklarımı izah ederek..:umursamaz:

ben bir kere komşuma süpürgemi verdim hemen getir dedim.o oldu hemen getirdi kadın.ben bu konularda pek sevmem paylaşmayı.bozulduğunda yaptırmaya yolla.eşi sürekli evde olan biri değiliz.eşim denizci görevde sürekli.o yüzden ben vermem .kıymetlidir malım :) hele anahtarı hiç vermedim hayatımda.vermem de.annem kaynanam yakında otursaydı da vermezdim.hoşlanmıyorum.insanlarda alışkanlık yapıyor sonra.kimsenin de anahtarını almayı sevmem.

bende aynen hıc hoslanmam böyle seylerden gercektende 1 kere verdınmı ardı arkası kesılmıyor
ne kımseye gıderım bırsey ıstemeye nede ıstenmesıni hiç sevmem

Bende elektrikli eşya istemeyi hiç sevmem emanetin canım k.ç.ndaymış derler.onda bozulmaz bende bozulur.

Ama fotoğraf makinasına kadar istediler benden .başka bir komşum buda. bende dedimki yarın bizde gezmeye gidecez banada lazım diyorki kadın e ozaman telefonları değişelim.senin telefon kameralı onunla çeksek.kamersaı bozuldu telefonum dedim vermedim.

Benden kimse elektronik eşyamı isteyemez.
Kimse ile de bu denli yakın olmam.
Ama isterlerse de, kibarca red etmeyi iyi bilirim
Bu zamana kadar kimse benden bu tarz bir şey istemedi
Ben de kimsenin elektronik eşyasını istemedim, istemem de...

evet canım olmaz mı en son fotoğraf makinası mağduruyum...hafta sonu seyahati için verdiğim makinam tam 1 aydır tüm çabalarıma rağmen geri alamıyorum..üstelik bu süreç içinde yıllık izine çıktım alamadığım için makinamı kullanamadım bile düşünn..daha dün istedim tamam dedi alan kişi sözde bugün getirecekti..ooooo ne gelen var ne giden sanırım kırıldı yada kaybetti dur bakalım çıkar kokusu...

Yüzünüz çok yumşak herhalde.Prensip olarak kimseden ne bir şey isterim, ne de kimseye bir şey veririm.:1closedeyes:
Zırt pırt onu bunu isteyen arsız insanları da hiç hazzetmem.:dilcikar:

ben sadece elektirikli eşya olarak bakmıyorum
bir başkasının arkadaşımın her hangi bir özel eşyasını alıp kullanmakta bana göre yapılmaması gereken bir şey
ne isterim ne de istenmesinden hoşlanırım
çok acil bir durum oldu istedim diyelim
kendi malıma gösterdiğim özenin iki katını gösteririm
çünkü o bana ait değil başına gelebilecek her şeydende ben sorumluyum
ama emanetin canı burnundadır derler kesin bir aksilik olur kırılır dökülür kesinn kaydirigubbakcemile3
en iyisi istememek ve almamak

Son düzenleme:
GeÇenlerde komŞunun 11 yaŞındakı kızı epılasyon makınamı ıstedı...bende veremem dedım ..makınamı baŞkalarıyla paylaŞmıyorum...

elektrikli eşya evden çıkmaz der annem,
çok doğru ne verdisem bozulup geldi,valla kolay alınmıyo ,
herkes sıkıp kendi alsın,
en son saç kurutma makinemi yaktı komşumun kızı:eek:lmaz:

benım annemde emanet malın canı k... olur der bende hıc vermem ama
esım gecen gun arkadasına fotograf makınasını verdı 2 hafta tatıle gıtceklermıste
sınırden sabaha kadar uyuyamadım halen cok uzuluyorum
offf allahım ınsallah bısey olmaz makınamıza

ben istanbula ilk geldiğimde elektrikli televizyon hariç hiçbirşeyim yoktu.alt komşum sağolsun herşeyini benimle paylaştı.yeri geldi çamaşır makinesinde çamaşırlarımı bile yıkadı.zamanla ben herşeyimi aldım.hatta fazlasını bile.şimdi o taşındı.ama birşeye ihtiyacı olsa hiç üşenmem hemen götürüm.

malım seni versem mi kötü olsm vermesem mi?
en iyisi vremeyip kötü olmak.
elektronik eşya yada elektronik olmayan istenmez.
Yoksa alamlısın.
Bozulunca sahip çıkanda olmuyor sonra.

X