Elektrikli Süpürgeler Elektrikli süpürge seçimi hakkında..

Yaklasik 1 yildir elektrikli süpürge almayi istiyordum.Bunun icin de netten arastirmadigim,okumadigim yer kalmadi.Ama okudukca bir karar vermek biryana kafam allak bullak oldu.Birisinin övdügü bir süpürgeyi bir baskasi "aman sakin ha almayin" diyor.Cildiracak gibi olmustum.Benim süpürgem toza,toz torbasina son, hijyenik,bilmem hepa filitreli diye reklami yapilanlardandi.(AEG Electolüx) Beni encok sinir eden, süpürgenin temizlenmesiydi.Filitresindeki ve kutusundaki tozu bir posete bosaltirken elim yüzüm, yerler toza beleniyordu.Bu kuru tozdan kurtulmanin tekyolu, su filitreli süpürge almakti.Nette en iyi hangisi diye arastirdigimda thomasi düsunmeye baslamistim ki dedigim gibi birisi yazmis cok iyi.tam almaya karar veriyorken baska biri aman cok kötü temizlemesi cok zahmetli diyor " vazgeciyorum.Birde kärche nin su filitreli süpürgesi oldugunu ögrendim.Zaten genelde sanayi tipi oldugu icin saglam ve kaliteli oldugunu düsünüyordum.Gittim ve aldim.Su haznesi cok kolay temizleniyor.Öyle pislik tutacak girintisi cikintisi yok.Labirent gibi hangi parca nerenin demiyorsunuz.Su haznesi bildigimiz köseli su kovasi seklinde. Cok kolay takip cikartiliyor.yani tek kelimeyle harika.O elime yüzume bulasan kuru tozdan kurtuldum.Cekim gücü ise; 1400 watt ama önune ben gecsem beni bile yutacak gibi.Benim gibi aylardir arastiip inanilacak bir bilgi,yorum yazan birini arayanlar icin yazmak istedim.Fiyati ise (ben yurtdisindayim) 300 euro Kärcher DS 5600

ben ihlasın süpürgesinden almayı düşünüyorum sulu olanlardan

valla bu zaman kadar temizlik yapıyorum zannediyormuşum ama malesef normal süpürgeler önden çekiyor arkadan veriyor yani o tozlar heryere yerleşiyor inanamadım maaşallah ya çok memenunnum iyiki almışım yaptığım temizlik belli artık.....:KK62:

ben dyson aldım çok memnunum,halının tuylerını bile çekip koparabiliyor kesınlıkle tavsiye ederım,yanlızca calışırken diğer süpürgelere göre daha sesli çalışıyor ama uçak motoru gibi bir motora sahip okadar da olsun,evi süpürdükten sonra ne kadar toz çıkmış hepsını toz haznesınden görebliyorum,temizlemesi de kolay,bende tavsiye uzerıne almıştım kesınlıkle haklılarmış.:nazar:

Kızlar aranızda arçelik S 7424 2300 wattlık kullanan ve memnun olan varmı? Bayisinde çok övdüler ama güvenemedim yorumlarınızı bekliyorum

slm benim 10 aylık bebeğim var malum yemek sonrası pratik temizlik için.ama karar veremiyorum marka önerirmisiniz kullanan varsa:2:

benim supurgemde hoower di
cok memnundum 2200 w di ama motoru oldu, 3 sene ancak kullanabildim ..
yeni supurgemi netten siparis ettim miele marka, bugun geldi denedim super otesi super, boyle cekim gucu gormedim
magzalarda fiyati 280 euroydu
eve teslim iki yilda garantisi ile 180 euroya aldim internetten :KK66: kesinlikle tavsiye ederim miel supurgede en iyi marka deniyor :KK66:

Benim de elektirik süpürge takıntım vardır..

Öyle bir makina olmalı ki halıyı resmen silkelemeli..
Neler kullandım bu heves uğruna? En az üç adet hatırlıyorum 10 yıllık evliliğim süresince..

Şimdi neyi tavsiye etmezsin derseniz..
Kesinlikle ama kesinlikle şu sulu süpürge denen makinayı.

Bundan bir kaç yıl önce yine elektrik süpürgesi arayışımda eltimin tavsiyesi üzerine sulu süpürge aldım..Arnica Hydra.
Ben nasıl böyle bir hata yaptım kendimi affedemiyorum..Öyle ucuza da almadım..

Neymiş..Tozu iyi çekermiş,havaya püskürtmezmiş,işte kılı,tüyü suya toplarmış..İçine bir de hoş bir koku damlat ohh mis gibi.
Kesinlikle yalan..

Bir kere sulu süpürgenin karşılığı Eziyet tir..
Çocuklu evde ne olmaz ki..Oyuncak parçaları,kraker döküntüleri,mutfakta yemek masasından dökülen ekmek ufakları..
Bunları iyi süpürdük aldık makina içinde ki suya.Tamam iyi güzel..

Nereye boşaltacaksın?
Lavobaya? Balkondan aşağıya? Yok en iyisi tuvalet..Peki içi ekmek kırıntıları dolu nasıl olacak?

Geçtim bunu da.

Evi süpürdüm,büyük eziyetle makinayı boşalttım,süngerini yıkadım,hazneyi temizledim..Oldu ya(ki benim evde çok olur) çocuklar bişey döktü..Tekrar süngeri tak,hazneyi kur, suyu doldur,döküleni çek..

Çektim...İş bitti ortalık süprüldü.. Eeee yeniden yıka.. Yok öyle kenara bırakmak..Tekrar tuvalete git,elin ayağın pislik olsun,demin yıkadığın,dezenfekte ettiğin zemin berbat olsun..

Ya arkadaşlar var mı böyle bir eziyet?

Altım fırlattım kenara..İki ay netten(bizim site,şikayet siteleri vs vs) araştırma yaptım..Okuduklarımı bir daha okudum..Verilen marka ve modelleri başka başka sitelerde karşılaştırdım..

Yaklaşık 4 ay önce SIEMENS SUPERXS dino e 2000 W elektrik süpürgesini aldım..Fiyatı yalan olmasın 175 TL idi..

3 devirli..Minumum,eko,maksimum.
Ben eko devrinde kullanıyorum..Gayet çekim gücü yüksek.Bu arada kağıt torba.

Ben bez torba da kullandım..O da ayrı bir facia..(onunla ilgili anılarımı,bez torbalı süpürge soranlar için sakladım)

Doluyor kağıt torbası çıkart at tak yenisini..(öyle bir ayda falan değil torba değişimi...Ben 4 ay sonra değiştirdim..Artık çekmiyordu,ve torba dolum uyarısı sinyal verdi öyle değiştirdim..)

Çocuklardan hariç kedimiz de var..Ortada tüy kıl kalmadı şükürler olsun..Aldığım da hediye olarak 4 adet torbası da geldi..

Süpürgem,evin ortanca kızı gibi kenarda duruyor..Yıka beni demiyor,su doldur boşalt demiyor..Al tak fişe süpür,çek fişten al kenara..Hepsi bu..(şükürler olsun)
Gayet şık,beyaz renkli ve fare hesabı kolay taşınabilir..

Ben bu elektrik süpürgesinden çok çektiğim için paylaşmak istedim..Kaç gündür yazayım diyorum ama forum işlemlerinden vakit bulamıyordum.

Bu süpürgeden memnun muyum? Evet kesinlikle..

Ne marka alırsanız alın ama lütfen sulu yada bez torbalı almayın..Havaya toz moz kaçırmadıkları da hikaye,pratik oldukları da hikaye..Eziyetini yukarda anlattım sizlere..

Kağıt torbalı alın lütfen..Bir de devrinin yüksek olması çok önemli değil.(2200ler,2400 ler vs vs) 2000 devirde ki makinamla gayet yüksek emiş gücü sağlıyorum..Maksimum seviyesinde kullanmadım pek..Gerek duymuyorum..Sadece Shaggy halılarım var,antre ve oturma odasında..Belki bir kaç kez yüksek deviri kullandım..

Saygılar..

Son düzenleme:
aynen canım sulu süpürge büyük eziyet eşim bana sürpriz yapıp aldı arçelik marka 2 yıllık olmasına rağmen şimdi iyi çekmiyorda:KK23:
çocuklu ev için hiç uygun değil işkence gibi çalıştırmaya üşeniyorum
evini haftada bir süpürenler için ideal ama bizim gibi çocuklular için çok zor:KK19:
her defasında dök yıka kurula eğer yapmazsan çok pis kokuyor 2. defa kullanamıyorsun
süpürgeye dünya para verdik aldık yeni saylır yoksa hiç acımayıp yenisini alacağım:KK31:

kızlar 1 haftadır süpürge araştırıyorum, nette bakmadığım yer kalmadı neredeyse ama bir türlü karar veremedim. karar vermeyi bırakın kafam dahada karıştı. :KK53:
3 tane süpürge var aklımda 1. philips fc 9256; 2. philips fc 9170 ; 3. homend dustbreak 1202
9256 ile homend toz torbasız, diğeri toz torbalı, ama hepa filtreli ve 500 watt emiş gücü var. birde homend de philipsten farklı olarak turbo başlık var.
torbalımı daha iyi torbasızmı? bi de şu turbo başlık olmazsa olmaz ve acayip kullanışlı bir şeymi? :KK37:

gözünüzü seveyim bana bir yardım edin :13:

philips fc 9256 yı ısmarladım bugün netten. inşaallah memnun kalırım. hayırlısı artık.

philpsin toz torbalı emiş gücü 400 olan hepa 13 filtreli özellikteki süpürgeleri süper oluyo herkese tavsiyem dışarı toz atmıyor sulu kadar atıyor

bende aylardır süpürge arastırıyordum. en sonunda nilfisk action plus spaceal torbalı süpürge aldım. çoooook memnunum. halılara yapısıyor resmen kaldırıyor. motor gücü 2000 emis gücü 500w. yanı az elektrik harcayarak yüksek emis gücü sağlıyor. seside en yüksek devirde çalıstığında bile rahatsız edecek derecede değil. hepa 10 filtreli. süpürgeyi satın almadan once hepa filtre fiyatını ve torba fiyatınıda arastırdık. astarı yüzünden pahalıya mal olmasın diye. hepa filtresi 15, 5 sentetik toz torbası 15 tl. süpürgenin kendi fiyatıda netten siparisle 282tl. yanı hem fiyatı uygun hem de çok iyi bir süpürge. kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba Kızlar...Yaklaşık 3 yıldır evliyim ve bu zamana kadar eşimin bekarken aldığı elektrik süpürgesini kullanıyordum ama bir türlü çekim yapmıyor ev temizlemekten nefret ettirdi...Yavaş yavaş düğünün,ev eşyalarının borcunu bitirmeye başladık ve artık iyi bir elektrik süpürgesi istiyorum.
Allerjik Astım hastasıyım,tozdan,kokudan çok etkileniyorum.Sul filtrelimi,torbalımı almalıyım? Hangi makineyi alırsam pişman olmam ve maliyetide uygun olsun istiyorum...

toz torbasız, SUSUZ, arçeliğin süpürgesi var bende. gayette memnunum. kullanımı pratik.

ben arçeliğin sulu süpürgesini almıştım paramı çöpe atmışım resmen kaldırdım dolabın içinde duruyor evde:KK43:
bende kayınvalidemin süpürgesini aldım onu kullanıyorum çok güzell harika bir çekim gücü var sesi az çıkıyor. philips FC9210 model bu bir bak bence cnm.

merhaba arkadaşlar benim evde 4 kedi 1 köpek var bir sürü elektirik süpürgesi eskittik emiş gücü yüksek ve 2 yılda bu kıllardan bozulmayacak elektirik süpürgesine ihtiyacımız var 2 tane beko eskittik 2 yıl dayandı fakir 3 4 senesini verdi emektar :KK70: rainbow var eski model ıvırı zıvırı balkonda çürümeye terkedildi su hazneli falandı açıkcası bizimkiler onu döküyor buna atlıyor anında çalıştıracağım bir alet olmasını istiyoruma yrıca kuru yıkama yapan bazı halı yıkama özelliğide olan elektirik süpürgeleri varmış yardımcı olursanız çok memnun olurum :KK70:

bende sulu olanlarından almak istiyorum ama kafam çok karıştı sulu kullanan varmı?tavsiye edermisiniz.

bende sulu olanlarından almak istiyorum ama kafam çok karıştı sulu kullanan varmı?tavsiye edermisiniz.

sulu süpürge tavsiye etmem. Eğer bir kere alıyım ömürlük olsun dersen. Philipsin koyu lacivert renkli süpürgesinin ucu üçgen gelen büyük tekerlekli bir modeli var.
FC 9170 Performer, diye aratırsan bulursun canım.ve çok sessiz çalışıyor.

X