Elimizde imkan olsa yurtdışında yasarmiydiniz

Yurtdışında yasarmiydiniz imkanınız olsa

• Evet yurtdışında yasardim

OY: 21 70,0%
  • Hayır türkiye de yasardim

OY: 9 30,0%

• Ankete Katılan
    30

Sashacrossa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2016
67
27
Kızlar elimizde imkan olsa yurtdışında yasarmiydiniz ? Herhangi bir ülke olabilir..yani turkiyeden memnunmusunuz hayat şartları is bulma kadın erkek eşitliği vs..ben ingiltere de yaşıyorum 4 yıldır tek basimayim esimden bosandim cidden öyle biryerde yalnız olmak çok zor alışverişini kendin yapcan hasta olsan çorba yapanın yok insanlar uzak ve mesafeli hep..iyi para kazanabilirsin ama ne bilim bide özgürlük var..kadına baskı yok..çalışmadan devlet maaş veriyo fln..iyi yönlerine var. Ben turkiyeye donsemmi kararsızım.ailemi çok özlüyorum mesela..londra 4 saat uçakla ama yinede uzak olmak kötü..siz olsanız napardiniz? Yurtdışında mi yaşarsınız yoksa turkiyedemi elimizde imkan olsa...? Ve hangi ülkede..

ben kız olduğum için gitmiyorum açıkcası
hayalim iyi bir dilini bildiğim ülkede yaşamak
ama olmayacağını biliyorum maalesef :KK51: boşa içim gidiyor

buraya gelince yanlız kalmayacağının garantisi var mı? yok

İngiltere, Almanya, Kanada, Amerika
buralarda yaşamak isterdim mesela
İtalya belki 2-3 yıl ama fazlası değil

Hayat standartları yüksek herhangi bir ülkede yaşayabilirim evlenmeden önce çok düşündüm fakat artık imkanım yok ama imkanım olsa önce kendim (eşimle beraber tabi) giderdim sonra da annemi babamı alırdım yanıma Türkiye deki gidiş gidiş değil çünkü çocuğum için o kadar endişeleniyorum ki....

Ben esim icin Almanya ya geldim. Ama istedim mi hayir, esim icin katlandigim birsey. Türkiye ne halde olursa olsun vatan baskadir. Benim icin bu böyle. Ha dünyayi gezerim yine de ülkemde bir odam olsun orada kalayim isterim.
Üc yildir buradayim yaklasik ve pastanelerimi, kitapcilarimi, semt pazarlarini öyle cok özlüyorum ki.
Eksisi de var ama neye alistiysan o iste. Kimseye de yvatanindan baska yerde yasamayi tavsiye etmem acikcasi. Turist olarak heryeri gezerim ama ülkemin herseyini seviyorum ne yapayim..

ben kız olduğum için gitmiyorum açıkcası
hayalim iyi bir dilini bildiğim ülkede yaşamak
ama olmayacağını biliyorum maalesef :KK51: boşa içim gidiyor

buraya gelince yanlız kalmayacağının garantisi var mı? yok

İngiltere, Almanya, Kanada, Amerika
buralarda yaşamak isterdim mesela
İtalya belki 2-3 yıl ama fazlası değil
Kız olduğum için gitmiyormusun o neden???erkek olunca mi gidilir

Kız olduğum için gitmiyormusun o neden???erkek olunca mi gidilir

hayır
ama birşeyleri yaşayınca sanki insan daha kendine güveniyor gibi geliyor
çevremde özel durumu yaşamış evli olmayan arkadaşlarım biranda özgüven sıçraması yaptı

bilmiyorum saçmalıyorum
ama özgüven öncelikli problemim aslında gerisi teferruat

ayrıca kendi başınıza ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz sizin gibi bayanlara hep hayran oldum :KK9:

hayır
ama birşeyleri yaşayınca sanki insan daha kendine güveniyor gibi geliyor
çevremde özel durumu yaşamış evli olmayan arkadaşlarım biranda özgüven sıçraması yaptı

bilmiyorum saçmalıyorum
ama özgüven öncelikli problemim aslında gerisi teferruat

ayrıca kendi başınıza ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz sizin gibi bayanlara hep hayran oldum :KK9:
Aslında o potansiyel her bayanda vardır canım sadece gerekli şartlar o lustugunda ortaya çıkar bazen.bende 28 yasima kadar evden dışarı çıkmayan biriydim sonra bir anda hayattaki bireyleri kacirdigimi farkettim..Yurtdışında tatillere ciktim orda eski eşimle tanıştım evlendik hoop kendimi londranin ortasında buldum..yani özgüven değil..şartlar insanları çok değiştirir..

İsterdim ama annem babam ve kardeşlerim olmadan gözüm arkada kalırdı :KK43: onlarsız da gitmem bi yere, ya ben yokken savaş çıkar da onlara bişey olursa :KK43: şu aralar kafam hep savaşla meşgul böyle düşünceler giriyor hep kafama

Kızlar elimizde imkan olsa yurtdışında yasarmiydiniz ? Herhangi bir ülke olabilir..yani turkiyeden memnunmusunuz hayat şartları is bulma kadın erkek eşitliği vs..ben ingiltere de yaşıyorum 4 yıldır tek basimayim esimden bosandim cidden öyle biryerde yalnız olmak çok zor alışverişini kendin yapcan hasta olsan çorba yapanın yok insanlar uzak ve mesafeli hep..iyi para kazanabilirsin ama ne bilim bide özgürlük var..kadına baskı yok..çalışmadan devlet maaş veriyo fln..iyi yönlerine var. Ben turkiyeye donsemmi kararsızım.ailemi çok özlüyorum mesela..londra 4 saat uçakla ama yinede uzak olmak kötü..siz olsanız napardiniz? Yurtdışında mi yaşarsınız yoksa turkiyedemi elimizde imkan olsa...? Ve hangi ülkede..

Benim hayatımı anlatmışsınız sanki.. Ben de tek başıma almanyaya geldim, akrabalarım var ama ailem arkadaşlarım istanbulda.. 1 yıldır buradayım.. Gitmek ve kalmak arasında kararsızım.. Bu kararsızlık içinde böyle bi başlık açmam ne kadar doğru olur emin olamadığımdan bu duyguyu içimde yaşamayı tercih ettim.. inşaallah en doğru kararı alırız

Benim hayatımı anlatmışsınız sanki.. Ben de tek başıma almanyaya geldim, akrabalarım var ama ailem arkadaşlarım istanbulda.. 1 yıldır buradayım.. Gitmek ve kalmak arasında kararsızım.. Bu kararsızlık içinde böyle bi başlık açmam ne kadar doğru olur emin olamadığımdan bu duyguyu içimde yaşamayı tercih ettim.. inşaallah en doğru kararı alırız
Evet ben her sabah karar değiştiriyorum..türkiyenin gidişatı iyi değil demokrasi kötüye gidiyor ama yurtdışındaki yalnızlık..bilemiyorum aşağı tukursem sakal yukarı tukursem biyik

Evet ben her sabah karar değiştiriyorum..türkiyenin gidişatı iyi değil demokrasi kötüye gidiyor ama yurtdışındaki yalnızlık..bilemiyorum aşağı tukursem sakal yukarı tukursem biyik

aynen ben de, gün içinde bile defalarca karar değiştiriyorum.. yurtdışındaki rahatlığa alıştıktan sonra vazgeçmek zor, ama aileyi arkadaşları özlemek, yalnızlık da zor..

valla komik gelecek ama memleketim dışında başka bir ilde yaşadım 3 yıl ona bile zor dayandım. başka bi ülkede ölürüm heralde

X