Aile Planlaması Ella ertesi gün hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Kepazehayat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2020
6
4
24
Merhaba arkadaşlar ağustosun birinde erkek arkadaşımla ilişki esnasında prezervatif yırtıldı ve erkek arkadaşım içime boşaldı. İlişkiden sonra bir saat içerisinde "Ella" isimli ertesi gün hapını kullandım. 23 Ağustos'ta adet görmem gerekirken dört gündür adet olamadım. Bu süreçte yaşadığım sağlık sorunlarından dolayı birçok ilaç kullanmak durumunda kaldım, (Corsal, Parol, Cvit, Dvit, Demir takviyesi kullandığım ilaçlardan bazıları) bu ilaçların adet üzerinde gecikme gibi bir etkisi olur mu? Bir de kullandığım ilaçlardan anlayacağınız üzere vücudumda b12, dvit ve demir eksikliği var. Bunlara rağmen hamile kalmış olma ihtimalim var mıdır? Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ağustosun birinde erkek arkadaşımla ilişki esnasında prezervatif yırtıldı ve erkek arkadaşım içime boşaldı. 23 Ağustos'ta adet görmem gerekirken dört gündür adet olamadım. Bu süreçte yaşadığım sağlık sorunlarından dolayı birçok ilaç kullanmak durumunda kaldım, (Corsal, Parol, Cvit, Dvit, Demir takviyesi kullandığım ilaçlardan bazıları) kullandığım ilaçlardan anlayacağınız üzere vücudumda b12, dvit ve demir eksikliği var. Bunlara rağmen hamile kalmış olma ihtimalim var mıdır? Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.
Test yapın bence ihtimal var

Adetin geciktiği ilk gün çıkardı zaten. Niye bir hafta bekliyorsunuz ki?
Ki söylediğiniz göre yumurtlamayı denk gelmiş olma ihtima de var.
Kullandığınız haplar la hamile kalmamak arasında bağlantı yok.
Nice kadınlar ilk ayda mr röntgen çektiriyor da bişey olmuyor çocuğa. Bence hemen test yapın

Nice kadınlar ilk ayda mr röntgen çektiriyor da bişey olmuyor çocuğa. Bence hemen test yapın
Anladım ilk gün testte çıkma ihtimali var yani gebeliğin. Araştırdığım kaynaklarda beş ila yedi gün içerisinde belli olur deniyordu. Bu arada, sanırım stresten ilişkiden sonra ertesi gün hapı kullandığımı belirtmemişim :KK43: ertesi gün hapı da aldım yani

İlaçları niye belirttigimi de yazmayı unuttum, adet gecikmesine bir etkisi olur mu olmaz mı diye yazdım onları da...

Anladım ilk gün testte çıkma ihtimali var yani gebeliğin. Araştırdığım kaynaklarda beş ila yedi gün içerisinde belli olur deniyordu. Bu arada, sanırım stresten ilişkiden sonra ertesi gün hapı kullandığımı belirtmemişim :KK43: ertesi gün hapı da aldım yani

Hmm. O zaman işler değişir. Eğer hap kullandıysan hamilelik oluşmamış olabilir. Stresten adetin geçiliyor olabilir ya da hap yan etki yaptı adetini geciktiriyor olabilir. Tabi hiçbir yöntem yüzde yüz koruma değil. Hamile de olabilirsiniz. Hemen test yapmanızı öneirirm. Ben gecikmenin 2.günü öğrenmiştim hamileliğimi.

Hmm. O zaman işler değişir. Eğer hap kullandıysan hamilelik oluşmamış olabilir. Stresten adetin geçiliyor olabilir ya da hap yan etki yaptı adetini geciktiriyor olabilir. Tabi hiçbir yöntem yüzde yüz koruma değil. Hamile de olabilirsiniz. Hemen test yapmanızı öneirirm. Ben gecikmenin 2.günü öğrenmiştim hamileliğimi.
Teşekkür ederim yarın ilk iş test yapacağım.

X