Ella içtiğim için mi adetim gecikti yoksa hamilemiyim?

busederya567

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
23
9
24
  • Herkese merhaba erkek arkadaşımla korunmadan ayın 3 ünde cinsel ilişkiye girdim hem arkadan yaptık hemde önden vajinamın içine boşalmadı ama her ihtimale karşı ertesi günü hapı ella aldım 28 saat içinde ilacı kullandım ilk 3 saat kusma ishal vs olmadı hatta hiç bir yan etki olmadı 3 gün boyunca kanama bile olmadı normalde üç dört gün önce adet olmam lazımdı hatta göğüslerim şiş ağırıyo Karnım ağrıyo adet olucakmış gibi hissediyorum midem hafif bulanıyor ama olamıyorum üç gün öncede ishal oldum midem bulanıyordu şu an daha iyiyim ama hamile olma ihtimalim söz konusu olduğunu düşünmüyorum ilişkiye gireli 17 gün oldu ilacı içeli de aynı şekilde lakin bu ilaç adeti geciktirir mi normalde adet olucağım zaman ki etkiler şu an da da var ama hamilelik belirtisi değildir sanırım yardımcı olur musunuz.🙏🏻

Ben ilk defa kullandım ve panik oldum hamilemiyim bilmiyorum ama sanmıyorum 🥺
1. Korun yani reis kaçıncı yuzyildayiz
Gerek ilaç gerek spiral gerek prezervatif gerek yünlü çorap ama yeter ki korun yani.
2.ella vb haplar hormonların içine edip adet gününü bile bozabiliyor.
3. 72 saat içinde ictiysen sorun yok,ama yine de içim rahat etsin dersen buyur bi kan testi yahut idrar testi yaptır

1. Korun yani reis kaçıncı yuzyildayiz
Gerek ilaç gerek spiral gerek prezervatif gerek yünlü çorap ama yeter ki korun yani.
2.ella vb haplar hormonların içine edip adet gününü bile bozabiliyor.
3. 72 saat içinde ictiysen sorun yok,ama yine de içim rahat etsin dersen buyur bi kan testi yahut idrar testi yaptır
Çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻

• Herkese merhaba erkek arkadaşımla korunmadan ayın 3 ünde cinsel ilişkiye girdim hem arkadan yaptık hemde önden vajinamın içine boşalmadı ama her ihtimale karşı ertesi günü hapı ella aldım 28 saat içinde ilacı kullandım ilk 3 saat kusma ishal vs olmadı hatta hiç bir yan etki olmadı 3 gün boyunca kanama bile olmadı normalde üç dört gün önce adet olmam lazımdı hatta göğüslerim şiş ağırıyo Karnım ağrıyo adet olucakmış gibi hissediyorum midem hafif bulanıyor ama olamıyorum üç gün öncede ishal oldum midem bulanıyordu şu an daha iyiyim ama hamile olma ihtimalim söz konusu olduğunu düşünmüyorum ilişkiye gireli 17 gün oldu ilacı içeli de aynı şekilde lakin bu ilaç adeti geciktirir mi normalde adet olucağım zaman ki etkiler şu an da da var ama hamilelik belirtisi değildir sanırım yardımcı olur musunuz.🙏🏻
1. Arkadan yapmanız hamile bırakmaz o yüzden yazmanıza gerek yoktu
2. Vajinanın içine bosalmadı ama prezervatifsiz girdiyse %1 de olsa ihtimal var
3. Çocuk düşünmüyorsanız korunmadan ilişki yasamayın
4. Ella yı içmeden prosedürünü okuyun(yan etkiler vs)
5. Ella içsende bır tane hapa güveniyor(%1 de olsa korumuyor) ve ek tedbir almıyorsan umarım hamile değilsindir

1. Arkadan yapmanız hamile bırakmaz o yüzden yazmanıza gerek yoktu
2. Vajinanın içine bosalmadı ama prezervatifsiz girdiyse %1 de olsa ihtimal var
3. Çocuk düşünmüyorsanız korunmadan ilişki yasamayın
4. Ella yı içmeden prosedürünü okuyun(yan etkiler vs)
5. Ella içsende bır tane hapa güveniyor(%1 de olsa korumuyor) ve ek tedbir almıyorsan umarım hamile değilsindir
Teşekkür ederim umarım ama bende hamile olduğumu sanmıyorum o yüzde birlik dilimde bana denk gelmez

40 gün adet olmadığımı bilirim. Hormon terörü resmen
Gerçekten mi ? Benim 5-6 gündür gecikti . 11 saat içinde ella kullandım ve içime boşalıp bışalmadığından emin değilim . İnşallah hamile değilimdir de mi ? Ne olur dua edin . Yarın kitle idrar testi uapıcam . Dua edin negatif olsun ne olur

X