Elma Sirkesi ile Doğal Varis Tedavisi

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
236.534
470.076


elma-sirkesi-ile-varis-tedavi.png

Kadını güzel yapanlardan biri de tenidir. Pürüzsüz bir ten her kadının hayalidir. Bacaklarda, kalçalarda ve basenlerde oluşan varis damarları pürüzsüzlüğün önündeki en önemli engellerden biridir. Çirkin bir görüntüye neden olan varislere gebeliğin, menopoz dönemindeki hormonal değişimlerin, yaşlılığın, hareketsizliğin, fazla kiloların ve aşırı yağlanmanın yol açtığı bilinmektedir. Varis tedavisinin sonuç vermesi için varise başlangıç aşamasında müdahale etmek gerekir.

Varis tedavisinde günümüz tıp teknolojisi ile lazerli varis tedavisi, radyofrekans tedavisi, skleroterapi gibi yöntemler uygulanmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Lenf drenaj ve varis çorabı diğer etkili tedavi yöntemlerindendir.


VARİS TEDAVİSİNDE ELMA SİRKESİ KÜRÜ

4 haftalık süreçte sabah ve akşamları tekrarlamak üzere elma sirkesi ile tedavi edeceksiniz. Bir bezi elma sirkesine batırıp, sıkın. Varisli bölgeye sirkeli bezi sarın ve yarım saat bekletin. Sirkeli beze sardığınız sırada bacaklarınızı yukarıya kaldırın, kan akışının hızlanmasına ve bacaklarınızın dinlenmesine yardımcı olacaktır.


Kaynak:kadınvarsa
 
Son düzenleme: