Elmalı Rulo Kurabiye-Resimli

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.482
28.185
57
Hamuru hazırlamak için genişce bir kabın içerisine margarin, yumurta, süt, şekeri ilave edip boza kıvamında bir harç olana kadar parmaklarınınızla harmanlayın.
Daha sonra un, kabartmatozu ve vanilyayı ilave edin. Kulakmemesi yumuşaklığında bir hamur elde edin.
Hamuru 5 parçaya bölün. Parçalardan birini 30cm civarında açın, 8’e bölün. Kenarlara 1 tatlı kaşığı haçtan koyun ve kıyıdan başlayarak rulo şeklinde sarın. Fırın tepsisine dizin. Diğer parçalarada aynı işlemi uygalayın.
Önce 150 derece fırında 20-25 dk. Sonra 175 derecede çok az pembeleşene kadar fırınlayın. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serperek servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun.

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.141
1.282
bu tarifi bugün denedim.. aynı tarifi internette başka sayfadan almıştım.. sadece cevizleri tarçınla aynı anda sonradan ekledim ben.. sonuç harika oldu... yiyen herkes çok beğendi.. artık sürekli yapacağım tariflerden biri oldu.. herkese şiddetle tavsiye ederim..
fotoğrafını da çektm ekliyorum..

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 64 gün geçti.

MaviEge

DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
4.530
39
çok güzel görünüyor. ama bana yapılır mı bu şimdi hamile hamile :KK43: gönder isterimmmm .elinize sağlık çok güzeller :)

ElleriminSesiVar

SıkıntıYok
Pro Üye
11 Mayıs 2007
7.728
227
Ay bende bugun yaptım ama rulo seklındeeee... Yalnız ben içine süt ve yumurta koymadım...pudra sekerı ve yogurt ekledım dıer malzemelere ılave olarak...Tam olarakta 3 su bardağı un ekledım...

Bır dahakı yapmama da bu tarıfı yapacagımmm elmalı pastayı cokk severım ve baska bır tarıfle yapılısınıda görunce cok mutlu oldummm...

Ellerıne emegıne saglık Elif...
Şeniz

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.141
1.282
çok güzel görünüyor. ama bana yapılır mı bu şimdi hamile hamile :KK43: gönder isterimmmm .elinize sağlık çok güzeller :)

oy canım kıyamam.. imkan olsa uzatabilsem burdan keşke.. bebişinle beraber sağlıklı, huzurlu bir hayat nasip etsin Rabbim.. sevgiler canm..

T

TheShe

Ziyaretçi
Ay ben bunu çok severimm, çok da kolay yapalım bari gece yeriz opuyorumnanaktan

gulizz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2009
312
4
özlemim bu tarifle hamur kolay şekil alıyo demi.burdan çok güzel görünüorlar....ben bunun yoğurtlusunu yapıyorum ama şekil vermek çok zor oluyor kırılıyo ya ..çok sevmeme rağmen şekil almadığı için yapmıyorum..

çok güzel görünüyo nasıl canım istedi şimdi var yaaa...olsada yesem..hasta hasta çok üşendim şimdi..yapsammı..

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.141
1.282
özlemim bu tarifle hamur kolay şekil alıyo demi.burdan çok güzel görünüorlar....ben bunun yoğurtlusunu yapıyorum ama şekil vermek çok zor oluyor kırılıyo ya ..çok sevmeme rağmen şekil almadığı için yapmıyorum..

çok güzel görünüyo nasıl canım istedi şimdi var yaaa...olsada yesem..hasta hasta çok üşendim şimdi..yapsammı..

canım ben hiç zorluk yaşamadım.. yuvarladım gitti :) açılmadı bile hiçbiri.. sonrada ay şekli verdim kurabiyelere hafiften.. acaba unu mu fazla katıyorsn? ben hep unu kendim ayarlıyorum.. fazla sert olmaması gerekiyor unun.. tarifide netten bi siteden aldım.. çok olumlu yorumlar almıştı.. bide bunun püf noktasını kitaptan okudum.. hamuru hazırladıktan sonra kendni toparlasın die tezgaha bi kaç kez hızlıca vurun diyodu.. ben bayıldım bu tarife valla.. çerez gibi yedik biz evde canm..tavsiye ederim..

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.550
25
38
elifime tarifi icin tsk ederim
özlemim seninde ellerine saglik nefis görünüyo
canim cekdi ya
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.141
1.282
elifime tarifi icin tsk ederim
özlemim seninde ellerine saglik nefis görünüyo
canim cekdi ya
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

canım çok çok çoookk teşekkür ederm.. seninde yüreğine sağlık canım arkadaşım.. opuyorumnanaktan

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
24.981
16.647
çok leziz görünüyor ama ah şu kilolar ahhhhhhhhhhhhhhh!

Mxixsra

Paşa nın annesi
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
12.058
11
Amanınnnnn harika görünüyor eşimin en sevdiği kurabiye,başka bir tarifle yeni yapmıştım bitmişti,bu hafta sonu yapayım bari.
Paylaşımın için çok teşekkür ederim cnm.