Elti ile anlaşmazlık yardım akıl bekliyorum lütfennnnn

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ezg123456789

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2021
49
-207
Hanımlar sizlere akıl danışmak istiyorum biraz uzun yazacağım lütfen okuyunuz cevaplarınız benim icin çok önemli şimdi ben 20 yaşında evli bir kadınım benden büyük ve ilk gelin bir eltim var kendisi 26 yaşında nişanlanip kaçarak evlenmiş 18 yaşındayken 2 çocuğu var kayınvalidem çok düşer üstlerine asıl sorum şurada bunlar evlenmiş bir kaç ay sonra kayinepder vefat etmiş tahmin edersiniz ki kayınvalidem 4 erkek çocuklaryla yalnız kalmış eşya yapamamış 1 sene beraber yaşamışlar sonra da kendi üst kata eltimi de alt kata bırakmış bütün esyasini mutfak dolabına kadar o yapmış tek bileziğini bozup mutfak dolaplarına vermiş eşim biraz rahatsız biz evlenince kaynanam eltimle kaynima sizi kiraya vereyim kiranizi ben öderim demis ve ödemeye devam ediyor rahatsız olduğu için onu kiraya yollamak istemiyorum elim hep ustunde olsun istiyorum demiş ve beni eltimin evine soktular bütün eşyalarımi yaptı kaynanam benim kaynanam bilezikleri de parça parça yapıyor hepsini birden yapmaya gücü yetmiyor onada öyle yapmış bana da öyle yapacak yapacak diyorum çünkü 9 aylık evliyim ancak şimdi bir tanesini 2 gün önce aldı eltim de bana alinmadan bir kaç gün öncesinden kaynanamla konuşma yapmis ben mutfak dolaplarımi yaptım bileziğimi bozup kullanmadım da dolapları doğru düzgün sen şimdi benim için demiş diğer gelinine bilezik yaoiyorsun diye yani bana yap ilk önce diyor aslında çok iyiyizdir neden cekemedi bilezik mevzusunu bilemiyorum birde kaynanam gidip ona bilezik yapmayı düşünüyorum ona demiş benim için ne diye ona söylüyor bana alınacak şeyi onu ne ilgilendirir aldıktan sonra görse ne diyebilir ona ben geline bilezik yapmayı düşünüyorum niye diyor bana ona mutfak dolaplarına karşılık bilezik yapacağını söylemedi ama bana yapılacak olanı ona anlatıyor bu konu ile kayinvalime tepki göstermeli miyim göstersem bile nasıl gösterebilirim kendisi bileziklerini hep satıp durdu satmasaydi banane beni ne ilgilendirir ben Allah korusun eşimle anlasamayp ayrılsam banane kendi çıktı geldi diyecek kaçtım çünkü bende ama bana bilezik alınırken neden söyleniyor onada banane desin bana akıl verin çok fesat tavırlarını görmeye başladım hiç böyle değildi aniden döndü gerçek yüzünü bana altın yapılınca gördüm desem yeridir kayınvalidemle konusma yapayım mı eltimle arama mesafe koyayım mi ?????

İki gelin kadının kanını emmeseniz mi? Şu yaşta evlilik bilezik derdine düşmüşsünüz. Gidinde kocalarınız yapsın. Evlenirken kadına sormamışsınız bu yaşta dimi? Aman evlilik kaçıyordu sanki. Evlenmeyi biliyorsunuz ama kocası ölmüş elinde bir şeyi olmayan kadının parasını yememeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. Pess

Ben zaten rahat bırakıyorum yapması gerekenleri yapmasını bekliyorum sadece ama eltim fazlasını kendine isteyip duruyor hakkini aldığı halde aranıp duruyor yazımı dikkatli okumanı tenzih ederim.
Eşiniz yok mu sizin ikinize de çok ayıp. Dul bir kadından bu kadar maddiyat beklemeniz çok yanlış gidin işe girin çalışıp aşın bilezikler

Bu bana yapması gereken. Bilezik her kadının hakkıdır sizler kendiniz mi yaptınız da böyle diyorsunuz
Kimsenin öyle bir zorunluluğu yok. Ben henüz evlenmedim ama şimdiden hiçbir şey istemediğimi belirttim. Ne istiyorsam kendim çalışır alırım, elim ayağım tutuyor çok şükür. Bulmuşsunuz saf kadını, eline geçen iki üç kuruşla bilezik alması için zorluyorsunuz sırf sizin bilekleriniz dolsun diye. Umarım aklı başında bir yakını onu uyarır da daha fazla sömüremezsiniz

Bende üzülüyorum ama dul haliyle ilk geline yapmış bana yapmamasi haksızlık olmaz mı soruyorum size
Sana mı soracak kadının parasının ortakçısı mısınız? Keyfi istemiştir. Seni ne bağlar. Evlenmeyi biliyorsan bunların kocanın yapması gerektiğinide bilirsin küçük kız

Eşiniz yok mu sizin ikinize de çok ayıp. Dul bir kadından bu kadar maddiyat beklemeniz çok yanlış gidin işe girin çalışıp aşın bilezikler
Çalışmadığı mi nereden biliyorsunuz. Ben gayet doğal bir şekilde sordum bir gelenektir yapılıyor bu bilezik beklemeniz değil beklentim yok yapacağım diye kendisi dedi yapacağım diyene neden yapma diyeyeim

Sana mı soracak kadının parasının ortakçısı mısınız? Keyfi istemiştir. Seni ne bağlar. Evlenmeyi biliyorsan bunların kocanın yapması gerektiğinide bilirsin küçük kız
Neden size mi soracak ona yapıp bana neden yapmayacak kendisi yapacağım diyor sizler dediniz ne istiyorsunuz diye onun için söylüyorum

Çalışmadığı mi nereden biliyorsunuz. Ben gayet doğal bir şekilde sordum bir gelenektir yapılıyor bu bilezik beklemeniz değil beklentim yok yapacağım diye kendisi dedi yapacağım diyene neden yapma diyeyeim
Gayette beklenti içindesiniz. Gelenek diye kadının bu kadar üstüne gidilmez ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X