Elti savaşlarının arasında kaldık. Yardıma ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya siz hayatınızın geri kalanında da küçük yengenizi mi nazlayacaksınız? Konu başlığıyla konu içeriği arasında da bağlantı kuramadım, hani nerden büyük yengeniz? Hiç bi yerinde müdahil değil konulara. Tamamen küçük abiniz başlı başına bi sorun bence. Büyük abinizi kıskanıyor olabilir mi? Maddi durumları falan daha mı iyi büyük abinizin? Küçük yengeniz bu şekilde de üstüne gidiyorsa soğutmuştur belki abisinden.Yani uzak olmalarına rağmen böylelerse, iyi ki yakında değillermiş. Anne ve babanız hatır gönül koyarak bi buluşma ayarlasınlar bence madem görüşülmeden gidilsin istemiyorsunuz, kimse kimsenin ayağına gitmesin. Anne babanız dışarıda bi yemek organize etsin, abileriniz de oraya çağırılsın. Hoş, bence küçük yenge ve abiniz onu da burnunuzdan getirir..

Cidden insanlara bu kadar anlam yukluyor musunuz?
Kardesimde olsa kim olursa olsun ister arasin ister aramasin ister gelsin ister gitsin. Herkesin kendi bilecegi is.
Kusura bakmayin ama bos vaktiniz cok sanirim.
Ayagi gercekten sakat degilse bilerek topalliyorsa siz niye onu destekliyorsunuz.gormezden gelin.
Ister topallasin ister surunerek gezsin madem yalan soyluyor.

icim sisti

Bu konuda bana bazı şeyler eksik anlatılmış gibi geldi.
Diğer eltinin düşüncelerini de bilmek isterdim, kimsenin ( akli dengesi yerinde olan) öyle kolay kolay kendiliğinden sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Arkadaşlar eksik anlattığımı düşünen olmuş. Evet eksik. Daha neler neler yapıldı anneme babama. Büyük eltinin tavrını soranlar da olmuş. Her zaman yapıcıydı. Ve dün akşam da yine abilerimin barışmasını sağlayan o oldu.

Evet barıştılar :) hem de hiç tahmin etmediğimiz şeyler yaşandı. Büyük yengem abime, yurt dışına gitmeden kardeşine gidelim böyle küs ayrılmayalım dedi. Bütün bir sene böyle küs kalırsan için rahat olmayacak dedi ve abimi küçük abimlere gitmeye ikna etti.

Dün akşam abim yengem ve ben küçük abimlere gittik. İlk başta küçük abim tavırlı davrandı. Beni çok kırdın dedi abime. Biz odadan çıktık yalnız bıraktık ikisini. Biraz sesler yükseldi tartıştılar. İkisi de kırgınlıklarını dile getirdiler ve sorunlarını halettiler. Çok güzel ayrıldılar. Annem babam da çok mutlu. Küçük yengem hariç herkes mutlu 😊

Çok detay var ve hepsini uzun uzun anlatmak istiyorum ama uzun yazmışsın diye kızıyorlar sonra 😊

Yorum yapan herkese teşekkürler.

Ben başlığa takıldım yaaa büyük yengenin savaşa katıldığı falan yok anladığım kadarıyla..küçük yenge ve abiler savaşmış sadece. .

Ama kabahat sizde. Madem küçük gelin bu kadar kötü birisi, bu zamana kadar niye haddini bildirmediniz? Haddini bildirmediğiniz zaman tepenize çıkarlar işte böyle. Küçük geline ve abinize resti çekeceksiniz bunun başka yolu yok.

Ama kabahat sizde. Madem küçük gelin bu kadar kötü birisi, bu zamana kadar niye haddini bildirmediniz? Haddini bildirmediğiniz zaman tepenize çıkarlar işte böyle. Küçük geline ve abinize resti çekeceksiniz bunun başka yolu yok.
Sanırsın ki küçük gelinle soru sahibi elti. O kadar takmis. Hep kendini ve ailesini ovmus gereksiz bir şekilde .

Ben de onu düşündüm. Nişanlanmış etmiş bunları niye bu kafasına bu kadar takıyor. Kendi hayatına baksa ya. Okurken ben yoruldum.
Bir de o kadar sorun çıksa yani bi yerden sonra salarsin, bu kadar peşine dusmenin ne gereği var ? Bir de öyle uzun uzun Afili cümleler kuruyor ki, ve hep iyi haklı....zaten elti savaşı diye konu açması da çok çok yersiz, ortada eltilik durum yok ki. Buyuk elti piyasada yok, zaten yurtdisinda ne kadar mudahil olabilir.daha çok gorumce vakası bence..

Küçük gelini dinleme şansımız olsa keske.

ben okudum yazdiklariniz çok fesatmış yengeniz bulmuş sizin gibi ağzı var dili yok insanları at koşturuyor.. gerektiğinde ağzının payını verin o zamn bu kadar yüz bulup şımarmaz o zaman abiniz belli size değil karısına inanan bir adam kendi bakış acısıyla hareket edemiyor.. ben sizin yerinizde olsam iki abim arasına girmem çünkü bnce küçük abiniz büyük anınızı kıskanıyor.. ama yenge bisi dedi mi de pat diye söyler bozar atarim yapacaksa lafımı yedikten sonra yapar.. insanların derdi yok zaar dert arayıp duruyo.. kolay gele

Yahu darladığımızı nereden çıkarıyorsunuz? Keşke darlasaydık belki bir şeyler düzelirdi. Annem babam kendi kendilerine buna içerleyip üzülüyorlar sadece. Kimse de onlara bizi neden aramadınız neden gelmediniz demiyor. Zorla olmaz zaten bu işler.
Ama kuzum geliyorlarmis işte,ne istiyorsun,senin odana yerleşip seni antreye mi atsınlaro_OAy vallahi abim olsa her gün gelsinler istemezdim:))

Usenmedim okudum iki taraf da abartiyor. Yenge hanim soguksa uzak dursun, gelmezse gelmesin. Simartmayin bu kadar. Benim annem de kaynanam da boyle bir tavir karsisinda aramaz da gelip gitme beklemez de. Anne baba biraz tavir koyacak agirligi olacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X