Eltili Kayınvalideli Konu

aynen oyle. onlari onlarin silahıyla vurmak en iyisi ve siz sınırlarını göstermezseniz sınırları aşmaktan hic cekinmezler.

bu olay masum bir olay degil. açık açık araba kullanma hevesinizi kırmak sizin moralinizi bozmak icin oyle davranmış kayınvalidenizle eltiniz. bir daha derse "aaa anne seni arabayla gezdir di mi biliyorsun soforlugunu, soyle nereye gorurdu? baksana ovduğune gore görmüşsün" diyin bakın nasıl kem kum ediyor. "eee goturmediyse nereden biliyorsun, yoksa bana mı söylemek istemiyorsun. aşkolsun annecim soyleyebilirsin bana ben eltim seni arabayla gezdirirse çok mutlu olurum. bir daha seni gezdirirse beni de cağırın bende görmek isterim eltimin şahane şöförlüğunu" diye hafif hafif dalga gecin "dalga mi geçiyorsun" derse "yok annecim ne dalgası sen diyince bende gordum zannettim gormeden bana ovmezsin sonucta degil mi" diyin. Bakın bir daha yapıyorlar mı?

Ya neden bu iliskileri bu kadar cikmaza sokuyorlar ki, ne guzel tatliyiz, saglikliyiz, mutluyuz, herkes yerinde iyi, gecinip gitsek ya.

Bazi insanlarin sosyal zekalari ne kadar gelismis ya hayretle okuyorum tavsiyeleri, ben taktik maktik de bilmiyorum yani dag basinda yasamadim ama hic kaos ortamina da girmedim o yüzden cok tecrübesizim.
Valla böyle okuyunca ben baya bi haz aldım laflari siraladigimi dusununce ama en azindan deneyecegim sanirim :)

Cok tesekkur ederim size.

Yakıncılık oynamak değil de yani ay ne güzel, sevgi dolu, sıcacık bir aileyiz gibi bir kafada olduğumdan tetikte beklemiyordum.
Bunun dışında krem sürdüğümü görünce, yaşımın büyük olduğundan ötürü bakıma artık ihtiyacım olduğunu söylüyor. arasıra cildimde kızarma durumları yaşadığımı görünce iki yaşındaki kızımın da yanakları soğuktan kızarınca kızının da öyle, bir hastalığınız var galiba, kızarıklığınıza da bir şeyler yapın, bir şeyler kullanın beraber vs gibi söylemleri de oluyor.
Şunu anlıyorum galiba, cevap vermediğim ya da veremediğim için biraz hodri meydan durumları oldu sanırım.
😁😁😁 Kesinlikle sizi kıskanıyor. Laf söyleyecek yer arıyor. Tecrübe konuşuyor bana güvenin... Daha güzelsiniz vb. Bir yanınizi kendinden üstün görüyor.

Amaaaan hiç takılmayın böyle şeylere. Daha fazla hırs yapın,daha fazla cesaretlendirsin bu sizi. Araba kullanmak inanılmaz zevkli bırakın o eşinin kullandığı arabada gezsin. Bi yere gideceği zaman minnet rica kendini bıraktırsın eşine.
Benim kv ben araba kullanırken “ay aman dikkat et,aman çarpmayalım,bak şurdan araba geliyo”diye diye sinir ediyordu beni. Kendi de bilir araba kullanmayı. Ama kendi kullanacağı zaman eli ayağı titriyor panikten. Bi gün eşim başka bi şehirdeydi onun yanına gitmemiz gerekti ben kullandım arabayı. Kalabalıktık. Herkes ne kadar güzel geldik işte çok güzel kullandı dedikçe utanmasa baygınlık geçirecekti. Dönerken bi baktım kardeşinin arabasını kullanıyor kıskançlıktan 😄 güldüm geçtim anca kendilerini kandırırlar.
Ayrıca araba kullanmaktan,park etmekten hiç korkmayın. İnanın öğrenene kadar ters yöne de girdim,araba olmayan yolda kaldırıma da çarptım,boşboş bildiğiniz bomboş otoparkta duvara da çarptım. Hepsi öğrenmemi hızlandırdı. Çok sıkıştırdılar trafikte hepsiyle çatır çatır kavga ettim. Şu an tır sür deyin sürerim. Hala park ederken boş yerleri tercih ediyorum o ayrı 😄 beynim basmıyor ona demekki diyip çabalamayı bıraktım.

kendi aranızda konuşmayın kızlar
Bana laf sokun boş durmayın ashdj ben de laflar hazırlayayım
ya da konuşacaksanız da tatlı tatlı birbirinize laf sokun da ilham alalım be ahsjdj

Yok ya biz bi ara geçmişe gittik lise dönemine fjshfksjd 😅 sen bu taktikleri uygula bak işe yarayacak 🤗

Ben olsam orda anahtarı uzatır gel bi park et derdim. Valla mesafe mesafe mesafe.. Başka bir şey diyemem. Belli ne ayak oldukları ikisi birbirlerini poh pohlasın dursun

Merhaba,
İnsan bazen kendine şaşırıyor, ben eltiden kayınvalideden dertlenecek insan mıydım diye ama diğer taraftan düşünüyorum, sıfatlardan bağımsız bunlar insanî ilişkiler ve sorun yaşamamız normal, üzerine düşünmek de belki biraz.
Ben tam o noktadayım düşünüyorum ve üzüldüğüm için bir strateji, bir öneri gelir mi diye açıyorum bu konuyu.

Eltim yeni evli sayılabilecek benden küçük bir kız. Oldukça da sevimli biri.
Fakat kayınvalidemin tavırlarından ötürü bana farklı davranmaya başladığını hissediyorum.
Ben bu aralar arabayla trafiğe çıkma korkumu yenmek için uğraşıyorum.
Eşim sağ olsun çok destekliyor ve beni iyi çalıştırıyor. Herkes de bu iş için uğraştığımızı biliyor.
Neyse biz yine böyle çalışırken bir iş için mecburen k.validemlerde eltimlerle ayaküstü bir araya geldik.
Arabayı ortalık müsait olduğu için ben park ettim ve oldukça da hevesliyim.
Park ederken kayınvalidem aman oğlum sürter bir şey yapar falan dedi.

Neyse dedim, eltim geldi, k.validem bana dönüp eltimi kastederek ah ah, eltin müsait olcaktı ki sana araba sürmek ne demekmiş öğretecekti dedi. (Bebeği küçük, müsait değillikten kastettiği bu)

Ben şok oldum çünkü eltim arabayı bilfiil kullanan biri değil, ehliyeti olduğundan bile haberim yoktu, o derece uzak arabaya, k.validem de bir kere eltimin kullandığı arabaya binip tecrübe etmemiştir, üstelik eşimin de beni çalıştırdığını biliyor, eşim tecrübelidir de yani, durduk yere ne alaka dedim içimden.
Aa ne güzel ehliyetin var demek, dedim.
Eltim ohhooo yani, çooktan var taa liseden dedi valla ben anlayamadım liseden nasıl olur diye Türkiye şartlarında üstelik yaşı da genç.
(Bu arada eşinin kendisine aldığı bir şeyin fiyatını da olduğundan yüksek söylediğini fark ettim ama beni ilgilendirmez sonuçta diye gözardı ettim, çok tanımıyoruz birbirimizi, ama anladığım kadarıyla abartmayı da seviyor, fikriniz olması açısından söyledim, kusursuz insan yok sonuçta, beni bağlamaz)

Buna da eyvallah dedim çok iyi dedim, ay benim araba kullanmaya mı ihtiyacım mı var eşim yanımda gibi şeyler de söyledi ben de evet nasıl rahat edeceksen, canın ne zaman isterse kullanırsın zaten dedim.

Sonra herkes kendi arasında ufaktan laflarken eşimle biz biraz uzaktaydık arabanın anahtarını bana uzatınca ya bu arabanın boyutunu uzay mekan düzlemini ne zaman anlayacağım, karanlık da oldu şimdi ben kullanmayayım diye eşimle aramızda konuşmaya başladık biz de.
Eltim duyup ay amaan yenge anlarsın onu, anlarsın o önce öyle olur da sonradan alışırsın sen daha acemisin vs dedi.
Öyle di mi evet falan dedim.
(Yalnız kendisi önlisans mezunu ve mezuniyetten sonra hemen evlendiği için ailesinden ayrı okurken ne ara bu kadar arabaya aşina olduğunu da bilmiyorum elbette.)

Yani bir gazla üstüme saldırıyormuş gibi hissettim, k.validemin onu övmesinden cesaretlenerek.
Kayınvalidem genelde yanımda hep onu över, şöyle güzeldir o, böyle melektir vs vs.
Bana da k.validem, yine buraya konu açmıştım, giydiğim bir şeyden ötürü üstündeki gecelik mi Allahım ya gecelik gibi sanki, hiç güzel değil, hiç beğenmedim vs demişti yine hepimiz bir aradayken ki gayet normal bir tunikti yani, sadece biraz salaştı.

Durumumuz böyle.
Sizce bundan sonraki tavrım nasıl olmalı, hazır cevap biri de değilimdir pek, fakat bir cephede tek başıma savaşıyormuşum, onların cephesi çok tatlıymış da ama benim o cephede yerim yokmuş gibi hissediyorum.
Oysa ikisini de seviyorum yani k.validemi de eltimi de.
Neden böyle şeylerle uğraşmak zorundayız ki.
Yine de gururum kırılmış hissediyorum, özellikle k.validemin tavrından dolayı, bir daha bu konuma düşmemek için, artık neler yapmalıyım?
Onlar A Haber & Beyaz tv iken siz BBC news gibisiniz. Yanii hiç sallamayın.
Unutmayın, bazı şeylerin tutarlılığı neyi tuttuğunuzla alakalıdır.

Merhaba,
İnsan bazen kendine şaşırıyor, ben eltiden kayınvalideden dertlenecek insan mıydım diye ama diğer taraftan düşünüyorum, sıfatlardan bağımsız bunlar insanî ilişkiler ve sorun yaşamamız normal, üzerine düşünmek de belki biraz.
Ben tam o noktadayım düşünüyorum ve üzüldüğüm için bir strateji, bir öneri gelir mi diye açıyorum bu konuyu.

Fakat kayınvalidemin tavırlarından ötürü bana farklı davranmaya başladığını hissediyorum.
Eşim sağ olsun çok destekliyor ve beni iyi çalıştırıyor. Herkes de bu iş için uğraştığımızı biliyor.
Neyse biz yine böyle çalışırken bir iş için mecburen k.validemlerde eltimlerle ayaküstü bir araya geldik.

Neyse dedim, eltim geldi, k.validem bana dönüp eltimi kastederek ah ah, eltin müsait olcaktı ki sana araba sürmek ne demekmiş öğretecekti dedi. (Bebeği küçük, müsait değillikten kastettiği bu)

Ben şok oldum çünkü eltim arabayı bilfiil kullanan biri değil, ehliyeti olduğundan bile haberim yoktu, o derece uzak arabaya, k.validem de bir kere eltimin kullandığı arabaya binip tecrübe etmemiştir, üstelik eşimin de beni çalıştırdığını biliyor, eşim tecrübelidir de yani, durduk yere ne alaka dedim içimden.
Eltim ohhooo yani, çooktan var taa liseden dedi valla ben anlayamadım liseden nasıl olur diye Türkiye şartlarında üstelik yaşı da genç.
(Bu arada eşinin kendisine aldığı bir şeyin fiyatını da olduğundan yüksek söylediğini fark ettim ama beni ilgilendirmez sonuçta diye gözardı ettim, çok tanımıyoruz birbirimizi, ama anladığım kadarıyla abartmayı da seviyor, fikriniz olması açısından söyledim, kusursuz insan yok sonuçta, beni bağlamaz)

Buna da eyvallah dedim çok iyi dedim, ay benim araba kullanmaya mı ihtiyacım mı var eşim yanımda gibi şeyler de söyledi ben de evet nasıl rahat edeceksen, canın ne zaman isterse kullanırsın zaten dedim.

Sonra herkes kendi arasında ufaktan laflarken eşimle biz biraz uzaktaydık arabanın anahtarını bana uzatınca ya bu arabanın boyutunu uzay mekan düzlemini ne zaman anlayacağım, karanlık da oldu şimdi ben kullanmayayım diye eşimle aramızda konuşmaya başladık biz de.
Eltim duyup ay amaan yenge anlarsın onu, anlarsın o önce öyle olur da sonradan alışırsın sen daha acemisin vs dedi.
(Yalnız kendisi önlisans mezunu ve mezuniyetten sonra hemen evlendiği için ailesinden ayrı okurken ne ara bu kadar arabaya aşina olduğunu da bilmiyorum elbette.)

Yani bir gazla üstüme saldırıyormuş gibi hissettim, k.validemin onu övmesinden cesaretlenerek.
Kayınvalidem genelde yanımda hep onu över, şöyle güzeldir o, böyle melektir vs vs.
Bana da k.validem, yine buraya konu açmıştım, giydiğim bir şeyden ötürü üstündeki gecelik mi Allahım ya gecelik gibi sanki, hiç güzel değil, hiç beğenmedim vs demişti yine hepimiz bir aradayken ki gayet normal bir tunikti yani, sadece biraz salaştı.

Durumumuz böyle.
Sizce bundan sonraki tavrım nasıl olmalı, hazır cevap biri de değilimdir pek, fakat bir cephede tek başıma savaşıyormuşum, onların cephesi çok tatlıymış da ama benim o cephede yerim yokmuş gibi hissediyorum.
Yine de gururum kırılmış hissediyorum, özellikle k.validemin tavrından dolayı, bir daha bu konuma düşmemek için, artık neler yapmalıyım?
Canım kıyaslama yapılmış yada ayrım adına ne dersen bizdede var aynı durum maalesef ki🙄üzme kendini boş yere bak keyfine evimiz ayrı köyümüz ayrı aman🙄🤲😁

E
Merhaba,

Durumumuz böyle.
Elti melti ver cevabını ezdirme kendini biz konuşmuyoruz küsüz şu an kendisi ile🙄😏

X