Eltiyle nasıl anlaşılır bilen varsa beri gelsin!

kırmızı ile renklerdiğiniz kısım şu demekti kayınvalidem dedi aramayın diye fakat ben eltime kayınvalidem dediği için aramadım demedim demekti... fkrinize saygı duyuyorum fakat uzun süredir yaşadığım bir çok şeyi burada aktaramadığım için ondan özür dilemek zzorunda olmadığımı düşünüyorum... psikolojik çöküntüsüne hak verebilirim ki bu bayramdada gel bak aramızda bi sorun varsa konuşalım diye karşısına oturup konuşmuş biri olarak bana haksızlık yapıldğını düşünmekten kendimi alamıyorum.. eşimle sevgili olduğumuz günlerden bu yana aramızda kötü bir elektiğin varlığı aşikardı ve masef kayınvalide etkisi ve belki bazen benim bazen de onun hataları yüzünden bu kadar büyüdüğünü düşünüyorum... yani sadece şunu diyeyim eşime ya sen bu kızı napcaksın zayıf sıska çocuğu bile olmaz ya diyecek kadar abartmış biridir...ciddi anlamda ırk, dil, din ayrımı yapıp benim onlardan farklı olduğum bir konuda ve bunu bildiği halde evimde masamda 'onların hepsini ellerimle boğasım var kansızlar' diyebilecek kadar ileri gitmiş biridir.. neysee daha bir çok şeyler.. yorumlarınız için teşekkürler

Canım benimde bebeğim olmuyor , eltim şuan hamile. Bana ilk aradı kendi söyledi ne yalan söyleyim ilk duyunca içim burkuldu, neden benim olmuyor diye yakındım kendi kendime ama onu tebrik ettim , onun için çok sevindim ailemize minik birisi katılacak herşey daha güzel olacaktı.Eltim ile bebek için yapıcaklarımızı kadın kadına konuşmaya başlamıştık bile. İkimizde heycanlıydık. Eltim o ay benimde hamile kalacağımı söylüyordu be gülüyordum. Eşimle konuşuyordum , erkek olursa kayınpederin ismini verecektik kız olursa eltimle ben seçecektim, eltim ile aramızda hiç bir problem yokken bir gün kaynım benimle iyi olan birine onların bebeğini kıskandığımızı söylemiş. İnan yıkıldım yıkıldım. Eltini anlamaya çalış empati kur canım ,gerçi sen gerekeni yapmışsın eltin abartmış, Eltinin yanında fazla bebekten bahsetmeyin kayınvalidede hal ve hareketlerine dikkat etsin . Psikoloji için çok önemli

Canım benimde bebeğim olmuyor , eltim şuan hamile. Bana ilk aradı kendi söyledi ne yalan söyleyim ilk duyunca içim burkuldu, neden benim olmuyor diye yakındım kendi kendime ama onu tebrik ettim , onun için çok sevindim ailemize minik birisi katılacak herşey daha güzel olacaktı.Eltim ile bebek için yapıcaklarımızı kadın kadına konuşmaya başlamıştık bile. İkimizde heycanlıydık. Eltim o ay benimde hamile kalacağımı söylüyordu be gülüyordum. Eşimle konuşuyordum , erkek olursa kayınpederin ismini verecektik kız olursa eltimle ben seçecektim, eltim ile aramızda hiç bir problem yokken bir gün kaynım benimle iyi olan birine onların bebeğini kıskandığımızı söylemiş. İnan yıkıldım yıkıldım. Eltini anlamaya çalış empati kur canım ,gerçi sen gerekeni yapmışsın eltin abartmış, Eltinin yanında fazla bebekten bahsetmeyin kayınvalidede hal ve hareketlerine dikkat etsin . Psikoloji için çok önemli

durumu o kadar güzel anlatmışsınız ki.. yani ben olsam ben de bana söyledniğinde az da olsa mutsuz olurdum.. bunu bildiğim çin hiç sesimi çıkarmadım hala ilk testi yaptık öğrendik eşime dedim yaaa onlar üzülecek nasıl söyleyeceğiz o da dedi sen düşünme anneme diyelim o halleder ona güven.. ben de kayınvalideme güvendim.. siz eltinize ne kadar içten davranmışsınız ya bunu ne kadar takdir etsem az.. ben onu arayıp desem nispet yaparcasına aradı deyip beni şikayet edeceğine adım kadar eminim.. ah işte yaranamıyorum ne yapsam olmuyor.. onun yanında zaten asla bebekten bahsetmem artık tüm ipler koptu hiçbir zaman biraraya gelmek dahi istemiyorum... kayınvalidemse onu alıp karşısına konuşmayı planlıyor aman ne yaparlarsa yapsınlar ben artık mümkünse onun yüzünü dahi görmek istemiyorum...

Bu arada Rabbim size de en kısa sürede nur topu gibi bir evlat nasip eder dualarımda olacaksınız..

benimde 8 yıldır çocuğum olmuyor evliliğimin 4.senesi bittiğinde kaynım evlendi ve eltim ilk ay hamile kaldı.bütün aileye yemekle birlikte müjde verdiler.tamam o an boğazıma bişey düğümlendi hatta zor konuştum ama bu onun hamile kalmasına üzüldüğüm için değildi farklı bi durum anlatılmaz yaşanır.eğer eltimin hamile olduğunu bi başkasından duysaydım çok daha fazla kırılır üzülürdüm.kalkıp ona sarıldım içtenlikle tebrik ettim hem onu hem kaynımı eltimde bütün herşeyinde beni hiç geride bırakmadı herşeye beraber hazırlandık birlikte alışverişler yaptık odasını bile benimle beğendi.yıllardır da gül gibi anlaşırız.ha arada ufak tefek şeyler olmuyormu oluyor ama kardeşimizle bile olabiliyorken eltimizlede olması gayet normal yani.bence biraz sizdede hata var.onuda anlamaya çalışın.ilk düşük yaptığında sizin onu aramanız gerekirdi eğer eşinizde isterse kendi kardeşini ayrıca arasaydı.

Eltinizi bencillik cahillikle suçlamışsınız ama ,ben sizi suçlu buldumburda ...kaynı aramakta neyinnesi ...bebeği kaynınız mı düşürmüş ??eltiniz iki bebek düşürmüş bence ona karşı daha anlayışla olmalısınız ...birde şuna takıldım 'o lise mezunu bense memur ..."mütevazilik ne güzel bir meziyet değilmi ...bence çuvaldızı kendinize batırın birazda

Benim eltimle aram çok iyidir . 1 tane eltim var zaten ve ben ona eltim bile demiyorum ablamdır canımdır sırdaşımdır o benim. O 15 yıllık bende 5 yıllık evliyim. Bizim konumuzda az buçuk seninkine benziyor canm ama bizimkisi bebek olmaması değil eltimin 4 kızı var hiç oğlu yok ve bu konuda çok sıkıntı yaşamış benimde ilk kızım oldu şimdi ise erkek bebek bekliyoruz bende arayamadım söyleyemedim ona kırılacak diye kaynıma eşim arayıp söyledi abi bebeğin cinsiyeti belli oldu erkek dedi ve ben yaklaşık 2 hafta sonra aradım eltimi havadan sudan konuştuk cinsiyete laf arasında girdik bunlar kırılacak konular değil ki bence. ELtin hem bencil hem kıskanç canm anlaşman mükün değil hiç uğraşma derim ne kadar çabalarsan çabala dostluk kurulmaz yapman gereken mesafeyi koyup yaptıklarını çokda sallamamak..

benimde 8 yıldır çocuğum olmuyor evliliğimin 4.senesi bittiğinde kaynım evlendi ve eltim ilk ay hamile kaldı.bütün aileye yemekle birlikte müjde verdiler.tamam o an boğazıma bişey düğümlendi hatta zor konuştum ama bu onun hamile kalmasına üzüldüğüm için değildi farklı bi durum anlatılmaz yaşanır.eğer eltimin hamile olduğunu bi başkasından duysaydım çok daha fazla kırılır üzülürdüm.kalkıp ona sarıldım içtenlikle tebrik ettim hem onu hem kaynımı eltimde bütün herşeyinde beni hiç geride bırakmadı herşeye beraber hazırlandık birlikte alışverişler yaptık odasını bile benimle beğendi.yıllardır da gül gibi anlaşırız.ha arada ufak tefek şeyler olmuyormu oluyor ama kardeşimizle bile olabiliyorken eltimizlede olması gayet normal yani.bence biraz sizdede hata var.onuda anlamaya çalışın.ilk düşük yaptığında sizin onu aramanız gerekirdi eğer eşinizde isterse kendi kardeşini ayrıca arasaydı.

keşke benim eltim de sizin kadar anlayışlı olabilseydi ve ben de ona yaklaşabilseydim.. dışardan bakıldığında beni kabahatli görmenizi anlıyorum fakat ben o üzülmesin diye bişey diyemedim ki zaten benim aramama fırsat bırakmadan o arayıp bana sayıp döktü.. düşük yaptığında ise aradım açmadı ben de eşini aramak zorunda kaldım ve eşine onu sorduğumda uyuyor dedi...keşke beni de anlayabilseniz.. ne kadar zor durumda iki arada bir derede kaldığımı anlatabilsem size...

Eltinizi bencillik cahillikle suçlamışsınız ama ,ben sizi suçlu buldumburda ...kaynı aramakta neyinnesi ...bebeği kaynınız mı düşürmüş ??eltiniz iki bebek düşürmüş bence ona karşı daha anlayışla olmalısınız ...birde şuna takıldım 'o lise mezunu bense memur ..."mütevazilik ne güzel bir meziyet değilmi ...bence çuvaldızı kendinize batırın birazda

yahu aradı açmadı ben de hiç aramamış olmak yerine kocasını arayayım dedim neden bunu kimse görmüyor anlamadım.... takıldığınız mevzuyu şu yüzden belirttim her konuşmasında o bana sen her şeyi daha iyi biliyorsun ya sen okudun ya deyip duruyor ki ben bir defa yanında ben okudum yazdım çizdim dememişken.. ne kadar mütevazı olduğumu 3 5 satırla anlayamayacağınız için sizi de suçlamıyorum tabiki.. eltime herkes anlayışlı ki zaten o iki bebek düşürdü diye bizimkine ailede kimse sevinmedi bile.. biz bile cesaret edip arayamadık.. kayınvalidem bile siz durun sizin aceleniz yok önce onların olsun dedi daha ne yapmamız lazımdı o yapıncaya kadar beklemeli miydik ?

Benim eltimle aram çok iyidir . 1 tane eltim var zaten ve ben ona eltim bile demiyorum ablamdır canımdır sırdaşımdır o benim. O 15 yıllık bende 5 yıllık evliyim. Bizim konumuzda az buçuk seninkine benziyor canm ama bizimkisi bebek olmaması değil eltimin 4 kızı var hiç oğlu yok ve bu konuda çok sıkıntı yaşamış benimde ilk kızım oldu şimdi ise erkek bebek bekliyoruz bende arayamadım söyleyemedim ona kırılacak diye kaynıma eşim arayıp söyledi abi bebeğin cinsiyeti belli oldu erkek dedi ve ben yaklaşık 2 hafta sonra aradım eltimi havadan sudan konuştuk cinsiyete laf arasında girdik bunlar kırılacak konular değil ki bence. ELtin hem bencil hem kıskanç canm anlaşman mükün değil hiç uğraşma derim ne kadar çabalarsan çabala dostluk kurulmaz yapman gereken mesafeyi koyup yaptıklarını çokda sallamamak..

bana keşke azıcık iyi niyetle yaklaşsa.. beni anladığınızı düşünüyorum söylenmiyor işte bu garip bi his yanlış anlar nispet yaptı der ağlar üzülür diye söylenmiyor... yoksa kim istemez ailecek sevinmeyi birlikte alışverişler yapmayı ... ki zaten evlendiğimden beri bi kez dahi birbirimizi arayıp nasılsın napıyorsun diye konuşan insanlar değildik.. sırf bu haber için arasam kesin düşünürdü bak hiç konuşmayan biz çocuğu olunca aradı diye.. ah ne zor işler bunlar..

canım dediğin gibi bunlar burada anlatılıp anlanıcak şeyler değil insanın yaşaması lazım. gerçekten çok küçük gibi görünen ama o kadar ibret o kadar kırıcı konularki insandan insana elbette değişebilir. herkesin ayrı bir huyu vardır.ama yaşamak lazım. yüreğine oturan o sızıyı hissetmek lazım

Canım senin elti biraz kıskanç anladığım kadarıyla,bilemiyorum benim de 1 eltim var ama Allah bozmasın aramız iyidir aynı yaşıtız ama ben büyük abinin eşiyim,eşi de abisine çok düşkündür ve saygılıdır belki de o yüzden eltim de bana karşı çok saygılı..

İş biraz da kardeşlerin saygısında bitiyor bence..

Eltimle arkadaş gibiyiz çok şükür.Eğer ben birşeyden rahatsızsam kendisine laf sokmadan kenara çekip rahatsız olduğum konuyu söylüyorum.O benim yaptığım bir durumda bana söyler.Bir birimizin destekçisiyiz çok şükür.Mevlam herkese benim eltim gibi tatlı elti nasip eder inşallah.Ben 5 yaş küçüğüm doğru yolu gösterir.

Canım senin elti biraz kıskanç anladığım kadarıyla,bilemiyorum benim de 1 eltim var ama Allah bozmasın aramız iyidir aynı yaşıtız ama ben büyük abinin eşiyim,eşi de abisine çok düşkündür ve saygılıdır belki de o yüzden eltim de bana karşı çok saygılı..

Kesinlikle katılıyorum canım kardeşler bir birleri ile nasılsa eltilerde öyle oluyor. Bende eltimden küçüğüm ama büyük abinin eşiyim ilk gelin büyük gelinim yani. Kaynım benden 1 yaş büyük olmasına rağmen bana hep yenge der ama eltim hep ismim ile hitap eder. yenge diyeceksin demiş kaynanam, diyemem benden küçük öyle alıştım demiş. benim için ha ismimi söylemiş ha yenge demiş kalbi temiz yüreği temiz olmadıktan sonra.

eşimin abisiyle arasından su sızmaz asla ve asla abisini aramadan hafta geçirmez abisi de onu tabiki.. bence bu iş kardeş saygısından ziyade kişinin kendisine duyduğu saygıda bitiyor.. Rabbim herkese huzur versin

Kızlar benim garip bir eltim var...

Benden 2 yıl önce evlendi aynı yaştayız o lise mezunu ben ise devlet memuruyum.. onun en büyük şanssızlığı iki bebeğini düşürdü.. bu hamileliklerinin birinde nişanlıydım düşürdüğünde eşini aradım geçmiş olsun ddim.. ikincisinde ise ona tebrik mesajı attım eşini de arayıp tebrik ettim... gel gelelim ki bu kız kayınvalideme neden beni aramıyorlar da eşimi arıyorlar o mu doğuracak diye şikayet etmiş.. neyse günler geçti bu çocuğu da düşünce bu kez tam 5 kez aradım geçmiş olsun diye fakat açmadı ben de mesaj attım... zaten ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve hiç samimi değiliz.. bi tutmadı elektiriğimiz ... ve onlaar şuan çok çocuk istiyorlar ve benim kayınvalidemde anneme ya önce onların olsun sonra sizin kızınızın olur şimdi onlar üzülür mutsuz olur komplekse girerler bi de olmaz falan allah korusun demişti bu büyük bir ayıp değil mi kızlar? biz de bir buçuk senedir evliyiz.. neyse biz Rabbimden diledik çok şükür bi bebeğimiz olduğunu öğrendik.. kayınvalideme söyledik tabi pek sevinmedi ve eşime hemen sordu abine dedin mi diye... biz de yok dedik.. kayınvalidem eşimin abisini işteyken arayıp işte bebekleri oldu senin karının yannda söylemek istemedim üzülür diye haberin olsun demiş o da anne üzülcek doğru ama napalım bizm de arayıp tebrik etmemiz lazım demiş.. neyse aradı abisi eşimle konuştu bana da selam söylemiş kapattı... asıl mesele şu iki gün sonra eltim mesaj attı : tebrik ederim bebeğin olacakmış bize söylemedin eğer bunu ben yapsaydım çoktan aileyi birbirine katardın! ben de ys nispert yapar gibi söylemek istemedim ufak bi burukluk olur diye söylemedim dedim o da açmış ağzını yummuş gözünü yok ben hep kendimi beğeniyormuşum da kusursuz değilmişim de falan sayfalarca mesaj...

ah kızla ben bununla ne yapcam... yarın birgün yüzyüze bakcaz diyorum deme diyorum kız o kadar pişkin ki beni şimdi görse bişey yokmuşcasına naber nasılsın der... bense bi kez kırıldım mı bi daha düzelemiyorum.. kayınvalidem de oğlu üzülmesin diye bişey demiyor bu kıza...ben nasıl bi yol izlesem napsam ne olur uzun yıllar evli olanlar ya da bi fikri olanlar bi akıl verin....
Bu elti fenaymış uzak durmak gerek. Düşüklerden dolayı psikolojisi de çok bozuktur muhtemelen. Biraz anlayış gösterip cevap verme bence. Hanımefendiliğinle mesafeni koy, bu durumda eşinde sana sahip çıkar. Zaten ayrı şehirde yaşıyormuşsunuz. Senede kaç kez görüşeceksinizki..merhaba nasılsın yeterli. Hayatınla ilgili ona hiç bir şey anlatma. Bırak başkasından duysun. Zaten kıskanç olduğu belli. Bir de psikolojisi bozuk, çok uğraştırır seni. Uzak dur.
Bu arada benimkide düne kadar asla yeni bir çocuk istemezken, ben hamile kalınca anında Allah verirse neden olmasın lafları etmeye başladı:)) yani herkesin eltisiyle benzer sorunları var. Takma. Hatta ben olsam mesajına cevap bile vermezdim ya da sadece teşekkür ederim derdim.

Benimkide aynı çok kıskanç ben görüşmeyi kestim çünkü beni psikolojik men çok yipratiyordu ayrı sehirlerdeyuz zaten ama kayinvalidemlerde karşılaşırsam da konusmayi düşünmüyorum

Şimdi çocuğu olmayan bayanlar sakladığı için kızıyorlar da burada da zibilyon tane konu okuduk. Hep hamile haberi alıyorum, duymak istemiyorum. Millet her hamile haberini gözümüze sokuyor gibi geliyor, çocuğunu seven kadın görmek istemiyorum diye.

Kadın burada eltimin nazarı değer, gözü kalır vs sebeplerden saklamamış ki. Üzülmesin, nispet yapar gibi olmasın diye saklamış. Eğer saklanmasın istiyorsanız çocukla ilgili açtığınız konulara böyle yazmayın. İnsanlar anlıyorum deseler de herkes kendi psikolojisini bilir.

Ben iyi niyetli olduğunuza kanaat getirdim. Şu an hassas bir psikolojide olduğu için gözardı edin yazdıklarını. Olgun davranın ola ki yanlışını anlar. Diğer türlü aranızdaki tüm bağ kopar. Her karşı karşıya geldiğinizde gerilirsiniz. Bence buna gerek yok.

Kızlar benim garip bir eltim var...

Benden 2 yıl önce evlendi aynı yaştayız o lise mezunu ben ise devlet memuruyum.. onun en büyük şanssızlığı iki bebeğini düşürdü.. bu hamileliklerinin birinde nişanlıydım düşürdüğünde eşini aradım geçmiş olsun ddim.. ikincisinde ise ona tebrik mesajı attım eşini de arayıp tebrik ettim... gel gelelim ki bu kız kayınvalideme neden beni aramıyorlar da eşimi arıyorlar o mu doğuracak diye şikayet etmiş.. neyse günler geçti bu çocuğu da düşünce bu kez tam 5 kez aradım geçmiş olsun diye fakat açmadı ben de mesaj attım... zaten ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve hiç samimi değiliz.. bi tutmadı elektiriğimiz ... ve onlaar şuan çok çocuk istiyorlar ve benim kayınvalidemde anneme ya önce onların olsun sonra sizin kızınızın olur şimdi onlar üzülür mutsuz olur komplekse girerler bi de olmaz falan allah korusun demişti bu büyük bir ayıp değil mi kızlar? biz de bir buçuk senedir evliyiz.. neyse biz Rabbimden diledik çok şükür bi bebeğimiz olduğunu öğrendik.. kayınvalideme söyledik tabi pek sevinmedi ve eşime hemen sordu abine dedin mi diye... biz de yok dedik.. kayınvalidem eşimin abisini işteyken arayıp işte bebekleri oldu senin karının yannda söylemek istemedim üzülür diye haberin olsun demiş o da anne üzülcek doğru ama napalım bizm de arayıp tebrik etmemiz lazım demiş.. neyse aradı abisi eşimle konuştu bana da selam söylemiş kapattı... asıl mesele şu iki gün sonra eltim mesaj attı : tebrik ederim bebeğin olacakmış bize söylemedin eğer bunu ben yapsaydım çoktan aileyi birbirine katardın! ben de ys nispert yapar gibi söylemek istemedim ufak bi burukluk olur diye söylemedim dedim o da açmış ağzını yummuş gözünü yok ben hep kendimi beğeniyormuşum da kusursuz değilmişim de falan sayfalarca mesaj...

ah kızla ben bununla ne yapcam... yarın birgün yüzyüze bakcaz diyorum deme diyorum kız o kadar pişkin ki beni şimdi görse bişey yokmuşcasına naber nasılsın der... bense bi kez kırıldım mı bi daha düzelemiyorum.. kayınvalidem de oğlu üzülmesin diye bişey demiyor bu kıza...ben nasıl bi yol izlesem napsam ne olur uzun yıllar evli olanlar ya da bi fikri olanlar bi akıl verin....

Bence eltin doğru söylemiş, sen galiba kendini biraz üstün görüyorsun yoksa niye konunun başında konuyla hiç alakası olmamasına rağmen o lise mezunu ben devlet memuruyum yazasın. Başta sen tebrik etmek için onu arayacağına kocasını aramışsın ve çok doğru söylemiş, kocası mı doğuracak bebeği. Kayınvalidenin sana yaptığı çok büyük ayıp ama senin sanki senin bebeğinde gözü varmış gibi bunu eltinden gizlemen de ayıp. Bilmem farkında mısın ama "Nisbet yapar gibi söylemek istemedim" derken bile kadını acayip kırmışsın. Bunun nisbet yapılacak nesi var? O iki defa hamile kalmış ve düşürmüş belli ki bir sağlık sıkıntısı var. Sen de hamile kalmışsın ondan önce. Bu bir üstünlük belirtisi mi?HAYIR... Ha eltinle nasıl anlaşacağın konusuna gelirsek, eğer gerçekten samimi olarak bunu istiyorsan önce aranızda sanki statü farkı varmış gibi davranmayı kes. Benim de bir eltim var. Lise mezunu ve ev kadını. Ben Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun oldum. Üstüne doktora yaptım ve kariyerimde gayet iyi bir yerdeyim. Ama inan bana pek çok konuda ben ona danışırım, fikrini alırım. Üstelik bunu samimi olarak yaparım çünkü çok güvenirim fikirlerine. Ona önem veririm. Nişanlımla sevgiliyken de hep güler yüz gösterdi şimdi de her konuda hep destek oluyor. Çünkü ne o bana, ne ben ona önyargıyla davranmıyoruz. Unutma o senin eltinse, sen de onun eltisisin.

Şimdi cevabınızı okudum da şimdi şöyle bizim eltimiz olunca biz de elti oluyoruz niye hep iyi biz oluyoruz da onlar kötü oluyor ben bunu hiç anlamıyorum bende sözlüyüm mesela ektimin maşallahı var daha ne onlar evlenmeden ne biz evlenmeden ortalığı birbirine kattı ama ben takmıyorum çok kıskanıyo yani garip iyi olursa iyi olurum olmazsa bende olmama

X